394922-2026 - Състезателна процедура
Pyмъния – Уреди и инструменти за операционен блок – ECHIPAMENTE BLOC OPERATOR
Обявление за поръчка или концесия – стандартен режим
Доставки
2. Процедура
Процедура
ЗаглавиеECHIPAMENTE BLOC OPERATOR
ОписаниеAcord cadru de furnizare aparatura medicala si nemedicala. Numar zile pana la care se pot solicita clarificari inainte de data limita de depunere a ofertelor: 19. Autoritatea contractantă va răspunde în mod clar și complet tuturor solicitărilor de clarificări în a 11-a zi înainte de data limită de depunere a ofertelor. Cantitati minime si maxime acordul-cadru: 1 Lampa chirurgicala de tavan cu camera video FHD si monitor pe al treilea brat - min 4 BUC, max 6 BUC 2 Lampa chirurgicala de tavan cu 2 brate - min 1 BUC, max 2 BUC 3 Electrocauter chirurgie generala - min 1 BUC, max 2 BUC 4 Electrocauter obstetrica- ginecologie - min 1 BUC, max 2 BUC 5 Electrocauter ORL - min 1 BUC, max 2 BUC 6 Electrocauter gastroenterologie - min 1 BUC, max 2 BUC 7 Brancard hidraulic radiotransparent - min 10 BUC, max 15 BUC Cantitati minime si maxime contracte subsecvente: 1 Lampa chirurgicala de tavan cu camera video FHD si monitor pe al treilea brat - min 2 BUC, max 4 BUC 2 Lampa chirurgicala de tavan cu 2 brate - min 1 BUC, max 1 BUC 3 Electrocauter chirurgie generala - min 1 BUC, max 1 BUC 4 Electrocauter obstetrica- ginecologie - min 1 BUC, max 1 BUC 5 Electrocauter ORL - min 1 BUC, max 1 BUC 6 Electrocauter gastroenterologie - min 1 BUC, max 1 BUC 7 Brancard hidraulic radiotransparent - min 5 BUC, max 10 BUC
Вътрешен идентификатор4404524/70.01/2026
Вид процедураОткрита
Процедурата се ускоряване
Цел
Естество на поръчкатаДоставки
Основна класификация (cpv): 33162000 Уреди и инструменти за операционен блок
5. Обособена позиция
Обособена позицияLOT-0000
ЗаглавиеDefault lot
ОписаниеCantitati minime si maxime acordul-cadru: 1 Lampa chirurgicala de tavan cu camera video FHD si monitor pe al treilea brat - min 4 BUC, max 6 BUC 2 Lampa chirurgicala de tavan cu 2 brate - min 1 BUC, max 2 BUC 3 Electrocauter chirurgie generala - min 1 BUC, max 2 BUC 4 Electrocauter obstetrica- ginecologie - min 1 BUC, max 2 BUC 5 Electrocauter ORL - min 1 BUC, max 2 BUC 6 Electrocauter gastroenterologie - min 1 BUC, max 2 BUC 7 Brancard hidraulic radiotransparent - min 10 BUC, max 15 BUC Cantitati minime si maxime contracte subsecvente: 1 Lampa chirurgicala de tavan cu camera video FHD si monitor pe al treilea brat - min 2 BUC, max 4 BUC 2 Lampa chirurgicala de tavan cu 2 brate - min 1 BUC, max 1 BUC 3 Electrocauter chirurgie generala - min 1 BUC, max 1 BUC 4 Electrocauter obstetrica- ginecologie - min 1 BUC, max 1 BUC 5 Electrocauter ORL - min 1 BUC, max 1 BUC 6 Electrocauter gastroenterologie - min 1 BUC, max 1 BUC 7 Brancard hidraulic radiotransparent - min 5 BUC, max 10 BUC Cantitatile minime si maxime ale acordului cadru, cantitatile minime si maxime ale contractului subsecvent, pecum si valoarea minima si maxima a contractului subsecvent sunt precizate si in Caietul de sarcini (Sectiunea 3 - Descrierea produselor solicitate, Estimare privind cantitatile minime si maxime contracte subsecvente).
