See the notice on TED website
2. Процедура
Процедура
Заглавие: Individuellt pedagogiskt stöd vid utbildning 2026
Описание: Upphandlingen avser en sammanhållen tjänst, uppdelad i två delar, IPSU A Kartläggning och IPSU B Pedagogiskt stöd. Tjänsten ska kartlägga deltagarnas individuella förutsättningar i förhållande till de krav som utbildningssituationen ställer samt ge individuellt utformat pedagogiskt stöd under pågående utbildning. Målet är att deltagaren ska bli självständig och klara utbildningen med godkänt resultat. I uppdraget ingår att tillhandahålla eventuella hjälpmedel så länge som personen behöver dem, även om det pedagogiska stödet upphör, samt support och service av dessa.
Вътрешен идентификатор: Af-2026/0024 8429
Вид процедура: Друга едноетапна процедура
Основни характеристики на процедурата: Upphandlingen genomförs enligt lag (2016:1145) om offentlig upphandling, LOU, 19 kap.
Цел
Естество на поръчката: Услуги
Основна класификация (cpv): 80000000 Образователни и учебно-тренировъчни услуги
5. Обособена позиция
Обособена позиция: LOT-0001
Заглавие: Generell del
Вътрешен идентификатор: 1881744-0
Допълнителна класификация (cpv): 80340000 Услуги по специално образование
Обособена позиция: LOT-0002
Заглавие: Stockholm Gotland
Описание: Individuellt pedagogiskt stöd vid utbildning 2026
Вътрешен идентификатор: 1881745-1
Обособена позиция: LOT-0003
Заглавие: Jönköping
Вътрешен идентификатор: 1895368-2
Обособена позиция: LOT-0004
Заглавие: Kalmar
Вътрешен идентификатор: 1895373-3
Обособена позиция: LOT-0005
Заглавие: Blekinge Kronoberg
Вътрешен идентификатор: 1895375-4
Обособена позиция: LOT-0006
Заглавие: Västmanland
Вътрешен идентификатор: 1895387-5
Обособена позиция: LOT-0007
Заглавие: Gävleborg
Вътрешен идентификатор: 1895461-6
Обособена позиция: LOT-0008
Заглавие: Värmland
Вътрешен идентификатор: 1895462-7
Обособена позиция: LOT-0009
Заглавие: Västra Götaland
Вътрешен идентификатор: 1895384-8
Обособена позиция: LOT-0010
Заглавие: Uppsala
Вътрешен идентификатор: 1895385-9
Обособена позиция: LOT-0011
Заглавие: Örebro
Вътрешен идентификатор: 1895464-10
Обособена позиция: LOT-0012
Заглавие: Västerbotten
Вътрешен идентификатор: 1895466-11
Обособена позиция: LOT-0013
Заглавие: Norrbotten
Вътрешен идентификатор: 1895467-12
Обособена позиция: LOT-0014
Заглавие: Jämtland Västernorrland
Вътрешен идентификатор: 1895465-13
Обособена позиция: LOT-0015
Заглавие: Södermanland
Вътрешен идентификатор: 1895386-14
Обособена позиция: LOT-0016
Заглавие: Dalarna
Вътрешен идентификатор: 1895463-15
Обособена позиция: LOT-0017
Заглавие: Halland
Вътрешен идентификатор: 1895383-16
Обособена позиция: LOT-0018
Заглавие: Skåne
Вътрешен идентификатор: 1895374-17
Обособена позиция: LOT-0019
Заглавие: Östergötland
Вътрешен идентификатор: 1881746-18
Обособена позиция: LOT-0020
Заглавие: Anbudsgivarens bekräftelse
Описание: Anbudsgivarens bekräftelse
Вътрешен идентификатор: 1881747-19
2. Řízení
Řízení
Interní identifikátor: Af-2026/0024 8429
Typ řízení: Jiné jednofázové řízení
Účel
Charakter smlouvy: Služby
Hlavní klasifikace (cpv): 80000000 Vzdělávání a školení
5. Část
Část: LOT-0001
Název: Generell del
Interní identifikátor: 1881744-0
Další klasifikace (cpv): 80340000 Speciální vzdělávání
Část: LOT-0002
Název: Stockholm Gotland
Interní identifikátor: 1881745-1
Část: LOT-0003
Název: Jönköping
