There is a bug affecting the way URLs are displayed in eForms notices. We are working on solving the problem. In the meanwhile, we suggest that you remove the comma (or any other special character) that appears at the end of the URL. We apologize for the inconvenience.
Registration is open for our 4th Workshop with TED reusers, on the 14th of December 2023
Works - 467118-2018
Luxembourg-Luxembourg: Maintenance of installations and electrical, HVAC and sanitary works in the buildings of the European Court of Auditors
2018/S 205-467118
Contract notice
Works
II.1)Scope of the procurement
II.1.1)Title:
Maintenance of installations and electrical, HVAC and sanitary works in the buildings of the European Court of Auditors
Reference number: AO 675
II.1.2)Main CPV code
45300000 Building installation work
II.1.4)Short description:
The aim of this invitation to tender procedure is to select a contractor who will ensure the provision of maintenance for the technical installations of the European Court of Auditors, and to undertake electrical, HVAC and sanitary works.
The contract is divided into two separate lots:
— lot 1: maintenance of the electrical and security installations and electrical works in the buildings of the Court of Auditors,
— lot 2: maintenance of the HVAC and sanitary installations and HVAC and sanitary works in the buildings of the Court of Auditors.
II.1.5)Estimated total value
Value excluding VAT: 10 900 000.00 EUR
II.1.6)Information about lots
This contract is divided into lots: yes
Tenders may be submitted for all lots
II.2)Description
II.2.1)Title:
Maintenance of the installations and electrical works
Lot No: 1
II.2.2)Additional CPV code(s)
50711000 Repair and maintenance services of electrical building installations
45310000 Electrical installation work
31000000 Electrical machinery, apparatus, equipment and consumables; lighting
II.2.4)Description of the procurement:
The maintenance services covered by this contract are as follows:
— all preventive maintenance operations,
— all corrective maintenance operations,
— all ducting services,
— all assistance services for environmental management,
— assistance during periodic inspections undertaken by the approved body.
These services are to be performed throughout the duration of the contract according to the needs of the Court.
The electrical works, which do not amount to interventions covered by maintenance services, and which may be necessary during the contract, concern in particular minor modifications and / or refurbishment or renovation projects, or the monitoring of works undertaken by a third party company. Small modifications can be made throughout the life of the contract depending on the needs of the Court, while refurbishment or renovation projects are more complex operations requiring the intervention of several companies. Each of these projects will only be performed once during the contract.
The list of main installations concerned for the contract is set out in Annex 2A. Their technical and quantitative description is given for information purposes only. This list is non-exhaustive and should, if necessary, be completed by the contractor. All installations are presumed to be in good working order. All ancillary equipment, installations and accessories are considered to be an integral part of the installations.
The Court has drawn up a provisional and non-exhaustive list of services and supplies that could be requested by the Court, either as part of the corrective maintenance or as part of the works related to this contract (Annex 2C). This does not constitute a commitment by the Court to undertake these services / works, and the list is likely to evolve over time and according to needs.
Maintenance of the installations and HVAC and sanitary works
Lot No: 2
50720000 Repair and maintenance services of central heating
50730000 Repair and maintenance services of cooler groups
45330000 Plumbing and sanitary works
The HVAC and sanitary works, which do not amount to interventions covered by maintenance services, and which may be necessary during the contract, concern in particular minor modifications and / or refurbishment or renovation projects, or the monitoring of works undertaken by a third party company. Small modifications can be made throughout the life of the contract depending on the needs of the Court, while refurbishment or renovation projects are more complex operations requiring the intervention of several companies. Each of these projects will only be performed once during the contract.
Xogħlijiet - 467118-2018
il-Lussemburgu-Lussemburgu: Il-manutenzjoni tal-installazzjonijiet u x-xogħlijiet elettriċi, tat-TVAK u sanitarji f'binjiet tal-Qorti Ewropea tal-Awdituri
Avviż dwar kuntratt
Xogħlijiet
Il-bażi ġuridika:
Direttiva 2014/24/UE
II.1)L-għan tal-ksib
II.1.1)Titlu:
Il-manutenzjoni tal-installazzjonijiet u x-xogħlijiet elettriċi, tat-TVAK u sanitarji f'binjiet tal-Qorti Ewropea tal-Awdituri
Numru ta' referenza: AO 675
II.1.2)Kodiċi ewlieni CPV
45300000 Xogħol ta’ l-istallazzjoni fil-bini
II.1.4)Deskrizzjoni qasira:
L-għan ta' din il-proċedura tas-sejħa għall-offerti hu li jintgħażel il-kuntrattur li se jiżgura s-servizzi ta' manutenzjoni tal-installazzjonijiet tekniċi li jinsabu fil-binjiet tal-Qorti u t-twettiq ta' xogħlijiet elettriċi, tat-TVAK u sanitarji.
Il-kuntratt huwa maqsum f'żewġ lottijiet separati:
— l-1 lott: il-manutenzjoni tal-installazzjonijiet elettriċi u tas-sigurtà u x-xogħlijiet elettriċi fil-binjiet tal-Qorti tal-Awdituri,
— it-2 lott: il-manutenzjoni tal-installazzjonijiet tat-TVAK / sanitarji u xogħlijiet tat-TVAK/sanitarji fil-binjiet tal-Qorti tal-Awdituri.
