Szolgáltatások - 335069-2018
Magyarország-Budapest: Építészeti tervezési szolgáltatások
2018/S 146-335069
Tervpályázati kiírás
Jogalap:
2014/24/EU irányelv
I. szakasz: Ajánlatkérő
II.1)A beszerzés mennyisége
II.1.1)Elnevezés:
Dél-Budai Centrumkórház
Hivatkozási szám: EKR000418872018
II.1.2)Fő CPV-kód
71220000 Építészeti tervezési szolgáltatások
II.2)Meghatározás
II.2.2)További CPV-kód(ok)
II.2.4)A közbeszerzés ismertetése:
Általános követelmények
A tervezendő kórház egyes funkcionális egységeit építészeti és orvosszakmai szempontból is optimálisan kell megalkotni.
Törekedni kell a betegközpontú, barátságos, a gyógyulást elősegítő, kellemes környezet megalkotására. Az épületet a gyógyászati módszerek és technikai fejlődés szem előtt tartásával olyan struktúrában kell létrehozni, hogy az komolyabb beavatkozás nélkül, dinamikusan tudjon reagálni a változó igényekre.
Az épület költségeit nem csak a kezdeti beruházási költség szempontjából, hanem az üzemeltetés költségeinek figyelembevételével kell tervezni, a gazdaságosság és környezettudatosság kiemelt fontosságú.
A tervezésénél törekedni kell az építészeti értékteremtésre, valamint kiemelt figyelmet kell fordítani az ahhoz kapcsolódó közterek és pihenőparkok tervezésére.
A betegellátás és épületüzemeltetés támogatására integrált informatikai rendszer, „smart hospital” megoldások tervezése szükséges.
A tervezési programot, a helyiségprogramot és az orvosszakmai programot a mellékletek tartalmazzák.