2. Процедура
Процедура
Заглавие: Avfallskärl och tillhörande tjänster
Описание: Upphandlingen omfattar avfallskärl, tillbehör och reservdelar samt relaterade tjänster. Ramavtalet omfattar avfallskärl i storlekarna 140, 190, 240, 360-370 och 660 liter, inklusive tvåfackskärl i storlekarna 240 och 360-370 liter. Avfallskärlen ska tillhandahållas i olika konfigurationer för insamling av mat- och restavfall samt förpackningsavfall. Närmare beskrivning av kärltyper och konfigurationer framgår av upphandlingsdokumenten. Ramavtalet omfattar även tillbehör och reservdelar för avfallskärl exempelvis RFID‑taggar, hjul och dekaler mm. Ramavtalet omfattar även tillhörande tjänster, bland annat montering, dekalering, taggning och utsättning och återtag av kärl hos abonnent, samt avhämtning med återvinning och återbruk av avfallskärl. Avsikten med upphandlingen är att ingå ett ramavtal med en (1) leverantör. Fullständig omfattning samt villkor för upphandling och avtal framgår av upphandlingsdokumenten.
Вътрешен идентификатор: SUF_TEK_REN_Avfallskärl_260604
Вид процедура: Открита
Процедурата се ускорява: не
Цел
Естество на поръчката: Доставки
Основна класификация (cpv): 44616200 Варели за отпадъци
Допълнителна класификация (cpv): 39224340 Кошчета за боклук, 44613600 Колесни контейнери, 90500000 Услуги, свързани с битови остатъци и отпадъци
5. Обособена позиция
Обособена позиция: LOT-0000
2. Procedure
Procedure
Intern ID: SUF_TEK_REN_Avfallskärl_260604
Udbudsprocedure: Offentligt udbud
Proceduren er en hasteprocedure: nej
Formål
Kontraktens hovedformål: Varer
Primær klassifikation (cpv): 44616200 Tromler til affald
Supplerende klassifikation (cpv): 39224340 Affaldsspande og -kurve, 44613600 Containere på hjul, 90500000 Tjenesteydelser i forbindelse med affald
5. Delkontrakt
Delkontrakt: LOT-0000
Type of procedure: Open
The procedure is accelerated: no
Purpose
Main nature of the contract: Supplies
Main classification (cpv): 44616200 Waste drums
Additional classification (cpv): 39224340 Bins, 44613600 Wheeled containers, 90500000 Refuse and waste related services
5. Lot
Lot: LOT-0000
2. Procedimiento
Procedimiento
Tipo de procedimiento: Abierto
El procedimiento está acelerado: no
Finalidad
Naturaleza del contrato: Suministros
Clasificación principal (cpv): 44616200 Bidones de residuos
Clasificación adicional (cpv): 39224340 Cubos de basura, 44613600 Contenedores sobre ruedas, 90500000 Servicios relacionados con desperdicios y residuos
5. Lote
Lote: LOT-0000
2. Menettely
Menettely
Menettelyn tyyppi: Avoin
Käytetään nopeutettua menettelyä: ei
Tarkoitus
Pääasiallinen hankintalaji: Tavarahankinnat
Pääasiallinen luokitus (cpv): 44616200 Jätetynnyrit
Lisäluokitus (cpv): 39224340 Roska-astiat, 44613600 Pyörillä varustetut säiliöt, 90500000 Jätteisiin liittyvät palvelut
5. Osa
Osa: LOT-0000
2. Nós imeachta
Nós imeachta
Aitheantóir inmheánach: SUF_TEK_REN_Avfallskärl_260604
An cineál nóis imeachta: Oscailte
Tá an nós imeachta á bhrostú: níl
Cuspóir
Cineál an chonartha: Soláthairtí
Príomhaicmiú (cpv): 44616200 Waste drums
5. Luchtóg
Luchtóg: LOT-0000
2. Postupak
Postupak
Interna identifikacijska oznaka: SUF_TEK_REN_Avfallskärl_260604
Vrsta postupka: Otvoren
Postupak je ubrzan: ne
Svrha
Priroda ugovora: Roba
Glavna klasifikacija (cpv): 44616200 Metalne bačve za otpad
