2. Процедура
Процедура
Заглавие: Moottoripyörä- ja ATV-ajokypärät sekä niihin liittyvät oheistuotteet
Описание: Hankinnan kohteena ovat tarjouspyynnön vaatimusten mukaiset moottoripyörä- ja ATV-ajokypärät sekä niihin liittyvät varaosat ja muut oheistuotteet Suomen poliisin sekä Ahvenanmaan poliisiviranomaisen käyttöön. Hankinnan kohteena oleville tuotteille asetetut vaatimukset on kuvattu tässä tarjouspyynnössä ja sen liitteessä 1. Hankinta toteutetaan yhteishankintana, johon osallistuu Poliisihallituksen lisäksi valtakirjalla Ahvenanmaan poliisiviranomainen. Kaupalliset ehdot ovat tarjouspyynnön liitteessä 2 "Sopimus". Kilpailutuksen tuloksena valitaan yksi kokonaistoimittaja.
Вътрешен идентификатор: POL-2026-78242
Вид процедура: Открита
Процедурата се ускорява: не
Основни характеристики на процедурата: Hankinnassa noudatetaan lakia julkisista hankinnoista ja käyttöoikeussopimuksista (1397/2016). Hankintamenettelynä käytetään lain 32 §:n mukaista avointa menettelyä. Avoimessa menettelyssä hankintayksikkö julkaisee hankintailmoituksen ja asettaa saataville tarjouspyynnön, joiden perusteella kaikki halukkaat toimittajat voivat tehdä tarjouksen. Hankintailmoituksen julkaisemisen ja tarjouspyynnön saataville asettamisen jälkeen hankintayksikkö voi lähettää tarjouspyynnön soveliaiksi katsomilleen toimittajille.
Цел
Естество на поръчката: Доставки
Основна класификация (cpv): 18444110 Каски
Допълнителна класификация (cpv): 35810000 Индивидуална екипировка, 98390000 Други услуги
5. Обособена позиция
Обособена позиция: LOT-0000
2. Řízení
Řízení
Interní identifikátor: POL-2026-78242
Typ řízení: Otevřené
Řízení se zrychlí: ne
Účel
Charakter smlouvy: Dodávky
Hlavní klasifikace (cpv): 18444110 Helmy
Další klasifikace (cpv): 35810000 Individuální výstroj, 98390000 Jiné služby
5. Část
Část: LOT-0000
2. Procedure
Procedure
Intern ID: POL-2026-78242
Udbudsprocedure: Offentligt udbud
Proceduren er en hasteprocedure: nej
Formål
Kontraktens hovedformål: Varer
Primær klassifikation (cpv): 18444110 Hjelme
Supplerende klassifikation (cpv): 35810000 Personlig udrustning, 98390000 Andre tjenesteydelser
5. Delkontrakt
Delkontrakt: LOT-0000
See the notice on TED website
2. Verfahren
Verfahren
Interne Kennung: POL-2026-78242
Verfahrensart: Offenes Verfahren
Das Verfahren wird beschleunigt: nein
Zweck
Art des Auftrags: Lieferleistungen
Haupteinstufung (cpv): 18444110 Helme
Zusätzliche Einstufung (cpv): 35810000 Persönliche Ausrüstung, 98390000 Andere Dienste
5. Los
Los: LOT-0000
2. Διαδικασία
Διαδικασία
Εσωτερικό αναγνωριστικό: POL-2026-78242
Είδος διαδικασίας: Ανοικτή
Η διαδικασία επιταχύνεται: όχι
Σκοπός
Χαρακτήρας της σύμβασης: Αγαθά
Κύρια ταξινόμηση (cpv): 18444110 Κράνη
Πρόσθετη ταξινόμηση (cpv): 35810000 Ατομικός εξοπλισμός, 98390000 Λοιπές υπηρεσίες
5. Παρτίδα
Παρτίδα: LOT-0000
2. Procedimiento
Procedimiento
Identificador interno: POL-2026-78242
Tipo de procedimiento: Abierto
El procedimiento está acelerado: no
Finalidad
Naturaleza del contrato: Suministros
Clasificación principal (cpv): 18444110 Cascos
Clasificación adicional (cpv): 35810000 Equipo individual, 98390000 Otros servicios
5. Lote
Lote: LOT-0000
2. Menetlus
Menetlus
Sisemine tunnus: POL-2026-78242
Menetluse liik: Avatud
Kiirendatud menetlus: ei
Eesmärk
Lepingu olemus: Asjad
Peamine liigitus (cpv): 18444110 Kiivrid
Täiendav liigitus (cpv): 35810000 Isikuvarustus, 98390000 Muud teenused
5. Osa
Osa: LOT-0000
2. Menettely
Menettely
Sisäinen tunniste: POL-2026-78242
Menettelyn tyyppi: Avoin
Käytetään nopeutettua menettelyä: ei
Tarkoitus
Pääasiallinen hankintalaji: Tavarahankinnat
Pääasiallinen luokitus (cpv): 18444110 Kypärät
Lisäluokitus (cpv): 35810000 Yksilölliset varusteet, 98390000 Muut palvelut
2. Procédure
Procédure
Identifiant interne: POL-2026-78242
Type de procédure: Ouverte
La procédure est accélérée: non
Principales caractéristiques de la procédure et informations sur l'endroit où obtenir les règles complètes applicables à la procédure: Hankinnassa noudatetaan lakia julkisista hankinnoista ja käyttöoikeussopimuksista (1397/2016). Hankintamenettelynä käytetään lain 32 §:n mukaista avointa menettelyä. Avoimessa menettelyssä hankintayksikkö julkaisee hankintailmoituksen ja asettaa saataville tarjouspyynnön, joiden perusteella kaikki halukkaat toimittajat voivat tehdä tarjouksen. Hankintailmoituksen julkaisemisen ja tarjouspyynnön saataville asettamisen jälkeen hankintayksikkö voi lähettää tarjouspyynnön soveliaiksi katsomilleen toimittajille.
