See the notice on TED website
2. Процедура
Процедура
Заглавие: ZP/30/2026 „Dostawy produktów leczniczych i farmaceutycznych z podziałem na 9 części dla Wojewódzkiego Specjalistycznego Szpitala im. M. Pirogowa w Łodzi”
Описание: 1. Przedmiotem zamówienia są dostawy produktów leczniczych i farmaceutycznych z podziałem na 9 części dla Wojewódzkiego Specjalistycznego Szpitala im. M. Pirogowa w Łodzi wyszczególnionych w poniższej tabeli: Część nr Opis przedmiotu zamówienia 1 Produkty lecznicze 2 Produkty lecznicze 3 Insuliny 4 Jodowy środek cieniujący 5 Środki łatwopalne 6 Produkty lecznicze kupowane w ramach importu docelowego 7 Produkty lecznicze 8 Leki 9 Roztwór do hemofiltracji 1.1. Szczegółowy opis przedmiotu zamówienia zawierają załączniki nr 1-9 do SWZ, zwane również w dalszej części SWZ – „Kosztorysem ofertowym – Część …” oraz załącznik nr 14– „wzór umowy” do SWZ.
Вътрешен идентификатор: ZP/30/2026
Вид процедура: Открита
Процедурата се ускорява: да
Обосновка на ускорената процедура: Działając na podstawie art. 138 ust. 2 pkt 2 ustawy z dnia 11 września 2019 r. – Prawo zamówień publicznych (Dz.U. z 2024 r. poz. 1320 ze zm.), Zamawiający wskazuje, iż w przedmiotowym postępowaniu zachodzi pilna potrzeba udzielenia zamówienia, uzasadniająca skrócenie terminu składania ofert. Przedmiotem zamówienia jest zakup produktów leczniczych i farmaceutycznych dla Wojewódzkiego Specjalistycznego Szpitala im. M. Pirogowa w Łodzi. Wskazać należy, iż niniejsze postępowanie stanowi powtórzenie procedury przetargowej. Wcześniej prowadzone przez Zamawiającego postępowanie w tym samym przedmiocie zamówienia (ZP/14/2026) zostało w częściach obejmujących obecny przedmiot zamówienia unieważnione na podstawie art. 255 pkt 1 ustawy PZP, z uwagi na brak ofert. Powyższa okoliczność ma charakter w pełni obiektywny i niezależny od Zamawiającego, który dochował należytej staranności, wszczynając pierwotną procedurę z odpowiednim wyprzedzeniem czasowym. Zapewnienie nieprzerwanego dostępu do produktów leczniczych stanowi podstawowy obowiązek Zamawiającego jako podmiotu wykonującego działalność leczniczą, wynikający w szczególności z przepisów ustawy z dnia 15 kwietnia 2011 r. o działalności leczniczej oraz realizujący konstytucyjne prawo obywateli do ochrony zdrowia, o którym mowa w art. 68 ust. 1 Konstytucji Rzeczypospolitej Polskiej. W zaistniałej sytuacji unieważnienia poprzedniej procedury, ponowne przeprowadzenie postępowania w pełnym, standardowym terminie unijnym doprowadziłoby do powstania tzw. "luki zakupowej" i braku pokrycia umownego na kluczowe leki. Niezawarcie umowy w odpowiednim czasie mogłoby skutkować ograniczeniem lub wstrzymaniem udzielania świadczeń zdrowotnych, co stanowiłoby bezpośrednie zagrożenie dla życia i zdrowia pacjentów oraz naruszenie obowiązku zapewnienia ciągłości i dostępności świadczeń zdrowotnych. Wskazana pilna potrzeba udzielenia zamówienia ma charakter obiektywny. Zużycie produktów leczniczych pozostaje uzależnione od bieżących potrzeb zdrowotnych pacjentów, których dynamika nie jest możliwa do pełnego przewidzenia na etapie planowania postępowań o udzielenie zamówienia publicznego, a konieczność unieważnienia poprzednich części zmusiła Zamawiającego do natychmiastowej i nadzwyczajnej reakcji w celu ochrony bezpieczeństwa pacjentów. Skrócenie terminu składania ofert do 15 dni pozostaje proporcjonalne do zaistniałych okoliczności oraz nie narusza zasad prowadzenia postępowania o udzielenie zamówienia publicznego, w szczególności zasad uczciwej konkurencji, równego traktowania wykonawców oraz przejrzystości, o których mowa w art. 16 ustawy Prawo zamówień publicznych. Przedmiot zamówienia był już znany rynkowi z racji poprzedniego postępowania, co dodatkowo ułatwi wykonawcom sprawne przygotowanie ofert.
