Раздел ІІ: Предмет
II.1)Обхват на обществената поръчка
II.1.1)Наименование:
Избор на изпълнител за пълен инженеринг на сградите във връзка с реализацията на проект „Енергийно-ефективни мерки в много-фамилни жилищни сгради в град Мездра“.
II.1.2)Основен CPV код45211000 Строителни и монтажни работи по общо изграждане на жилищни сгради
II.1.4)Кратко описание:
Предмета на поръчката включва проектиране, строителство и авторски надзор за изпълнение на проект „Енергийно-ефективни мерки в много-фамилни жилищни сгради в град Мездра“ по договор за предоставяне на безвъзмездна финансова помощ BG16RFOP001-2.001-0182-C01.
II.1.5)Прогнозна обща стойностСтойност, без да се включва ДДС: 971 942.33 BGN
II.1.6)Информация относно обособените позицииНастоящата поръчка е разделена на обособени позиции: да
Оферти могат да бъдат подавани за само една обособена позиция
II.2)Описание
II.2.1)Наименование:
Обособена позиция 1: СС „Евродом“ — ул. „П. Яворов“ № 2-4
Обособена позиция №: 1
II.2.2)Допълнителни CPV кодове45211000 Строителни и монтажни работи по общо изграждане на жилищни сгради
II.2.4)Описание на обществената поръчка:
Предмета на поръчката включва проектиране, строителство и авторски надзор. Участникът изготвя работните проекти за сградата в обособената позиция, съгласно предписаните като задължителни мерки в енергийното обследване на конкретната сграда. Работните проекти за нуждите на обновяването следва да бъдат изготвени съгласно изискванията на Закона за устройство на територията (ЗУТ). Наредба № 4 от 2001 г. за обхвата и съдържанието на инвестиционните проекти (обн., ДВ. бр. 51 от 2001 г.) и приложимата нормативна уредба по проектните части включени в обхвата на работния проект за нуждите на обновяването в зависимост от допустимите за финансиране дейности. Работните проекти следва да бъдат придружени с подробни количество-стойности сметки по приложимите части. Работният проект следва да бъде надлежно съгласуван с всички експлоатационни дружества, обслужващи сградата/ите и други съгласувателни органи и одобрен от главния архитект на Общината и да бъде издадено разрешение за строеж. В обяснителните записки на работния проект експертите — проектанти на Изпълнителя следва подробно да опишат необходимите изходни данни, дейности, технико-икономически показатели, спецификация па предвидените за влагане строителни продукти (материали, изделия, комплекти и системи) с технически изисквания към тях в съответствие с действащи норми и стандарти и технология на изпълнение, количествени и стойностни сметки. Обхвата на проектиране е подробно определен в техническата спецификация. Изпълнението на СМР за обновяване за енергийна ефективност на сградата се извършва в съответствие с част „Строителство“ от ЗУТ и започва след издаване на разрешение за строеж от компетентните органи за обекта и подписване на Протокол образец 2 за откриване на строителната площадка. Разрешение за строеж се издава от общинската администрация при представяне на техническа документация с оценено съответствие за всяка една сграда. Строителят (юридическото лице, притежаващо съответната компетентност) изпълнява СМР за обновяване за енергийна ефективност за обекта в съответствие с издадените строителни книжа, условията на договора и изискванията на чл. 163 и чл. 163а от ЗУТ. Обстоятелствата, свързани със започване, изпълнение и въвеждане в експлоатация на СМР за обновяване за енергийна ефективност, ще се удостоверяват със съставяне и подписване от участниците на съответните актове и протоколи съобразно Наредба № 3 от 2003 г. за съставяне на актове и протоколи по време на строителството. Всички образци на документи, които засягат инвестиционния процес, ще се подписват от представители на Възложителя. За сградата в обособената позиция, се съставя досие с актовете и протоколите по време на строителството. Изпълнителят, ще упражнява авторския надзор по време на строителството, съгласно одобрените проектни документации и приложимата нормативна уредба посредством експерти те проектанти по отделните части на проекта или упълномощени от тях лица при условие, че упълномощените лица притежават квалификация, съответстваща на заложените в процедурата минимални изисквания към съответния експерт проектант и са предварително одобрени от Възложителя. Изпълнителят, чрез своите експерти, е длъжен да бъде на разположение на Възложителя през цялото времетраене на обновителните и ремонтни дейности. Изпълнителят се задължава да упражнява авторски надзор в следните случаи: а/ Във всички случаи, когато присъствието на проектант на обекта е наложително. б/ Периодични проверки на обекта за упражняване на авторския надзор. в/ За участие в приемателна комисия на извършените строително — монтажни работи. г/ При подписване на актове и протоколи от Наредба 3 за съставяне на актове и протоколи по време на строителството. Поради естеството на проекта и спецификата на дейностите, възложителят (общината) е различно лице от собствениците на обектите, предмет на интервенцията, като извършва възлагане по силата на сключения договор по настоящата процедура.
