Цел
Естество на поръчката: Доставки
Основна класификация (cpv): 39162100 Дидактично оборудване
Място на изпълнение
Административно-териториална единица на държавата (NUTS): Buzău (RO222)
Държава: Pyмъния
Допълнителна информация: Buzau
Стойност
391813-2026 - Zadávání
Oznámení o zahájení zadávacího nebo koncesního řízení – standardní režim
Dodávky
2. Řízení
Řízení
NázevFurnizare material didactic în cadrul proiectului ” DOTAREA CU MOBILIER, MATERIALE DIDACTICE ȘI ECHIPAMENTE DIGITALE A UNITĂȚILOR DE ÎNVĂȚĂMÂNT PREUNIVERSITAR DIN MUNICIPIUL BUZAU- „ Material didactic pentru ateliere ,Material didactic pentru cabinete scolare ,Material didactic pentru laboratoare , Material didactic pentru sali de sport si Material didactic pentru sali de clasa”
PopisPrin prezenta procedură de achiziție publică urmează a se achiziționa produsele de tipul : Lot 1 Material didactic pentru ateliere Lot 2 Material didactic pentru cabinete scolare Lot 3 Material didactic pentru laboratoare Lot 4 Material didactic pentru sali de sport Lot 5 Material didactic pentru sali de clasa Clauză suspensivă privind finanțarea: Procedura de atribuire se derulează sub incidența unei clauze suspensive privind asigurarea finanțării. Încheierea contractului de achiziție publică este condiționată de obținerea/asigurarea fondurilor necesare și/sau de aprobarea prelungirii termenelor de implementare a proiectului, după caz. În situația în care finanțarea nu va fi obținută/asigurată ori nu vor fi îndeplinite condițiile necesare implementării proiectului, Autoritatea Contractantă își rezervă dreptul de a nu încheia contractul, fără ca ofertantul declarat câștigător să poată solicita despăgubiri, daune-interese sau alte costuri.
Interní identifikátor4233874_2026_PAAPD1623269
Typ řízeníOtevřené
Řízení se zrychlíne
Účel
Charakter smlouvyDodávky
Hlavní klasifikace (cpv): 39162100 Vybavení pro výuku
5. Část
ČástLOT-0001
NázevMaterial didactic pentru ateliere
PopisContract de achizitie publica Furnizare material didactic pentru ateliere in cadrul proiectului "DOTARE CU MOBILIER, MATERIALE DIDACTICE SI ECHIPAMENTE DIGITALE A UNITATILOR DE INVATAMANT PREUNIVERSITAR DIN MUNICIPIUL BUZAU" Orice operator economic interesat are dreptul de a solicita clarificări sau informații suplimentare în legătură cu documentatia de atribuire. În măsura în care solicitările de clarificare sunt solicitate în termenul prevăzut la Cap. I.1) NUME, ADRESĂ ŞI PUNCT(E) DE CONTACT, secțiunea - Număr zile până la care se pot solicita clarificări înainte de data limită de depunere a ofertelor/candidaturilor, respectiv 18 zile (înainte de data limită de depunere a ofertelor/candidaturilor), autoritatea contractantă va răspunde la solicitările de clarificare cu 11 zile înainte de termenul stabilit pentru depunerea ofertelor.
Interní identifikátor1
Hlavní klasifikace (cpv): 39300000 Různé zařízení
Další klasifikace (cpv): 43800000 Zařízení výrobních závodů
ČástLOT-0002
NázevMaterial didactic pentru cabinete scolare
PopisContract de achizitie publica Furnizare material didactic pentru cabinete scolare in cadrul proiectului "DOTARE CU MOBILIER, MATERIALE DIDACTICE SI ECHIPAMENTE DIGITALE A UNITATILOR DE INVATAMANT PREUNIVERSITAR DIN MUNICIPIUL BUZAU" Orice operator economic interesat are dreptul de a solicita clarificări sau informații suplimentare în legătură cu documentatia de atribuire. În măsura în care solicitările de clarificare sunt solicitate în termenul prevăzut la Cap. I.1) NUME, ADRESĂ ŞI PUNCT(E) DE CONTACT, secțiunea - Număr zile până la care se pot solicita clarificări înainte de data limită de depunere a ofertelor/candidaturilor, respectiv 18 zile (înainte de data limită de depunere a ofertelor/candidaturilor), autoritatea contractantă va răspunde la solicitările de clarificare cu 11 zile înainte de termenul stabilit pentru depunerea ofertelor.
