See the notice on TED website
2. Процедура
Процедура
Заглавие: Profilprodukter, profilkläder och giveaways
Описание: Leverantör av profilprodukter med ett hållbarhetsfokus? Nu söker flera dalakommuner/bolag efter en leverantör som kan leverera profilprodukter i syfte att stärka och synliggöra deras varumärke i olika sammanhang. Kommande leverantör förväntas även bidra till att utveckla ett mer hållbart och cirkulärt arbetssätt hos beställare inom avtalet. Läs igenom underlaget för att ta del av mer! Välkomna att lämna anbud!
Вид процедура: Открита
Процедурата се ускорява: не
Цел
Естество на поръчката: Доставки
Основна класификация (cpv): 22000000 Печатни материали и свързани с тях продукти
5. Обособена позиция
Обособена позиция: LOT-0001
Заглавие: Profilprodukter - Falun
Вътрешен идентификатор: urn:eavrop:mdn:ProcurementProject:107723:Lot:1
Допълнителна класификация (cpv): 18936000 Чанти от текстилни материали, 18331000 Тениски, 39294100 Информационни и промоционални продукти
Обособена позиция: LOT-0002
Заглавие: Profilprodukter - Ludvika
Вътрешен идентификатор: urn:eavrop:mdn:ProcurementProject:107723:Lot:2
Обособена позиция: LOT-0003
Заглавие: Profilprodukter - Borlänge
Вътрешен идентификатор: urn:eavrop:mdn:ProcurementProject:107723:Lot:3
Обособена позиция: LOT-0004
Заглавие: Profilprodukter - Avesta
Вътрешен идентификатор: urn:eavrop:mdn:ProcurementProject:107723:Lot:4
2. Řízení
Řízení
Typ řízení: Otevřené
Řízení se zrychlí: ne
Účel
Charakter smlouvy: Dodávky
Hlavní klasifikace (cpv): 22000000 Tiskařské výrobky a související produkty
5. Část
Část: LOT-0001
Název: Profilprodukter - Falun
Další klasifikace (cpv): 18936000 Textilní tašky, 18331000 Trička s krátkým rukávem (T-shirts), 39294100 Informační a propagační výrobky
Část: LOT-0002
Název: Profilprodukter - Ludvika
Část: LOT-0003
Název: Profilprodukter - Borlänge
Část: LOT-0004
Název: Profilprodukter - Avesta
2. Verfahren
Verfahren
Verfahrensart: Offenes Verfahren
Das Verfahren wird beschleunigt: nein
Zweck
Art des Auftrags: Lieferleistungen
Haupteinstufung (cpv): 22000000 Drucksachen und zugehörige Erzeugnisse
5. Los
Los: LOT-0001
Titel: Profilprodukter - Falun
Zusätzliche Einstufung (cpv): 18936000 Textilbeutel, 18331000 T-Shirts, 39294100 Informations- und Werbeerzeugnisse
Los: LOT-0002
Titel: Profilprodukter - Ludvika
Los: LOT-0003
Titel: Profilprodukter - Borlänge
Los: LOT-0004
Titel: Profilprodukter - Avesta
2. Procedure
Procedure
Type of procedure: Open
The procedure is accelerated: no
Purpose
Main nature of the contract: Supplies
Main classification (cpv): 22000000 Printed matter and related products
5. Lot
Lot: LOT-0001
Title: Profilprodukter - Falun
Additional classification (cpv): 18936000 Textile bags, 18331000 T-shirts, 39294100 Information and promotion products
Lot: LOT-0002
Title: Profilprodukter - Ludvika
Lot: LOT-0003
Title: Profilprodukter - Borlänge
Lot: LOT-0004
Title: Profilprodukter - Avesta
2. Menetlus
Menetlus
Menetluse liik: Avatud
Kiirendatud menetlus: ei
Eesmärk
Lepingu olemus: Asjad
Peamine liigitus (cpv): 22000000 Trükised ja seonduvad tooted