Цел
Естество на поръчката: Доставки
Основна класификация (cpv): 33600000 Фармацевтични продукти
5. Обособена позиция
Обособена позиция: LOT-0001
Заглавие: Produkty lecznicze
Описание: Szczegółowy opis przedmiotu zamówienia zawiera załącznik nr 1 do SWZ, zwany również w dalszej części SWZ – „Kosztorysem ofertowym – część 1" oraz załącznik nr 14 – „wzór umowy” do SWZ
Вътрешен идентификатор: część 1
Обособена позиция: LOT-0002
Описание: Szczegółowy opis przedmiotu zamówienia zawiera załącznik nr 2 do SWZ, zwany również w dalszej części SWZ – „Kosztorysem ofertowym – część 2" oraz załącznik nr 14 – „wzór umowy” do SWZ
Вътрешен идентификатор: część 2
Обособена позиция: LOT-0003
Заглавие: Insuliny
Описание: Szczegółowy opis przedmiotu zamówienia zawiera załącznik nr 3 do SWZ, zwany również w dalszej części SWZ – „Kosztorysem ofertowym – część 3" oraz załącznik nr 14 – „wzór umowy” do SWZ
Вътрешен идентификатор: część 3
Обособена позиция: LOT-0004
Заглавие: Jodowy środek cieniujący
Описание: Szczegółowy opis przedmiotu zamówienia zawiera załącznik nr 4 do SWZ, zwany również w dalszej części SWZ – „Kosztorysem ofertowym – część 4" oraz załącznik nr 14 – „wzór umowy” do SWZ
Вътрешен идентификатор: część 4
Обособена позиция: LOT-0005
Заглавие: Środki łatwopalne
Описание: Szczegółowy opis przedmiotu zamówienia zawiera załącznik nr 5 do SWZ, zwany również w dalszej części SWZ – „Kosztorysem ofertowym – część 5" oraz załącznik nr 14 – „wzór umowy” do SWZ
Вътрешен идентификатор: część 5
Обособена позиция: LOT-0006
Заглавие: Produkty lecznicze kupowane w ramach importu docelowego
Описание: Szczegółowy opis przedmiotu zamówienia zawiera załącznik nr 6 do SWZ, zwany również w dalszej części SWZ – „Kosztorysem ofertowym – część 6" oraz załącznik nr 14 – „wzór umowy” do SWZ
Вътрешен идентификатор: część 6
Обособена позиция: LOT-0007
Описание: Szczegółowy opis przedmiotu zamówienia zawiera załącznik nr 7 do SWZ, zwany również w dalszej części SWZ – „Kosztorysem ofertowym – część 7" oraz załącznik nr 14 – „wzór umowy” do SWZ
Вътрешен идентификатор: część 7
Обособена позиция: LOT-0008
Заглавие: Leki
Описание: Szczegółowy opis przedmiotu zamówienia zawiera załącznik nr 8 do SWZ, zwany również w dalszej części SWZ – „Kosztorysem ofertowym – część 8" oraz załącznik nr 14 – „wzór umowy” do SWZ
Вътрешен идентификатор: część 8
Обособена позиция: LOT-0009
Заглавие: Roztwór do hemofiltracji
Описание: Szczegółowy opis przedmiotu zamówienia zawiera załącznik nr 9 do SWZ, zwany również w dalszej części SWZ – „Kosztorysem ofertowym – część 9" oraz załącznik nr 14 – „wzór umowy” do SWZ
Вътрешен идентификатор: część 9
2. Řízení
Řízení
Interní identifikátor: ZP/30/2026
Typ řízení: Otevřené
Řízení se zrychlí: ano
Účel
Charakter smlouvy: Dodávky
Hlavní klasifikace (cpv): 33600000 Léčivé přípravky a zdravotnické prostředky
5. Část
Část: LOT-0001
Název: Produkty lecznicze
Interní identifikátor: część 1
Část: LOT-0002
Interní identifikátor: część 2
