Цел
Естество на поръчката: Доставки
Основна класификация (cpv): 33696500 Лабораторни реактиви
Място на изпълнение
Административно-териториална единица на държавата (NUTS): Timiş (RO424)
Държава: Pyмъния
Допълнителна информация: Universitatea de Medicină și Farmacie ”Victor Babeș” din Timișoara, Piața Eftimie Murgu, Nr. 2, Timișoara, Cod poștal 300041
Стойност
Účel
Charakter smlouvy: Dodávky
Hlavní klasifikace (cpv): 33696500 Laboratorní činidla
Místo plnění
Nižší územní jednotka země (NUTS): Timiş (RO424)
Země: Rumunsko
Hodnota
398235-2026 - Konkurrencevilkår
Rumænien – Laboratoriereagenser – Reactivi de laborator proiect ROHU00049- METAGEN
Udbuds- eller koncessionsbekendtgørelse – standardordningen
Varer
2. Procedure
Procedure
TitelReactivi de laborator proiect ROHU00049- METAGEN
BeskrivelseAchizitia de Reactivi de laborator conform caietului de sarcini. Se vor achiziționa 5 loturi: LOT 1- 5 poziții; Lot 2 – 6 poziții; Lot 3 – 14 poziții; Lot 4 – 7 poziții; Lot 5 – 20 poziții. ---------- Numărul de zile până la care se pot solicita clarificări înainte de data limită de depunere a ofertelor: 18; Autoritatea contractantă va raspunde în mod clar si complet tuturor solicitărilor de clarificare/informațiilor suplimentare în a 11-a zi înainte de termenul limită de depunere a ofertelor. -- NOTA: Autoritatea contractanta nu este obligata sa raspunda solicitarilor de clarificari/informatii suplimentare care nu au fost adresate in termenul stabilit.
Intern ID4269215_2025_PAAPD1568518
UdbudsprocedureOffentligt udbud
Proceduren er en hasteprocedurenej
Formål
Kontraktens hovedformålVarer
Primær klassifikation (cpv): 33696500 Laboratoriereagenser
5. Delkontrakt
DelkontraktLOT-0001
Titel-Lotul 1 – Reactivi pentru secvențiere genomică pe platforme de secvențiere cu citire lungă
BeskrivelseAchizitia de Reactivi pentru secvențiere genomică pe platforme de secvențiere cu citire lungă conform caietului de sarcini.
Intern ID1
DelkontraktLOT-0002
Titel-Lotul 2 – Reactivi pentru analize de biologie moleculară și cuantificarea ADN
BeskrivelseAchizitia de Reactivi pentru analize de biologie moleculară și cuantificarea ADN conform caietului de sarcini.
Intern ID2
DelkontraktLOT-0003
Titel-Lotul 3 – Reactivi pentru analiza metagenomică și caracterizarea comunităților microbiene
BeskrivelseAchizitia de Reactivi pentru analiza metagenomică și caracterizarea comunităților microbiene conform caietului de sarcini.
Intern ID3
DelkontraktLOT-0004
Titel-Lotul 4 – Reactivi pentru extracția automatizată a acizilor nucleici din probe biologice și de mediu
BeskrivelseAchizitia de Reactivi pentru extracția automatizată a acizilor nucleici din probe biologice și de mediu conform caietului de sarcini.
Intern ID4
DelkontraktLOT-0005
Titel-Lotul 5 – Medii de cultură și reactivi pentru microbiologie, bacteriologie și studii asupra bacteriofagilor
BeskrivelseAchizitia de Medii de cultură și reactivi pentru microbiologie, bacteriologie și studii asupra bacteriofagilor conform caietului de sarcini.
Intern ID5
2. Verfahren
Verfahren
Interne Kennung: 4269215_2025_PAAPD1568518
Verfahrensart: Offenes Verfahren
Das Verfahren wird beschleunigt: nein
Zweck
Art des Auftrags: Lieferleistungen
Haupteinstufung (cpv): 33696500 Laborreagenzien
5. Los
Los: LOT-0001
Interne Kennung: 1
Los: LOT-0002
Interne Kennung: 2
Los: LOT-0003
Interne Kennung: 3
Los: LOT-0004
Interne Kennung: 4
Los: LOT-0005
Interne Kennung: 5
Σκοπός
Χαρακτήρας της σύμβασης: Αγαθά
Κύρια ταξινόμηση (cpv): 33696500 Αντιδραστήρια εργαστηρίων
Τόπος εκτέλεσης
Υποδιαίρεση χώρας (NUTS): Timiş (RO424)
Χώρα: Ρουμανία
Αξία
2. Procedimiento
Procedimiento
Identificador interno: 4269215_2025_PAAPD1568518
Tipo de procedimiento: Abierto
El procedimiento está acelerado: no
Finalidad
Naturaleza del contrato: Suministros
Clasificación principal (cpv): 33696500 Reactivos de laboratorio
5. Lote
Lote: LOT-0001
Identificador interno: 1
Lote: LOT-0002
Identificador interno: 2