Обособена позиция 2: СС „Арес“ — ул. „Ал. Стамболийски“ № 110-112
Обособена позиция №: 2
Предмета на поръчката включва проектиране, строителство и авторски надзор. Участникът изготвя работните проекти за сградата в обособената позиция, съгласно предписаните като задължителни мерки в енергийното обследване на конкретната сграда. Работните проекти за нуждите на обновяването следва да бъдат изготвени съгласно изискванията на Закона за устройство на територията (ЗУТ). Наредба № 4 от 2001 г. за обхвата и съдържанието на инвестиционните проекти (обн., ДВ. бр. 51 от 2001 г.) и приложимата нормативна уредба по проектните части включени в обхвата на работния проект за нуждите на обновяването в зависимост от допустимите за финансиране дейности. Работните проекти следва да бъдат придружени с подробни количество-стойности сметки по приложимите части. Работният проект следва да бъде надлежно съгласуван с всички експлоатационни дружества, обслужващи сградата/ите и други съгласувателни органи и одобрен от главния архитект на Общината и да бъде издадено разрешение за строеж. В обяснителните записки на работния проект експертите — проектанти на Изпълнителя следва подробно да опишат необходимите изходни данни, дейности, технико-икономически показатели, спецификация па предвидените за влагане строителни продукти (материали, изделия, комплекти и системи) с технически изисквания към тях в съответствие с действащи норми и стандарти и технология на изпълнение, количествени и стойностни сметки. Обхвата на проектиране е подробно определен в техническата спецификация. Изпълнението на СМР за обновяване за енергийна ефективност на сградата се извършва в съответствие с част „Строителство“ от ЗУТ и започва след издаване на разрешение за строеж от компетентните органи за обекта и подписване на Протокол образец 2 за откриване на строителната площадка. Разрешение за строеж се издава от общинската администрация при представяне на техническа документация с оценено съответствие за всяка една сграда. Строителят (юридическото лице, притежаващо съответната компетентност) изпълнява СМР за обновяване за енергийна ефективност за обекта в съответствие с издадените строителни книжа, условията на договора и изискванията на чл. 163 и чл. 163а от ЗУТ. Обстоятелствата, свързани със започване, изпълнение и въвеждане в експлоатация на СМР за обновяване за енергийна ефективност, ще се удостоверяват със съставяне и подписване от участниците на съответните актове и протоколи съобразно Наредба №3 от 2003 г. за съставяне на актове и протоколи по време на строителството. Всички образци на документи, които засягат инвестиционния процес, ще се подписват от представители на Възложителя. За сградата в обособената позиция, се съставя досие с актовете и протоколите по време на строителството. Изпълнителят, ще упражнява авторския надзор по време на строителството, съгласно одобрените проектни документации и приложимата нормативна уредба посредством експерти те проектанти по отделните части на проекта или упълномощени от тях лица при условие, че упълномощените лица притежават квалификация, съответстваща на заложените в процедурата минимални изисквания към съответния експерт проектант и са предварително одобрени от Възложителя. Изпълнителят, чрез своите експерти, е длъжен да бъде на разположение на Възложителя през цялото времетраене на обновителните и ремонтни дейности. Изпълнителят се задължава да упражнява авторски надзор в следните случаи: а/ Във всички случаи, когато присъствието на проектант на обекта е наложително. б/ Периодични проверки на обекта за упражняване на авторския надзор. в/ За участие в приемателна комисия на извършените строително — монтажни работи. г/ При подписване на актове и протоколи от Наредба 3 за съставяне на актове и протоколи по време на строителството. Поради естеството на проекта и спецификата на дейностите, възложителят (общината) е различно лице от собствениците на обектите, предмет на интервенцията, като извършва възлагане по силата на сключения договор по настоящата процедура.