II.1.5)Stima tal-valur totali
Valur mingħajr VAT: 10 900 000.00 EUR
II.1.6)Informazzjoni dwar il-lottijiet
Dan il-kuntratt huwa maqsum f’lottijiet: iva
L-offerti jistgħu jintbagħtu għal il-lottijiet kollha
II.2)Deskrizzjoni
II.2.1)Titlu:
Il-manutenzjoni tal-installazzjonijiet u x-xogħlijiet elettriċi
Nru tal-lott: 1
II.2.2)Kodiċi(jiet) addizzjonali tal-VKK
50711000 Servizzi ta’ tiswija u tal-manutenzjoni ta’ l-istallazzjoni elettriċi tal-bini
45310000 Xogħol ta’ l-istallazzjoni ta’ l-elettriku
31000000 Makkinarju, appart, tagħmir u oġġetti tal-konusm elettriċi. Dawl
II.2.4)Deskrizzjoni tal-akkwist:
Is-servizzi ta' manutenzjoni koperti minn dan il-kuntratt huma dawn li ġejjin:
— l-operazzjonijiet kollha ta' manutenzjoni preventiva,
— l-operazzjonijiet kollha ta' manutenzjoni korrettiva,
— is-servizzi kollha ta' tmexxija,
— is-servizzi kollha ta' għajnuna fl-immaniġġjar ambjentali,
— l-għajnuna waqt verifiki perjodiċi mwettqa mill-korp approvat.
Dawn is-servizzi jridu jsiru tul il-kuntratt kollu skont il-ħtiġijiet tal-Qorti.
Ix-xogħlijiet tal-elettriku, li mhumiex relatati ma' interventi koperti mis-servizzi ta' manutenzjoni, li l-ħtieġa tagħhom se tirriżulta matul il-kuntratt, jikkonċernaw partikolarment il-modifiki żgħar u/jew proġetti ta' organizzazzjoni mill-ġdid jew ta' tiġdid jew is-sorveljanza ta' xogħlijiet imwettqa minn kumpanija terza. Il-modifiki żgħar jistgħu jitwettqu matul il-kuntratt skont il-ħtiġijiet tal-Qorti, filwaqt li l-proġetti ta' organizzazzjoni mill-ġdid jew ta' tiġdid huma operazzjonijiet iktar kumplessi li jeħtieġu l-intervent ta' ħafna intrapriżi. Kull wieħed minn dawn il-proġetti se jitwettaq darba biss matul il-kuntratt.
Il-lista tal-installazzjonijiet prinċipali kkonċernati fil-kuntratt tinsab fl-Anness 2A. Id-deskrizzjoni teknika u kwantitattiva tagħhom tingħata għal skopijiet ta' informazzjoni biss. Din il-lista mhijiex dettaljata u, fejn meħtieġ, għandha tkun kompluta mill-kuntrattur. L-installazzjonijiet kollha huma preżunti li jinsabu fi stat ta' funzjonament tajjeb. It-tagħmir, l-installazzjonijiet u l-aċċessorji kollha mehmuża jitqiesu bħala parti integrali mill-installazzjonijiet.
Il-Qorti waqqfet lista stmata u mhux dettaljata ta' servizzi u provvisti li jistgħu jintalbu mill-Qorti kemm fil-kuntest tal-manutenzjoni korrettiva kif ukoll fil-kuntest tax-xogħlijiet marbuta ma' dan il-kuntratt (l-Anness 2C). Din ma tikkostitwixxix impenn mill-qorti biex taċċetta li tagħmel dawn is-servizzi/ix-xogħlijiet u tista' tinbidel maż-żmien skont il-bżonn.
Il-manutenzjoni tal-installazzjonijiet u x-xogħlijiet tat-TVAK u sanitarji
Nru tal-lott: 2
50720000 Servizzi ta’ tiswija u tal-manutenzjoni ta’ l-apparat tas-sħana ċentrali
50730000 Servizzi ta’ tiswija u tal-manutenzjoni ta’ gruppi tat-tkessieħ
45330000 Xogħlijiet tal-kanen u katusi sanitarji
Ix-xogħlijiet tat-TVAK / sanitarji addizzjonali, li mhumiex relatati ma' interventi koperti mis-servizzi ta' manutenzjoni, li l-ħtieġa tagħhom se tirriżulta matul il-kuntratt, jikkonċernaw partikolarment il-modifiki żgħar u/jew proġetti ta' organizzazzjoni mill-ġdid jew ta' tiġdid jew is-sorveljanza ta' xogħlijiet imwettqa minn kumpanija terza. Il-modifiki żgħar jistgħu jitwettqu matul il-kuntratt skont il-ħtiġijiet tal-Qorti, filwaqt li l-proġetti ta' organizzazzjoni mill-ġdid jew ta' tiġdid huma operazzjonijiet iktar kumplessi li jeħtieġu l-intervent ta' ħafna intrapriżi. Kull wieħed minn dawn il-proġetti se jitwettaq darba biss matul il-kuntratt.