392404-2026 - Състезателна процедура
Pyмъния – Услуги по залесяване – Servicii de împădurire proiectare, asistență tehnică din partea proiectant și execuție lucrări împădurire aferente proiectului „Reabilitarea și modernizarea infrastructurii de transport regional pe tronsonul funcțional E581 – DJ241 – DJ241A – DJ241 G” - SMIS 352762
Обявление за поръчка или концесия – стандартен режим
Услуги
2. Процедура
Процедура
ЗаглавиеServicii de împădurire proiectare, asistență tehnică din partea proiectant și execuție lucrări împădurire aferente proiectului „Reabilitarea și modernizarea infrastructurii de transport regional pe tronsonul funcțional E581 – DJ241 – DJ241A – DJ241 G” - SMIS 352762
ОписаниеServicii de împădurire - proiectare, asistență tehnică din partea proiectantului și execuție lucrări împădurire aferente proiectului „Reabilitarea și modernizarea infrastructurii de transport regional pe tronsonul funcțional E581 – DJ241 – DJ241A – DJ241 G” - SMIS 352762. Consiliului Județean Galați implementează acest proiect prin Programul Regional Sud-Est 2021-2027, Obiectiv de politică 3 - O Europă mai conectată prin creșterea mobilității, Prioritatea 4 - O regiune accesibilă, Obiectiv Specific 3.2 - Dezvoltarea și creșterea unei mobilități naționale, regionale și locale durabile, reziliente la schimbările climatice, inteligente și intermodale, inclusiv îmbunătățirea accesului la TEN-T și a mobilității transfrontaliere, Actiunea 4.1 - Investiții destinate reabilitării și modernizării infrastructurii rutiere de importanță regională pentru asigurarea conectivității la rețeaua TEN-T. Proiectul cuprinde atât lucrări de modernizare infrastructură rutieră cât și lucrări specifice de impădurire, impuse de studiul de imunizare care prevede înființarea unor suprafețe noi de pădure în zonele traversate de obiectivul de investiții, cu scopul de a neutraliza emisiile de CO2 produse de traficul rutier rezultate urmare a realizării proiectului de infrastructură rutieră județeană. Astfel, studiul de fezabilitate prevede următoarele ținte ce trebuie atinse: - reducerea poluării atmosferice prin sechestrarea emisiilor de dioxid de carbon (pădurea este cea mai importantă formă de vegetaţie capabilă să reducă dioxidul de carbon nociv şi să pună în libertate oxigenul indispensabil vieţii); - diminuarea şi reducerea simţitoare a proceselor de degradare a terenurilor şi ameliorarea progresivă a capacitaţii de producţie a acestora sub efectul direct al culturilor forestiere; - asigurarea liniştei şi protecţiei aşezărilor omeneşti şi a obiectivelor socio-economice situate în aval de perimetru; - ameliorarea peisajului local şi în general al landsaftului, foarte sensibil şi expus procesului de degradare; - valorificarea mai eficientă prin împădurire în interesul comunităţii a terenurilor: lărgirea bazei melifere, obţinerea de masă lemnoasă, crearea de locuri de muncă, ameliorarea condiţiilor de mediu prin reducerea amplitudinii temperaturii, creşterea umidităţii solului şi a aerului, reducerea vitezei vânturilor. Se pot solicita clarificari intr-un termen ce nu va depasi 20 zile pana la data limita stabilita pentru depunerea ofertelor. AC va raspunde o singura data la toate solicitarile de clarificari primite in termen de 11 zile pana la data limita stabilita pentru depunerea ofertelor.