Обособена позиция 3: СС „Шипка“, ул. „Шипка“ № 46; СС „Нанов-Иванов“, ул. „Родопи“ № 8; СС „Родопи-2016“, ул. „Родопи“ № 6; СС „ДИ И МИ“, ул. „Родопи“ № 3
Обособена позиция №: 3
Предмета на поръчката включва проектиране, строителство и авторски надзор. Участникът изготвя работните проекти за всяка една от сградите в обособената позиция, съгласно предписаните като задължителни мерки в енергийното обследване на конкретната сграда. Работните проекти за нуждите на обновяването следва да бъдат изготвени съгласно изискванията на Закона за устройство на територията (ЗУТ). Наредба № 4 от 2001 г. за обхвата и съдържанието на инвестиционните проекти (обн., ДВ. бр. 51 от 2001 г.) и приложимата нормативна уредба по проектните части включени в обхвата на работния проект за нуждите на обновяването в зависимост от допустимите за финансиране дейности. Работните проекти следва да бъдат придружени с подробни количество-стойности сметки по приложимите части. Работният проект следва да бъде надлежно съгласуван с всички експлоатационни дружества, обслужващи сградата/ите и други съгласувателни органи и одобрен от главния архитект на Общината и да бъде издадено разрешение за строеж. В обяснителните записки на работния проект експертите — проектанти на Изпълнителя следва подробно да опишат необходимите изходни данни, дейности, технико-икономически показатели, спецификация па предвидените за влагане строителни продукти (материали, изделия, комплекти и системи) с технически изисквания към тях в съответствие с действащи норми и стандарти и технология на изпълнение, количествени и стойностни сметки. Обхвата на проектиране е подробно определен в техническата спецификация. Изпълнението на СМР за обновяване за енергийна ефективност на сградите се извършва в съответствие с част „Строителство“ от ЗУТ и започва след издаване на разрешение за строеж от компетентните органи за обекта и подписване на Протокол образец 2 за откриване на строителната площадка за всяка една сграда. Разрешение за строеж се издава от общинската администрация при представяне на техническа документация с оценено съответствие за всяка една сграда. Строителят (юридическото лице, притежаващо съответната компетентност) изпълнява СМР за обновяване за енергийна ефективност за обекта в съответствие с издадените строителни книжа, условията на договора и изискванията на чл. 163 и чл. 163а от ЗУТ. Обстоятелствата, свързани със започване, изпълнение и въвеждане в експлоатация на СМР за обновяване за енергийна ефективност, ще се удостоверяват със съставяне и подписване от участниците на съответните актове и протоколи съобразно Наредба №3 от 2003 г. за съставяне на актове и протоколи по време на строителството. Всички образци на документи, които засягат инвестиционния процес, ще се подписват от представители на Възложителя. За всяка една от сградите в обособената позиция, се съставя досие с актовете и протоколите по време на строителството. Изпълнителят, ще упражнява авторския надзор по време на строителството, съгласно одобрените проектни документации и приложимата нормативна уредба посредством експерти те проектанти по отделните части на проекта или упълномощени от тях лица при условие, че упълномощените лица притежават квалификация, съответстваща на заложените в процедурата минимални изисквания към съответния експерт проектант и са предварително одобрени от Възложителя. Изпълнителят, чрез своите експерти, е длъжен да бъде на разположение на Възложителя през цялото времетраене на обновителните и ремонтни дейности. Изпълнителят се задължава да упражнява авторски надзор в следните случаи: а/ Във всички случаи, когато присъствието на проектант на обекта е наложително. б/ Периодични проверки на обекта за упражняване на авторския надзор. в/ За участие в приемателна комисия на извършените строително — монтажни работи. г/ При подписване на актове и протоколи от Наредба 3 за съставяне на актове и протоколи по време на строителството. Поради естеството на проекта и спецификата на дейностите, възложителят (общината) е различно лице от собствениците на обектите, предмет на интервенцията, като извършва възлагане по силата на сключения договор.