Část: LOT-0003
Název: Insuliny
Interní identifikátor: część 3
Část: LOT-0004
Název: Jodowy środek cieniujący
Interní identifikátor: część 4
Část: LOT-0005
Název: Środki łatwopalne
Interní identifikátor: część 5
Část: LOT-0006
Interní identifikátor: część 6
Část: LOT-0007
Interní identifikátor: część 7
Část: LOT-0008
Název: Leki
Interní identifikátor: część 8
Část: LOT-0009
Název: Roztwór do hemofiltracji
Interní identifikátor: część 9
2. Verfahren
Verfahren
Interne Kennung: ZP/30/2026
Verfahrensart: Offenes Verfahren
Das Verfahren wird beschleunigt: ja
Zweck
Art des Auftrags: Lieferleistungen
Haupteinstufung (cpv): 33600000 Arzneimittel
5. Los
Los: LOT-0001
Titel: Produkty lecznicze
Interne Kennung: część 1
Los: LOT-0002
Interne Kennung: część 2
Los: LOT-0003
Titel: Insuliny
Interne Kennung: część 3
Los: LOT-0004
Titel: Jodowy środek cieniujący
Interne Kennung: część 4
Los: LOT-0005
Titel: Środki łatwopalne
Interne Kennung: część 5
Los: LOT-0006
Interne Kennung: część 6
Los: LOT-0007
Interne Kennung: część 7
Los: LOT-0008
Titel: Leki
Interne Kennung: część 8
Los: LOT-0009
Titel: Roztwór do hemofiltracji
Interne Kennung: część 9
2. Διαδικασία
Διαδικασία
Εσωτερικό αναγνωριστικό: ZP/30/2026
Είδος διαδικασίας: Ανοικτή
Η διαδικασία επιταχύνεται: ναι
Σκοπός
Χαρακτήρας της σύμβασης: Αγαθά
Κύρια ταξινόμηση (cpv): 33600000 Φαρμακευτικά προϊόντα
5. Παρτίδα
Παρτίδα: LOT-0001
Τίτλος: Produkty lecznicze
Εσωτερικό αναγνωριστικό: część 1
Παρτίδα: LOT-0002
Εσωτερικό αναγνωριστικό: część 2
Παρτίδα: LOT-0003
Τίτλος: Insuliny
Εσωτερικό αναγνωριστικό: część 3
Παρτίδα: LOT-0004
Τίτλος: Jodowy środek cieniujący
Εσωτερικό αναγνωριστικό: część 4
Παρτίδα: LOT-0005
Τίτλος: Środki łatwopalne
Εσωτερικό αναγνωριστικό: część 5
Παρτίδα: LOT-0006
Εσωτερικό αναγνωριστικό: część 6
Παρτίδα: LOT-0007
Εσωτερικό αναγνωριστικό: część 7
Παρτίδα: LOT-0008
Τίτλος: Leki
Εσωτερικό αναγνωριστικό: część 8
Παρτίδα: LOT-0009
Τίτλος: Roztwór do hemofiltracji
Εσωτερικό αναγνωριστικό: część 9
2. Procedure
Procedure
Internal identifier: ZP/30/2026
Type of procedure: Open
The procedure is accelerated: yes
Purpose
Main nature of the contract: Supplies
Main classification (cpv): 33600000 Pharmaceutical products
5. Lot
Lot: LOT-0001
Title: Produkty lecznicze
Internal identifier: część 1
Lot: LOT-0002
Internal identifier: część 2
Lot: LOT-0003
Title: Insuliny
Internal identifier: część 3
Lot: LOT-0004
Title: Jodowy środek cieniujący
Internal identifier: część 4
Lot: LOT-0005
Title: Środki łatwopalne
Internal identifier: część 5
Lot: LOT-0006
Internal identifier: część 6
Lot: LOT-0007
Internal identifier: część 7
Lot: LOT-0008
Title: Leki
Internal identifier: część 8
Lot: LOT-0009
Title: Roztwór do hemofiltracji
Internal identifier: część 9
2. Menetlus
Menetlus
Sisemine tunnus: ZP/30/2026
Menetluse liik: Avatud
Kiirendatud menetlus: jah
Eesmärk
Lepingu olemus: Asjad
Peamine liigitus (cpv): 33600000 Ravimid
5. Osa
Osa: LOT-0001
Pealkiri: Produkty lecznicze
