Цел
Естество на поръчката: Доставки
Основна класификация (cpv): 33196200 Оборудване за лица с физически увреждания
Място на изпълнение
Административно-териториална единица на държавата (NUTS): Suceava (RO215)
Държава: Pyмъния
Допълнителна информация: Universitatea Stefan cel Mare din Suceava, str. Universitatii, nr. 13
Стойност
Formål
Kontraktens hovedformål: Varer
Primær klassifikation (cpv): 33196200 Hjælpemidler til handicappede
Udførelsessted
Landsdel (NUTS): Suceava (RO215)
Land: Rumænien
Værdi
394596-2026 - Διαγωνισμός
Ρουμανία – Εξοπλισμός για άτομα με ειδικές ανάγκες – Furnizare de tehnologii specifice dedicate accesibilizarii campusului I USV Reluare
Προκήρυξη σύμβασης ή σύμβασης παραχώρησης — τυποποιημένο καθεστώς
Αγαθά
2. Διαδικασία
Διαδικασία
ΤίτλοςFurnizare de tehnologii specifice dedicate accesibilizarii campusului I USV Reluare
ΠεριγραφήSe doreste achizitionarea urmatoarelor produse: LOT 1 Tableta -10buc LOT 2 Pachet accesibilități fizice și digitale A3.1 -1buc compus din: Nr. crt U.M. Cantitate Denumire produs / Descriere (Caracteristici minimale) 1. buc 4 Scaun electric cu rotile • Material cadru: aliaj de aluminiu • Înălțimea scaunului: 48 cm (19 inchi) • Locul de utilizare: trotuar și interior • Viteza: 4 mph (6 km/h) • Capacitate maximă de acțiune: 8 mile (13 km) • Capacitate maximă de transport: 135kg • Înclinare maximă: 1:10 Gradient (6 grade) • Raza de viraj la stânga/dreapta: 10 2 (40 inchi) • Înălțimea maximă a bordului: 4 cm (1,5 inchi) • Motor: 2 x 200 W, 24VDC • Baterie: 2 x 5,2 Ah 24 VDC Litiu Ion • Încărcător: intrare 110 -220 VAC, 50 / 60 Hz, ieșire 29,4 V 2 A • Frână: electrică • Comutator de alimentare: Buton de alimentare de pe joystick • Numar de roti: 4 • Tip anvelopă: Solidă • Joystick-ul poate fi mutat pe brațul drept cât și pe stâng • Joystick-ul are și USB - încărcare telefon 2. buc 4 Rampa pliabila din aluminiu – 180 cm • Masa maxima admisa: 275 kg • Lungime: 180 cm • Latime: 70 cm • Material: Aluminiu Achiziționarea produselor se organizează în vederea implementarii în bune condiții a proiectului ”Primul student în familia USV 4.0 - PRIMSTUD USV 4.0”, PEO_A40/323162. Beneficiile pe care autoritatea contractantă dorește să le obțină sunt orientate către catre sprijinirea mobilitatii și orientarea persoanelor cu deficiențe de vedere sau auz, prin implementarea unui sistem interconectat de asistență, compus din echipamente hardware și componente software, care să funcționeze integrat și eficient în spații publice sau instituționale.
Εσωτερικό αναγνωριστικό424442320262
Είδος διαδικασίαςΑνοικτή
Η διαδικασία επιταχύνεταιόχι
Σκοπός
Χαρακτήρας της σύμβασηςΑγαθά
Κύρια ταξινόμηση (cpv): 33196200 Εξοπλισμός για άτομα με ειδικές ανάγκες
5. Παρτίδα
ΠαρτίδαLOT-0001
ΤίτλοςTableta
ΠεριγραφήEchipamentele achiziționate sunt necesare pentru desfășurarea în bune condiții a activităților din cadrul proiectului ”Primul student în familia USV 4.0 - PRIMSTUD USV 4.0”, PEO_A40/323162. Denumire produs / Descriere (Caracteristici minimale) buc 10 Tableta mobilă • Dimensiune compactă care să permită utilizarea facilă dar și montarea (la nevoie) pe scaunul cu rotile (menționat în lotul 2) • Spațiu de stocare: minimum 128 GB • Memorie RAM: minimum 8 GB • Frecvență procesor: minimum 1,9 GHz • Wi-Fi + 5G • GPS, Bluetooth ver. minimum 5.2 • Sistem de operare: Android/IOS Furnizorul va asigura livrarea, instalarea, punerea in functiune, testarea produselor contractate și instruirea personalului, la sediul autorității contractante cu mijloacele de transport proprii corespunzătoare fiecărui produs.