Interní identifikátor: 1895368-2
Část: LOT-0004
Název: Kalmar
Interní identifikátor: 1895373-3
Část: LOT-0005
Název: Blekinge Kronoberg
Interní identifikátor: 1895375-4
Část: LOT-0006
Název: Västmanland
Interní identifikátor: 1895387-5
Část: LOT-0007
Název: Gävleborg
Interní identifikátor: 1895461-6
Část: LOT-0008
Název: Värmland
Interní identifikátor: 1895462-7
Část: LOT-0009
Název: Västra Götaland
Interní identifikátor: 1895384-8
Část: LOT-0010
Název: Uppsala
Interní identifikátor: 1895385-9
Část: LOT-0011
Název: Örebro
Interní identifikátor: 1895464-10
Část: LOT-0012
Název: Västerbotten
Interní identifikátor: 1895466-11
Část: LOT-0013
Název: Norrbotten
Interní identifikátor: 1895467-12
Část: LOT-0014
Název: Jämtland Västernorrland
Interní identifikátor: 1895465-13
Část: LOT-0015
Název: Södermanland
Interní identifikátor: 1895386-14
Část: LOT-0016
Název: Dalarna
Interní identifikátor: 1895463-15
Část: LOT-0017
Název: Halland
Interní identifikátor: 1895383-16
Část: LOT-0018
Název: Skåne
Interní identifikátor: 1895374-17
Část: LOT-0019
Název: Östergötland
Interní identifikátor: 1881746-18
Část: LOT-0020
Název: Anbudsgivarens bekräftelse
Popis: Anbudsgivarens bekräftelse
Interní identifikátor: 1881747-19
2. Procedure
Procedure
Intern ID: Af-2026/0024 8429
Udbudsprocedure: Anden procedure, der afvikles i to faser
Formål
Kontraktens hovedformål: Tjenesteydelser
Primær klassifikation (cpv): 80000000 Uddannelse og undervisning
5. Delkontrakt
Delkontrakt: LOT-0001
Titel: Generell del
Intern ID: 1881744-0
Supplerende klassifikation (cpv): 80340000 Specialundervisning
Delkontrakt: LOT-0002
Titel: Stockholm Gotland
Intern ID: 1881745-1
Delkontrakt: LOT-0003
Titel: Jönköping
Intern ID: 1895368-2
Delkontrakt: LOT-0004
Titel: Kalmar
Intern ID: 1895373-3
Delkontrakt: LOT-0005
Titel: Blekinge Kronoberg
Intern ID: 1895375-4
Delkontrakt: LOT-0006
Titel: Västmanland
Intern ID: 1895387-5
Delkontrakt: LOT-0007
Titel: Gävleborg
Intern ID: 1895461-6
Delkontrakt: LOT-0008
Titel: Värmland
Intern ID: 1895462-7
Delkontrakt: LOT-0009
Titel: Västra Götaland
Intern ID: 1895384-8
Delkontrakt: LOT-0010
Titel: Uppsala
Intern ID: 1895385-9
Delkontrakt: LOT-0011
Titel: Örebro
Intern ID: 1895464-10
Delkontrakt: LOT-0012
Titel: Västerbotten
Intern ID: 1895466-11
Delkontrakt: LOT-0013
Titel: Norrbotten
Intern ID: 1895467-12
Delkontrakt: LOT-0014
Titel: Jämtland Västernorrland
Intern ID: 1895465-13
Delkontrakt: LOT-0015
Titel: Södermanland
Intern ID: 1895386-14
Delkontrakt: LOT-0016
Titel: Dalarna
Intern ID: 1895463-15
Delkontrakt: LOT-0017
Titel: Halland
Intern ID: 1895383-16
Delkontrakt: LOT-0018
Titel: Skåne
Intern ID: 1895374-17
Delkontrakt: LOT-0019
Titel: Östergötland
Intern ID: 1881746-18
Delkontrakt: LOT-0020
Titel: Anbudsgivarens bekräftelse
Beskrivelse: Anbudsgivarens bekräftelse
Intern ID: 1881747-19
2. Verfahren
Verfahren
Interne Kennung: Af-2026/0024 8429
Verfahrensart: Sonstiges einstufiges Verfahren
Zweck
Art des Auftrags: Dienstleistungen
Haupteinstufung (cpv): 80000000 Allgemeine und berufliche Bildung
5. Los
Los: LOT-0001
Interne Kennung: 1881744-0
Zusätzliche Einstufung (cpv): 80340000 Sonderausbildung
Los: LOT-0002
Interne Kennung: 1881745-1
Los: LOT-0003
Interne Kennung: 1895368-2
Los: LOT-0004
Interne Kennung: 1895373-3
Los: LOT-0005
Interne Kennung: 1895375-4
Los: LOT-0006
Interne Kennung: 1895387-5
