Цел
Естество на поръчката: Доставки
Основна класификация (cpv): 42123400 Въздушни компресори
Място на изпълнение
Административно-териториална единица на държавата (NUTS): Bucureşti (RO321)
Държава: Pyмъния
Допълнителна информация: Produsele se vor livra la sediul D.R.D.P. BUCURESTI– B-dul. Iuliu Maniu, 401 A, Sector 6, Bucuresti, in intervalul orar 7:30 – 15:00, de luni pana vineri
Стойност
398110-2026 - Konkurrencevilkår
Rumænien – Luftkompressorer – „Motocompresor cu ciocan demolator si accesorii” – 9 seturi
Udbuds- eller koncessionsbekendtgørelse – standardordningen
Varer
2. Procedure
Procedure
Titel„Motocompresor cu ciocan demolator si accesorii” – 9 seturi
BeskrivelseProdusele ce urmeaza a fi achizitionate, respectiv: „Motocompresor cu ciocan demolator si accesorii” – 9 seturi va contribui la cresterea eficientei operatiunilor de intretinere, reparare, precum si a altor lucrari necesare pentru deplasarea in siguranta a autovehiculelor pe autostrăzile, drumurile expres, drumurile naţionale si variantele ocolitoare aflate in administrarea autoritatii contractante.” A. Conform art. 160 alin. 1 din Legea 98/2016, termenul limita pana la care orice operator economic interesat de participarea la procedura de achizitie publica are dreptul de a solicita clarificari/informatii suplimentare in legatura cu Documentatia de Atribuire este: - primul termen este cu 26 zile inainte de termenul limita de depunere a ofertelor; - al doilea termen este cu 18 zile inainte de termenul limita de depunere a ofertelor. B. Conform art. 160 alin. 2 din Legea 98/2016, Autoritatea Contractanta stabileste doua termene limita in care va raspunde in mod clar si complet tuturor solicitarilor de clarificari/informatii suplimentare: - primul termen-limita este cu 20 zile inainte de termenul limita de depunere a ofertelor; - al doilea termen-limita este cu 12 zile inainte de termenul limita de depunere a ofertelor. In functie de complexitatea solicitarilor de clarificare adresate de operatorii economici, pentru care raspunsurile ar trebui publicate la primul termen indicat mai sus, Autoritatea Contractanta isi rezerva dreptul de a publica raspunsurile la clarificarile respective la al doilea termen stabilit in Documentatia de Atribuire. Termenele de raspuns la clarificari au fost stabilite astfel incat operatorii economici sa aiba o perioada adecvata pentru analizarea Documentatiei de Atribuire si, ulterior, pentru elaborarea ofertelor prin prisma raspunsurilor oferite de Autoritatea Contractanta. C. Orice solicitare de clarificare transmisa dupa data mentionata la punctul A, va pune AC in imposibilitatea de a oferi un raspuns si drept urmare se va considera TARDIVA.
Intern ID16054368/2026/2951/S8
UdbudsprocedureOffentligt udbud
Proceduren er en hasteprocedurenej
Formål
Kontraktens hovedformålVarer
Primær klassifikation (cpv): 42123400 Luftkompressorer
5. Delkontrakt
DelkontraktLOT-0000
TitelDefault lot
BeskrivelseAchizitia de „Motocompresor cu ciocan demolator si accesorii” – 9 seturi, va contribui la cresterea eficientei operatiunilor de intretinere, reparare, precum si a altor lucrari necesare pentru deplasarea in siguranta a autovehiculelor pe autostrăzile, drumurile expres, drumurile naţionale si variantele ocolitoare aflate in administrarea autoritatii contractante.
Intern ID1
398110-2026 - Wettbewerb
Auftrags- oder Konzessionsbekanntmachung – Standardregelung
Lieferleistungen
2. Verfahren
Verfahren
Interne Kennung16054368/2026/2951/S8
VerfahrensartOffenes Verfahren
Das Verfahren wird beschleunigtnein
Zweck
Art des AuftragsLieferleistungen
Haupteinstufung (cpv): 42123400 Luftkompressoren
5. Los
LosLOT-0000
Interne Kennung1
Eesmärk
Lepingu olemus: Asjad
Peamine liigitus (cpv): 42123400 Õhukompressorid
Lepingu täitmise koht
Riik – jaotus (NUTS): Bucureşti (RO321)
Riik: Rumeenia
Maksumus
Tarkoitus
Pääasiallinen hankintalaji: Tavarahankinnat
Pääasiallinen luokitus (cpv): 42123400 Ilmakompressorit
Suorituspaikka
Maaryhmittely (NUTS): Bucureşti (RO321)
Maa: Romania
Arvo
2. Nós imeachta
Nós imeachta
Aitheantóir inmheánach: 16054368/2026/2951/S8
An cineál nóis imeachta: Oscailte
Tá an nós imeachta á bhrostú: níl
Cuspóir
Cineál an chonartha: Soláthairtí
Príomhaicmiú (cpv): 42123400 Air compressors
5. Luchtóg
Luchtóg: LOT-0000
Teideal: Default lot
Aitheantóir inmheánach: 1
Svrha
Priroda ugovora: Roba
Glavna klasifikacija (cpv): 42123400 Zračni kompresori
Mjesto izvršenja
Zemlja – podregija (NUTS): Bucureşti (RO321)
Zemlja: Rumunjska
Vrijednost
2. Procedura
Procedura
Identificativo interno: 16054368/2026/2951/S8
Tipo di procedura: Aperta
La procedura è accelerata: no
Finalità
Natura dell'appalto: Forniture
Classificazione principale (cpv): 42123400 Compressori pneumatici
5. Lotto
Lotto: LOT-0000
Titolo: Default lot
Identificativo interno: 1
Tikslas
Sutarties objektas: Prekės
Pagrindinis klasifikacijos kodas (cpv): 42123400 Oro kompresoriai
Sutarties vykdymo vieta
Šalies administracinis vienetas (NUTS): Bucureşti (RO321)
Šalis: Rumunija
Vertė
2. Procedură
Procedură
Identificator intern: 16054368/2026/2951/S8
Tip de procedură: Deschisă
Procedura este accelerată: nu
Scop
Natura contractului: Produse
Clasificarea principală (cpv): 42123400 Compresoare de aer
5. Lot
Lot: LOT-0000
Titlu: Default lot
Identificator intern: 1
Účel
Druh zmluvy: Tovary
Hlavná klasifikácia (cpv): 42123400 Vzduchové kompresory
Miesto plnenia
Nižšia územná jednotka krajiny (NUTS): Bucureşti (RO321)
Krajina: Rumunsko
Hodnota
Namen
Vrsta javnega naročila: Blago
Glavna klasifikacijska oznaka (cpv): 42123400 Zračni kompresorji
Kraj izvajanja
Podregija države (NUTS): Bucureşti (RO321)
Država: Romunija
Vrednost