Обособена позиция 4: СС „Комфорт-2016“, ул. „Д. Петров“ № 20; СС „Георгиева-Нейкова“, ул. „Динко Петров“ № 15; СС „Оборище-35“, ул. „Оборище“ № 35; СС „Стиви“, ул.„Ал. Стамболийски“ № 25
Обособена позиция №: 4
Предмета на поръчката включва проектиране, строителство и авторски надзор. Участникът изготвя работните проекти за всяка една от сградите в обособената позиция, съгласно предписаните като задължителни мерки в енергийното обследване на конкретната сграда. Работните проекти за нуждите на обновяването следва да бъдат изготвени съгласно изискванията на Закона за устройство на територията (ЗУТ). Наредба № 4 от 2001 г. за обхвата и съдържанието на инвестиционните проекти (обн., ДВ. бр. 51 от 2001 г.) и приложимата нормативна уредба по проектните части включени в обхвата на работния проект за нуждите на обновяването в зависимост от допустимите за финансиране дейности. Работните проекти следва да бъдат придружени с подробни количество-стойности сметки по приложимите части. Работният проект следва да бъде надлежно съгласуван с всички експлоатационни дружества, обслужващи сградата/ите и други съгласувателни органи и одобрен от главния архитект на Общината и да бъде издадено разрешение за строеж. В обяснителните записки на работния проект експертите — проектанти на Изпълнителя следва подробно да опишат необходимите изходни данни, дейности, технико-икономически показатели, спецификация па предвидените за влагане строителни продукти (материали, изделия, комплекти и системи) с технически изисквания към тях в съответствие с действащи норми и стандарти и технология на изпълнение, количествени и стойностни сметки. Обхвата на проектиране е подробно определен в техническата спецификация. Изпълнението на СМР за обновяване за енергийна ефективност на сградите се извършва в съответствие с част „Строителство“ от ЗУТ и започва след издаване на разрешение за строеж от компетентните органи за обекта и подписване на Протокол образец 2 за откриване на строителната площадка за всяка една сграда. Разрешение за строеж се издава от общинската администрация при представяне на техническа документация с оценено съответствие за всяка една сграда. Строителят (юридическото лице, притежаващо съответната компетентност) изпълнява СМР за обновяване за енергийна ефективност за обекта в съответствие с издадените строителни книжа, условията на договора и изискванията на чл. 163 и чл. 163а от ЗУТ. Обстоятелствата, свързани със започване, изпълнение и въвеждане в експлоатация на СМР за обновяване за енергийна ефективност, ще се удостоверяват със съставяне и подписване от участниците на съответните актове и протоколи съобразно Наредба №3 от 2003 г. за съставяне на актове и протоколи по време на строителството. Всички образци на документи, които засягат инвестиционния процес, ще се подписват от представители на Възложителя. За всяка една от сградите в обособената позиция, се съставя досие с актовете и протоколите по време на строителството. Изпълнителят, ще упражнява авторския надзор по време на строителството, съгласно одобрените проектни документации и приложимата нормативна уредба посредством експерти те проектанти по отделните части на проекта или упълномощени от тях лица при условие, че упълномощените лица притежават квалификация, съответстваща на заложените в процедурата минимални изисквания към съответния експерт проектант и са предварително одобрени от Възложителя. Изпълнителят, чрез своите експерти, е длъжен да бъде на разположение на Възложителя през цялото времетраене на обновителните и ремонтни дейности. Изпълнителят се задължава да упражнява авторски надзор в следните случаи: а/ Във всички случаи, когато присъствието на проектант на обекта е наложително. б/ Периодични проверки на обекта за упражняване на авторския надзор. в/ За участие в приемателна комисия на извършените строително — монтажни работи. г/ При подписване на актове и протоколи от Наредба 3 за съставяне на актове и протоколи по време на строителството. Поради естеството на проекта и спецификата на дейностите, възложителят (общината) е различно лице от собствениците на обектите, предмет на интервенцията, като извършва възлагане по силата на сключения договор п.
