2. Процедура
Процедура
Заглавие: Achizitie executie lucrari proiect “Cresterea Eficientei Energetice a cladirii Bloc Mic” cod SMIS 327823, municipiul Oltenita, judetul Calarasi
Описание: Se va achizitiona executie lucrari de eficienta energetica aferente proiectului: ”Cresterea Eficientei Energetice a cladirii Bloc Mic” – finantat prin PRSM 2021-2027, cod SMIS 327823. Termenul pana la care care se pot solicita clarificari inainte de data limita de depunere a ofertelor – 18 zile inainte de termenul de depunere a ofertelor. Autoritatea contractanta va raspunde solicitarilor la clarificari in a 11-a zi inaintea datei limita de depunere a ofertelor.
Вътрешен идентификатор: 4294103_2026_PAAPD1623335
Вид процедура: Открита
Процедурата се ускорява: не
Цел
Естество на поръчката: Строителство
Основна класификация (cpv): 45453000 Строителни работи по възстановяване и възобновяване
5. Обособена позиция
Обособена позиция: LOT-0000
Заглавие: Default lot
Описание: Se va achizitiona executie lucrari de eficienta energetica aferente proiectului: ”Cresterea Eficientei Energetice a cladirii Bloc Mic” – finantat prin PRSM 2021-2027, cod SMIS 327823, conform caiet de sarcini si proiect tehnic.
Вътрешен идентификатор: 1
Допълнителна класификация (cpv): 45000000 Строителни и монтажни работи
2. Procedure
Procedure
Internal identifier: 4294103_2026_PAAPD1623335
Type of procedure: Open
The procedure is accelerated: no
Purpose
Main nature of the contract: Works
Main classification (cpv): 45453000 Overhaul and refurbishment work
5. Lot
Lot: LOT-0000
Title: Default lot
Internal identifier: 1
Additional classification (cpv): 45000000 Construction work
2. Procedimiento
Procedimiento
Identificador interno: 4294103_2026_PAAPD1623335
Tipo de procedimiento: Abierto
El procedimiento está acelerado: no
Finalidad
Naturaleza del contrato: Obras
Clasificación principal (cpv): 45453000 Trabajos de revisión y reacondicionamiento
5. Lote
Lote: LOT-0000
Título: Default lot
Identificador interno: 1
Clasificación adicional (cpv): 45000000 Trabajos de construcción
2. Menetlus
Menetlus
Sisemine tunnus: 4294103_2026_PAAPD1623335
Menetluse liik: Avatud
Kiirendatud menetlus: ei
Eesmärk
Lepingu olemus: Ehitustööd
Peamine liigitus (cpv): 45453000 Kapitaalremont- ja renoveerimistööd
5. Osa
Osa: LOT-0000
Pealkiri: Default lot
Sisemine tunnus: 1
Täiendav liigitus (cpv): 45000000 Ehitustööd
2. Procédure
Procédure
Identifiant interne: 4294103_2026_PAAPD1623335
Type de procédure: Ouverte
La procédure est accélérée: non
Objet
Nature principale du marché: Travaux
Nomenclature principale (cpv): 45453000 Travaux de remise en état et de remise à neuf
Titre: Default lot
Identifiant interne: 1
Nomenclature complémentaire (cpv): 45000000 Travaux de construction
394979-2026 - Iomaíocht
Fógra maidir le conradh nó lamháltas — an gnáthchóras
Oibreacha
2. Nós imeachta
Nós imeachta
Aitheantóir inmheánach4294103_2026_PAAPD1623335
An cineál nóis imeachtaOscailte
Tá an nós imeachta á bhrostúníl
Cuspóir
Cineál an chonarthaOibreacha
Príomhaicmiú (cpv): 45453000 Overhaul and refurbishment work
5. Luchtóg