Εσωτερικό αναγνωριστικό1
Πρόσθετη ταξινόμηση (cpv): 51100000 Υπηρεσίες εγκατάστασης ηλεκτρομηχανολογικού εξοπλισμού, 71630000 Υπηρεσίες τεχνικού ελέγχου και δοκιμών, 79632000 Υπηρεσίες κατάρτισης προσωπικού
ΠαρτίδαLOT-0002
ΤίτλοςDiverse echipamente
ΠεριγραφήEchipamentele achiziționate sunt necesare pentru desfășurarea în bune condiții a activităților din cadrul proiectului ”Primul student în familia USV 4.0 - PRIMSTUD USV 4.0”, PEO_A40/323162. Nr. crt U.M. Cantitate Denumire produs / Descriere (Caracteristici minimale) 1. buc 4 Scaun electric cu rotile • Material cadru: aliaj de aluminiu • Înălțimea scaunului: 48 cm (19 inchi) • Locul de utilizare: trotuar și interior • Viteza: 4 mph (6 km/h) • Capacitate maximă de acțiune: 8 mile (13 km) • Capacitate maximă de transport: 135kg • Înclinare maximă: 1:10 Gradient (6 grade) • Raza de viraj la stânga/dreapta: 10 2 (40 inchi) • Înălțimea maximă a bordului: 4 cm (1,5 inchi) • Motor: 2 x 200 W, 24VDC • Baterie: 2 x 5,2 Ah 24 VDC Litiu Ion • Încărcător: intrare 110 -220 VAC, 50 / 60 Hz, ieșire 29,4 V 2 A • Frână: electrică • Comutator de alimentare: Buton de alimentare de pe joystick • Numar de roti: 4 • Tip anvelopă: Solidă • Joystick-ul poate fi mutat pe brațul drept cât și pe stâng • Joystick-ul are și USB - încărcare telefon 2. buc 4 Rampa pliabila din aluminiu – 180 cm • Masa maxima admisa: 275 kg • Lungime: 180 cm • Latime: 70 cm • Material: Aluminiu Furnizorul va asigura livrarea, instalarea, punerea in functiune, testarea produselor contractate și instruirea personalului, la sediul autorității contractante cu mijloacele de transport proprii corespunzătoare fiecărui produs.
Εσωτερικό αναγνωριστικό2
Κύρια ταξινόμηση (cpv): 33193120 Πολυθρόνες με τροχούς
Finalidad
Naturaleza del contrato: Suministros
Clasificación principal (cpv): 33196200 Aparatos para minusválidos
Lugar de ejecución
Subdivisión del país (NUTS): Suceava (RO215)
País: Rumanía
Valor
394596-2026 - Hange
Hanketeade või kontsessiooniteade – üldkord
Asjad
2. Menetlus
Menetlus
Sisemine tunnus424442320262
Menetluse liikAvatud
Kiirendatud menetlusei
Eesmärk
Lepingu olemusAsjad
Peamine liigitus (cpv): 33196200 Seadmed puudega isikutele
5. Osa
OsaLOT-0001
PealkiriTableta
Sisemine tunnus1
Täiendav liigitus (cpv): 51100000 Elektri- ja mehaaniliste seadmete paigaldusteenused, 71630000 Tehnilise ülevaatuse ja teimimise teenused, 79632000 Personalikoolitusteenused
OsaLOT-0002
PealkiriDiverse echipamente
Sisemine tunnus2
Peamine liigitus (cpv): 33193120 Ratastoolid
394596-2026 - Mise en concurrence
Avis de marché ou de concession – régime ordinaire
Fournitures
2. Procédure
Procédure
Identifiant interne424442320262
Type de procédureOuverte
La procédure est accéléréenon
Objet
Nature principale du marchéFournitures
Nomenclature principale (cpv): 33196200 Équipement pour handicapés
5. Lot
LotLOT-0001
TitreTableta
Identifiant interne1
Nomenclature complémentaire (cpv): 51100000 Services d'installation de matériel électrique et mécanique, 71630000 Services de contrôle et d'essais techniques, 79632000 Services de formation de personnel
LotLOT-0002
TitreDiverse echipamente
Identifiant interne2
Nomenclature principale (cpv): 33193120 Fauteuils roulants
394596-2026 - Nadmetanje
Obavijest o nadmetanju ili koncesiji – standardni režim
Roba
2. Postupak
Postupak
Interna identifikacijska oznaka424442320262
Vrsta postupkaOtvoren
Postupak je ubrzanne
Svrha
Priroda ugovoraRoba