Interní identifikátor2
Další klasifikace (cpv): 39162200 Školící pomůcky a zařízení
ČástLOT-0003
NázevMaterial didactic pentru laboratoare
PopisContract de achizitie publica Furnizare material didactic pentru laboratoare in cadrul proiectului "DOTARE CU MOBILIER, MATERIALE DIDACTICE SI ECHIPAMENTE DIGITALE A UNITATILOR DE INVATAMANT PREUNIVERSITAR DIN MUNICIPIUL BUZAU" Orice operator economic interesat are dreptul de a solicita clarificări sau informații suplimentare în legătură cu documentatia de atribuire. În măsura în care solicitările de clarificare sunt solicitate în termenul prevăzut la Cap. I.1) NUME, ADRESĂ ŞI PUNCT(E) DE CONTACT, secțiunea - Număr zile până la care se pot solicita clarificări înainte de data limită de depunere a ofertelor/candidaturilor, respectiv 18 zile (înainte de data limită de depunere a ofertelor/candidaturilor), autoritatea contractantă va răspunde la solicitările de clarificare cu 11 zile înainte de termenul stabilit pentru depunerea ofertelor.
Interní identifikátor3
Další klasifikace (cpv): 31200000 Elektrické rozvodné a řídící zařízení, 43800000 Zařízení výrobních závodů
ČástLOT-0004
NázevMaterial didactic pentru sali de sport
PopisContract de achizitie publica Furnizare material didactic pentru sali de sport in cadrul proiectului "DOTARE CU MOBILIER, MATERIALE DIDACTICE SI ECHIPAMENTE DIGITALE A UNITATILOR DE INVATAMANT PREUNIVERSITAR DIN MUNICIPIUL BUZAU" Orice operator economic interesat are dreptul de a solicita clarificări sau informații suplimentare în legătură cu documentatia de atribuire. În măsura în care solicitările de clarificare sunt solicitate în termenul prevăzut la Cap. I.1) NUME, ADRESĂ ŞI PUNCT(E) DE CONTACT, secțiunea - Număr zile până la care se pot solicita clarificări înainte de data limită de depunere a ofertelor/candidaturilor, respectiv 18 zile (înainte de data limită de depunere a ofertelor/candidaturilor), autoritatea contractantă va răspunde la solicitările de clarificare cu 12 zile înainte de termenul stabilit pentru depunerea ofertelor.
Interní identifikátor4
ČástLOT-0005
NázevMaterial didactic pentru sali de clasa
PopisContract de achizitie publica Furnizare material didactic pentru sali de clasa in cadrul proiectului "DOTARE CU MOBILIER, MATERIALE DIDACTICE SI ECHIPAMENTE DIGITALE A UNITATILOR DE INVATAMANT PREUNIVERSITAR DIN MUNICIPIUL BUZAU" Orice operator economic interesat are dreptul de a solicita clarificări sau informații suplimentare în legătură cu documentatia de atribuire. În măsura în care solicitările de clarificare sunt solicitate în termenul prevăzut la Cap. I.1) NUME, ADRESĂ ŞI PUNCT(E) DE CONTACT, secțiunea - Număr zile până la care se pot solicita clarificări înainte de data limită de depunere a ofertelor/candidaturilor, respectiv 18 zile (înainte de data limită de depunere a ofertelor/candidaturilor), autoritatea contractantă va răspunde la solicitările de clarificare cu 12 zile înainte de termenul stabilit pentru depunerea ofertelor.
