2. Процедура
Процедура
Заглавие: KVR- urakka Mäntymäen päiväkoti
Описание: Rakennettava uudisrakennus / laajennus Mäntymäen päiväkoti sijoittuu olevan Mäntymäen päiväkodin viereen. Olevassa päiväkodoissa on viisi lapsiryhmää. Uudisrakennukseen sijoitetaan kolme lapsiryhmää yhteensä 54 lapselle. Kaksi ryhmää 21 lapselle ja yksi pienempien lasten ryhmä 12 lapselle. Rakennuksessa työskentelee lisäksi 14 aikuista. Rakennuksessa voi toimia vuoropäivähoidon ryhmä, jonka maksimi henkilömäärä yöaikaan on 10 henkilöä. Rakennukseen sijoittuu päiväkotiryhmien lisäksi jakelukeittiö, henkilökunnan sosiaalitilat ja taukotilat sekä varasto- ja teknisiä tiloja. Ullakolle sijoittuu osastoitu iv-konehuone. Päiväkodin tilat jaetaan kahteen eri palotekniseen alueeseen sekä lisäksi tekninen tila ja iv-konehuone ovat omia paloalueitansa. Uuden väestönsuojan rakentamisvelvoitetta ei ole kohteen pienen koon sekä vanhemman rakennuksen iän vuoksi. Uudisrakennuksen lähelle rakennetaan uusia autopaikkoja 36 autolle, joista kaksi paikkaa on osoitettu le-ap:ksi sekä 6 autopaikkaa on osoitettu saattoliikenteelle. Uusia polkupyöräpaikkoja on osoitettu pyöräkatokseen 16 polkupyörälle. Uuden päiväkotirakennuksen viereen sijoitetaan uusia ulkoleikkivälineitä, istutusalueita kasvillisuuksineen sekä alueet aidataan kulkuportteineen. Hankinnan tarkempi kuvaus hankintailmoituksen liitteissä. Rakennuspaikkaan tutustuminen järjestetään 16.6.2026 klo 10.00-11-00. ja 14.00-15.00 Tutustuminen on pakollinen, tarjoajan on ilmoitettava kumpaan tutustumiseen osallistuu sähköpostitse : tuukka.antila@alajarvi.fi
Вътрешен идентификатор: 617189
Вид процедура: Открита
Процедурата се ускорява: не
Основни характеристики на процедурата: Halvin hinta.
Цел
Естество на поръчката: Строителство
Основна класификация (cpv): 45000000 Строителни и монтажни работи
5. Обособена позиция
Обособена позиция: LOT-0000
2. Verfahren
Verfahren
Titel: KVR- urakka Mäntymäen päiväkoti
Interne Kennung: 617189
Verfahrensart: Offenes Verfahren
Das Verfahren wird beschleunigt: nein
Zentrale Elemente des Verfahrens: Halvin hinta.
Zweck
Art des Auftrags: Bauleistungen
Haupteinstufung (cpv): 45000000 Bauarbeiten
5. Los
Los: LOT-0000
2. Διαδικασία
Διαδικασία
Τίτλος: KVR- urakka Mäntymäen päiväkoti
Εσωτερικό αναγνωριστικό: 617189
Είδος διαδικασίας: Ανοικτή
Η διαδικασία επιταχύνεται: όχι
Κύρια χαρακτηριστικά της διαδικασίας: Halvin hinta.
Σκοπός
Χαρακτήρας της σύμβασης: Έργα
Κύρια ταξινόμηση (cpv): 45000000 Κατασκευαστικές εργασίες
5. Παρτίδα
Παρτίδα: LOT-0000
2. Procedure
Procedure
Title: KVR- urakka Mäntymäen päiväkoti
Internal identifier: 617189
Type of procedure: Open
The procedure is accelerated: no
Main features of the procedure: Halvin hinta.
Purpose
Main nature of the contract: Works
Main classification (cpv): 45000000 Construction work
5. Lot
Lot: LOT-0000
2. Procedimiento
Procedimiento
Título: KVR- urakka Mäntymäen päiväkoti
Identificador interno: 617189
Tipo de procedimiento: Abierto
El procedimiento está acelerado: no
Principales características del procedimiento: Halvin hinta.
Finalidad
Naturaleza del contrato: Obras
Clasificación principal (cpv): 45000000 Trabajos de construcción
5. Lote
Lote: LOT-0000
2. Menetlus
Menetlus
Sisemine tunnus: 617189
Menetluse liik: Avatud
Kiirendatud menetlus: ei
Menetluskorra kirjeldus: Halvin hinta.