Glavna klasifikacija (cpv): 33196200 Naprave za invalide
5. Grupa
GrupaLOT-0001
NaslovTableta
Interna identifikacijska oznaka1
Dodatna klasifikacija (cpv): 51100000 Usluge instaliranja električne i mehaničke opreme, 71630000 Usluge tehničkog nadzora i ispitivanja, 79632000 Usluge osposobljavanja radne snage
GrupaLOT-0002
NaslovDiverse echipamente
Interna identifikacijska oznaka2
Glavna klasifikacija (cpv): 33193120 Invalidska kolica
394596-2026 - Verseny
Románia – Segédeszközök mozgássérültek számára – Furnizare de tehnologii specifice dedicate accesibilizarii campusului I USV Reluare
Eljárást megindító vagy koncessziós hirdetmény – klasszikus ajánlatkérőkre vonatkozó szabályok
Árubeszerzés
2. Eljárás
Eljárás
Belső azonosító424442320262
Az eljárás típusaNyitott
Az eljárás gyorsítottnem
Cél
A szerződés jellegeÁrubeszerzés
Fő osztályozás (cpv): 33196200 Segédeszközök mozgássérültek számára
5. Rész
RészLOT-0001
CímTableta
Belső azonosító1
További osztályozás (cpv): 51100000 Villamos és gépi berendezéssel kapcsolatos beszerelési szolgáltatások, 71630000 Műszaki vizsgálati és elemzési szolgáltatások, 79632000 Személyzeti képzési szolgáltatások
RészLOT-0002
CímDiverse echipamente
Belső azonosító2
Fő osztályozás (cpv): 33193120 Kerekesszékek
394596-2026 - Gara
Bando di gara o di concessione – regime ordinario
Forniture
2. Procedura
Procedura
Identificativo interno424442320262
Tipo di proceduraAperta
La procedura è acceleratano
Finalità
Natura dell'appaltoForniture
Classificazione principale (cpv): 33196200 Ausili per disabili
5. Lotto
LottoLOT-0001
TitoloTableta
Identificativo interno1
Classificazione aggiuntiva (cpv): 51100000 Servizi di installazione di attrezzature elettriche e meccaniche, 71630000 Servizi di ispezione e collaudo tecnici, 79632000 Servizi di formazione del personale
LottoLOT-0002
TitoloDiverse echipamente
Identificativo interno2
Classificazione principale (cpv): 33193120 Sedie a rotelle
Doel
Aard van het contract: Leveringen
Belangrijkste classificatie (cpv): 33196200 Hulpmiddelen voor gehandicapten
Plaats van uitvoering
Onderverdeling land (NUTS): Suceava (RO215)
Land: Roemenië
Waarde
Finalidade
Natureza do contrato: Fornecimentos
Classificação principal (cpv): 33196200 Equipamento para pessoas com deficiência
Local de execução
País: Roménia
Účel
Druh zmluvy: Tovary
Hlavná klasifikácia (cpv): 33196200 Prístroje pre invalidných občanov
Miesto plnenia
Nižšia územná jednotka krajiny (NUTS): Suceava (RO215)
Krajina: Rumunsko
Hodnota
394596-2026 - Javni razpis
Romunija – Pripomočki za funkcionalno ovirane osebe – Furnizare de tehnologii specifice dedicate accesibilizarii campusului I USV Reluare
Obvestilo o koncesiji ali naročilu – standardna ureditev
Blago
2. Postopek
Postopek
Notranji identifikator424442320262
Vrsta postopkaOdprti postopek
Postopek je pospešenne
Namen
Vrsta javnega naročilaBlago
Glavna klasifikacijska oznaka (cpv): 33196200 Pripomočki za funkcionalno ovirane osebe
5. Sklop
SklopLOT-0001
Notranji identifikator1
Dodatna klasifikacija (cpv): 51100000 Storitve inštalacije električne in strojne opreme, 71630000 Storitve tehničnih pregledov in testiranj, 79632000 Storitve usposabljanja kadrov
SklopLOT-0002
Notranji identifikator2
Glavna klasifikacijska oznaka (cpv): 33193120 Invalidski vozički
Föremålet för upphandlingen
Kontraktets art: Varor
Huvudklassificering (cpv): 33196200 Hjälpmedel för funktionshindrade personer
Leveransplats
Del av land (NUTS): Suceava (RO215)
Land: Rumänien
Värde