394942-2026 - Състезателна процедура
Полша – Услуги по пране и химическо чистене – ŚWIADCZENIE USŁUG PRANIA BIELIZNY SZPITALNEJ DLA SP ZOZ W ŁĘCZNEJ
Обявление за поръчка или концесия – стандартен режим
Услуги
2. Процедура
Процедура
ЗаглавиеŚWIADCZENIE USŁUG PRANIA BIELIZNY SZPITALNEJ DLA SP ZOZ W ŁĘCZNEJ
Описание3.1 Przedmiotem zamówienia jest świadczenie kompleksowych usług pralniczych w zakresie prania bielizny szpitalnej dla SP ZOZ w Łęcznej i ZOL-u w Jaszczowie własnym transportem, kod wg CPV 98311000-6-usługi odbierania prania, 98310000-9-Usługi prania i czyszczenia na sucho. Szczegółowy opis przedmiotu zamówienia stanowi Załącznik Nr 2 dołączony do SWZ. 3.2 Termin zapłaty wynosi do 60 dni od daty otrzymania prawidłowo wystawionej faktury. 3.3 Jeśli w dokumentacji przetargowej wskazana jest nazwa handlowa firmy, towaru lub produktu, Zamawiający dopuszcza rozwiązania równoważne zgodne z danymi technicznymi i parametrami zawartymi w dokumentacji. Jeżeli Zamawiający dopuszcza rozwiązania równoważne opisywanym w dokumentacji stanowiącej załącznik 2 do SWZ, ale nie podaje minimalnych parametrów, które by tę równoważność potwierdzały – Wykonawca obowiązany jest zaoferować produkt o właściwościach zbliżonych, nadający się funkcjonalnie do zapotrzebowanego zastosowania (arg. na podstawie sentencji wyroku Krajowej Izby Odwoławczej z dnia 14 października 2013 r. [sygn. akt: KIO 2315/13]). Wykonawca, który powołuje się na rozwiązania równoważne opisywanym przez Zamawiającego, jest obowiązany wykazać, że oferowane przez niego usługi/dostawy spełniają wymagania określone przez Zamawiającego. UWAGA: Nazwą własną jest nazwa, pod którą oznaczony przez nią przedmiot występuje (lub występowałby) zarówno w Polsce jak i w innych krajach. 3.4 Zamawiający nie dopuszcza składania ofert częściowych. Uzasadnieniem niedokonania podziału zamówienia na części jest specyfika zamówienia, czyli usługa prania bielizny szpitalnej, jej transport. Przedmiot zamówienia jest usługą niepodzielną i obejmuje kompleksowe wykonanie usługi prania bielizny szpitalnej wraz z jej transportem, dezynfekcją, naprawą uszkodzonej bielizny itp. Podział zamówienia na części jest w tym przypadku bezzasadny, ponieważ wykonywanie usługi przez jednego Wykonawcę jest rozwiązaniem korzystniejszym dla zamawiającego jak i wykonawcy pod względem organizacyjnym, logistycznym jak również ekonomicznym. Ewentualny podział zamówienia na części niesie potencjalne ryzyko wzrostu kosztów za wykonanie Zamówienia, a także może prowadzić do braku możliwości egzekwowania odpowiedzialności za niewłaściwe wykonanie usługi. Brak podziału zamówienia na części nie narusza również uczciwej konkurencji poprzez ograniczenie możliwości ubiegania się o zamówienie mniejszym podmiotom, w szczególności małym i średnim przedsiębiorstwom. Usługi kompleksowego prania bielizny dla podmiotów świadczących usługi lecznicze (szpitale) są realizowane przez wiele podmiotów 3.5 O zamówienie mogą ubiegać się wyłącznie wykonawcy mający status zakładu pracy chronionej, spółdzielnie socjalne oraz inni wykonawcy, których głównym celem lub głównym celem działalności ich wyodrębnionych organizacyjnie jednostek, które będą realizowały zamówienie, jest społeczna i zawodowa integracja osób społecznie marginalizowanych, w rozumieniu art. 94 ust. 1 pkt 1 ustawy PZP tj: ⎯ osób niepełnosprawnych w rozumieniu ustawy z dnia 27 sierpnia 1997 r. o rehabilitacji zawodowej i społecznej oraz zatrudnianiu osób niepełnosprawnych (t.j. Dz.U. 2025 poz. 913). Procentowy wskaźnik zatrudnienia osób niepełnosprawnych w rozumieniu ustawy z dnia 27 sierpnia 1997 r. o rehabilitacji zawodowej i społecznej oraz zatrudnieniu osób niepełnosprawnych (t.j. Dz. U. z 2024 r. poz. 44 z późn. zm.) winien być nie mniejszy niż 30% osób zatrudnionych przez zakłady pracy chronionej, spółdzielnie socjalne lub wykonawcę lub jego wyodrębnioną organizacyjnie jednostkę, która będzie realizowała zamówienie, zgodnie z art. 94 ust. 1 pkt 1 ustawy PZP. 3.6. Z chwilą uruchomienia Centrum Zdrowia Psychicznego ul. Krasynstawska w Łęcznej, Zamawiający wymaga świadczenia kompleksowych usług pralniczych w zakresie prania bielizny szpitalnej.