Eesmärk
Lepingu olemus: Ehitustööd
Peamine liigitus (cpv): 45000000 Ehitustööd
5. Osa
Osa: LOT-0000
2. Nós imeachta
Nós imeachta
Aitheantóir inmheánach: 617189
An cineál nóis imeachta: Oscailte
Tá an nós imeachta á bhrostú: níl
Príomhghnéithe an nóis imeachta: Halvin hinta.
Cuspóir
Cineál an chonartha: Oibreacha
5. Luchtóg
Luchtóg: LOT-0000
2. Eljárás
Eljárás
Cím: KVR- urakka Mäntymäen päiväkoti
Belső azonosító: 617189
Az eljárás típusa: Nyitott
Az eljárás gyorsított: nem
Az eljárás legfontosabb jellemzői: Halvin hinta.
Cél
A szerződés jellege: Építési beruházás
Fő osztályozás (cpv): 45000000 Építési munkák
5. Rész
Rész: LOT-0000
2. Procedura
Procedura
Titolo: KVR- urakka Mäntymäen päiväkoti
Identificativo interno: 617189
Tipo di procedura: Aperta
La procedura è accelerata: no
Caratteristiche principali della procedura: Halvin hinta.
Finalità
Natura dell'appalto: Lavori
Classificazione principale (cpv): 45000000 Lavori di costruzione
5. Lotto
Lotto: LOT-0000
2. Procedūra
Procedūra
Vidaus identifikatorius: 617189
Pirkimo būdas: Atviras
Procedūra pagreitinta: ne
Pagrindiniai procedūros ypatumai: Halvin hinta.
Tikslas
Sutarties objektas: Darbai
Pagrindinis klasifikacijos kodas (cpv): 45000000 Statybos darbai
5. Pirkimo dalis
Pirkimo dalis: LOT-0000
Iekšējais identifikators: 617189
Procedūras veids: Atklāta
Procedūra ir paātrināta: nē
Procedūras galvenās iezīmes: Halvin hinta.
Mērķis
Līguma veids: Būvdarbi
Galvenā klasifikācija (cpv): 45000000 Celtniecības darbi
5. Daļa
Daļa: LOT-0000
2. Proċedura
Proċedura
Titlu: KVR- urakka Mäntymäen päiväkoti
Identifikatur intern: 617189
Tip ta’ proċedura: Miftuħa
Il-proċedura hija aċċellerata: le
Elementi prinċipali tal-proċedura: Halvin hinta.
Għan
Natura tal-kuntratt: Xogħlijiet
Klassifikazzjoni prinċipali (cpv): 45000000 Xogħol tal-kostruzzjoni
5. Lott
Lott: LOT-0000
Tytuł: KVR- urakka Mäntymäen päiväkoti
Wewnętrzny identyfikator: 617189
Rodzaj procedury: Otwarta
Procedura jest przyspieszona: nie
Główne aspekty procedury: Halvin hinta.
Przeznaczenie
Charakter zamówienia: Roboty budowlane
Główna klasyfikacja (cpv): 45000000 Roboty budowlane
5. Część zamówienia
Część zamówienia: LOT-0000
2. Procedimento
Procedimento
Tipo de procedimento: Aberto
O procedimento é acelerado: não
Principais características do processo: Halvin hinta.
Finalidade
Natureza do contrato: Obras
Classificação principal (cpv): 45000000 Construção
2. Procedură
Procedură
Identificator intern: 617189
Tip de procedură: Deschisă
Procedura este accelerată: nu
Principalele caracteristici ale procedurii: Halvin hinta.
Scop
Natura contractului: Lucrări
Clasificarea principală (cpv): 45000000 Lucrări de construcţii
2. Postup
Postup
Názov: KVR- urakka Mäntymäen päiväkoti
Interný identifikátor: 617189
Druh postupu: Verejná súťaž
Postup je zrýchlený: nie
Hlavné prvky postupu: Halvin hinta.
Účel
Druh zmluvy: Práce
Hlavná klasifikácia (cpv): 45000000 Stavebné práce
5. Časť
Časť: LOT-0000
2. Postopek
Postopek
Naslov: KVR- urakka Mäntymäen päiväkoti
Notranji identifikator: 617189
Vrsta postopka: Odprti postopek
Postopek je pospešen: ne
Glavne značilnosti postopka: Halvin hinta.
Namen
Vrsta javnega naročila: Gradnje
Glavna klasifikacijska oznaka (cpv): 45000000 Gradbena dela
5. Sklop
Sklop: LOT-0000
2. Förfarande
Förfarande
Intern identifierare: 617189
Typ av förfarande: Öppet
Förfarandet är påskyndat: nej
Förfarandets viktigaste kännetecken: Halvin hinta.
Föremålet för upphandlingen
Kontraktets art: Byggentreprenader
Huvudklassificering (cpv): 45000000 Anläggningsarbete
5. Del (anbudsområde)
Del (anbudsområde): LOT-0000