Sisemine tunnus: część 1
Osa: LOT-0002
Sisemine tunnus: część 2
Osa: LOT-0003
Pealkiri: Insuliny
Sisemine tunnus: część 3
Osa: LOT-0004
Pealkiri: Jodowy środek cieniujący
Sisemine tunnus: część 4
Osa: LOT-0005
Pealkiri: Środki łatwopalne
Sisemine tunnus: część 5
Osa: LOT-0006
Sisemine tunnus: część 6
Osa: LOT-0007
Sisemine tunnus: część 7
Osa: LOT-0008
Pealkiri: Leki
Sisemine tunnus: część 8
Osa: LOT-0009
Pealkiri: Roztwór do hemofiltracji
Sisemine tunnus: część 9
2. Menettely
Menettely
Sisäinen tunniste: ZP/30/2026
Menettelyn tyyppi: Avoin
Käytetään nopeutettua menettelyä: kyllä
Tarkoitus
Pääasiallinen hankintalaji: Tavarahankinnat
Pääasiallinen luokitus (cpv): 33600000 Farmaseuttiset tuotteet
Ilmoituksen nimi: Produkty lecznicze
Sisäinen tunniste: część 1
Sisäinen tunniste: część 2
Ilmoituksen nimi: Insuliny
Sisäinen tunniste: część 3
Ilmoituksen nimi: Jodowy środek cieniujący
Sisäinen tunniste: część 4
Ilmoituksen nimi: Środki łatwopalne
Sisäinen tunniste: część 5
Sisäinen tunniste: część 6
Sisäinen tunniste: część 7
Ilmoituksen nimi: Leki
Sisäinen tunniste: część 8
Ilmoituksen nimi: Roztwór do hemofiltracji
Sisäinen tunniste: część 9
2. Postupak
Postupak
Interna identifikacijska oznaka: ZP/30/2026
Vrsta postupka: Otvoren
Postupak je ubrzan: da
Svrha
Priroda ugovora: Roba
Glavna klasifikacija (cpv): 33600000 Farmaceutski proizvodi
5. Grupa
Grupa: LOT-0001
Naslov: Produkty lecznicze
Interna identifikacijska oznaka: część 1
Grupa: LOT-0002
Interna identifikacijska oznaka: część 2
Grupa: LOT-0003
Naslov: Insuliny
Interna identifikacijska oznaka: część 3
Grupa: LOT-0004
Naslov: Jodowy środek cieniujący
Interna identifikacijska oznaka: część 4
Grupa: LOT-0005
Naslov: Środki łatwopalne
Interna identifikacijska oznaka: część 5
Grupa: LOT-0006
Interna identifikacijska oznaka: część 6
Grupa: LOT-0007
Interna identifikacijska oznaka: część 7
Grupa: LOT-0008
Naslov: Leki
Interna identifikacijska oznaka: część 8
Grupa: LOT-0009
Naslov: Roztwór do hemofiltracji
Interna identifikacijska oznaka: część 9
2. Procedura
Procedura
Identificativo interno: ZP/30/2026
Tipo di procedura: Aperta
La procedura è accelerata: sì
Finalità
Natura dell'appalto: Forniture
Classificazione principale (cpv): 33600000 Prodotti farmaceutici
5. Lotto
Lotto: LOT-0001
Titolo: Produkty lecznicze
Identificativo interno: część 1
Lotto: LOT-0002
Identificativo interno: część 2
Lotto: LOT-0003
Titolo: Insuliny
Identificativo interno: część 3
Lotto: LOT-0004
Titolo: Jodowy środek cieniujący
Identificativo interno: część 4
Lotto: LOT-0005
Titolo: Środki łatwopalne
Identificativo interno: część 5
Lotto: LOT-0006
Identificativo interno: część 6
Lotto: LOT-0007
Identificativo interno: część 7
Lotto: LOT-0008
Titolo: Leki
Identificativo interno: część 8
Lotto: LOT-0009
Titolo: Roztwór do hemofiltracji
Identificativo interno: część 9
2. Procedūra
Procedūra
Vidaus identifikatorius: ZP/30/2026
Pirkimo būdas: Atviras
Procedūra pagreitinta: taip
