See the notice on TED website
2. Процедура
Процедура
Заглавие: Ramavtal tryckta kuvert
Описание: Norrköpings kommun, upphandlings- och inköpsenheten i samarbete med-, Linköping-, Valdemarsvik-, Söderköping-, Finspångs kommuner, Nodra AB, Norrköping Visualisering AB, Hyresbostäder i Norrköping AB och Norrköping Airport AB inbjuder ert företag att lämna anbud i offentlig upphandling av ramavtal gällande Tryckta kuvert. Anbud ska lämnas i enlighet med de villkor som framgår av upphandlingsdokumenten. Anbudsgivning, bevakning av nuvarande inklusive kommande upphandlingar och avtal är en kostnadsfri tjänst för anbudsgivarna och andra företag via kommunens upphandlingsverktyg www.e-avrop.com
Вид процедура: Открита
Процедурата се ускорява: не
Цел
Естество на поръчката: Доставки
Основна класификация (cpv): 22000000 Печатни материали и свързани с тях продукти
5. Обособена позиция
Обособена позиция: LOT-0001
Вътрешен идентификатор: urn:eavrop:mdn:ProcurementProject:123731:Lot:1
Допълнителна класификация (cpv): 30199230 Пощенски пликове, 30199710 Отпечатани пликове, 30199711 Отпечатани пликове с адресен прозорец, 30199712 Отпечатани пликове без адресен прозорец
2. Řízení
Řízení
Název: Ramavtal tryckta kuvert
Typ řízení: Otevřené
Řízení se zrychlí: ne
Účel
Charakter smlouvy: Dodávky
Hlavní klasifikace (cpv): 22000000 Tiskařské výrobky a související produkty
5. Část
Část: LOT-0001
Další klasifikace (cpv): 30199230 Obálky, 30199710 Tištěné obálky, 30199711 Tištěné obálky s oknem, 30199712 Tištěné obálky bez okna
2. Procedure
Procedure
Titel: Ramavtal tryckta kuvert
Udbudsprocedure: Offentligt udbud
Proceduren er en hasteprocedure: nej
Formål
Kontraktens hovedformål: Varer
Primær klassifikation (cpv): 22000000 Tryksager og beslægtede produkter
5. Delkontrakt
Delkontrakt: LOT-0001
Supplerende klassifikation (cpv): 30199230 Konvolutter, 30199710 Trykte konvolutter, 30199711 Trykte rudekuverter, 30199712 Trykte kuverter uden rude
2. Verfahren
Verfahren
Verfahrensart: Offenes Verfahren
Das Verfahren wird beschleunigt: nein
Zweck
Art des Auftrags: Lieferleistungen
Haupteinstufung (cpv): 22000000 Drucksachen und zugehörige Erzeugnisse
5. Los
Los: LOT-0001
Zusätzliche Einstufung (cpv): 30199230 Briefumschläge, 30199710 Bedruckte Briefumschläge, 30199711 Bedruckte Briefumschläge mit Fenster, 30199712 Bedruckte Briefumschläge ohne Fenster
Title: Ramavtal tryckta kuvert
Type of procedure: Open
The procedure is accelerated: no
Purpose
Main nature of the contract: Supplies
Main classification (cpv): 22000000 Printed matter and related products
5. Lot
Lot: LOT-0001
Additional classification (cpv): 30199230 Envelopes, 30199710 Printed envelopes, 30199711 Printed window envelopes, 30199712 Printed non-window envelopes
2. Procedimiento
Procedimiento
Título: Ramavtal tryckta kuvert
Tipo de procedimiento: Abierto
El procedimiento está acelerado: no
Finalidad
Naturaleza del contrato: Suministros
Clasificación principal (cpv): 22000000 Impresos y productos relacionados
5. Lote
Lote: LOT-0001
Clasificación adicional (cpv): 30199230 Sobres, 30199710 Sobres impresos, 30199711 Sobres con ventana impresos, 30199712 Sobres sin ventana impresos
2. Menettely
Menettely
Ilmoituksen nimi: Ramavtal tryckta kuvert
Menettelyn tyyppi: Avoin
