Are you an ambitious procurement expert with recent publications? Check out the TED Ambassador award, our competition that aims to identify and reward research in the field of public procurement. Apply here by 28 April 2023.
Építési beruházás - 184947-2019
Magyarország-Budapest: Árvízvédelmi töltés építése
2019/S 078-184947
Tájékoztató az eljárás eredményéről
A közbeszerzési eljárás eredménye
Építési beruházás
II.1)A beszerzés mennyisége
II.1.1)Elnevezés:
VTT Felső-Tisza árvízvédelmi kivitelezés
Hivatkozási szám: EKR000285252018
II.1.2)Fő CPV-kód
45243510 Árvízvédelmi töltés építése
II.1.4)Rövid meghatározás:
„VTT Felső-Tisza árvízvédelmi rendszerének kiépítése Tisza-Túr tározó” projekt kivitelezési feladatainak FIDIC Sárga Könyv szerinti megvalósítása és a kiviteli tervek elkészítése.
II.1.6)Részekre vonatkozó információk
A beszerzés részekből áll: nem
II.2)Meghatározás
II.2.2)További CPV-kód(ok)
45246100 Partfal építése
45246400 Árvízmegelőzés
45247212 Gátmegerősítés
45247230 Gát, töltés építési munkái
71245000 Jóváhagyási és kiviteli tervek, specifikációk
71320000 Mérnöki tervezési szolgáltatások
II.2.4)A közbeszerzés ismertetése:
Építési beruházás [322/2015. (X. 30.) Korm. rendelet 14. § (1) bekezdés b) pont].
A projekt általános célkitűzése a szükséges árvízvédelmi biztonság megteremtése a Felső-Tisza országhatárhoz közeli szakaszán kialakított árapasztó tározó létesítésével. Összhangban a Vásárhelyi Terv továbbfejlesztése program célkitűzéseivel, valamint a magyar-ukrán közös árvízvédelmi fejlesztési program tartalmával, olyan fejlesztés valósul meg, mely megfelel a vonatkozó előírásoknak és kezelni tudja a jövőben várhatóan magasabb szinten és nagyobb intenzitással levonuló árhullámokat.
Vállalkozó feladata az alábbi főbb tervezéssel kapcsolatos feladatok elvégzése:
— Kivitelezési tervdokumentáció
— Minden egyéb terv, mely szükséges a szerződésszerű teljesítéshez (árvízvédelmi terv, minőségbiztosítási terv, organizációs terv, fakivágási terv, forgalomszabályozási terv, dúcolási terv, víztelenítés terve, munkavédelmi, tűzvédelmi, egészségvédelmi terv, megvalósulási terv, stb.)
Vállalkozó főbb kivitelezéssel kapcsolatos feladatai:
Vízjogi engedélyes létesítmények:
— a Túr jobbparti töltésének fejlesztése a MÁSZ +1,0 m koronaszintre 0+000-7+019 tkm között 4,0-5,0 m koronaszélességgel, 1:2,5 rézsűhajlással, min. 7,06 km
— Új tározótöltés építése min17,6 km hosszban 4,0 m koronaszélességgel, 1:2,5 rézsűhajlással, rámpákkal, töltéskorona burkolattal
— Üzemi burkolt út építés (beeresztő műtárgyhoz) 6,5 m pályaszélességgel: min. 1365 m
— Új földutak kialakítása stabilizációval: min. 5,306 km
— 1 db beeresztő műtárgy (12 nyílás) min. 872 m3/s
— 1 db leürítő műtárgy min. 59 m3/s
— 11 db töltést keresztező zsilip (ebből 5 db szivattyúzási hellyel)
— 3 db kulissza építése közút keresztezésnél
— min. 4 db vízgazdálkodási zsilip
— Csatornarekonstrukció, és a műtárgyak felújítása: min. 46,7 km
— Fenékküszöb: 1 db
— Vízpótló csatornák kialakítása a tározó területén: min. 12,0 km
— Holtmeder rendezés: min. 12 ha
— Palád-Csécse fcs. vízátvezetésnél:
— mederrekonstrukció és műtárgy felújítások: min. 5, km
— zsilipes áteresz: 4 db
— átépítendő áteresz: 2 db
— csappantyús áteresz: 5 db
— mederáttöltés: 2 db
— Vízrajzi monitoring létesítmények (min. 5 helyszín) + 1 db hidrometeorológiai állomás
— Szivattyúzási hely a Tisza folyó 740,25 km szelvényében (min. 1 m3/s)
— Vízpótló nyomócső keresztezés a Tisza bp. töltés 155+825 tkm szelvényében (min. 2x150 m)
Magasépítmények
— Tiszabecsi védelmi központ eszköz és anyagraktár min. 280 m2
— Tiszakóródi új gátőrtelep kiszolgáló létesítményekkel min. 162+97 m2
Közműkiváltások
— Gázvezeték kiváltások min. 8,7 km
— Telecom kábelek kiváltása min. 1 km
— Tv, internet kábelek kiváltása min. 1,8 km
— Ivóvíz vezeték átépítése min. 760 m
— Szennyvíz nyomóvezeték átépítése min. 735 m
— EON távvezetékek oszlopainak kiváltása (egyeztetés alapján) min. 5000 m
Napenergia telep szivattyús vízkivételhez (150 kW) (1 db)
Vagyonvédelem (1 db)
Talajvízfigyelő kút megszüntetés, telepítés 1 db
Tározó területén lévő tanya bontása 1 db
A mennyiségek FIDIC sárga könyves konstrukció miatt csak indikatív jellegűek.
A teljes feladatleírást a további közbeszerzési dokumentumok tartalmazzák.