Обособена позиция 5: СС „Веслец“, ул. „Веслец“ № 13; СС „Искра“, ул. „Ген. Заимов“ № 12-14; СС „Бузлуджа-1“, ул. „Бузлуджа“ № 1; СС „Дружба 65“, ул. „Св. Св. Кирил и Методий“ № 65
Обособена позиция №: 5
Предмета на поръчката включва проектиране, строителство и авторски надзор. Участникът изготвя работните проекти за всяка една от сградите в обособената позиция, съгласно предписаните като задължителни мерки в енергийното обследване на конкретната сграда. Работните проекти за нуждите на обновяването следва да бъдат изготвени съгласно изискванията на Закона за устройство на територията (ЗУТ). Наредба № 4 от 2001 г. за обхвата и съдържанието на инвестиционните проекти (обн., ДВ. бр. 51 от 2001 г.) и приложимата нормативна уредба по проектните части включени в обхвата на работния проект за нуждите на обновяването в зависимост от допустимите за финансиране дейности. Работните проекти следва да бъдат придружени с подробни количество-стойности сметки по приложимите части. Работният проект следва да бъде надлежно съгласуван с всички експлоатационни дружества, обслужващи сградата/ите и други съгласувателни органи и одобрен от главния архитект на Общината и да бъде издадено разрешение за строеж. В обяснителните записки на работния проект експертите — проектанти на Изпълнителя следва подробно да опишат необходимите изходни данни, дейности, технико-икономически показатели, спецификация па предвидените за влагане строителни продукти (материали, изделия, комплекти и системи) с технически изисквания към тях в съответствие с действащи норми и стандарти и технология на изпълнение, количествени и стойностни сметки. Обхвата на проектиране е подробно определен в техническата спецификация. Изпълнението на СМР за обновяване за енергийна ефективност на сградите се извършва в съответствие с част „Строителство“ от ЗУТ и започва след издаване на разрешение за строеж от компетентните органи за обекта и подписване на Протокол образец 2 за откриване на строителната площадка за всяка една сграда. Разрешение за строеж се издава от общинската администрация при представяне на техническа документация с оценено съответствие за всяка една сграда. Строителят (юридическото лице, притежаващо съответната компетентност) изпълнява СМР за обновяване за енергийна ефективност за обекта в съответствие с издадените строителни книжа, условията на договора и изискванията на чл. 163 и чл. 163а от ЗУТ.Обстоятелствата, свързани със започване, изпълнение и въвеждане в експлоатация на СМР за обновяване за енергийна ефективност, ще се удостоверяват със съставяне и подписване от участниците на съответните актове и протоколи съобразно Наредба №3 от 2003 г. за съставяне на актове и протоколи по време на строителството. Всички образци на документи, които засягат инвестиционния процес, ще се подписват от представители на Възложителя. За всяка една от сградите в обособената позиция, се съставя досие с актовете и протоколите по време на строителството. Изпълнителят, ще упражнява авторския надзор по време на строителството, съгласно одобрените проектни документации и приложимата нормативна уредба посредством експерти те проектанти по отделните части на проекта или упълномощени от тях лица при условие, че упълномощените лица притежават квалификация, съответстваща на заложените в процедурата минимални изисквания към съответния експерт проектант и са предварително одобрени от Възложителя. Изпълнителят, чрез своите експерти, е длъжен да бъде на разположение на Възложителя през цялото времетраене на обновителните и ремонтни дейности. Изпълнителят се задължава да упражнява авторски надзор в следните случаи: а/ Във всички случаи, когато присъствието на проектант на обекта е наложително. б/ Периодични проверки на обекта за упражняване на авторския надзор. в/ За участие в приемателна комисия на извършените строително — монтажни работи. г/ При подписване на актове и протоколи от Наредба 3 за съставяне на актове и протоколи по време на строителството. Поради естеството на проекта и спецификата на дейностите, възложителят (общината) е различно лице от собствениците на обектите, предмет на интервенцията, като извършва възлагане по силата на сключения договор п...