Los: LOT-0007
Interne Kennung: 1895461-6
Los: LOT-0008
Interne Kennung: 1895462-7
Los: LOT-0009
Interne Kennung: 1895384-8
Los: LOT-0010
Interne Kennung: 1895385-9
Los: LOT-0011
Interne Kennung: 1895464-10
Los: LOT-0012
Interne Kennung: 1895466-11
Los: LOT-0013
Interne Kennung: 1895467-12
Los: LOT-0014
Interne Kennung: 1895465-13
Los: LOT-0015
Interne Kennung: 1895386-14
Los: LOT-0016
Interne Kennung: 1895463-15
Los: LOT-0017
Interne Kennung: 1895383-16
Los: LOT-0018
Interne Kennung: 1895374-17
Los: LOT-0019
Interne Kennung: 1881746-18
Los: LOT-0020
Beschreibung: Anbudsgivarens bekräftelse
Interne Kennung: 1881747-19
2. Procedimiento
Procedimiento
Identificador interno: Af-2026/0024 8429
Tipo de procedimiento: Otro procedimiento de una sola etapa
Finalidad
Naturaleza del contrato: Servicios
Clasificación principal (cpv): 80000000 Servicios de enseñanza y formación
5. Lote
Lote: LOT-0001
Título: Generell del
Identificador interno: 1881744-0
Clasificación adicional (cpv): 80340000 Servicios de educación especial
Lote: LOT-0002
Título: Stockholm Gotland
Identificador interno: 1881745-1
Lote: LOT-0003
Título: Jönköping
Identificador interno: 1895368-2
Lote: LOT-0004
Título: Kalmar
Identificador interno: 1895373-3
Lote: LOT-0005
Título: Blekinge Kronoberg
Identificador interno: 1895375-4
Lote: LOT-0006
Título: Västmanland
Identificador interno: 1895387-5
Lote: LOT-0007
Título: Gävleborg
Identificador interno: 1895461-6
Lote: LOT-0008
Título: Värmland
Identificador interno: 1895462-7
Lote: LOT-0009
Título: Västra Götaland
Identificador interno: 1895384-8
Lote: LOT-0010
Título: Uppsala
Identificador interno: 1895385-9
Lote: LOT-0011
Título: Örebro
Identificador interno: 1895464-10
Lote: LOT-0012
Título: Västerbotten
Identificador interno: 1895466-11
Lote: LOT-0013
Título: Norrbotten
Identificador interno: 1895467-12
Lote: LOT-0014
Título: Jämtland Västernorrland
Identificador interno: 1895465-13
Lote: LOT-0015
Título: Södermanland
Identificador interno: 1895386-14
Lote: LOT-0016
Título: Dalarna
Identificador interno: 1895463-15
Lote: LOT-0017
Título: Halland
Identificador interno: 1895383-16
Lote: LOT-0018
Título: Skåne
Identificador interno: 1895374-17
Lote: LOT-0019
Título: Östergötland
Identificador interno: 1881746-18
Lote: LOT-0020
Título: Anbudsgivarens bekräftelse
Descripción: Anbudsgivarens bekräftelse
Identificador interno: 1881747-19
2. Menettely
Menettely
Sisäinen tunniste: Af-2026/0024 8429
Menettelyn tyyppi: Muu yksivaiheinen menettely
Tarkoitus
Pääasiallinen hankintalaji: Palvelut
Pääasiallinen luokitus (cpv): 80000000 Yleissivistävän ja ammatillisen koulutuksen palvelut
5. Osa
Osa: LOT-0001
Ilmoituksen nimi: Generell del
Sisäinen tunniste: 1881744-0
Lisäluokitus (cpv): 80340000 Erikoisopetuspalvelut
Osa: LOT-0002
Ilmoituksen nimi: Stockholm Gotland
Sisäinen tunniste: 1881745-1
Osa: LOT-0003
Ilmoituksen nimi: Jönköping
Sisäinen tunniste: 1895368-2
Osa: LOT-0004
Ilmoituksen nimi: Kalmar
Sisäinen tunniste: 1895373-3
Osa: LOT-0005
Ilmoituksen nimi: Blekinge Kronoberg
Sisäinen tunniste: 1895375-4
Osa: LOT-0006
Ilmoituksen nimi: Västmanland
Sisäinen tunniste: 1895387-5
Osa: LOT-0007
Ilmoituksen nimi: Gävleborg
Sisäinen tunniste: 1895461-6
Osa: LOT-0008
Ilmoituksen nimi: Värmland
Sisäinen tunniste: 1895462-7
Osa: LOT-0009
Ilmoituksen nimi: Västra Götaland