Вътрешен идентификаторSP ZOZ – DZ /14/ 2026
Вид процедураОткрита
Процедурата се ускоряване
Цел
Естество на поръчкатаУслуги
Основна класификация (cpv): 98310000 Услуги по пране и химическо чистене
Допълнителна класификация (cpv): 98311000 Услуги по събиране и доставяне на прането
5. Обособена позиция
Обособена позицияLOT-0002
ОписаниеŚWIADCZENIE USŁUG PRANIA BIELIZNY SZPITALNEJ DLA SP ZOZ W ŁĘCZNEJ
Варианти
Описание на опциитеnie
2. Procedure
Procedure
Intern ID: SP ZOZ – DZ /14/ 2026
Udbudsprocedure: Offentligt udbud
Proceduren er en hasteprocedure: nej
Formål
Kontraktens hovedformål: Tjenesteydelser
Primær klassifikation (cpv): 98310000 Vask og rensning
Supplerende klassifikation (cpv): 98311000 Afhentning af vasketøj
5. Delkontrakt
Delkontrakt: LOT-0002
Valgmuligheder:
Beskrivelse af optioner: nie
2. Verfahren
Verfahren
Interne Kennung: SP ZOZ – DZ /14/ 2026
Verfahrensart: Offenes Verfahren
Das Verfahren wird beschleunigt: nein
Zweck
Art des Auftrags: Dienstleistungen
Haupteinstufung (cpv): 98310000 Dienstleistungen von Wäschereien und chemischen Reinigungen
Zusätzliche Einstufung (cpv): 98311000 Abholdienst für Wäsche
5. Los
Los: LOT-0002
Optionen:
Beschreibung der Optionen: nie
2. Procedimiento
Procedimiento
Identificador interno: SP ZOZ – DZ /14/ 2026
Tipo de procedimiento: Abierto
El procedimiento está acelerado: no
Finalidad
Naturaleza del contrato: Servicios
Clasificación principal (cpv): 98310000 Servicios de lavado y limpieza en seco
Clasificación adicional (cpv): 98311000 Servicios de recogida de lavandería
5. Lote
Lote: LOT-0002
Opciones:
Descripción de las opciones: nie
2. Menetlus
Menetlus
Sisemine tunnus: SP ZOZ – DZ /14/ 2026
Menetluse liik: Avatud
Kiirendatud menetlus: ei
Eesmärk
Lepingu olemus: Teenused
Peamine liigitus (cpv): 98310000 Pesupesemis- ja kuivpuhastusteenused
Täiendav liigitus (cpv): 98311000 Pesu vastuvõtuteenused
5. Osa
Osa: LOT-0002
Täiendavad hankevõimalused:
Täiendavate hankevõimaluste kirjeldus: nie
2. Menettely
Menettely
Sisäinen tunniste: SP ZOZ – DZ /14/ 2026
Menettelyn tyyppi: Avoin
Käytetään nopeutettua menettelyä: ei
Tarkoitus
Pääasiallinen hankintalaji: Palvelut
Pääasiallinen luokitus (cpv): 98310000 Pesu- ja kuivapesupalvelut
Lisäluokitus (cpv): 98311000 Pyykinnoutopalvelut
Optiot:
Optioiden kuvaus: nie
2. Procédure
Procédure
Identifiant interne: SP ZOZ – DZ /14/ 2026
Type de procédure: Ouverte
La procédure est accélérée: non
Objet
Nature principale du marché: Services
Nomenclature principale (cpv): 98310000 Services de blanchisserie et de nettoyage à sec
Nomenclature complémentaire (cpv): 98311000 Services de ramassage de linge
5. Lot
Lot: LOT-0002
Options:
Description des options: nie
394942-2026 - Iomaíocht
An Pholainn – Washing and dry-cleaning services – ŚWIADCZENIE USŁUG PRANIA BIELIZNY SZPITALNEJ DLA SP ZOZ W ŁĘCZNEJ
Fógra maidir le conradh nó lamháltas — an gnáthchóras
Seirbhísí
2. Nós imeachta
Nós imeachta
Aitheantóir inmheánachSP ZOZ – DZ /14/ 2026
An cineál nóis imeachtaOscailte
Tá an nós imeachta á bhrostúníl
Cuspóir
Cineál an chonarthaSeirbhísí
Príomhaicmiú (cpv): 98310000 Washing and dry-cleaning services
Aicmiú breise (cpv): 98311000 Laundry-collection services
5. Luchtóg
LuchtógLOT-0002