5. Osa
Osa: LOT-0001
Pealkiri: Profilprodukter - Falun
Täiendav liigitus (cpv): 18936000 Tekstiilist kotid, 18331000 T-särgid, 39294100 Info- ja reklaamitooted
Osa: LOT-0002
Pealkiri: Profilprodukter - Ludvika
Osa: LOT-0003
Pealkiri: Profilprodukter - Borlänge
Osa: LOT-0004
Pealkiri: Profilprodukter - Avesta
2. Menettely
Menettely
Menettelyn tyyppi: Avoin
Käytetään nopeutettua menettelyä: ei
Tarkoitus
Pääasiallinen hankintalaji: Tavarahankinnat
Pääasiallinen luokitus (cpv): 22000000 Painotuotteet ja vastaavat tuotteet
Ilmoituksen nimi: Profilprodukter - Falun
Lisäluokitus (cpv): 18936000 Kangaskassit, 18331000 T-paidat, 39294100 Viestintä- ja mainostuotteet
Ilmoituksen nimi: Profilprodukter - Ludvika
Ilmoituksen nimi: Profilprodukter - Borlänge
Ilmoituksen nimi: Profilprodukter - Avesta
2. Procédure
Procédure
Type de procédure: Ouverte
La procédure est accélérée: non
Objet
Nature principale du marché: Fournitures
Nomenclature principale (cpv): 22000000 Imprimés et produits connexes
Titre: Profilprodukter - Falun
Nomenclature complémentaire (cpv): 18936000 Sacs en textile, 18331000 T-shirts, 39294100 Produits d'information et de promotion
Titre: Profilprodukter - Ludvika
Titre: Profilprodukter - Borlänge
Titre: Profilprodukter - Avesta
2. Nós imeachta
Nós imeachta
An cineál nóis imeachta: Oscailte
Tá an nós imeachta á bhrostú: níl
Cuspóir
Cineál an chonartha: Soláthairtí
5. Luchtóg
Luchtóg: LOT-0001
Teideal: Profilprodukter - Falun
Luchtóg: LOT-0002
Teideal: Profilprodukter - Ludvika
Luchtóg: LOT-0003
Teideal: Profilprodukter - Borlänge
Luchtóg: LOT-0004
Teideal: Profilprodukter - Avesta
2. Procedura
Procedura
Tipo di procedura: Aperta
La procedura è accelerata: no
Finalità
Natura dell'appalto: Forniture
Classificazione principale (cpv): 22000000 Stampati e prodotti affini
5. Lotto
Lotto: LOT-0001
Titolo: Profilprodukter - Falun
Classificazione aggiuntiva (cpv): 18936000 Borse in tessuto, 18331000 Magliette, 39294100 Prodotti per informazione e promozione
Lotto: LOT-0002
Titolo: Profilprodukter - Ludvika
Lotto: LOT-0003
Titolo: Profilprodukter - Borlänge
Lotto: LOT-0004
Titolo: Profilprodukter - Avesta
2. Procedūra
Procedūra
Pirkimo būdas: Atviras
Procedūra pagreitinta: ne
Tikslas
Sutarties objektas: Prekės
Pagrindinis klasifikacijos kodas (cpv): 22000000 Spaudiniai ir susiję produktai
5. Pirkimo dalis
Pirkimo dalis: LOT-0001
Pavadinimas: Profilprodukter - Falun
Kiti klasifikacijos kodai (cpv): 18936000 Medžiaginiai krepšiai, 18331000 Trumparankoviai marškinėliai, 39294100 Informavimui ir reklamai skirti produktai
Pirkimo dalis: LOT-0002
Pavadinimas: Profilprodukter - Ludvika
Pirkimo dalis: LOT-0003
Pavadinimas: Profilprodukter - Borlänge
Pirkimo dalis: LOT-0004
Pavadinimas: Profilprodukter - Avesta
Procedūras veids: Atklāta
Procedūra ir paātrināta: nē
Mērķis
Līguma veids: Piegādes
Galvenā klasifikācija (cpv): 22000000 Iespieddarbi un saistītie izdevumi
5. Daļa
Daļa: LOT-0001
Nosaukums: Profilprodukter - Falun
Papildu klasifikācija (cpv): 18936000 Drēbes maisi, 18331000 Teniskrekli, 39294100 Informācijas un reklāmas produkti
