391835-2026 - Състезателна процедура
Pyмъния – Електронно оборудване – Componente pentru unitati de comutatie inclusiv servicii de instalare si punere in functiune
Обявление за поръчка или концесия – стандартен режим
Доставки
2. Процедура
Процедура
ЗаглавиеComponente pentru unitati de comutatie inclusiv servicii de instalare si punere in functiune
ОписаниеAchiziția are ca obiect componente pentru unitati de comutatie, parte a sistemului LINAC existent, și instalarea acestora înainte de finele anului 2026. În temeiul prevederilor art. 160 din Legea nr. 98/2016, cu modificările și completările ulterioare, operatorii economici interesați vor solicita clarificări sau informații suplimentare în legătură cu documentația de atribuire cu până la 20 zile înainte de data limită de depunere a ofertelor. Autoritatea contractantă va răspunde în mod clar și complet tuturor solicitărilor de clarificare/informații suplimentare adresate de către operatorii economici, în a 12-a zi înainte de termenul limită de depunere a ofertelor, conform art. 161 din Legea nr. 98/2016, cu modificările și completările ulterioare, coroborat cu art. 27 alin (3) din H.G. nr. 395/2016 cu modificările și completările ulterioare.
Вътрешен идентификатор12/ELI/AP/P/04.06.2026, pozitie PAP 1017P
Вид процедураОткрита
Процедурата се ускоряване
Цел
Естество на поръчкатаДоставки
Основна класификация (cpv): 31710000 Електронно оборудване
5. Обособена позиция
Обособена позицияLOT-0000
ЗаглавиеDefault lot
ОписаниеScopul acestei proceduri de atribuire este achiziționarea unor componente pentru unitati de comutatie necesare pentru upgrade-ul unor modulatoare pentru sistemul LINAC existent, în vederea livrării de fotoni gama în decembrie 2026, urmând ca apoi aceasta să asigure o puternică direcție de dezvoltare a parametrilor de generare fascicul gama.
Вътрешен идентификатор1
Допълнителна класификация (cpv): 51540000 Услуги по инсталиране на машини със специално предназначение, 71334000 Електромашинни инженерни услуги
391835-2026 - Licitación
Anuncio de contrato o de concesión. Régimen normal
Suministros
2. Procedimiento
Procedimiento
Tipo de procedimientoAbierto
El procedimiento está aceleradono
Finalidad
Naturaleza del contratoSuministros
Clasificación principal (cpv): 31710000 Equipo electrónico
5. Lote
LoteLOT-0000
TítuloDefault lot
Identificador interno1
Clasificación adicional (cpv): 51540000 Servicios de instalación de maquinaria y equipos para usos especiales, 71334000 Servicios de ingeniería mecánica y eléctrica
391835-2026 - Nadmetanje
Obavijest o nadmetanju ili koncesiji – standardni režim
Roba
2. Postupak
Postupak
Interna identifikacijska oznaka12/ELI/AP/P/04.06.2026, pozitie PAP 1017P
Vrsta postupkaOtvoren
Postupak je ubrzanne
Svrha
Priroda ugovoraRoba
Glavna klasifikacija (cpv): 31710000 Elektronička oprema
5. Grupa
GrupaLOT-0000
NaslovDefault lot
Interna identifikacijska oznaka1
Dodatna klasifikacija (cpv): 51540000 Usluge instaliranja strojeva i opreme posebne namjene, 71334000 Usluge na području strojarstva i elektrotehnike
391835-2026 - Procedura konkurencyjna
Ogłoszenie o zamówieniu lub ogłoszenie o koncesji – tryb standardowy
Dostawy
2. Procedura
Procedura
Rodzaj proceduryOtwarta
Procedura jest przyspieszonanie
Przeznaczenie
Charakter zamówieniaDostawy
Główna klasyfikacja (cpv): 31710000 Sprzęt elektroniczny
5. Część zamówienia
Część zamówieniaLOT-0000
TytułDefault lot
Wewnętrzny identyfikator1
Dodatkowa klasyfikacja (cpv): 51540000 Usługi instalowania maszyn i urządzeń specjalnego zastosowania, 71334000 Mechaniczne i elektryczne usługi inżynieryjne
391835-2026 - Javni razpis
Obvestilo o koncesiji ali naročilu – standardna ureditev
Blago
2. Postopek
Postopek
Vrsta postopkaOdprti postopek
Postopek je pospešenne
Namen
Vrsta javnega naročilaBlago
Glavna klasifikacijska oznaka (cpv): 31710000 Elektronska oprema
5. Sklop
SklopLOT-0000
Notranji identifikator1
Dodatna klasifikacija (cpv): 51540000 Storitve inštalacije strojev in naprav za posebne namene, 71334000 Storitve na področju strojništva in elektrotehnike
391835-2026 - Konkurrensutsättning
Meddelande om upphandling eller koncession – standardsystem
Varor
2. Förfarande
Förfarande
Typ av förfarandeÖppet
Förfarandet är påskyndatnej
Föremålet för upphandlingen
Kontraktets artVaror
Huvudklassificering (cpv): 31710000 Elektronisk utrustning
5. Del (anbudsområde)
Del (anbudsområde)LOT-0000
TitelDefault lot
Intern identifierare1
Ytterligare klassificering (cpv): 51540000 Installation av maskiner och utrustning för speciella ändamål, 71334000 Maskin- och eltekniska ingenjörstjänster