Roghanna
Cur síos ar na roghannanie
2. Postupak
Postupak
Interna identifikacijska oznaka: SP ZOZ – DZ /14/ 2026
Vrsta postupka: Otvoren
Postupak je ubrzan: ne
Svrha
Priroda ugovora: Usluge
Glavna klasifikacija (cpv): 98310000 Usluge pranja i kemijskog čišćenja
Dodatna klasifikacija (cpv): 98311000 Usluge skupljanja i dostave rublja na pranje
5. Grupa
Grupa: LOT-0002
2. Eljárás
Eljárás
Belső azonosító: SP ZOZ – DZ /14/ 2026
Az eljárás típusa: Nyitott
Az eljárás gyorsított: nem
Cél
A szerződés jellege: Szolgáltatásmegrendelés
Fő osztályozás (cpv): 98310000 Mosodai és vegytisztító szolgáltatások
További osztályozás (cpv): 98311000 Szennyesgyűjtési szolgáltatások
5. Rész
Rész: LOT-0002
Opciók:
A lehetőségek leírása: nie
2. Procedura
Procedura
Tipo di procedura: Aperta
La procedura è accelerata: no
Finalità
Natura dell'appalto: Servizi
Classificazione principale (cpv): 98310000 Servizi di lavanderia e di lavaggio a secco
Classificazione aggiuntiva (cpv): 98311000 Servizi di ritiro di biancheria da lavare
5. Lotto
Lotto: LOT-0002
Opzioni:
Descrizione delle opzioni: nie
2. Procedūra
Procedūra
Vidaus identifikatorius: SP ZOZ – DZ /14/ 2026
Pirkimo būdas: Atviras
Procedūra pagreitinta: ne
Tikslas
Sutarties objektas: Paslaugos
Pagrindinis klasifikacijos kodas (cpv): 98310000 Skalbimo ir sauso valymo paslaugos
Kiti klasifikacijos kodai (cpv): 98311000 Skalbinių surinkimo paslaugos
5. Pirkimo dalis
Pirkimo dalis: LOT-0002
Pasirinkimo galimybės:
Galimybių aprašymas: nie
Wewnętrzny identyfikator: SP ZOZ – DZ /14/ 2026
Rodzaj procedury: Otwarta
Procedura jest przyspieszona: nie
Przeznaczenie
Charakter zamówienia: Usługi
Główna klasyfikacja (cpv): 98310000 Usługi prania i czyszczenia na sucho
Dodatkowa klasyfikacja (cpv): 98311000 Usługi odbierania prania
5. Część zamówienia
Część zamówienia: LOT-0002
2. Procedură
Procedură
Identificator intern: SP ZOZ – DZ /14/ 2026
Tip de procedură: Deschisă
Procedura este accelerată: nu
Scop
Natura contractului: Servicii
Clasificarea principală (cpv): 98310000 Servicii de spălătorie şi de curăţătorie uscată
Clasificare suplimentară (cpv): 98311000 Servicii de colectare de rufe pentru spălat
Opțiuni:
Descrierea opțiunilor: nie
2. Postup
Postup
Interný identifikátor: SP ZOZ – DZ /14/ 2026
Druh postupu: Verejná súťaž
Postup je zrýchlený: nie
Účel
Druh zmluvy: Služby
Hlavná klasifikácia (cpv): 98310000 Pranie a chemické čistenie
Doplňujúca klasifikácia (cpv): 98311000 Zber bielizne
5. Časť
Časť: LOT-0002
Možnosti:
Popis možností: nie
2. Postopek
Postopek
Vrsta postopka: Odprti postopek
Postopek je pospešen: ne
Namen
Vrsta javnega naročila: Storitve
Glavna klasifikacijska oznaka (cpv): 98310000 Storitve pralnic in kemičnih čistilnic
Dodatna klasifikacija (cpv): 98311000 Storitve zbiranja in dostave perila
5. Sklop
Sklop: LOT-0002
Opis možnosti: nie
2. Förfarande
Förfarande
Intern identifierare: SP ZOZ – DZ /14/ 2026
Typ av förfarande: Öppet
Förfarandet är påskyndat: nej
Föremålet för upphandlingen
Kontraktets art: Tjänster
Huvudklassificering (cpv): 98310000 Tvätt- och kemtvättstjänster
Ytterligare klassificering (cpv): 98311000 Tvättinsamling
5. Del (anbudsområde)
Del (anbudsområde): LOT-0002
Optioner:
Beskrivning av alternativen: nie