Вътрешен идентификатор1
394922-2026 - Zadávání
Rumunsko – Přístroje a nástroje pro operační sály – ECHIPAMENTE BLOC OPERATOR
Oznámení o zahájení zadávacího nebo koncesního řízení – standardní režim
Dodávky
2. Řízení
Řízení
NázevECHIPAMENTE BLOC OPERATOR
Interní identifikátor4404524/70.01/2026
Typ řízeníOtevřené
Řízení se zrychlíne
Účel
Charakter smlouvyDodávky
Hlavní klasifikace (cpv): 33162000 Přístroje a nástroje pro operační sály
5. Část
ČástLOT-0000
NázevDefault lot
Interní identifikátor1
394922-2026 - Διαγωνισμός
Ρουμανία – Συσκευές και όργανα χειρουργείου – ECHIPAMENTE BLOC OPERATOR
Προκήρυξη σύμβασης ή σύμβασης παραχώρησης — τυποποιημένο καθεστώς
Αγαθά
2. Διαδικασία
Διαδικασία
ΤίτλοςECHIPAMENTE BLOC OPERATOR
Εσωτερικό αναγνωριστικό4404524/70.01/2026
Είδος διαδικασίαςΑνοικτή
Η διαδικασία επιταχύνεταιόχι
Σκοπός
Χαρακτήρας της σύμβασηςΑγαθά
Κύρια ταξινόμηση (cpv): 33162000 Συσκευές και όργανα χειρουργείου
5. Παρτίδα
ΠαρτίδαLOT-0000
ΤίτλοςDefault lot
Εσωτερικό αναγνωριστικό1
394922-2026 - Competition
Romania – Operating theatre devices and instruments – ECHIPAMENTE BLOC OPERATOR
Contract or concession notice – standard regime
Supplies
2. Procedure
Procedure
TitleECHIPAMENTE BLOC OPERATOR
Internal identifier4404524/70.01/2026
Type of procedureOpen
The procedure is acceleratedno
Purpose
Main nature of the contractSupplies
Main classification (cpv): 33162000 Operating theatre devices and instruments
5. Lot
LotLOT-0000
TitleDefault lot
Internal identifier1
394922-2026 - Iomaíocht
Fógra maidir le conradh nó lamháltas — an gnáthchóras
Soláthairtí
2. Nós imeachta
Nós imeachta
TeidealECHIPAMENTE BLOC OPERATOR
Aitheantóir inmheánach4404524/70.01/2026
An cineál nóis imeachtaOscailte
Tá an nós imeachta á bhrostúníl
Cuspóir
Cineál an chonarthaSoláthairtí
5. Luchtóg
LuchtógLOT-0000
TeidealDefault lot
Aitheantóir inmheánach1
394922-2026 - Nadmetanje
Rumunjska – Uređaji i instrumenti za operacijske sale – ECHIPAMENTE BLOC OPERATOR
Obavijest o nadmetanju ili koncesiji – standardni režim
Roba
2. Postupak
Postupak
NaslovECHIPAMENTE BLOC OPERATOR
Interna identifikacijska oznaka4404524/70.01/2026
Vrsta postupkaOtvoren
Postupak je ubrzanne
Svrha
Priroda ugovoraRoba
Glavna klasifikacija (cpv): 33162000 Uređaji i instrumenti za operacijske sale
5. Grupa
GrupaLOT-0000
NaslovDefault lot
Interna identifikacijska oznaka1
394922-2026 - Verseny
Románia – Műtőtermi készülékek és műszerek – ECHIPAMENTE BLOC OPERATOR
Eljárást megindító vagy koncessziós hirdetmény – klasszikus ajánlatkérőkre vonatkozó szabályok
Árubeszerzés
2. Eljárás
Eljárás
CímECHIPAMENTE BLOC OPERATOR
Belső azonosító4404524/70.01/2026
Az eljárás típusaNyitott
Az eljárás gyorsítottnem
Cél
A szerződés jellegeÁrubeszerzés
Fő osztályozás (cpv): 33162000 Műtőtermi készülékek és műszerek
5. Rész
RészLOT-0000
CímDefault lot
Belső azonosító1
394922-2026 - Konkurss
Rumānija – Operāciju zāles ierīces un instrumenti – ECHIPAMENTE BLOC OPERATOR
Paziņojums par līgumu vai paziņojums par koncesiju — standarta režīms
Piegādes
2. Procedūra
Procedūra
NosaukumsECHIPAMENTE BLOC OPERATOR
Iekšējais identifikators4404524/70.01/2026
Procedūras veidsAtklāta
Procedūra ir paātrināta
Mērķis
Līguma veidsPiegādes
Galvenā klasifikācija (cpv): 33162000 Operāciju zāles ierīces un instrumenti
5. Daļa
DaļaLOT-0000
NosaukumsDefault lot
Iekšējais identifikators1
394922-2026 - Mededinging
Roemenië – Apparatuur en instrumentarium voor OK – ECHIPAMENTE BLOC OPERATOR
Aankondiging van een opdracht of concessie – standaardregeling
Leveringen
TitelECHIPAMENTE BLOC OPERATOR
Interne identificatiecode4404524/70.01/2026
Type procedureOpenbaar
De procedure wordt versneldneen
Doel
Aard van het contractLeveringen
Belangrijkste classificatie (cpv): 33162000 Apparatuur en instrumentarium voor OK
5. Perceel
PerceelLOT-0000
TitelDefault lot
Interne identificatiecode1
394922-2026 - Procedură concurențială
România – Dispozitive şi instrumente pentru blocul operator – ECHIPAMENTE BLOC OPERATOR
Anunț de participare sau de concesionare - regim standard
Produse
2. Procedură
Procedură
TitluECHIPAMENTE BLOC OPERATOR
Identificator intern4404524/70.01/2026
Tip de procedurăDeschisă
Procedura este acceleratănu
Scop
Natura contractuluiProduse
Clasificarea principală (cpv): 33162000 Dispozitive şi instrumente pentru blocul operator
TitluDefault lot
Identificator intern1
394922-2026 - Súťaž
Rumunsko – Prístroje a nástroje operačnej sály – ECHIPAMENTE BLOC OPERATOR
Oznámenie o vyhlásení verejného obstarávania alebo oznámenie o koncesii – štandardný režim
Tovary
2. Postup
Postup
NázovECHIPAMENTE BLOC OPERATOR
Interný identifikátor4404524/70.01/2026
Druh postupuVerejná súťaž
Postup je zrýchlenýnie
Druh zmluvyTovary
Hlavná klasifikácia (cpv): 33162000 Prístroje a nástroje operačnej sály
5. Časť
ČasťLOT-0000
NázovDefault lot
Interný identifikátor1