Dodatna klasifikacija (cpv): 39224340 Koševi za smeće, 44613600 Kontejneri na kotačima, 90500000 Usluge u vezi s otpacima i otpadom
5. Grupa
Grupa: LOT-0000
2. Eljárás
Eljárás
Az eljárás típusa: Nyitott
Az eljárás gyorsított: nem
Cél
A szerződés jellege: Árubeszerzés
Fő osztályozás (cpv): 44616200 Hulladéktároló dobok
További osztályozás (cpv): 39224340 Kukák, 44613600 Kerekes konténerek, 90500000 Hulladékkal és szeméttel kapcsolatos szolgáltatások
5. Rész
Rész: LOT-0000
2. Procedura
Procedura
Identificativo interno: SUF_TEK_REN_Avfallskärl_260604
Tipo di procedura: Aperta
La procedura è accelerata: no
Finalità
Natura dell'appalto: Forniture
Classificazione principale (cpv): 44616200 Bidoni per rifiuti
Classificazione aggiuntiva (cpv): 39224340 Bidoni, 44613600 Contenitori su ruote, 90500000 Servizi connessi ai rifiuti urbani e domestici
5. Lotto
Lotto: LOT-0000
2. Procedūra
Procedūra
Vidaus identifikatorius: SUF_TEK_REN_Avfallskärl_260604
Pirkimo būdas: Atviras
Procedūra pagreitinta: ne
Tikslas
Sutarties objektas: Prekės
Pagrindinis klasifikacijos kodas (cpv): 44616200 Atliekų būgnai
Kiti klasifikacijos kodai (cpv): 39224340 Šiukšliadėžės, 44613600 Ratiniai konteineriai, 90500000 Su atliekomis susijusios paslaugos
5. Pirkimo dalis
Pirkimo dalis: LOT-0000
Wewnętrzny identyfikator: SUF_TEK_REN_Avfallskärl_260604
Rodzaj procedury: Otwarta
Procedura jest przyspieszona: nie
Przeznaczenie
Charakter zamówienia: Dostawy
Główna klasyfikacja (cpv): 44616200 Bębny na odpady
Dodatkowa klasyfikacja (cpv): 39224340 Kosze, 44613600 Pojemniki kołowe, 90500000 Usługi związane z odpadami
5. Część zamówienia
Część zamówienia: LOT-0000
2. Procedimento
Procedimento
Tipo de procedimento: Aberto
O procedimento é acelerado: não
Finalidade
Natureza do contrato: Fornecimentos
Classificação principal (cpv): 44616200 Bidões de resíduos
Classificação adicional (cpv): 39224340 Vasilhas, 44613600 Contentores com rodas, 90500000 Serviços relativos a resíduos e lixos
2. Procedură
Procedură
Tip de procedură: Deschisă
Procedura este accelerată: nu
Scop
Natura contractului: Produse
Clasificarea principală (cpv): 44616200 Bidoane pentru deşeuri
Clasificare suplimentară (cpv): 39224340 Pubele, 44613600 Containere pe roţi, 90500000 Servicii privind deşeurile menajere şi deşeurile
2. Postup
Postup
Druh postupu: Verejná súťaž
Postup je zrýchlený: nie
Účel
Druh zmluvy: Tovary
Hlavná klasifikácia (cpv): 44616200 Bubny na odpad
Doplňujúca klasifikácia (cpv): 39224340 Koše, 44613600 Kontajnery na kolesách, 90500000 Služby súvisiace s likvidáciou odpadu a odpadom
5. Časť
Časť: LOT-0000
2. Postopek
Postopek
Vrsta postopka: Odprti postopek
Postopek je pospešen: ne
Namen
Vrsta javnega naročila: Blago
Glavna klasifikacijska oznaka (cpv): 44616200 Bobni za odpadke
Dodatna klasifikacija (cpv): 39224340 Zabojniki, 44613600 Kontejnerji na kolesih, 90500000 Storitve v zvezi z odpadki
5. Sklop
Sklop: LOT-0000
2. Förfarande
Förfarande
Typ av förfarande: Öppet
Förfarandet är påskyndat: nej
Föremålet för upphandlingen
Kontraktets art: Varor
Huvudklassificering (cpv): 44616200 Avfallstunnor
Ytterligare klassificering (cpv): 39224340 Soptunnor, 44613600 Behållare på hjul, 90500000 Avfallstjänster
5. Del (anbudsområde)
Del (anbudsområde): LOT-0000