Interní identifikátor5
Formål
Kontraktens hovedformål: Varer
Primær klassifikation (cpv): 39162100 Undervisningsudstyr
Udførelsessted
Landsdel (NUTS): Buzău (RO222)
Land: Rumænien
Yderligere oplysninger: Buzau
Værdi
Σκοπός
Χαρακτήρας της σύμβασης: Αγαθά
Κύρια ταξινόμηση (cpv): 39162100 Εξοπλισμός διδασκαλίας
Τόπος εκτέλεσης
Υποδιαίρεση χώρας (NUTS): Buzău (RO222)
Χώρα: Ρουμανία
Πρόσθετες πληροφορίες: Buzau
Αξία
391813-2026 - Competition
Contract or concession notice – standard regime
Supplies
2. Procedure
Procedure
Internal identifier4233874_2026_PAAPD1623269
Type of procedureOpen
The procedure is acceleratedno
Purpose
Main nature of the contractSupplies
Main classification (cpv): 39162100 Teaching equipment
5. Lot
LotLOT-0001
TitleMaterial didactic pentru ateliere
Internal identifier1
Main classification (cpv): 39300000 Miscellaneous equipment
Additional classification (cpv): 43800000 Workshop equipment
LotLOT-0002
Internal identifier2
Additional classification (cpv): 39162200 Training aids and devices
LotLOT-0003
Internal identifier3
Additional classification (cpv): 31200000 Electricity distribution and control apparatus, 43800000 Workshop equipment
LotLOT-0004
Internal identifier4
LotLOT-0005
Internal identifier5
391813-2026 - Licitación
Anuncio de contrato o de concesión. Régimen normal
Suministros
2. Procedimiento
Procedimiento
Identificador interno4233874_2026_PAAPD1623269
Tipo de procedimientoAbierto
El procedimiento está aceleradono
Finalidad
Naturaleza del contratoSuministros
Clasificación principal (cpv): 39162100 Material pedagógico
5. Lote
LoteLOT-0001
TítuloMaterial didactic pentru ateliere
Identificador interno1
Clasificación principal (cpv): 39300000 Equipo diverso
Clasificación adicional (cpv): 43800000 Equipo de talleres
LoteLOT-0002
Identificador interno2
Clasificación adicional (cpv): 39162200 Material y útiles de formación
LoteLOT-0003
Identificador interno3
Clasificación adicional (cpv): 31200000 Aparatos de distribución y control de electricidad, 43800000 Equipo de talleres
LoteLOT-0004
Identificador interno4
LoteLOT-0005
Identificador interno5
Eesmärk
Lepingu olemus: Asjad
Peamine liigitus (cpv): 39162100 Õppetarvikud
Lepingu täitmise koht
Riik – jaotus (NUTS): Buzău (RO222)
Riik: Rumeenia
Lisateave: Buzau
Maksumus
391813-2026 - Kilpailu
Hankintailmoitus tai käyttöoikeussopimusta koskeva ilmoitus – vakiojärjestelmä
Tavarahankinnat
2. Menettely
Menettely
Sisäinen tunniste4233874_2026_PAAPD1623269
Menettelyn tyyppiAvoin
Käytetään nopeutettua menettelyäei
Tarkoitus
Pääasiallinen hankintalajiTavarahankinnat
Pääasiallinen luokitus (cpv): 39162100 Opetuslaitteet
5. Osa
OsaLOT-0001
Ilmoituksen nimiMaterial didactic pentru ateliere
Sisäinen tunniste1
Pääasiallinen luokitus (cpv): 39300000 Erilaiset laitteet
Lisäluokitus (cpv): 43800000 Verstaslaitteet
OsaLOT-0002
Sisäinen tunniste2
Lisäluokitus (cpv): 39162200 Harjoitteluvälineet ja -laitteet
OsaLOT-0003
Sisäinen tunniste3
Lisäluokitus (cpv): 31200000 Sähkönjakelu- ja ohjauslaitteet, 43800000 Verstaslaitteet
OsaLOT-0004
Sisäinen tunniste4
OsaLOT-0005
Sisäinen tunniste5
Objet
Nature principale du marché: Fournitures
Nomenclature principale (cpv): 39162100 Matériel pédagogique
Lieu d’exécution
Subdivision pays (NUTS): Buzău (RO222)
Pays: Roumanie
Informations complémentaires: Buzau
Valeur
391813-2026 - Iomaíocht
Fógra maidir le conradh nó lamháltas — an gnáthchóras
Soláthairtí
