2. Процедура
Процедура
Заглавие: Servicii de proiectare grafică și promovare în cadrul proiectului „Combaterea criminalității organizate și a traficului de persoane – RO-CH09-PAI-CS-2 - Campania 1
Описание: A.N.I.T.P. participă în calitate de partener român în cadrul proiectului „Combaterea criminalității organizate și a traficului de persoane – RO-CH09-PAI-CS-2”, finanțat prin Contribuția Elvețiană II. În vederea atingerii obiectivului specific 1.2 – „Creșterea gradului de conștientizare a populației prin organizarea unor campanii și a sprijinului acordat victimelor traficului de persoane”, A.N.I.T.P. va implementa o campanie de conștientizare și sensibilizare axată pe prevenirea traficului de persoane în scopul exploatării sexuale, desfășurată atât în mediul online, cât și outdoor. Operatorii economici vor putea solicita clarificări sau informații suplimentare în legătură cu documentația de atribuire până la 18 zile înainte de data limită de depunere a ofertelor astfel încât autoritatea contractanta va răspunde in mod clar si complet tuturor solicitărilor de clarificări/ informațiilor suplimentare in a 11-a zi înainte de termenul limită stabilit pentru depunerea ofertelor.
Вътрешен идентификатор: 28703167_2026_PAAPD1613626
Вид процедура: Открита
Процедурата се ускорява: не
Цел
Естество на поръчката: Услуги
Основна класификация (cpv): 79822500 Услуги по графично проектиране
5. Обособена позиция
Обособена позиция: LOT-0000
Заглавие: Default lot
Описание: Componenta online a campaniei de prevenire se va desfășura în două etape. Prima etapă va fi susținută de Operatorul economic contractat si va presupune, în principal, promovarea plătită a mesajelor anti-trafic în mediul online, pe conturile de socializare ale A.N.I.T.P (Instagram, TikTok,). De asemenea, Operatorul economic va proceda la creearea și dezvoltarea unui canal de WhatsApp prin metoda promovării plătite. Pe celelalte rețele de socializare (Facebook, Youtube, X) vor fi realizate postări organice. În etapa a doua de desfășurare a campaniei, A.N.I.T.P. va continua activitățile de implementare și monitorizare a campaniei, acțiunile concentrându-se pe promovarea pe rețelele de socializare, prin tehnica propagării organice, a mesajelor și materialelor anti-trafic elaborate în prima etapă de Operatorul economic contractat. Pentru susținerea componentei online a campaniei, A.N.I.T.P. își propune achiziționarea unui pachet de servicii de proiectare grafică și promovare online, furnizate de un Operator economic specializat în domeniu, care să asigure prestarea unor servicii creative și de calitate, menite să atingă obiectivele campaniei. Componenta outdoor a campaniei de prevenire va fi derulată de către A.N.I.T.P. și va presupune organizare de întâlniri directe cu reprezentanții grupului țintă. Operatorul economic contractat va realiza o serie de materiale informative personalizate, destinate diseminării în cadrul activităților informativ-preventive.
Вътрешен идентификатор: 1
Допълнителна класификация (cpv): 39294100 Информационни и промоционални продукти, 79342200 Услуги, свързани с промоции, 92111250 Услуги, свързани с производство на информационни кинофилми
392593-2026 - Licitación
Anuncio de contrato o de concesión. Régimen normal
Servicios
2. Procedimiento
Procedimiento
Identificador interno28703167_2026_PAAPD1613626
Tipo de procedimientoAbierto
El procedimiento está aceleradono
Finalidad
Naturaleza del contratoServicios
Clasificación principal (cpv): 79822500 Servicios de diseño gráfico
5. Lote
LoteLOT-0000
TítuloDefault lot
Identificador interno1
Clasificación adicional (cpv): 39294100 Productos de información y promoción, 79342200 Servicios de promoción, 92111250 Producción de películas informativas
392593-2026 - Gara
Bando di gara o di concessione – regime ordinario
Servizi
2. Procedura
Procedura
Tipo di proceduraAperta
La procedura è acceleratano
Finalità
Natura dell'appaltoServizi
Classificazione principale (cpv): 79822500 Servizi di progettazione grafica
5. Lotto
LottoLOT-0000
TitoloDefault lot
Identificativo interno1
Classificazione aggiuntiva (cpv): 39294100 Prodotti per informazione e promozione, 79342200 Servizi promozionali, 92111250 Produzione di film per informazione
2. Procedūra
Procedūra
Iekšējais identifikators: 28703167_2026_PAAPD1613626
Procedūras veids: Atklāta
Procedūra ir paātrināta: nē
Mērķis
Līguma veids: Pakalpojumi
Galvenā klasifikācija (cpv): 79822500 Grafiskās projektēšanas pakalpojumi
5. Daļa
Daļa: LOT-0000
Nosaukums: Default lot
Iekšējais identifikators: 1
Papildu klasifikācija (cpv): 39294100 Informācijas un reklāmas produkti, 79342200 Noieta veicināšanas pakalpojumi, 92111250 Informatīvo filmu ražošana
Wewnętrzny identyfikator: 28703167_2026_PAAPD1613626
Rodzaj procedury: Otwarta
Procedura jest przyspieszona: nie
Przeznaczenie
Charakter zamówienia: Usługi
Główna klasyfikacja (cpv): 79822500 Usługi projektów graficznych
5. Część zamówienia
Część zamówienia: LOT-0000
Tytuł: Default lot
Wewnętrzny identyfikator: 1
Dodatkowa klasyfikacja (cpv): 39294100 Artykuły informacyjne i promocyjne, 79342200 Usługi w zakresie promocji, 92111250 Produkcja filmów informacyjnych
392593-2026 - Procedură concurențială
Anunț de participare sau de concesionare - regim standard
Servicii
2. Procedură
Procedură
Identificator intern28703167_2026_PAAPD1613626
Tip de procedurăDeschisă
Procedura este acceleratănu
Scop
Natura contractuluiServicii
Clasificarea principală (cpv): 79822500 Servicii de proiectare grafică
5. Lot
LotLOT-0000
TitluDefault lot
Identificator intern1
Clasificare suplimentară (cpv): 39294100 Produse informative şi de promovare, 79342200 Servicii de promovare, 92111250 Producţie de filme de informare