LuchtógLOT-0000
TeidealDefault lot
Aitheantóir inmheánach1
Aicmiú breise (cpv): 45000000 Construction work
2. Postupak
Postupak
Interna identifikacijska oznaka: 4294103_2026_PAAPD1623335
Vrsta postupka: Otvoren
Postupak je ubrzan: ne
Svrha
Priroda ugovora: Radovi
Glavna klasifikacija (cpv): 45453000 Remontni i sanacijski radovi
5. Grupa
Grupa: LOT-0000
Naslov: Default lot
Interna identifikacijska oznaka: 1
Dodatna klasifikacija (cpv): 45000000 Građevinski radovi
2. Procedura
Procedura
Tipo di procedura: Aperta
La procedura è accelerata: no
Finalità
Natura dell'appalto: Lavori
Classificazione principale (cpv): 45453000 Lavori di riparazione e ripristino
5. Lotto
Lotto: LOT-0000
Titolo: Default lot
Identificativo interno: 1
Classificazione aggiuntiva (cpv): 45000000 Lavori di costruzione
394979-2026 - Konkurss
Rumānija – Kapitālais remonts un kosmētiskais remonts – Achizitie executie lucrari proiect “Cresterea Eficientei Energetice a cladirii Bloc Mic” cod SMIS 327823, municipiul Oltenita, judetul Calarasi
Paziņojums par līgumu vai paziņojums par koncesiju — standarta režīms
Būvdarbi
2. Procedūra
Procedūra
Iekšējais identifikators4294103_2026_PAAPD1623335
Procedūras veidsAtklāta
Procedūra ir paātrināta
Mērķis
Līguma veidsBūvdarbi
Galvenā klasifikācija (cpv): 45453000 Kapitālais remonts un kosmētiskais remonts
5. Daļa
DaļaLOT-0000
NosaukumsDefault lot
Iekšējais identifikators1
Papildu klasifikācija (cpv): 45000000 Celtniecības darbi
Interne identificatiecode: 4294103_2026_PAAPD1623335
Type procedure: Openbaar
De procedure wordt versneld: neen
Doel
Aard van het contract: Werken
Belangrijkste classificatie (cpv): 45453000 Revisie- en opknapwerkzaamheden
5. Perceel
Perceel: LOT-0000
Titel: Default lot
Interne identificatiecode: 1
Aanvullende classificatie (cpv): 45000000 Bouwwerkzaamheden
2. Procedimento
Procedimento
Tipo de procedimento: Aberto
O procedimento é acelerado: não
Finalidade
Natureza do contrato: Obras
Classificação principal (cpv): 45453000 Obras de revisão e recuperação
Classificação adicional (cpv): 45000000 Construção
2. Postup
Postup
Interný identifikátor: 4294103_2026_PAAPD1623335
Druh postupu: Verejná súťaž
Postup je zrýchlený: nie
Účel
Druh zmluvy: Práce
Hlavná klasifikácia (cpv): 45453000 Generálne opravy a renovačné práce
5. Časť
Časť: LOT-0000
Názov: Default lot
Interný identifikátor: 1
Doplňujúca klasifikácia (cpv): 45000000 Stavebné práce
2. Postopek
Postopek
Vrsta postopka: Odprti postopek
Postopek je pospešen: ne
Namen
Vrsta javnega naročila: Gradnje
Glavna klasifikacijska oznaka (cpv): 45453000 Remontna in sanacijska dela
5. Sklop
Sklop: LOT-0000
Notranji identifikator: 1
Dodatna klasifikacija (cpv): 45000000 Gradbena dela
2. Förfarande
Förfarande
Intern identifierare: 4294103_2026_PAAPD1623335
Typ av förfarande: Öppet
Förfarandet är påskyndat: nej
Föremålet för upphandlingen
Kontraktets art: Byggentreprenader
Huvudklassificering (cpv): 45453000 Reparation och renovering
5. Del (anbudsområde)
Del (anbudsområde): LOT-0000
Intern identifierare: 1
Ytterligare klassificering (cpv): 45000000 Anläggningsarbete