Вътрешен идентификатор3127476/4158/2026
Вид процедураОткрита
Процедурата се ускоряване
Цел
Естество на поръчкатаУслуги
Основна класификация (cpv): 77231600 Услуги по залесяване
5. Обособена позиция
Обособена позицияLOT-0000
ЗаглавиеDefault lot
ОписаниеServicii de împădurire proiectare, asistență tehnică din partea proiectant și execuție lucrări împădurire aferente proiectului „Reabilitarea și modernizarea infrastructurii de transport regional pe tronsonul funcțional E581 – DJ241 – DJ241A – DJ241 G” - SMIS 352762: Valoarea estimata, conform referatului de necesitate este de 942.989,55 lei fara TVA. Toate valorile de mai jos sunt orientative si nu limitează ofertarea. 1. Valoarea estimata conform studiului de specialitate (fezabilitate) pentru serviciile de proiectare este de: - proiectare PT 41.030,00 lei - Asistenţa tehnică din partea proiectantului 6.048,16 lei Valoare totală servicii proiectare 47.078,16 lei 2. Valoarea estimata, conform studiului de specialitate (fezabilitate) pentru servicii impadurire este de: C+M, din care: Construcții și instalații 864.022,24 lei Lucrări de construcții OS 10.000,00 lei Cheltuieli conexe OS 21.889,15 lei Valoare totală execuție lucrări 895.911,39 lei Toate valorile de mai sus nu includ TVA. Oferta financiară se analizează având în vedere VALOAREA TOTALĂ (nu pe linii bugetare/articole de deviz) comparată cu valoarea estimată, fără TVA stabilită prin însumarea tuturor sumelor plătibile pentru îndeplinirea contractului, luând în considerare orice forme de opțiuni, orice eventuale suplimentări sau majorări ale valorii contractului. Durata totala contract: 7 luni, astfel: - Durata de prestare a serviciilor de proiectare va fi de 30 de zile. Proiectul tehnic va fi aprobat prin Hotarare de Consiliu Judetean. - Durata de executie a serviciilor de impadurire va fi de 6 luni. Asistenta tehnica va fi acoradata pe toata perioada de implementare a contractului de servicii impadurire si in perioada de garantie.
Вътрешен идентификатор1
Допълнителна класификация (cpv): 71356200 Услуги по оказване на техническа помощ, 79415200 Консултантски услуги по проектиране на производството
392404-2026 - Konkurrencevilkår
Udbuds- eller koncessionsbekendtgørelse – standardordningen
Tjenesteydelser
2. Procedure
Procedure
Intern ID3127476/4158/2026
UdbudsprocedureOffentligt udbud
Proceduren er en hasteprocedurenej
Formål
Kontraktens hovedformålTjenesteydelser
Primær klassifikation (cpv): 77231600 Skovplantning
5. Delkontrakt
DelkontraktLOT-0000
TitelDefault lot
Intern ID1
Supplerende klassifikation (cpv): 71356200 Tjenesteydelser i forbindelse med teknisk støtte, 79415200 Konsulentvirksomhed i forbindelse med design
2. Διαδικασία
Διαδικασία
Εσωτερικό αναγνωριστικό: 3127476/4158/2026
Είδος διαδικασίας: Ανοικτή
Η διαδικασία επιταχύνεται: όχι
Σκοπός
Χαρακτήρας της σύμβασης: Υπηρεσίες
Κύρια ταξινόμηση (cpv): 77231600 Υπηρεσίες αναδάσωσης
5. Παρτίδα
Παρτίδα: LOT-0000
Τίτλος: Default lot
Εσωτερικό αναγνωριστικό: 1
Πρόσθετη ταξινόμηση (cpv): 71356200 Υπηρεσίες τεχνικής βοήθειας, 79415200 Υπηρεσίες παροχής συμβουλών σε θέματα σχεδιασμού
2. Procedimiento
Procedimiento
Identificador interno: 3127476/4158/2026
Tipo de procedimiento: Abierto
El procedimiento está acelerado: no
Finalidad
Naturaleza del contrato: Servicios
Clasificación principal (cpv): 77231600 Servicios de repoblación forestal
5. Lote
Lote: LOT-0000
Título: Default lot
Identificador interno: 1