2. Nós imeachta
Nós imeachta
Aitheantóir inmheánach4233874_2026_PAAPD1623269
An cineál nóis imeachtaOscailte
Tá an nós imeachta á bhrostúníl
Cuspóir
Cineál an chonarthaSoláthairtí
5. Luchtóg
LuchtógLOT-0001
Aitheantóir inmheánach1
Aicmiú breise (cpv): 43800000 Workshop equipment
LuchtógLOT-0002
Aitheantóir inmheánach2
LuchtógLOT-0003
Aitheantóir inmheánach3
LuchtógLOT-0004
Aitheantóir inmheánach4
LuchtógLOT-0005
Aitheantóir inmheánach5
Svrha
Priroda ugovora: Roba
Glavna klasifikacija (cpv): 39162100 Učila
Mjesto izvršenja
Zemlja – podregija (NUTS): Buzău (RO222)
Zemlja: Rumunjska
Dodatne informacije: Buzau
Vrijednost
2. Eljárás
Eljárás
Belső azonosító: 4233874_2026_PAAPD1623269
Az eljárás típusa: Nyitott
Az eljárás gyorsított: nem
Cél
A szerződés jellege: Árubeszerzés
Fő osztályozás (cpv): 39162100 Tanítási berendezések
5. Rész
Rész: LOT-0001
Cím: Material didactic pentru ateliere
Belső azonosító: 1
Fő osztályozás (cpv): 39300000 Különféle berendezések
További osztályozás (cpv): 43800000 Műhelyberendezések
Rész: LOT-0002
Belső azonosító: 2
További osztályozás (cpv): 39162200 Képzési segédanyagok és eszközök
Rész: LOT-0003
Belső azonosító: 3
További osztályozás (cpv): 31200000 Villamos elosztó- és vezérlőberendezések, 43800000 Műhelyberendezések
Rész: LOT-0004
Belső azonosító: 4
Rész: LOT-0005
Belső azonosító: 5
Tikslas
Sutarties objektas: Prekės
Pagrindinis klasifikacijos kodas (cpv): 39162100 Mokymo priemonės
Sutarties vykdymo vieta
Šalies administracinis vienetas (NUTS): Buzău (RO222)
Šalis: Rumunija
Papildoma informacija: Buzau
Vertė
Mērķis
Līguma veids: Piegādes
Galvenā klasifikācija (cpv): 39162100 Mācību aprīkojums
Izpildes vieta
Valsts apakšiedalījums (NUTS): Buzău (RO222)
Valsts: Rumānija
Papildu informācija: Buzau
Vērtība
Għan
Natura tal-kuntratt: Provvisti
Klassifikazzjoni prinċipali (cpv): 39162100 Apparat tat-tagħlim
Post tal-prestazzjoni
Sottodiviżjoni tal-pajjiż (NUTS): Buzău (RO222)
Pajjiż: Ir-Rumanija
Informazzjoni addizzjonali: Buzau
Valur
Doel
Aard van het contract: Leveringen
Belangrijkste classificatie (cpv): 39162100 Leermiddelen
Plaats van uitvoering
Onderverdeling land (NUTS): Buzău (RO222)
Land: Roemenië
Aanvullende informatie: Buzau
Waarde
Przeznaczenie
Charakter zamówienia: Dostawy
Główna klasyfikacja (cpv): 39162100 Pomoce dydaktyczne
Miejsce realizacji
Podpodział krajowy (NUTS): Buzău (RO222)
Kraj: Rumunia
Informacje dodatkowe: Buzau
Wartość
391813-2026 - Concurso
Anúncio de concurso ou de concessão – regime normal
Fornecimentos
2. Procedimento
Procedimento
Tipo de procedimentoAberto
O procedimento é aceleradonão
Finalidade
Natureza do contratoFornecimentos
Classificação principal (cpv): 39162100 Equipamento de ensino
Classificação principal (cpv): 39300000 Equipamento diverso
Classificação adicional (cpv): 43800000 Equipamento para oficina
Classificação adicional (cpv): 39162200 Dispositivos e material de apoio à formação
Classificação adicional (cpv): 31200000 Aparelhos de controlo e distribuição de electricidade, 43800000 Equipamento para oficina
Druh zmluvy: Tovary
Hlavná klasifikácia (cpv): 39162100 Vybavenie na vyučovanie
Miesto plnenia
Nižšia územná jednotka krajiny (NUTS): Buzău (RO222)
Krajina: Rumunsko
Doplňujúce informácie: Buzau
Hodnota
Namen
Vrsta javnega naročila: Blago
Glavna klasifikacijska oznaka (cpv): 39162100 Oprema za poučevanje
Kraj izvajanja
Podregija države (NUTS): Buzău (RO222)
Država: Romunija
Vrednost