Käytetään nopeutettua menettelyä: ei
Tarkoitus
Pääasiallinen hankintalaji: Tavarahankinnat
Pääasiallinen luokitus (cpv): 22000000 Painotuotteet ja vastaavat tuotteet
5. Osa
Osa: LOT-0001
Lisäluokitus (cpv): 30199230 Kirjekuoret, 30199710 Painetut kirjekuoret, 30199711 Painetut ikkunakuoret, 30199712 Painetut ikkunattomat kirjekuoret
2. Nós imeachta
Nós imeachta
Teideal: Ramavtal tryckta kuvert
An cineál nóis imeachta: Oscailte
Tá an nós imeachta á bhrostú: níl
Cuspóir
Cineál an chonartha: Soláthairtí
5. Luchtóg
Luchtóg: LOT-0001
2. Eljárás
Eljárás
Cím: Ramavtal tryckta kuvert
Az eljárás típusa: Nyitott
Az eljárás gyorsított: nem
Cél
A szerződés jellege: Árubeszerzés
Fő osztályozás (cpv): 22000000 Nyomtatott anyagok és kapcsolódó termékek
5. Rész
Rész: LOT-0001
További osztályozás (cpv): 30199230 Boríték, 30199710 Nyomtatott boríték, 30199711 Nyomtatott ablakos boríték, 30199712 Nyomtatott ablaktalan boríték
2. Procedura
Procedura
Titolo: Ramavtal tryckta kuvert
Tipo di procedura: Aperta
La procedura è accelerata: no
Finalità
Natura dell'appalto: Forniture
Classificazione principale (cpv): 22000000 Stampati e prodotti affini
5. Lotto
Lotto: LOT-0001
Classificazione aggiuntiva (cpv): 30199230 Buste, 30199710 Buste stampate, 30199711 Buste con finestra stampate, 30199712 Buste senza finestra stampate
2. Procedūra
Procedūra
Pavadinimas: Ramavtal tryckta kuvert
Pirkimo būdas: Atviras
Procedūra pagreitinta: ne
Tikslas
Sutarties objektas: Prekės
Pagrindinis klasifikacijos kodas (cpv): 22000000 Spaudiniai ir susiję produktai
5. Pirkimo dalis
Pirkimo dalis: LOT-0001
Kiti klasifikacijos kodai (cpv): 30199230 Vokai, 30199710 Spausdinti vokai, 30199711 Vokai su langeliu adresui, 30199712 Vokai be langelio adresui
Tytuł: Ramavtal tryckta kuvert
Rodzaj procedury: Otwarta
Procedura jest przyspieszona: nie
Przeznaczenie
Charakter zamówienia: Dostawy
Główna klasyfikacja (cpv): 22000000 Druki i produkty podobne
5. Część zamówienia
Część zamówienia: LOT-0001
Dodatkowa klasyfikacja (cpv): 30199230 Koperty, 30199710 Zadrukowane koperty, 30199711 Zadrukowane koperty z okienkiem adresowym, 30199712 Inne zadrukowane koperty
2. Procedimento
Procedimento
Tipo de procedimento: Aberto
O procedimento é acelerado: não
Finalidade
Natureza do contrato: Fornecimentos
Classificação principal (cpv): 22000000 Material impresso e afins
Classificação adicional (cpv): 30199230 Sobrescritos, 30199710 Sobrescritos impressos, 30199711 Sobrescritos com janela impressos, 30199712 Sobrescritos sem janela impressos
2. Procedură
Procedură
Titlu: Ramavtal tryckta kuvert
Tip de procedură: Deschisă
Procedura este accelerată: nu
Scop
Natura contractului: Produse
Clasificarea principală (cpv): 22000000 Imprimate şi produse conexe
Clasificare suplimentară (cpv): 30199230 Plicuri, 30199710 Plicuri imprimate, 30199711 Plicuri cu fereastră imprimate, 30199712 Plicuri fără fereastră imprimate
2. Postup
Postup
Názov: Ramavtal tryckta kuvert
Druh postupu: Verejná súťaž
Postup je zrýchlený: nie
Druh zmluvy: Tovary
Hlavná klasifikácia (cpv): 22000000 Tlačené výrobky a príbuzné produkty
5. Časť
Časť: LOT-0001
Doplňujúca klasifikácia (cpv): 30199230 Obálky, 30199710 Tlačené obálky, 30199711 Tlačené obálky s okienkom, 30199712 Tlačené obálky bez okienka