Tikslas
Sutarties objektas: Prekės
Pagrindinis klasifikacijos kodas (cpv): 33600000 Farmacijos produktai
5. Pirkimo dalis
Pirkimo dalis: LOT-0001
Pavadinimas: Produkty lecznicze
Vidaus identifikatorius: część 1
Pirkimo dalis: LOT-0002
Vidaus identifikatorius: część 2
Pirkimo dalis: LOT-0003
Pavadinimas: Insuliny
Vidaus identifikatorius: część 3
Pirkimo dalis: LOT-0004
Pavadinimas: Jodowy środek cieniujący
Vidaus identifikatorius: część 4
Pirkimo dalis: LOT-0005
Pavadinimas: Środki łatwopalne
Vidaus identifikatorius: część 5
Pirkimo dalis: LOT-0006
Vidaus identifikatorius: część 6
Pirkimo dalis: LOT-0007
Vidaus identifikatorius: część 7
Pirkimo dalis: LOT-0008
Pavadinimas: Leki
Vidaus identifikatorius: część 8
Pirkimo dalis: LOT-0009
Pavadinimas: Roztwór do hemofiltracji
Vidaus identifikatorius: część 9
Iekšējais identifikators: ZP/30/2026
Procedūras veids: Atklāta
Procedūra ir paātrināta: jā
Mērķis
Līguma veids: Piegādes
Galvenā klasifikācija (cpv): 33600000 Farmācijas izstrādājumi
5. Daļa
Daļa: LOT-0001
Nosaukums: Produkty lecznicze
Iekšējais identifikators: część 1
Daļa: LOT-0002
Iekšējais identifikators: część 2
Daļa: LOT-0003
Nosaukums: Insuliny
Iekšējais identifikators: część 3
Daļa: LOT-0004
Nosaukums: Jodowy środek cieniujący
Iekšējais identifikators: część 4
Daļa: LOT-0005
Nosaukums: Środki łatwopalne
Iekšējais identifikators: część 5
Daļa: LOT-0006
Iekšējais identifikators: część 6
Daļa: LOT-0007
Iekšējais identifikators: część 7
Daļa: LOT-0008
Nosaukums: Leki
Iekšējais identifikators: część 8
Daļa: LOT-0009
Nosaukums: Roztwór do hemofiltracji
Iekšējais identifikators: część 9
2. Proċedura
Proċedura
Identifikatur intern: ZP/30/2026
Tip ta’ proċedura: Miftuħa
Il-proċedura hija aċċellerata: iva
Għan
Natura tal-kuntratt: Provvisti
Klassifikazzjoni prinċipali (cpv): 33600000 Prodotti farmaċewtiċi
5. Lott
Lott: LOT-0001
Titlu: Produkty lecznicze
Identifikatur intern: część 1
Lott: LOT-0002
Identifikatur intern: część 2
Lott: LOT-0003
Titlu: Insuliny
Identifikatur intern: część 3
Lott: LOT-0004
Titlu: Jodowy środek cieniujący
Identifikatur intern: część 4
Lott: LOT-0005
Titlu: Środki łatwopalne
Identifikatur intern: część 5
Lott: LOT-0006
Identifikatur intern: część 6
Lott: LOT-0007
Identifikatur intern: część 7
Lott: LOT-0008
Titlu: Leki
Identifikatur intern: część 8
Lott: LOT-0009
Titlu: Roztwór do hemofiltracji
Identifikatur intern: część 9
Interne identificatiecode: ZP/30/2026
Type procedure: Openbaar
De procedure wordt versneld: ja
Doel
Aard van het contract: Leveringen
Belangrijkste classificatie (cpv): 33600000 Farmaceutische producten
5. Perceel
Perceel: LOT-0001
Interne identificatiecode: część 1
Perceel: LOT-0002
Interne identificatiecode: część 2
Perceel: LOT-0003
Interne identificatiecode: część 3
Perceel: LOT-0004
Interne identificatiecode: część 4
Perceel: LOT-0005
Interne identificatiecode: część 5
Perceel: LOT-0006
Interne identificatiecode: część 6
Perceel: LOT-0007