Sisäinen tunniste: 1895384-8
Osa: LOT-0010
Ilmoituksen nimi: Uppsala
Sisäinen tunniste: 1895385-9
Osa: LOT-0011
Ilmoituksen nimi: Örebro
Sisäinen tunniste: 1895464-10
Osa: LOT-0012
Ilmoituksen nimi: Västerbotten
Sisäinen tunniste: 1895466-11
Osa: LOT-0013
Ilmoituksen nimi: Norrbotten
Sisäinen tunniste: 1895467-12
Osa: LOT-0014
Ilmoituksen nimi: Jämtland Västernorrland
Sisäinen tunniste: 1895465-13
Osa: LOT-0015
Ilmoituksen nimi: Södermanland
Sisäinen tunniste: 1895386-14
Osa: LOT-0016
Ilmoituksen nimi: Dalarna
Sisäinen tunniste: 1895463-15
Osa: LOT-0017
Ilmoituksen nimi: Halland
Sisäinen tunniste: 1895383-16
Osa: LOT-0018
Ilmoituksen nimi: Skåne
Sisäinen tunniste: 1895374-17
Osa: LOT-0019
Ilmoituksen nimi: Östergötland
Sisäinen tunniste: 1881746-18
Osa: LOT-0020
Kuvaus: Anbudsgivarens bekräftelse
Sisäinen tunniste: 1881747-19
2. Procédure
Procédure
Identifiant interne: Af-2026/0024 8429
Type de procédure: Autre procédure en une seule étape
Principales caractéristiques de la procédure et informations sur l'endroit où obtenir les règles complètes applicables à la procédure: Upphandlingen genomförs enligt lag (2016:1145) om offentlig upphandling, LOU, 19 kap.
Objet
Nature principale du marché: Services
Nomenclature principale (cpv): 80000000 Services d'enseignement et de formation
5. Lot
Lot: LOT-0001
Titre: Generell del
Identifiant interne: 1881744-0
Nomenclature complémentaire (cpv): 80340000 Services d'enseignement spécialisé
Lot: LOT-0002
Titre: Stockholm Gotland
Identifiant interne: 1881745-1
Lot: LOT-0003
Titre: Jönköping
Identifiant interne: 1895368-2
Lot: LOT-0004
Titre: Kalmar
Identifiant interne: 1895373-3
Lot: LOT-0005
Titre: Blekinge Kronoberg
Identifiant interne: 1895375-4
Lot: LOT-0006
Titre: Västmanland
Identifiant interne: 1895387-5
Lot: LOT-0007
Titre: Gävleborg
Identifiant interne: 1895461-6
Lot: LOT-0008
Titre: Värmland
Identifiant interne: 1895462-7
Lot: LOT-0009
Titre: Västra Götaland
Identifiant interne: 1895384-8
Lot: LOT-0010
Titre: Uppsala
Identifiant interne: 1895385-9
Lot: LOT-0011
Titre: Örebro
Identifiant interne: 1895464-10
Lot: LOT-0012
Titre: Västerbotten
Identifiant interne: 1895466-11
Lot: LOT-0013
Titre: Norrbotten
Identifiant interne: 1895467-12
Lot: LOT-0014
Titre: Jämtland Västernorrland
Identifiant interne: 1895465-13
Lot: LOT-0015
Titre: Södermanland
Identifiant interne: 1895386-14
Lot: LOT-0016
Titre: Dalarna
Identifiant interne: 1895463-15
Lot: LOT-0017
Titre: Halland
Identifiant interne: 1895383-16
Lot: LOT-0018
Titre: Skåne
Identifiant interne: 1895374-17
Lot: LOT-0019
Titre: Östergötland
Identifiant interne: 1881746-18
Lot: LOT-0020
Titre: Anbudsgivarens bekräftelse
Description: Anbudsgivarens bekräftelse
Identifiant interne: 1881747-19
2. Nós imeachta
Nós imeachta
Aitheantóir inmheánach: Af-2026/0024 8429
An cineál nóis imeachta: Nós imeachta aonchéime eile
Cuspóir
Cineál an chonartha: Seirbhísí
Príomhaicmiú (cpv): 80000000 Education and training services
5. Luchtóg
Luchtóg: LOT-0001
Teideal: Generell del
Aitheantóir inmheánach: 1881744-0
Aicmiú breise (cpv): 80340000 Special education services
Luchtóg: LOT-0002
Teideal: Stockholm Gotland
Aitheantóir inmheánach: 1881745-1
Luchtóg: LOT-0003
Teideal: Jönköping
Aitheantóir inmheánach: 1895368-2
Luchtóg: LOT-0004
Teideal: Kalmar
Aitheantóir inmheánach: 1895373-3
Luchtóg: LOT-0005
