393049-2026 - Състезателна процедура
Pyмъния – Точни везни – Echipamente de cântărire de laborator în cadrul proiectului “Hub-ul Român de Hidrogen și Noi Tehnologii Energetice – Ro-HydroHub” Cod SMIS 351358
Обявление за поръчка или концесия – стандартен режим
Доставки
2. Процедура
Процедура
ЗаглавиеEchipamente de cântărire de laborator în cadrul proiectului “Hub-ul Român de Hidrogen și Noi Tehnologii Energetice – Ro-HydroHub” Cod SMIS 351358
Описание„Echipamente de cântărire de laborator” pentru „Hub-ul Român de Hidrogen și Noi Tehnologii Energetice - Ro-HydroHub” destinate pentru susținerea activităților de cercetare și dezvoltare în domeniul pilelor de combustibil tip PEM și electrolizoarelor de tip PEM . Calendarul de răspuns la solicitările de clarificări Conform art. 160 și art. 161 din Legea 98/2016, operatorii economici au dreptul de a solicita clarificări sau informaţii suplimentare în legătură cu documentaţia de atribuire, cu respectarea termenului limită stabilit de autoritatea contractantă în anunţul de participare. Număr zile până la care operatorii economici pot solicita clarificări înainte de data limită de depunere a ofertelor: 20 zile. Autoritatea contractanta va răspunde la orice solicitare de clarificare, în mod clar, complet și fără ambiguități înainte cu 11 zile de data limită de depunere a ofertelor.
Вътрешен идентификатор2538104_2026_PAAPD1622832
Вид процедураОткрита
Процедурата се ускоряване
Цел
Естество на поръчкатаДоставки
Основна класификация (cpv): 38310000 Точни везни
5. Обособена позиция
Обособена позицияLOT-0001
ЗаглавиеLotul 1 – Balanță analitică
ОписаниеBalanță analitică (1 buc)
Вътрешен идентификатор1
Основна класификация (cpv): 38311100 Електронни аналитични везни
Обособена позицияLOT-0002
ЗаглавиеLotul 2 – Balanță de precizie
ОписаниеBalanță de precizie (1 buc).
Вътрешен идентификатор2
Обособена позицияLOT-0003
ЗаглавиеLotul 3 – Balanțe de precizie
ОписаниеBalanțe de precizie (2 buc)
Вътрешен идентификатор3
Основна класификация (cpv): 39713211 Устройства за изсушаване и парно гладене
393049-2026 - Konkurrencevilkår
Udbuds- eller koncessionsbekendtgørelse – standardordningen
Varer
2. Procedure
Procedure
Intern ID2538104_2026_PAAPD1622832
UdbudsprocedureOffentligt udbud
Proceduren er en hasteprocedurenej
Formål
Kontraktens hovedformålVarer
Primær klassifikation (cpv): 38310000 Præcisionsvægte
5. Delkontrakt
DelkontraktLOT-0001
TitelLotul 1 – Balanță analitică
BeskrivelseBalanță analitică (1 buc)
Intern ID1
Primær klassifikation (cpv): 38311100 Elektroniske analytiske vægte
DelkontraktLOT-0002
TitelLotul 2 – Balanță de precizie
BeskrivelseBalanță de precizie (1 buc).
Intern ID2
DelkontraktLOT-0003
TitelLotul 3 – Balanțe de precizie
BeskrivelseBalanțe de precizie (2 buc)
Intern ID3
Primær klassifikation (cpv): 39713211 Tørre- og presseaggregat
393049-2026 - Hange
Hanketeade või kontsessiooniteade – üldkord
Asjad
2. Menetlus
Menetlus
Sisemine tunnus2538104_2026_PAAPD1622832
Menetluse liikAvatud
Kiirendatud menetlusei
Eesmärk
Lepingu olemusAsjad
Peamine liigitus (cpv): 38310000 Täppiskaalud
5. Osa
OsaLOT-0001
PealkiriLotul 1 – Balanță analitică
KirjeldusBalanță analitică (1 buc)
Sisemine tunnus1
Peamine liigitus (cpv): 38311100 Analüütilised elektronkaalud
OsaLOT-0002
PealkiriLotul 2 – Balanță de precizie
KirjeldusBalanță de precizie (1 buc).
Sisemine tunnus2
OsaLOT-0003
PealkiriLotul 3 – Balanțe de precizie
KirjeldusBalanțe de precizie (2 buc)
Sisemine tunnus3
Peamine liigitus (cpv): 39713211 Kuivatid ja pressid
393049-2026 - Verseny
Eljárást megindító vagy koncessziós hirdetmény – klasszikus ajánlatkérőkre vonatkozó szabályok
Árubeszerzés
2. Eljárás
Eljárás
Az eljárás típusaNyitott
Az eljárás gyorsítottnem
Cél
A szerződés jellegeÁrubeszerzés
Fő osztályozás (cpv): 38310000 Precíziós mérlegek
5. Rész
RészLOT-0001
CímLotul 1 – Balanță analitică
LeírásBalanță analitică (1 buc)
Belső azonosító1
Fő osztályozás (cpv): 38311100 Elektronikus analitikai mérlegek
RészLOT-0002
CímLotul 2 – Balanță de precizie
LeírásBalanță de precizie (1 buc).
