2. През последните 3 (три) години, считано от датата на подаване на офертата участникът трябва да е изпълнил успешно услуги с предмет и обем, идентични или сходни с тези на поръчката, както следва:
а) изготвяне на инвестиционен проект на строежи от трета категория или по висока, във фаза „технически“ или „работен“, свързан с ново строителство/изграждане и/или преустройство, и/или реконструкция/рехабилитация, и/или основен ремонт на сгради и/или мрежи, и/или съоръжения, включващи минимум следните проектни части: част: „Електро“, част „Временна организация и безопасност на движението“, част „Пожарна безопасност“, част „План за управление на строителните отпадъци“, част „План за безопасност и здраве“;
б) упражняване на авторски надзор по време на изпълнение на ново строителство/изграждане и/или преустройство, и/или реконструкция/рехабилитация, и/или основен ремонт на сгради и/или мрежи, и/или съоръжения;
Забележка 1: условията по буква „а“ и „б“ се прилагат кумулативно;
Забележка 2: минималните изисквания могат да бъдат доказани с изпълнението на едно или няколко отделни възлагания;
Забележка 3: услугите се считат за изпълнени, когато има документ, удостоверяващ приетото изпълнение, издаден от получателя или от компетентен орган, или чрез посочване на публичен регистър, в който е публикувана информация за изпълнението;
Забележка 4: възложителят не поставя изискване, свързано с обема.
Доказване: при подаване на офертата участникът декларира съответствие с поставеното изискване, чрез попълване на Част IV, раздел В, т. 1б) от ЕЕДОП, като предостави и информация за изпълнените дейности (вида на предоставените услуги; обектите, във връзка с които или по време на които са предоставени услугите); стойностите; датите на документите за предаване и приемане на услугите или на издадените разрешения за ползване или на удостоверенията на въвеждане в експлоатация; получателите на услугите, идентични или сходни с предмета на поръчката.
а) изготвяне на инвестиционен проект на строежи от трета категория или по висока, във фаза „технически“ или „работен“, свързан с ново строителство/изграждане и/или преустройств, и/или реконструкция/рехабилитация, и/или основен ремонт на сгради и/или мрежи, и/или съоръжения, включващи минимум следните проектни части: част: „Електро“, част „Временна организация и безопасност на движението“, част „Пожарна безопасност“, част „План за управление на строителните отпадъци“, част „План за безопасност и здраве“;
2. Екип за изпълнение на СМР:
2.1). Технически ръководител — лице, отговарящо на изискванията на чл. 163а от ЗУТ, да притежава професионален опит от минимум 3 години стаж по специалността и участие, като „Технически ръководител“ в изпълнението на строителство, идентично или сходно с предмета на поръчката;
2.2). Експерт по контрол на качеството — да притежава валидно удостоверение/сертификат за контрол на качеството или еквивалент и участие като „Експерт по контрол на качеството“ в изпълнението на строителство, идентично или сходно с предмета на поръчката;
2.3). Длъжностно лице по безопасност и здраве — да притежава валидно удостоверение за Длъжностно лице по ЗБУТ, съгласно Закона за здравословни и безопасни условия на труд и Наредба № РД-07-2 от 16.12.2009 г. за условията и реда за провеждането на периодично обучение и инструктаж на работниците и служителите по правилата за осигуряване на здравословни и безопасни условия на труд или еквивалентен документ и участие като „Длъжностно лице по безопасност и здраве“ в изпълнението на строителство, идентично или сходно с предмета на поръчката.