Цел
Естество на поръчката: Услуги
Основна класификация (cpv): 71310000 Консултантски инженерни и строителни услуги
Място на изпълнение
Административно-териториална единица на държавата (NUTS): Málaga (ES617)
Държава: Иcпaния
Обща информация
Запазено участие:
Účel
Charakter smlouvy: Služby
Hlavní klasifikace (cpv): 71310000 Poradenské inženýrství a stavební služby
Místo plnění
Nižší územní jednotka země (NUTS): Málaga (ES617)
Země: Španělsko
Obecné informace
Vyhrazená účast:
392980-2026 - Konkurrencevilkår
Spanien – Rådgivning inden for ingeniørvæsen og byggeri – Servicios de Dirección Facultativa de las Obras de Urbanización de la Actuación Residencial BUENAVISTA PA-T.2, en Málaga
Udbuds- eller koncessionsbekendtgørelse – standardordningen
Tjenesteydelser
2. Procedure
Procedure
TitelServicios de Dirección Facultativa de las Obras de Urbanización de la Actuación Residencial BUENAVISTA PA-T.2, en Málaga
BeskrivelseServicios de Dirección Facultativa de las Obras de Urbanización de la Actuación Residencial BUENAVISTA PA-T.2, en Málaga
Intern ID132640
UdbudsprocedureOffentligt udbud
Proceduren er en hasteprocedurenej
Formål
Kontraktens hovedformålTjenesteydelser
Primær klassifikation (cpv): 71310000 Rådgivning inden for ingeniørvæsen og byggeri
5. Delkontrakt
DelkontraktLOT-0000
Σκοπός
Χαρακτήρας της σύμβασης: Υπηρεσίες
Κύρια ταξινόμηση (cpv): 71310000 Υπηρεσίες παροχής συμβουλών σε θέματα μηχανικής και κατασκευών
Τόπος εκτέλεσης
Υποδιαίρεση χώρας (NUTS): Málaga (ES617)
Χώρα: Ισπανία
Γενικές πληροφορίες
Κατ’ αποκλειστικότητα συμμετοχή:
Eesmärk
Lepingu olemus: Teenused
Peamine liigitus (cpv): 71310000 Insener-tehnilised ja ehitusalased nõustamisteenused
Lepingu täitmise koht
Riik – jaotus (NUTS): Málaga (ES617)
Riik: Hispaania
Üldine teave
Reserveeritud osalemine:
Tarkoitus
Pääasiallinen hankintalaji: Palvelut
Pääasiallinen luokitus (cpv): 71310000 Insinööritaitoa ja rakentamista koskevat neuvontapalvelut
Suorituspaikka
Maaryhmittely (NUTS): Málaga (ES617)
Maa: Espanja
Yleistä tietoa
Varattu osallistuminen:
Cuspóir
Cineál an chonartha: Seirbhísí
Príomhaicmiú (cpv): 71310000 Consultative engineering and construction services
An áit feidhmíochta
Foroinn tíre (NUTS): Málaga (ES617)
Tír: An Spáinn
Eolas ginearálta
Rannpháirtíocht fhorchoimeádta:
Svrha
Priroda ugovora: Usluge
Glavna klasifikacija (cpv): 71310000 Savjetodavne tehničke usluge i savjetodavne usluge u građevinarstvu
Mjesto izvršenja
Zemlja – podregija (NUTS): Málaga (ES617)
Zemlja: Španjolska
Opće informacije
Rezervirano sudjelovanje:
Finalità
Natura dell'appalto: Servizi
Classificazione principale (cpv): 71310000 Servizi di consulenza ingegneristica e di costruzione
Luogo di esecuzione
Suddivisione del paese (NUTS): Málaga (ES617)
Paese: Spagna
Informazioni generali
Partecipazione riservata:
Għan
Natura tal-kuntratt: Servizzi
Klassifikazzjoni prinċipali (cpv): 71310000 Servizzi ta' konsulenza dwar l-inġinerija u l-kostruzzjoni
Post tal-prestazzjoni
Sottodiviżjoni tal-pajjiż (NUTS): Málaga (ES617)
Pajjiż: Spanja
Informazzjoni ġenerali
Parteċipazzjoni riżervata:
Doel
Aard van het contract: Diensten
Belangrijkste classificatie (cpv): 71310000 Adviezen inzake techniek en bouw
Plaats van uitvoering
Onderverdeling land (NUTS): Málaga (ES617)
Land: Spanje
Algemene informatie
Voorbehouden deelname:
Druh zmluvy: Služby
Hlavná klasifikácia (cpv): 71310000 Poradenský inžiniering a stavebné služby
Miesto plnenia
Nižšia územná jednotka krajiny (NUTS): Málaga (ES617)
Krajina: Španielsko
Všeobecné informácie
Vyhradená účasť:
Namen
Vrsta javnega naročila: Storitve
Glavna klasifikacijska oznaka (cpv): 71310000 Storitve tehničnega in gradbenega svetovanja
Kraj izvajanja
Podregija države (NUTS): Málaga (ES617)
Država: Španija
Splošne informacije
Pridržana udeležba:
Föremålet för upphandlingen
Kontraktets art: Tjänster
Huvudklassificering (cpv): 71310000 Byggtekniska konsulttjänster och byggnadstjänster
Leveransplats
Del av land (NUTS): Málaga (ES617)
Land: Spanien
Allmänna upplysningar
Reserverad upphandling: