Раздел ІІ: Предмет
II.1)Обхват на обществената поръчка
II.1.1)Наименование:
Доставка на оборудване за метрологичен контрол за нуждите на БИМ по 3 обособени позиции
II.1.2)Основен CPV код38570000 Инструменти и апарати за регулиране и контрол
II.1.4)Кратко описание:
Обществената поръчка ще включва доставка на оборудване по 3 обособени позиции, както следва:
— създаване на 2 нови лаборатории за метрологична експертиза на електромери,
— модернизиране на 16 лаборатории за контрол на манометри, използвани в съдове и съоръжения под налягане,
— създаване на 5 нови мобилни лаборатории за контрол на система „таксиметрови апарати—автомобил“.
II.1.5)Прогнозна обща стойностСтойност, без да се включва ДДС: 1 119 583.33 BGN
II.1.6)Информация относно обособените позицииНастоящата поръчка е разделена на обособени позиции: да
Оферти могат да бъдат подавани за всички обособени позиции
II.2)Описание
II.2.1)Наименование:
Създаване на 2 нови лаборатории за метрологична експертиза на електромери
Обособена позиция №: 1
II.2.2)Допълнителни CPV кодове38570000 Инструменти и апарати за регулиране и контрол
II.2.4)Описание на обществената поръчка:
Доставка на 2 броя автоматизирани станции за измерване на метрологичните характеристики и функционални възможности за достъп до вътрешните памети на електромерите. Станциите ще бъдат трифазни, за активна, реактивна и пълна енергия, с техническа възможност за ръчно и компютърно управление, както и за проверка на електромери с вътрешно съединени токови и напрежителни вериги. Предвидено е обучение на експертите за работа с доставените автоматизирани станции и приложимия към тях софтуер.
Модернизиране на 16 лаборатории за контрол на манометри, използвани в съдове и съоръжения под налягане
Обособена позиция №: 2
Доставка на преси за създаване на налягане и спомагателно оборудване за извършване на контрол на манометри, използвани в съдове и съоръжения под налягане, с което ще се създаде възможност да се модернизират проверочните лаборатории и да се покрият най-масово използваните манометри в страната — до 100 MPa.
Предвидено е обучение на експертите за работа с доставеното оборудване.
Създаване на 5 нови мобилни лаборатории за контрол на система „таксиметрови апарати—автомобил“ (СТАА)
Обособена позиция №: 3
Доставка на 5 мобилни лаборатории за контрол на СТАА, които ще се състоят от преносим стенд и комплект спомагателно оборудване към него, пътно превозно средство, категория О за транспортиране на стенда до мястото на извършване на проверката.
Предвидено е обучение на експертите за работа с доставеното оборудване. Обучението ще има за цел запознаване с пълните възможности на стенда, управлението му, както и всички инструкции за безопасност и правилната му употреба.