Daļa: LOT-0002
Nosaukums: Profilprodukter - Ludvika
Daļa: LOT-0003
Nosaukums: Profilprodukter - Borlänge
Daļa: LOT-0004
Nosaukums: Profilprodukter - Avesta
Type procedure: Openbaar
De procedure wordt versneld: neen
Doel
Aard van het contract: Leveringen
Belangrijkste classificatie (cpv): 22000000 Drukwerk en aanverwante producten
5. Perceel
Perceel: LOT-0001
Aanvullende classificatie (cpv): 18936000 Zakken van textiel, 18331000 T-shirts, 39294100 Informatie- en reclameproducten
Perceel: LOT-0002
Perceel: LOT-0003
Perceel: LOT-0004
Rodzaj procedury: Otwarta
Procedura jest przyspieszona: nie
Przeznaczenie
Charakter zamówienia: Dostawy
Główna klasyfikacja (cpv): 22000000 Druki i produkty podobne
5. Część zamówienia
Część zamówienia: LOT-0001
Tytuł: Profilprodukter - Falun
Dodatkowa klasyfikacja (cpv): 18936000 Torby włókiennicze, 18331000 Koszulki, 39294100 Artykuły informacyjne i promocyjne
Część zamówienia: LOT-0002
Tytuł: Profilprodukter - Ludvika
Część zamówienia: LOT-0003
Tytuł: Profilprodukter - Borlänge
Część zamówienia: LOT-0004
Tytuł: Profilprodukter - Avesta
2. Procedură
Procedură
Tip de procedură: Deschisă
Procedura este accelerată: nu
Scop
Natura contractului: Produse
Clasificarea principală (cpv): 22000000 Imprimate şi produse conexe
Titlu: Profilprodukter - Falun
Clasificare suplimentară (cpv): 18936000 Saci textili, 18331000 Tricouri, 39294100 Produse informative şi de promovare
Titlu: Profilprodukter - Ludvika
Titlu: Profilprodukter - Borlänge
Titlu: Profilprodukter - Avesta
2. Postup
Postup
Druh postupu: Verejná súťaž
Postup je zrýchlený: nie
Druh zmluvy: Tovary
Hlavná klasifikácia (cpv): 22000000 Tlačené výrobky a príbuzné produkty
5. Časť
Časť: LOT-0001
Názov: Profilprodukter - Falun
Doplňujúca klasifikácia (cpv): 18936000 Vaky na textil, 18331000 Tričká s krátkym rukávom, 39294100 Informačné a propagačné výrobky
Časť: LOT-0002
Názov: Profilprodukter - Ludvika
Časť: LOT-0003
Názov: Profilprodukter - Borlänge
Časť: LOT-0004
Názov: Profilprodukter - Avesta
2. Postopek
Postopek
Vrsta postopka: Odprti postopek
Postopek je pospešen: ne
Namen
Vrsta javnega naročila: Blago
Glavna klasifikacijska oznaka (cpv): 22000000 Tiskano gradivo in z njim povezani izdelki
5. Sklop
Sklop: LOT-0001
Naslov: Profilprodukter - Falun
Dodatna klasifikacija (cpv): 18936000 Vreče iz tekstilnih materialov, 18331000 T-majice, 39294100 Izdelki za informiranje in promocijo
Sklop: LOT-0002
Naslov: Profilprodukter - Ludvika
Sklop: LOT-0003
Naslov: Profilprodukter - Borlänge
Sklop: LOT-0004
Naslov: Profilprodukter - Avesta
2. Förfarande
Förfarande
Typ av förfarande: Öppet
Förfarandet är påskyndat: nej
Föremålet för upphandlingen
Kontraktets art: Varor
Huvudklassificering (cpv): 22000000 Trycksaker och tillhörande produkter
5. Del (anbudsområde)
Del (anbudsområde): LOT-0001
Ytterligare klassificering (cpv): 18936000 Textilpåsar, 18331000 T-tröjor, 39294100 Informations- och marknadsföringsprodukter
Del (anbudsområde): LOT-0002
Del (anbudsområde): LOT-0003
Del (anbudsområde): LOT-0004