Belső azonosító2
RészLOT-0003
CímLotul 3 – Balanțe de precizie
LeírásBalanțe de precizie (2 buc)
Belső azonosító3
Fő osztályozás (cpv): 39713211 Szárító- és mángorlógépek
393049-2026 - Konkurss
Paziņojums par līgumu vai paziņojums par koncesiju — standarta režīms
Piegādes
2. Procedūra
Procedūra
Iekšējais identifikators2538104_2026_PAAPD1622832
Procedūras veidsAtklāta
Procedūra ir paātrināta
Mērķis
Līguma veidsPiegādes
Galvenā klasifikācija (cpv): 38310000 Precīzijas svari
5. Daļa
DaļaLOT-0001
NosaukumsLotul 1 – Balanță analitică
AprakstsBalanță analitică (1 buc)
Iekšējais identifikators1
Galvenā klasifikācija (cpv): 38311100 Elektroniski analītiskie svari
DaļaLOT-0002
NosaukumsLotul 2 – Balanță de precizie
AprakstsBalanță de precizie (1 buc).
Iekšējais identifikators2
DaļaLOT-0003
NosaukumsLotul 3 – Balanțe de precizie
AprakstsBalanțe de precizie (2 buc)
Iekšējais identifikators3
Galvenā klasifikācija (cpv): 39713211 Žāvēšanas un presēšanas iekārtas
393049-2026 - Mededinging
Aankondiging van een opdracht of concessie – standaardregeling
Leveringen
Interne identificatiecode2538104_2026_PAAPD1622832
Type procedureOpenbaar
De procedure wordt versneldneen
Doel
Aard van het contractLeveringen
Belangrijkste classificatie (cpv): 38310000 Precisieweegschalen
5. Perceel
PerceelLOT-0001
BeschrijvingBalanță analitică (1 buc)
Interne identificatiecode1
Belangrijkste classificatie (cpv): 38311100 Elektronisch-analytische balansen
PerceelLOT-0002
BeschrijvingBalanță de precizie (1 buc).
Interne identificatiecode2
PerceelLOT-0003
BeschrijvingBalanțe de precizie (2 buc)
Interne identificatiecode3
Belangrijkste classificatie (cpv): 39713211 Droog- en perstoestel
2. Procedura
Procedura
Wewnętrzny identyfikator: 2538104_2026_PAAPD1622832
Rodzaj procedury: Otwarta
Procedura jest przyspieszona: nie
Przeznaczenie
Charakter zamówienia: Dostawy
Główna klasyfikacja (cpv): 38310000 Wagi precyzyjne
5. Część zamówienia
Część zamówienia: LOT-0001
Tytuł: Lotul 1 – Balanță analitică
Opis: Balanță analitică (1 buc)
Wewnętrzny identyfikator: 1
Główna klasyfikacja (cpv): 38311100 Elektroniczne wagi analityczne
Część zamówienia: LOT-0002
Tytuł: Lotul 2 – Balanță de precizie
Opis: Balanță de precizie (1 buc).
Wewnętrzny identyfikator: 2
Część zamówienia: LOT-0003
Tytuł: Lotul 3 – Balanțe de precizie
Opis: Balanțe de precizie (2 buc)
Wewnętrzny identyfikator: 3
Główna klasyfikacja (cpv): 39713211 Urządzenia do suszenia i prasowania
2. Procedimento
Procedimento
Identificador interno: 2538104_2026_PAAPD1622832
Tipo de procedimento: Aberto
O procedimento é acelerado: não
Finalidade
Natureza do contrato: Fornecimentos
Classificação principal (cpv): 38310000 Balanças de precisão
5. Lote
Lote: LOT-0001
Título: Lotul 1 – Balanță analitică
Descrição: Balanță analitică (1 buc)
Identificador interno: 1
Classificação principal (cpv): 38311100 Balanças analíticas electrónicas
Lote: LOT-0002
Título: Lotul 2 – Balanță de precizie
Descrição: Balanță de precizie (1 buc).
Identificador interno: 2
Lote: LOT-0003
Título: Lotul 3 – Balanțe de precizie
Descrição: Balanțe de precizie (2 buc)
Identificador interno: 3
Classificação principal (cpv): 39713211 Unidade de secagem e engomagem
2. Postopek
Postopek
Vrsta postopka: Odprti postopek
Postopek je pospešen: ne
Namen
Vrsta javnega naročila: Blago
Glavna klasifikacijska oznaka (cpv): 38310000 Precizne tehtnice
5. Sklop
Sklop: LOT-0001
Naslov: Lotul 1 – Balanță analitică
Notranji identifikator: 1
Glavna klasifikacijska oznaka (cpv): 38311100 Elektronske analitične tehtnice
Sklop: LOT-0002
Naslov: Lotul 2 – Balanță de precizie
Notranji identifikator: 2
Sklop: LOT-0003
Naslov: Lotul 3 – Balanțe de precizie
Notranji identifikator: 3
Glavna klasifikacijska oznaka (cpv): 39713211 Enota za sušenje in likanje