Interne identificatiecode: część 7
Perceel: LOT-0008
Interne identificatiecode: część 8
Perceel: LOT-0009
Interne identificatiecode: część 9
Wewnętrzny identyfikator: ZP/30/2026
Rodzaj procedury: Otwarta
Procedura jest przyspieszona: tak
Przeznaczenie
Charakter zamówienia: Dostawy
Główna klasyfikacja (cpv): 33600000 Produkty farmaceutyczne
5. Część zamówienia
Część zamówienia: LOT-0001
Tytuł: Produkty lecznicze
Wewnętrzny identyfikator: część 1
Część zamówienia: LOT-0002
Wewnętrzny identyfikator: część 2
Część zamówienia: LOT-0003
Tytuł: Insuliny
Wewnętrzny identyfikator: część 3
Część zamówienia: LOT-0004
Tytuł: Jodowy środek cieniujący
Wewnętrzny identyfikator: część 4
Część zamówienia: LOT-0005
Tytuł: Środki łatwopalne
Wewnętrzny identyfikator: część 5
Część zamówienia: LOT-0006
Wewnętrzny identyfikator: część 6
Część zamówienia: LOT-0007
Wewnętrzny identyfikator: część 7
Część zamówienia: LOT-0008
Tytuł: Leki
Wewnętrzny identyfikator: część 8
Część zamówienia: LOT-0009
Tytuł: Roztwór do hemofiltracji
Wewnętrzny identyfikator: część 9
2. Procedură
Procedură
Identificator intern: ZP/30/2026
Tip de procedură: Deschisă
Procedura este accelerată: da
Scop
Natura contractului: Produse
Clasificarea principală (cpv): 33600000 Produse farmaceutice
Identificator intern: część 1
Identificator intern: część 2
Identificator intern: część 3
Identificator intern: część 4
Identificator intern: część 5
Identificator intern: część 6
Identificator intern: część 7
Identificator intern: część 8
Identificator intern: część 9
2. Postopek
Postopek
Notranji identifikator: ZP/30/2026
Vrsta postopka: Odprti postopek
Postopek je pospešen: da
Namen
Vrsta javnega naročila: Blago
Glavna klasifikacijska oznaka (cpv): 33600000 Farmacevtski proizvodi
5. Sklop
Sklop: LOT-0001
Notranji identifikator: część 1
Sklop: LOT-0002
Notranji identifikator: część 2
Sklop: LOT-0003
Notranji identifikator: część 3
Sklop: LOT-0004
Notranji identifikator: część 4
Sklop: LOT-0005
Notranji identifikator: część 5
Sklop: LOT-0006
Notranji identifikator: część 6
Sklop: LOT-0007
Notranji identifikator: część 7
Sklop: LOT-0008
Notranji identifikator: część 8
Sklop: LOT-0009
Notranji identifikator: część 9
2. Förfarande
Förfarande
Intern identifierare: ZP/30/2026
Typ av förfarande: Öppet
Förfarandet är påskyndat: ja
Föremålet för upphandlingen
Kontraktets art: Varor
Huvudklassificering (cpv): 33600000 Läkemedel
5. Del (anbudsområde)
Del (anbudsområde): LOT-0001
Intern identifierare: część 1
Del (anbudsområde): LOT-0002
Intern identifierare: część 2
Del (anbudsområde): LOT-0003
Intern identifierare: część 3
Del (anbudsområde): LOT-0004
Intern identifierare: część 4
Del (anbudsområde): LOT-0005
Intern identifierare: część 5
Del (anbudsområde): LOT-0006
Intern identifierare: część 6
Del (anbudsområde): LOT-0007
Intern identifierare: część 7
Del (anbudsområde): LOT-0008
Intern identifierare: część 8
Del (anbudsområde): LOT-0009
Intern identifierare: część 9