393466-2026 - Състезателна процедура
България – Електрическа енергия – „Доставка на нетна активна електрическа енергия - ниско напрежение по свободно договорени цени и избор на координатор на балансираща група за обекти на община Кричим”
Обявление за поръчка или концесия – стандартен режим
Доставки
2. Процедура
Процедура
Заглавие„Доставка на нетна активна електрическа енергия - ниско напрежение по свободно договорени цени и избор на координатор на балансираща група за обекти на община Кричим”
ОписаниеПредметът на настоящата обществена поръчка включва доставка на нетна активна електрическа енергия на ниско напрежение и избор на координатор на балансираща група, за обекти на община Кричим, находящи се на територията ѝ, съгласно разпоредбите на Правилата за търговия с електрическа енергия (ПТЕЕ). Обществената поръчка има за цел да бъде избран доставчик на електрическа енергия ниско напрежение и координатор на балансираща група, като се сключи договор за комбинирани услуги по смисъла на чл. 20 от ПТЕЕ, а именно покупка на електрическа енергия и плащане на всички използвани от възложителя като краен клиент услуги: „достъп до електропреносната и/или електроразпределителната мрежа”, „пренос на електрическа енергия през електропреносната и/или електроразпределителната мрежа” и „отговорност за балансиране”, както и уреждане на отношенията във връзка с плащането на дължимите суми за мрежови услуги за съответния ценови период. Предметът на обществената поръчка включва още и: оформяне на документи и регистрация при първоначалната смяна на доставчика; планиране и прогнозиране от името на Възложителя; изготвяне и подаване на почасови товарови графици от името на Възложителя, като рисковете, свързани с прогнозирането и небалансите остават за сметка на Изпълнителя, и участие във фирмената балансираща група. В качеството на „координатор на стандартна балансираща група”, Изпълнителят следва да поеме отговорността за балансиране на обектите на Възложителя, да включи Възложителя като участник (непряк член) в стандартна балансираща група с координатор Изпълнителя, без Възложителя да заплаща такса за участие, както и да осигури прогнозиране на потреблението на Възложителя, включително администриране на почасовите графици за потребление на Възложителя. Количествата консумирана ел. енергия за обектите на община Кричим, находящи се на територията ѝ на ниво ниско напрежение за предходните 24 месеца, разпределени по месеци, са съгласно Приложение № 1б към Техническата спецификация. Прогнозните количества електрическа енергия за 24 месеца: 1 200 000 kWh. Прогнозните количества електрическа енергия не ангажират възложителя да ги усвои, както и не ограничават потреблението му само в техните рамки. За срока на договора възложителят има право да извършва промени на обектите /отпадане или добавяне на обект/, като си запазва правото на промяна в прогнозното количество в положителна или отрицателна посока според възникналата необходимост.
Вътрешен идентификатор587975
Вид процедураОткрита
Процедурата се ускоряване
Цел
Естество на поръчкатаДоставки
Основна класификация (cpv): 09310000 Електрическа енергия
5. Обособена позиция
Обособена позицияLOT-0001
393466-2026 - Zadávání
Oznámení o zahájení zadávacího nebo koncesního řízení – standardní režim
Dodávky
2. Řízení
Řízení
Interní identifikátor587975
Typ řízeníOtevřené
Řízení se zrychlíne
Účel
Charakter smlouvyDodávky
Hlavní klasifikace (cpv): 09310000 Elektrická energie
5. Část
ČástLOT-0001
393466-2026 - Konkurrencevilkår
Udbuds- eller koncessionsbekendtgørelse – standardordningen
Varer
2. Procedure
Procedure
Intern ID587975
UdbudsprocedureOffentligt udbud
Proceduren er en hasteprocedurenej
Formål
Kontraktens hovedformålVarer
Primær klassifikation (cpv): 09310000 Elektricitet
5. Delkontrakt
DelkontraktLOT-0001
393466-2026 - Competition
Contract or concession notice – standard regime
Supplies
Internal identifier587975
Type of procedureOpen
The procedure is acceleratedno
Purpose
Main nature of the contractSupplies
Main classification (cpv): 09310000 Electricity
5. Lot
LotLOT-0001
393466-2026 - Licitación
Anuncio de contrato o de concesión. Régimen normal
Suministros
2. Procedimiento
Procedimiento
Identificador interno587975
Tipo de procedimientoAbierto
El procedimiento está aceleradono
Finalidad
Naturaleza del contratoSuministros
Clasificación principal (cpv): 09310000 Electricidad
5. Lote
LoteLOT-0001
393466-2026 - Hange
Hanketeade või kontsessiooniteade – üldkord
Asjad
2. Menetlus
Menetlus
Sisemine tunnus587975
Menetluse liikAvatud
Kiirendatud menetlusei
Eesmärk
Lepingu olemusAsjad
Peamine liigitus (cpv): 09310000 Elekter
5. Osa
OsaLOT-0001
393466-2026 - Nadmetanje
Obavijest o nadmetanju ili koncesiji – standardni režim
Roba
2. Postupak
Postupak
Interna identifikacijska oznaka587975
Vrsta postupkaOtvoren
Postupak je ubrzanne
Svrha
Priroda ugovoraRoba
Glavna klasifikacija (cpv): 09310000 Električna energija
5. Grupa
GrupaLOT-0001
393466-2026 - Procedura konkurencyjna
Ogłoszenie o zamówieniu lub ogłoszenie o koncesji – tryb standardowy
Dostawy
2. Procedura
Procedura
Wewnętrzny identyfikator587975
Rodzaj proceduryOtwarta
Procedura jest przyspieszonanie
Przeznaczenie
Charakter zamówieniaDostawy
Główna klasyfikacja (cpv): 09310000 Elektryczność
5. Część zamówienia
Część zamówieniaLOT-0001
393466-2026 - Procedură concurențială
Anunț de participare sau de concesionare - regim standard
Produse
2. Procedură
Procedură
Identificator intern587975
Tip de procedurăDeschisă
Procedura este acceleratănu
Scop
Natura contractuluiProduse
Clasificarea principală (cpv): 09310000 Electricitate
393466-2026 - Súťaž
Oznámenie o vyhlásení verejného obstarávania alebo oznámenie o koncesii – štandardný režim
Tovary
2. Postup
Postup
Interný identifikátor587975
Druh postupuVerejná súťaž
Postup je zrýchlenýnie
Druh zmluvyTovary
Hlavná klasifikácia (cpv): 09310000 Elektrická energia
5. Časť
ČasťLOT-0001
393466-2026 - Javni razpis
Obvestilo o koncesiji ali naročilu – standardna ureditev
Blago
2. Postopek
Postopek
Notranji identifikator587975
Vrsta postopkaOdprti postopek
Postopek je pospešenne
Namen
Vrsta javnega naročilaBlago
Glavna klasifikacijska oznaka (cpv): 09310000 Elektrika
5. Sklop
SklopLOT-0001
393466-2026 - Konkurrensutsättning
Meddelande om upphandling eller koncession – standardsystem
Varor
2. Förfarande
Förfarande
Intern identifierare587975
Typ av förfarandeÖppet
Förfarandet är påskyndatnej
Föremålet för upphandlingen
Kontraktets artVaror
Huvudklassificering (cpv): 09310000 Elektricitet
5. Del (anbudsområde)
Del (anbudsområde)LOT-0001