Lote: LOT-0003
Identificador interno: 3
Lote: LOT-0004
Identificador interno: 4
Lote: LOT-0005
Identificador interno: 5
Eesmärk
Lepingu olemus: Asjad
Peamine liigitus (cpv): 33696500 Laboratooriumireaktiivid
Lepingu täitmise koht
Riik – jaotus (NUTS): Timiş (RO424)
Riik: Rumeenia
Maksumus
398235-2026 - Kilpailu
Hankintailmoitus tai käyttöoikeussopimusta koskeva ilmoitus – vakiojärjestelmä
Tavarahankinnat
2. Menettely
Menettely
Sisäinen tunniste4269215_2025_PAAPD1568518
Menettelyn tyyppiAvoin
Käytetään nopeutettua menettelyäei
Tarkoitus
Pääasiallinen hankintalajiTavarahankinnat
Pääasiallinen luokitus (cpv): 33696500 Laboratorioreagenssit
5. Osa
OsaLOT-0001
Sisäinen tunniste1
OsaLOT-0002
Sisäinen tunniste2
OsaLOT-0003
Sisäinen tunniste3
OsaLOT-0004
Sisäinen tunniste4
OsaLOT-0005
Sisäinen tunniste5
2. Procédure
Procédure
Identifiant interne: 4269215_2025_PAAPD1568518
Type de procédure: Ouverte
La procédure est accélérée: non
Objet
Nature principale du marché: Fournitures
Nomenclature principale (cpv): 33696500 Réactifs de laboratoire
5. Lot
Lot: LOT-0001
Identifiant interne: 1
Lot: LOT-0002
Identifiant interne: 2
Lot: LOT-0003
Identifiant interne: 3
Lot: LOT-0004
Identifiant interne: 4
Lot: LOT-0005
Identifiant interne: 5
Svrha
Priroda ugovora: Roba
Glavna klasifikacija (cpv): 33696500 Laboratorijski reagensi
Mjesto izvršenja
Zemlja – podregija (NUTS): Timiş (RO424)
Zemlja: Rumunjska
Vrijednost
398235-2026 - Verseny
Eljárást megindító vagy koncessziós hirdetmény – klasszikus ajánlatkérőkre vonatkozó szabályok
Árubeszerzés
2. Eljárás
Eljárás
Belső azonosító4269215_2025_PAAPD1568518
Az eljárás típusaNyitott
Az eljárás gyorsítottnem
Cél
A szerződés jellegeÁrubeszerzés
Fő osztályozás (cpv): 33696500 Laboratóriumi reagensek
5. Rész
RészLOT-0001
Belső azonosító1
RészLOT-0002
Belső azonosító2
RészLOT-0003
Belső azonosító3
RészLOT-0004
Belső azonosító4
RészLOT-0005
Belső azonosító5
Tikslas
Sutarties objektas: Prekės
Pagrindinis klasifikacijos kodas (cpv): 33696500 Laboratoriniai reagentai
Sutarties vykdymo vieta
Šalies administracinis vienetas (NUTS): Timiş (RO424)
Šalis: Rumunija
Vertė
Għan
Natura tal-kuntratt: Provvisti
Klassifikazzjoni prinċipali (cpv): 33696500 Reaġenti tal-laboratorju
Post tal-prestazzjoni
Sottodiviżjoni tal-pajjiż (NUTS): Timiş (RO424)
Pajjiż: Ir-Rumanija
Valur
Doel
Aard van het contract: Leveringen
Belangrijkste classificatie (cpv): 33696500 Laboratoriumreagentia
Plaats van uitvoering
Onderverdeling land (NUTS): Timiş (RO424)
Land: Roemenië
Waarde
2. Procedura
Procedura
Wewnętrzny identyfikator: 4269215_2025_PAAPD1568518
Rodzaj procedury: Otwarta
Procedura jest przyspieszona: nie
Przeznaczenie
Charakter zamówienia: Dostawy
Główna klasyfikacja (cpv): 33696500 Odczynniki laboratoryjne
5. Część zamówienia
Część zamówienia: LOT-0001
Wewnętrzny identyfikator: 1
Część zamówienia: LOT-0002
Wewnętrzny identyfikator: 2
Część zamówienia: LOT-0003
Wewnętrzny identyfikator: 3
Część zamówienia: LOT-0004
Wewnętrzny identyfikator: 4
Część zamówienia: LOT-0005
Wewnętrzny identyfikator: 5
2. Procedimento
Procedimento
Tipo de procedimento: Aberto
O procedimento é acelerado: não
Finalidade
Natureza do contrato: Fornecimentos
Classificação principal (cpv): 33696500 Reagentes de laboratório
2. Procedură
Procedură
Identificator intern: 4269215_2025_PAAPD1568518
Tip de procedură: Deschisă
Procedura este accelerată: nu
Scop
Natura contractului: Produse
Clasificarea principală (cpv): 33696500 Reactivi de laborator
Identificator intern: 1
Identificator intern: 2
Identificator intern: 3
Identificator intern: 4
Identificator intern: 5
Druh zmluvy: Tovary
Hlavná klasifikácia (cpv): 33696500 Laboratórne činidlá
Miesto plnenia
Nižšia územná jednotka krajiny (NUTS): Timiş (RO424)
Krajina: Rumunsko
Namen
Vrsta javnega naročila: Blago
Glavna klasifikacijska oznaka (cpv): 33696500 Laboratorijski reagenti
Kraj izvajanja
Podregija države (NUTS): Timiş (RO424)
Država: Romunija
Vrednost