Teideal: Blekinge Kronoberg
Aitheantóir inmheánach: 1895375-4
Luchtóg: LOT-0006
Teideal: Västmanland
Aitheantóir inmheánach: 1895387-5
Luchtóg: LOT-0007
Teideal: Gävleborg
Aitheantóir inmheánach: 1895461-6
Luchtóg: LOT-0008
Teideal: Värmland
Aitheantóir inmheánach: 1895462-7
Luchtóg: LOT-0009
Teideal: Västra Götaland
Aitheantóir inmheánach: 1895384-8
Luchtóg: LOT-0010
Teideal: Uppsala
Aitheantóir inmheánach: 1895385-9
Luchtóg: LOT-0011
Teideal: Örebro
Aitheantóir inmheánach: 1895464-10
Luchtóg: LOT-0012
Teideal: Västerbotten
Aitheantóir inmheánach: 1895466-11
Luchtóg: LOT-0013
Teideal: Norrbotten
Aitheantóir inmheánach: 1895467-12
Luchtóg: LOT-0014
Teideal: Jämtland Västernorrland
Aitheantóir inmheánach: 1895465-13
Luchtóg: LOT-0015
Teideal: Södermanland
Aitheantóir inmheánach: 1895386-14
Luchtóg: LOT-0016
Teideal: Dalarna
Aitheantóir inmheánach: 1895463-15
Luchtóg: LOT-0017
Teideal: Halland
Aitheantóir inmheánach: 1895383-16
Luchtóg: LOT-0018
Teideal: Skåne
Aitheantóir inmheánach: 1895374-17
Luchtóg: LOT-0019
Teideal: Östergötland
Aitheantóir inmheánach: 1881746-18
Luchtóg: LOT-0020
Teideal: Anbudsgivarens bekräftelse
Cur síos: Anbudsgivarens bekräftelse
Aitheantóir inmheánach: 1881747-19
2. Procedura
Procedura
Tipo di procedura: Altra procedura a fase unica
Finalità
Natura dell'appalto: Servizi
Classificazione principale (cpv): 80000000 Servizi di istruzione e formazione
5. Lotto
Lotto: LOT-0001
Titolo: Generell del
Identificativo interno: 1881744-0
Classificazione aggiuntiva (cpv): 80340000 Servizi speciali di istruzione
Lotto: LOT-0002
Titolo: Stockholm Gotland
Identificativo interno: 1881745-1
Lotto: LOT-0003
Titolo: Jönköping
Identificativo interno: 1895368-2
Lotto: LOT-0004
Titolo: Kalmar
Identificativo interno: 1895373-3
Lotto: LOT-0005
Titolo: Blekinge Kronoberg
Identificativo interno: 1895375-4
Lotto: LOT-0006
Titolo: Västmanland
Identificativo interno: 1895387-5
Lotto: LOT-0007
Titolo: Gävleborg
Identificativo interno: 1895461-6
Lotto: LOT-0008
Titolo: Värmland
Identificativo interno: 1895462-7
Lotto: LOT-0009
Titolo: Västra Götaland
Identificativo interno: 1895384-8
Lotto: LOT-0010
Titolo: Uppsala
Identificativo interno: 1895385-9
Lotto: LOT-0011
Titolo: Örebro
Identificativo interno: 1895464-10
Lotto: LOT-0012
Titolo: Västerbotten
Identificativo interno: 1895466-11
Lotto: LOT-0013
Titolo: Norrbotten
Identificativo interno: 1895467-12
Lotto: LOT-0014
Titolo: Jämtland Västernorrland
Identificativo interno: 1895465-13
Lotto: LOT-0015
Titolo: Södermanland
Identificativo interno: 1895386-14
Lotto: LOT-0016
Titolo: Dalarna
Identificativo interno: 1895463-15
Lotto: LOT-0017
Titolo: Halland
Identificativo interno: 1895383-16
Lotto: LOT-0018
Titolo: Skåne
Identificativo interno: 1895374-17
Lotto: LOT-0019
Titolo: Östergötland
Identificativo interno: 1881746-18
Lotto: LOT-0020
Titolo: Anbudsgivarens bekräftelse
Descrizione: Anbudsgivarens bekräftelse
Identificativo interno: 1881747-19
2. Procedūra
Procedūra
Iekšējais identifikators: Af-2026/0024 8429
Procedūras veids: Cita vienpakāpes procedūra
Mērķis
Līguma veids: Pakalpojumi
Galvenā klasifikācija (cpv): 80000000 Izglītības un mācību pakalpojumi
5. Daļa
Daļa: LOT-0001
Nosaukums: Generell del
Iekšējais identifikators: 1881744-0
Papildu klasifikācija (cpv): 80340000 Speciālās izglītības pakalpojumi
Daļa: LOT-0002