Objet
Nature principale du marché: Fournitures
Nomenclature principale (cpv): 18444110 Casques
Nomenclature complémentaire (cpv): 35810000 Équipement individuel, 98390000 Autres services
5. Lot
Lot: LOT-0000
2. Nós imeachta
Nós imeachta
Aitheantóir inmheánach: POL-2026-78242
An cineál nóis imeachta: Oscailte
Tá an nós imeachta á bhrostú: níl
Cuspóir
Cineál an chonartha: Soláthairtí
Príomhaicmiú (cpv): 18444110 Helmets
Aicmiú breise (cpv): 35810000 Individual equipment, 98390000 Other services
5. Luchtóg
Luchtóg: LOT-0000
2. Postupak
Postupak
Interna identifikacijska oznaka: POL-2026-78242
Vrsta postupka: Otvoren
Postupak je ubrzan: ne
Svrha
Priroda ugovora: Roba
Glavna klasifikacija (cpv): 18444110 Kacige
Dodatna klasifikacija (cpv): 35810000 Individualna oprema, 98390000 Ostale usluge
5. Grupa
Grupa: LOT-0000
2. Eljárás
Eljárás
Belső azonosító: POL-2026-78242
Az eljárás típusa: Nyitott
Az eljárás gyorsított: nem
Cél
A szerződés jellege: Árubeszerzés
Fő osztályozás (cpv): 18444110 Sisak
További osztályozás (cpv): 35810000 Egyéni felszerelés, 98390000 Egyéb szolgáltatások
5. Rész
Rész: LOT-0000
2. Procedura
Procedura
Identificativo interno: POL-2026-78242
Tipo di procedura: Aperta
La procedura è accelerata: no
Finalità
Natura dell'appalto: Forniture
Classificazione principale (cpv): 18444110 Caschi
Classificazione aggiuntiva (cpv): 35810000 Attrezzature individuali, 98390000 Altri servizi
5. Lotto
Lotto: LOT-0000
2. Procedūra
Procedūra
Vidaus identifikatorius: POL-2026-78242
Pirkimo būdas: Atviras
Procedūra pagreitinta: ne
Tikslas
Sutarties objektas: Prekės
Pagrindinis klasifikacijos kodas (cpv): 18444110 Šalmai
Kiti klasifikacijos kodai (cpv): 35810000 Individuali įranga, 98390000 Kitos paslaugos
5. Pirkimo dalis
Pirkimo dalis: LOT-0000
Interne identificatiecode: POL-2026-78242
Type procedure: Openbaar
De procedure wordt versneld: neen
Doel
Aard van het contract: Leveringen
Belangrijkste classificatie (cpv): 18444110 Helmen
Aanvullende classificatie (cpv): 35810000 Persoonlijke uitrusting, 98390000 Overige diensten
5. Perceel
Perceel: LOT-0000
Wewnętrzny identyfikator: POL-2026-78242
Rodzaj procedury: Otwarta
Procedura jest przyspieszona: nie
Przeznaczenie
Charakter zamówienia: Dostawy
Główna klasyfikacja (cpv): 18444110 Hełmy
Dodatkowa klasyfikacja (cpv): 35810000 Sprzęt osobisty, 98390000 Inne usługi
5. Część zamówienia
Część zamówienia: LOT-0000
2. Procedimento
Procedimento
Tipo de procedimento: Aberto
O procedimento é acelerado: não
Finalidade
Natureza do contrato: Fornecimentos
Classificação principal (cpv): 18444110 Capacetes
Classificação adicional (cpv): 35810000 Equipamento individual, 98390000 Outros serviços
2. Procedură
Procedură
Identificator intern: POL-2026-78242
Tip de procedură: Deschisă
Procedura este accelerată: nu
Scop
Natura contractului: Produse
Clasificarea principală (cpv): 18444110 Caschete
Clasificare suplimentară (cpv): 35810000 Echipament individual, 98390000 Alte servicii
2. Postup
Postup
Interný identifikátor: POL-2026-78242
Druh postupu: Verejná súťaž
Postup je zrýchlený: nie
Druh zmluvy: Tovary
Hlavná klasifikácia (cpv): 18444110 Helmy
Doplňujúca klasifikácia (cpv): 35810000 Individuálny výstroj, 98390000 Iné služby
5. Časť
Časť: LOT-0000
2. Postopek
Postopek
Notranji identifikator: POL-2026-78242
Vrsta postopka: Odprti postopek
Postopek je pospešen: ne
Namen
Vrsta javnega naročila: Blago
Glavna klasifikacijska oznaka (cpv): 18444110 Čelade
Dodatna klasifikacija (cpv): 35810000 Oprema posameznika, 98390000 Druge storitve
5. Sklop
Sklop: LOT-0000