There are some bugs affecting the way eForms notices are displayed. We are working on solving the problem. In the meanwhile, please check our dedicated page for more information and guidance.
Építési beruházás - 495467-2017
Magyarország-Budapest: Autópályák és közutak építése, alapozása és burkolása
2017/S 239-495467
Tájékoztató az eljárás eredményéről
A közbeszerzési eljárás eredménye
II.1)A beszerzés mennyisége
II.1.1)Elnevezés:
Keretmegállapodás a zalaegerszegi járműipari tesztpálya létrehozására irányuló fejlesztés megvalósításához szükséges építési munkák kivitelezésére.
II.1.2)Fő CPV-kód
45233000 Autópályák és közutak építése, alapozása és burkolása
II.1.4)Rövid meghatározás:
II.1.6)Részekre vonatkozó információk
A beszerzés részekből áll: nem
II.2)Meghatározás
II.2.2)További CPV-kód(ok)
45111220 Aljnövényzet/bozót eltávolítási munka
45111230 Talajstabilizálási munka
45111240 Talajvíz-elvezetési munka
45111291 Terepkialakítási munka
45112000 Földkitermelési és talajmozgatási munka
45112210 Termőföld-felszedési munka
45112300 Feltöltési és talaj-visszanyerési munka
45112400 Földkiemelési munka
45112450 Földkiemelési munka régészeti lelőhelyeken
45112700 Tereprendezési munkák
45233200 Különféle útburkolatok
45233300 Autópályák, közutak, utcák és gyalogutak alapozása
45233128 Körforgalom építése
45111290 Közmű-előkészítési munka
45221110 Hidak építési munkái
45221200 Alagutak, aknák és aluljárók építése
45223000 Szerkezetek építése
45232330 Antenna felállítása
45223300 Parkolóhely, pihenőhely építése
45231220 Gázvezetékek építése
45231300 Víz- és szennyvízvezetékek építése
45231400 Erősáramú vezeték építése
45232120 Öntözőrendszerek építése
45232450 Vízelvezető rendszer építése
45234111 Városi vasút építése
45234140 Szintbeli keresztezés építése
45247270 Víztároló építése
45315300 Villamos hálózati szerelés
45315700 Kapcsolóállomás szerelése
45316000 Megvilágító- és jelzőrendszerek szerelése
II.2.4)A közbeszerzés ismertetése:
Jelen közbeszerzés tárgyát a zalaegerszegi járműipari tesztpálya létrehozására irányuló fejlesztés megvalósításához szükséges építési munkák kivitelezésérére irányuló keretmegállapodás képezi, mely alapján Ajánlatkérő a Kbt. 105. § (1) bekezdésének c) pontja szerinti eljárásokat folytat le az egyes egyedi szerződések megkötése céljából.
Az egyes kivitelezési munkák konkrét műszaki tartalma az egyedi szerződésekben kerül meghatározásra a jelen eljárás közbeszerzési dokumentumait képező műszaki dokumentáció, illetve a nyertes ajánlattevő által beárazott mintaköltségvetés tételei alapján a keretmegállapodásban foglaltak szerint.
Az egyedi szerződések lehetséges tárgyait az alábbi főbb építési munkanemek szerinti kivitelezési feladatok ellátása képezi:
— közművezetékek,
— előkészítő- és földmunkák,
— útépítés és egyéb pályaszerkezet építés,
— vízépítés,
— híd- és műtárgyépítés,
— vasút és kötöttpályás villamos pálya építés.
Növénytelepítés.
Ajánlatkérő a keretmegállapodás időtartama alatt legfeljebb a keretösszeg mértékéig jogosult egyedi szerződés megkötésére, melynek mértéke: nettó 14 884 500 000,- forint.
A keretmegállapodás alapján kiírandó írásbeli konzultációk során Ajánlatkérő az alábbi beruházási elemeket (vagy azok részeit, a finanszírozási lehetőségek függvényében) kívánja megvalósítani:
— handlingcourse (Handling pálya),
— ruralroad (Offroad pálya),
— motorway (Országúti szakasz),
— breaking platform (Fékfelület),
— smart city zone (Smart City Zóna) alépítményei és útszerkezetei,
— dynamic platform (Járműdinamikai felület) két felső aszfaltréteg,
— egyéb dinamikus elemek (Emelkedők, Rossz utak, Zajmérő szakasz, Aquaplaning medence),
— Oválpálya előkészítő földmunkái.
Főbb tervezett műszaki tartalom és mennyiségek (a megadott mennyiségek hozzávetőleges adatok, melyek a tervezés előrehaladásával kerülnek pontosításra, így nem jelentenek lehívási kötelezettséget):
— 10,3 km 2x1 és 3,6 km 2x2 sávos út építése új nyomvonalon, párhuzamos és keresztező szervizút hálózattal,
— 4 db új híd műtárgy,
— 6 db körforgalmi csomópont építése,
— 45 000 m3 bitumenes kötőanyagú pályaszerkezeti réteg,
— 11 400 m2 kőburkolat építése,
— útépítéshez kapcsolódó csapadékvíz elvezetés kiépítése csapadékcsatornával, vagy két oldali árokkal 13,9 km hosszon,
— terület előkészítés, előkészítő földmunka a létesítendő beruházási elemek mintegy 997 000 m2 területén,
— szennyvíz, csapadékvíz, elektromos közmű vezetékek és rákötési lehetőségek kiépítése.
A fentiek szerinti műszaki tartalom várhatóan három db egyedi szerződés keretében kerül megvalósításra.
A jelen beszerzés tárgyának leírását részletesen az egyéb közbeszerzési dokumentumok tartalmazzák.