Clasificación adicional (cpv): 71356200 Servicios de asistencia técnica, 79415200 Servicios de consultoría en diseño
2. Menetlus
Menetlus
Sisemine tunnus: 3127476/4158/2026
Menetluse liik: Avatud
Kiirendatud menetlus: ei
Eesmärk
Lepingu olemus: Teenused
Peamine liigitus (cpv): 77231600 Metsastamise teenused
5. Osa
Osa: LOT-0000
Pealkiri: Default lot
Sisemine tunnus: 1
Täiendav liigitus (cpv): 71356200 Tehnilised abiteenused, 79415200 Planeerimise nõustamisteenused
392404-2026 - Mise en concurrence
Avis de marché ou de concession – régime ordinaire
Services
2. Procédure
Procédure
Identifiant interne3127476/4158/2026
Type de procédureOuverte
La procédure est accéléréenon
Objet
Nature principale du marchéServices
Nomenclature principale (cpv): 77231600 Services de boisement
5. Lot
LotLOT-0000
TitreDefault lot
Identifiant interne1
Nomenclature complémentaire (cpv): 71356200 Services d'assistance technique, 79415200 Services de conseil en conception
2. Nós imeachta
Nós imeachta
Aitheantóir inmheánach: 3127476/4158/2026
An cineál nóis imeachta: Oscailte
Tá an nós imeachta á bhrostú: níl
Cuspóir
Cineál an chonartha: Seirbhísí
Príomhaicmiú (cpv): 77231600 Afforestation services
5. Luchtóg
Luchtóg: LOT-0000
Teideal: Default lot
Aitheantóir inmheánach: 1
Aicmiú breise (cpv): 71356200 Technical assistance services, 79415200 Design consultancy services
392404-2026 - Kompetizzjoni
Avviż tal-kuntratt jew tal-konċessjoni – reġim standard
Servizzi
2. Proċedura
Proċedura
Identifikatur intern3127476/4158/2026
Tip ta’ proċeduraMiftuħa
Il-proċedura hija aċċelleratale
Għan
Natura tal-kuntrattServizzi
Klassifikazzjoni prinċipali (cpv): 77231600 Servizzi ta' afforestazzjoni
5. Lott
LottLOT-0000
TitluDefault lot
Identifikatur intern1
Klassifikazzjoni addizzjonali (cpv): 71356200 Servizzi ta' l-għajnuna teknika, 79415200 Servizzi ta' konsulenza dwar id-disinn
392404-2026 - Procedura konkurencyjna
Ogłoszenie o zamówieniu lub ogłoszenie o koncesji – tryb standardowy
Usługi
2. Procedura
Procedura
Wewnętrzny identyfikator3127476/4158/2026
Rodzaj proceduryOtwarta
Procedura jest przyspieszonanie
Przeznaczenie
Charakter zamówieniaUsługi
Główna klasyfikacja (cpv): 77231600 Usługi zalesiania
5. Część zamówienia
Część zamówieniaLOT-0000
TytułDefault lot
Wewnętrzny identyfikator1
Dodatkowa klasyfikacja (cpv): 71356200 Usługi pomocy technicznej, 79415200 Usługi doradcze w zakresie projektowania
2. Procedimento
Procedimento
Tipo de procedimento: Aberto
O procedimento é acelerado: não
Finalidade
Natureza do contrato: Serviços
Classificação principal (cpv): 77231600 Serviços de florestação
Classificação adicional (cpv): 71356200 Serviços de assistência técnica, 79415200 Serviços de consultoria em matéria de concepção
2. Procedură
Procedură
Identificator intern: 3127476/4158/2026
Tip de procedură: Deschisă
Procedura este accelerată: nu
Scop
Natura contractului: Servicii
Clasificarea principală (cpv): 77231600 Servicii de împădurire
Lot: LOT-0000
Titlu: Default lot
Identificator intern: 1
Clasificare suplimentară (cpv): 71356200 Servicii de asistenţă tehnică, 79415200 Servicii de consultanţă în proiectare
2. Postopek
Postopek
Notranji identifikator: 3127476/4158/2026
Vrsta postopka: Odprti postopek
Postopek je pospešen: ne
Namen
Vrsta javnega naročila: Storitve
Glavna klasifikacijska oznaka (cpv): 77231600 Storitve pogozdovanja
5. Sklop
Sklop: LOT-0000
Naslov: Default lot
Notranji identifikator: 1
Dodatna klasifikacija (cpv): 71356200 Storitve tehnične pomoči, 79415200 Storitve svetovanja pri projektiranju