Nosaukums: Stockholm Gotland
Iekšējais identifikators: 1881745-1
Daļa: LOT-0003
Nosaukums: Jönköping
Iekšējais identifikators: 1895368-2
Daļa: LOT-0004
Nosaukums: Kalmar
Iekšējais identifikators: 1895373-3
Daļa: LOT-0005
Nosaukums: Blekinge Kronoberg
Iekšējais identifikators: 1895375-4
Daļa: LOT-0006
Nosaukums: Västmanland
Iekšējais identifikators: 1895387-5
Daļa: LOT-0007
Nosaukums: Gävleborg
Iekšējais identifikators: 1895461-6
Daļa: LOT-0008
Nosaukums: Värmland
Iekšējais identifikators: 1895462-7
Daļa: LOT-0009
Nosaukums: Västra Götaland
Iekšējais identifikators: 1895384-8
Daļa: LOT-0010
Nosaukums: Uppsala
Iekšējais identifikators: 1895385-9
Daļa: LOT-0011
Nosaukums: Örebro
Iekšējais identifikators: 1895464-10
Daļa: LOT-0012
Nosaukums: Västerbotten
Iekšējais identifikators: 1895466-11
Daļa: LOT-0013
Nosaukums: Norrbotten
Iekšējais identifikators: 1895467-12
Daļa: LOT-0014
Nosaukums: Jämtland Västernorrland
Iekšējais identifikators: 1895465-13
Daļa: LOT-0015
Nosaukums: Södermanland
Iekšējais identifikators: 1895386-14
Daļa: LOT-0016
Nosaukums: Dalarna
Iekšējais identifikators: 1895463-15
Daļa: LOT-0017
Nosaukums: Halland
Iekšējais identifikators: 1895383-16
Daļa: LOT-0018
Nosaukums: Skåne
Iekšējais identifikators: 1895374-17
Daļa: LOT-0019
Nosaukums: Östergötland
Iekšējais identifikators: 1881746-18
Daļa: LOT-0020
Nosaukums: Anbudsgivarens bekräftelse
Apraksts: Anbudsgivarens bekräftelse
Iekšējais identifikators: 1881747-19
Interne identificatiecode: Af-2026/0024 8429
Type procedure: Andere procedure in één fase
Doel
Aard van het contract: Diensten
Belangrijkste classificatie (cpv): 80000000 Diensten voor onderwijs en opleiding
5. Perceel
Perceel: LOT-0001
Interne identificatiecode: 1881744-0
Aanvullende classificatie (cpv): 80340000 Diensten voor bijzonder onderwijs
Perceel: LOT-0002
Interne identificatiecode: 1881745-1
Perceel: LOT-0003
Interne identificatiecode: 1895368-2
Perceel: LOT-0004
Interne identificatiecode: 1895373-3
Perceel: LOT-0005
Interne identificatiecode: 1895375-4
Perceel: LOT-0006
Interne identificatiecode: 1895387-5
Perceel: LOT-0007
Interne identificatiecode: 1895461-6
Perceel: LOT-0008
Interne identificatiecode: 1895462-7
Perceel: LOT-0009
Interne identificatiecode: 1895384-8
Perceel: LOT-0010
Interne identificatiecode: 1895385-9
Perceel: LOT-0011
Interne identificatiecode: 1895464-10
Perceel: LOT-0012
Interne identificatiecode: 1895466-11
Perceel: LOT-0013
Interne identificatiecode: 1895467-12
Perceel: LOT-0014
Interne identificatiecode: 1895465-13
Perceel: LOT-0015
Interne identificatiecode: 1895386-14
Perceel: LOT-0016
Interne identificatiecode: 1895463-15
Perceel: LOT-0017
Interne identificatiecode: 1895383-16
Perceel: LOT-0018
Interne identificatiecode: 1895374-17
Perceel: LOT-0019
Interne identificatiecode: 1881746-18
Perceel: LOT-0020
Interne identificatiecode: 1881747-19
Wewnętrzny identyfikator: Af-2026/0024 8429
Rodzaj procedury: Inna procedura jednoetapowa
Przeznaczenie
Charakter zamówienia: Usługi
Główna klasyfikacja (cpv): 80000000 Usługi edukacyjne i szkoleniowe
5. Część zamówienia
Część zamówienia: LOT-0001
Tytuł: Generell del
Wewnętrzny identyfikator: 1881744-0
Dodatkowa klasyfikacja (cpv): 80340000 Usługi edukacji specjalnej
Część zamówienia: LOT-0002
Tytuł: Stockholm Gotland
Wewnętrzny identyfikator: 1881745-1
Część zamówienia: LOT-0003