Обособена позиция 6: СС „Странджа 24“, ул. „Странджа“ № 24; СС „Успех“, ул. „Рила“ №17-19; СС „Никол“, ул. „Ген. Столетов“ № 2; СС „Георгиеви-тошеви“, ул. „Странджа“ № 54
Обособена позиция №: 6
Предмета на поръчката включва проектиране, строителство и авторски надзор. Участникът изготвя работните проекти за всяка една от сградите в обособената позиция, съгласно предписаните като задължителни мерки в енергийното обследване на конкретната сграда. Работните проекти за нуждите на обновяването следва да бъдат изготвени съгласно изискванията на Закона за устройство на територията (ЗУТ). Наредба № 4 от 2001 г. за обхвата и съдържанието на инвестиционните проекти (обн., ДВ. бр. 51 от 2001 г.) и приложимата нормативна уредба по проектните части включени в обхвата на работния проект за нуждите на обновяването в зависимост от допустимите за финансиране дейности. Работните проекти следва да бъдат придружени с подробни количество-стойности сметки по приложимите части. Работният проект следва да бъде надлежно съгласуван с всички експлоатационни дружества, обслужващи сградата/ите и други съгласувателни органи и одобрен от главния архитект на Общината и да бъде издадено разрешение за строеж. В обяснителните записки на работния проект експертите — проектанти на Изпълнителя следва подробно да опишат необходимите изходни данни, дейности, технико-икономически показатели, спецификация па предвидените за влагане строителни продукти (материали, изделия, комплекти и системи) с технически изисквания към тях в съответствие с действащи норми и стандарти и технология на изпълнение, количествени и стойностни сметки. Обхвата на проектиране е подробно определен в техническата спецификация. Изпълнението на СМР за обновяване за енергийна ефективност на сградите се извършва в съответствие с част „Строителство“ от ЗУТ и започва след издаване на разрешение за строеж от компетентните органи за обекта и подписване на Протокол образец 2 за откриване на строителната площадка за всяка една сграда. Разрешение за строеж се издава от общинската администрация при представяне на техническа документация с оценено съответствие за всяка една сграда. Строителят (юридическото лице, притежаващо съответната компетентност) изпълнява СМР за обновяване за енергийна ефективност за обекта в съответствие с издадените строителни книжа, условията на договора и изискванията на чл. 163 и чл. 163а от ЗУТ. Обстоятелствата, свързани със започване, изпълнение и въвеждане в експлоатация на СМР за обновяване за енергийна ефективност, ще се удостоверяват със съставяне и подписване от участниците на съответните актове и протоколи съобразно Наредба №3 от 2003 г. за съставяне на актове и протоколи по време на строителството. Всички образци на документи, които засягат инвестиционния процес, ще се подписват от представители на Възложителя. За всяка една от сградите в обособената позиция, се съставя досие с актовете и протоколите по време на строителството. Изпълнителят, ще упражнява авторския надзор по време на строителството, съгласно одобрените проектни документации и приложимата нормативна уредба посредством експерти те проектанти по отделните части на проекта или упълномощени от тях лица при условие, че упълномощените лица притежават квалификация, съответстваща на заложените в процедурата минимални изисквания към съответния експерт проектант и са предварително одобрени от Възложителя. Изпълнителят, чрез своите експерти, е длъжен да бъде на разположение на Възложителя през цялото времетраене на обновителните и ремонтни дейности. Изпълнителят се задължава да упражнява авторски надзор в следните случаи: а/ Във всички случаи, когато присъствието на проектант на обекта е наложително. б/ Периодични проверки на обекта за упражняване на авторския надзор. в/ За участие в приемателна комисия на извършените строително — монтажни работи. г/ При подписване на актове и протоколи от Наредба 3 за съставяне на актове и протоколи по време на строителството. Поради естеството на проекта и спецификата на дейностите, възложителят (общината) е различно лице от собствениците на обектите, предмет на интервенцията, като извършва възлагане по силата на сключения договор п...