Tytuł: Jönköping
Wewnętrzny identyfikator: 1895368-2
Część zamówienia: LOT-0004
Tytuł: Kalmar
Wewnętrzny identyfikator: 1895373-3
Część zamówienia: LOT-0005
Tytuł: Blekinge Kronoberg
Wewnętrzny identyfikator: 1895375-4
Część zamówienia: LOT-0006
Tytuł: Västmanland
Wewnętrzny identyfikator: 1895387-5
Część zamówienia: LOT-0007
Tytuł: Gävleborg
Wewnętrzny identyfikator: 1895461-6
Część zamówienia: LOT-0008
Tytuł: Värmland
Wewnętrzny identyfikator: 1895462-7
Część zamówienia: LOT-0009
Tytuł: Västra Götaland
Wewnętrzny identyfikator: 1895384-8
Część zamówienia: LOT-0010
Tytuł: Uppsala
Wewnętrzny identyfikator: 1895385-9
Część zamówienia: LOT-0011
Tytuł: Örebro
Wewnętrzny identyfikator: 1895464-10
Część zamówienia: LOT-0012
Tytuł: Västerbotten
Wewnętrzny identyfikator: 1895466-11
Część zamówienia: LOT-0013
Tytuł: Norrbotten
Wewnętrzny identyfikator: 1895467-12
Część zamówienia: LOT-0014
Tytuł: Jämtland Västernorrland
Wewnętrzny identyfikator: 1895465-13
Część zamówienia: LOT-0015
Tytuł: Södermanland
Wewnętrzny identyfikator: 1895386-14
Część zamówienia: LOT-0016
Tytuł: Dalarna
Wewnętrzny identyfikator: 1895463-15
Część zamówienia: LOT-0017
Tytuł: Halland
Wewnętrzny identyfikator: 1895383-16
Część zamówienia: LOT-0018
Tytuł: Skåne
Wewnętrzny identyfikator: 1895374-17
Część zamówienia: LOT-0019
Tytuł: Östergötland
Wewnętrzny identyfikator: 1881746-18
Część zamówienia: LOT-0020
Tytuł: Anbudsgivarens bekräftelse
Opis: Anbudsgivarens bekräftelse
Wewnętrzny identyfikator: 1881747-19
2. Procedimento
Procedimento
Tipo de procedimento: Outro processo de fase única
Finalidade
Natureza do contrato: Serviços
Classificação principal (cpv): 80000000 Serviços de ensino e formação
Classificação adicional (cpv): 80340000 Serviços de ensino especial
Descrição: Anbudsgivarens bekräftelse
2. Postup
Postup
Druh postupu: Iný jednofázový postup
Druh zmluvy: Služby
Hlavná klasifikácia (cpv): 80000000 Vzdelávacie a školiace (výcvikové) služby
5. Časť
Časť: LOT-0001
Názov: Generell del
Interný identifikátor: 1881744-0
Doplňujúca klasifikácia (cpv): 80340000 Špeciálne vzdelávanie
Časť: LOT-0002
Názov: Stockholm Gotland
Interný identifikátor: 1881745-1
Časť: LOT-0003
Názov: Jönköping
Interný identifikátor: 1895368-2
Časť: LOT-0004
Názov: Kalmar
Interný identifikátor: 1895373-3
Časť: LOT-0005
Názov: Blekinge Kronoberg
Interný identifikátor: 1895375-4
Časť: LOT-0006
Názov: Västmanland
Interný identifikátor: 1895387-5
Časť: LOT-0007
Názov: Gävleborg
Interný identifikátor: 1895461-6
Časť: LOT-0008
Názov: Värmland
Interný identifikátor: 1895462-7
Časť: LOT-0009
Názov: Västra Götaland
Interný identifikátor: 1895384-8
Časť: LOT-0010
Názov: Uppsala
Interný identifikátor: 1895385-9
Časť: LOT-0011
Názov: Örebro
Interný identifikátor: 1895464-10
Časť: LOT-0012
Názov: Västerbotten
Interný identifikátor: 1895466-11
Časť: LOT-0013
Názov: Norrbotten
Interný identifikátor: 1895467-12
Časť: LOT-0014
Názov: Jämtland Västernorrland
Interný identifikátor: 1895465-13
Časť: LOT-0015
Názov: Södermanland
Interný identifikátor: 1895386-14
Časť: LOT-0016
Názov: Dalarna
Interný identifikátor: 1895463-15
Časť: LOT-0017
Názov: Halland
Interný identifikátor: 1895383-16
Časť: LOT-0018
Názov: Skåne
Interný identifikátor: 1895374-17
Časť: LOT-0019
Názov: Östergötland
Interný identifikátor: 1881746-18
Časť: LOT-0020
Názov: Anbudsgivarens bekräftelse
Interný identifikátor: 1881747-19
2. Postopek
Postopek
Vrsta postopka: Drugi enostopenjski postopek
Namen
Vrsta javnega naročila: Storitve
Glavna klasifikacijska oznaka (cpv): 80000000 Storitve izobraževanja in usposabljanja
5. Sklop
Sklop: LOT-0001
Naslov: Generell del
Notranji identifikator: 1881744-0
Dodatna klasifikacija (cpv): 80340000 Storitve posebnega izobraževanja
Sklop: LOT-0002
Naslov: Stockholm Gotland
Notranji identifikator: 1881745-1
Sklop: LOT-0003
Naslov: Jönköping
Notranji identifikator: 1895368-2
Sklop: LOT-0004
Naslov: Kalmar
Notranji identifikator: 1895373-3
Sklop: LOT-0005
Naslov: Blekinge Kronoberg
Notranji identifikator: 1895375-4
Sklop: LOT-0006
Naslov: Västmanland
Notranji identifikator: 1895387-5
Sklop: LOT-0007
Naslov: Gävleborg
Notranji identifikator: 1895461-6
Sklop: LOT-0008
Naslov: Värmland
Notranji identifikator: 1895462-7
Sklop: LOT-0009
Naslov: Västra Götaland
Notranji identifikator: 1895384-8
Sklop: LOT-0010
Naslov: Uppsala
Notranji identifikator: 1895385-9
Sklop: LOT-0011
Naslov: Örebro
Notranji identifikator: 1895464-10
Sklop: LOT-0012
Naslov: Västerbotten
Notranji identifikator: 1895466-11
Sklop: LOT-0013
Naslov: Norrbotten
Notranji identifikator: 1895467-12
Sklop: LOT-0014
Naslov: Jämtland Västernorrland
Notranji identifikator: 1895465-13
Sklop: LOT-0015
Naslov: Södermanland
Notranji identifikator: 1895386-14
Sklop: LOT-0016
Naslov: Dalarna
Notranji identifikator: 1895463-15
Sklop: LOT-0017
Naslov: Halland
Notranji identifikator: 1895383-16
Sklop: LOT-0018
Naslov: Skåne
Notranji identifikator: 1895374-17
Sklop: LOT-0019
Naslov: Östergötland
Notranji identifikator: 1881746-18
Sklop: LOT-0020
Naslov: Anbudsgivarens bekräftelse
Notranji identifikator: 1881747-19
2. Förfarande
Förfarande
Intern identifierare: Af-2026/0024 8429
Typ av förfarande: Annat förfarande i ett steg
Föremålet för upphandlingen
Kontraktets art: Tjänster
Huvudklassificering (cpv): 80000000 Undervisning och utbildning
5. Del (anbudsområde)
Del (anbudsområde): LOT-0001
Intern identifierare: 1881744-0
Ytterligare klassificering (cpv): 80340000 Speciella undervisningstjänster
Del (anbudsområde): LOT-0002
Intern identifierare: 1881745-1
Del (anbudsområde): LOT-0003
Intern identifierare: 1895368-2
Del (anbudsområde): LOT-0004
Intern identifierare: 1895373-3
Del (anbudsområde): LOT-0005
Intern identifierare: 1895375-4
Del (anbudsområde): LOT-0006
Intern identifierare: 1895387-5
Del (anbudsområde): LOT-0007
Intern identifierare: 1895461-6
Del (anbudsområde): LOT-0008
Intern identifierare: 1895462-7
Del (anbudsområde): LOT-0009
Intern identifierare: 1895384-8
Del (anbudsområde): LOT-0010
Intern identifierare: 1895385-9
Del (anbudsområde): LOT-0011
Intern identifierare: 1895464-10
Del (anbudsområde): LOT-0012
Intern identifierare: 1895466-11
Del (anbudsområde): LOT-0013
Intern identifierare: 1895467-12
Del (anbudsområde): LOT-0014
Intern identifierare: 1895465-13
Del (anbudsområde): LOT-0015
Intern identifierare: 1895386-14
Del (anbudsområde): LOT-0016
Intern identifierare: 1895463-15
Del (anbudsområde): LOT-0017
Intern identifierare: 1895383-16
Del (anbudsområde): LOT-0018
Intern identifierare: 1895374-17
Del (anbudsområde): LOT-0019
Intern identifierare: 1881746-18
Del (anbudsområde): LOT-0020
Beskrivning: Anbudsgivarens bekräftelse
Intern identifierare: 1881747-19