2. Процедура
Процедура
Заглавие: Maskinell och manuell snöröjning på Mitthem AB:s fastighetsmark
Описание: Maskinell och manuell snöröjning inom Mitthem ABs fastigheter.
Вид процедура: Открита
Процедурата се ускорява: не
Цел
Естество на поръчката: Услуги
Основна класификация (cpv): 90620000 Услуги по почистване на улици от сняг
5. Обособена позиция
Обособена позиция: LOT-0001
Заглавие: Område Norr
Вътрешен идентификатор: urn:eavrop:mdn:ProcurementProject:128220:Lot:1
Обособена позиция: LOT-0002
Заглавие: Område Syd
Вътрешен идентификатор: urn:eavrop:mdn:ProcurementProject:128220:Lot:2
402884-2026 - Konkurrencevilkår
Udbuds- eller koncessionsbekendtgørelse – standardordningen
Tjenesteydelser
2. Procedure
Procedure
UdbudsprocedureOffentligt udbud
Proceduren er en hasteprocedurenej
Formål
Kontraktens hovedformålTjenesteydelser
Primær klassifikation (cpv): 90620000 Snerydning
5. Delkontrakt
DelkontraktLOT-0001
TitelOmråde Norr
DelkontraktLOT-0002
TitelOmråde Syd
2. Διαδικασία
Διαδικασία
Είδος διαδικασίας: Ανοικτή
Η διαδικασία επιταχύνεται: όχι
Σκοπός
Χαρακτήρας της σύμβασης: Υπηρεσίες
Κύρια ταξινόμηση (cpv): 90620000 Υπηρεσίες εκχιονισμού
5. Παρτίδα
Παρτίδα: LOT-0001
Τίτλος: Område Norr
Παρτίδα: LOT-0002
Τίτλος: Område Syd
2. Procedimiento
Procedimiento
Tipo de procedimiento: Abierto
El procedimiento está acelerado: no
Finalidad
Naturaleza del contrato: Servicios
Clasificación principal (cpv): 90620000 Servicios de limpieza y eliminación de nieve
5. Lote
Lote: LOT-0001
Título: Område Norr
Lote: LOT-0002
Título: Område Syd
2. Procédure
Procédure
Type de procédure: Ouverte
La procédure est accélérée: non
Objet
Nature principale du marché: Services
Nomenclature principale (cpv): 90620000 Services de déneigement
5. Lot
Lot: LOT-0001
Titre: Område Norr
Lot: LOT-0002
Titre: Område Syd
2. Nós imeachta
Nós imeachta
An cineál nóis imeachta: Oscailte
Tá an nós imeachta á bhrostú: níl
Cuspóir
Cineál an chonartha: Seirbhísí
Príomhaicmiú (cpv): 90620000 Snow-clearing services
5. Luchtóg
Luchtóg: LOT-0001
Teideal: Område Norr
Luchtóg: LOT-0002
Teideal: Område Syd
2. Postupak
Postupak
Vrsta postupka: Otvoren
Postupak je ubrzan: ne
Svrha
Priroda ugovora: Usluge
Glavna klasifikacija (cpv): 90620000 Usluge čišćenja snijega
5. Grupa
Grupa: LOT-0001
Naslov: Område Norr
Grupa: LOT-0002
Naslov: Område Syd
402884-2026 - Gara
Bando di gara o di concessione – regime ordinario
Servizi
2. Procedura
Procedura
Tipo di proceduraAperta
La procedura è acceleratano
Finalità
Natura dell'appaltoServizi
Classificazione principale (cpv): 90620000 Servizi di sgombero neve
5. Lotto
LottoLOT-0001
TitoloOmråde Norr
LottoLOT-0002
TitoloOmråde Syd
402884-2026 - Konkursas
Skelbimas apie pirkimą arba koncesiją. Įprasta tvarka
Paslaugos
2. Procedūra
Procedūra
Pirkimo būdasAtviras
Procedūra pagreitintane
Tikslas
Sutarties objektasPaslaugos
Pagrindinis klasifikacijos kodas (cpv): 90620000 Sniego valymo paslaugos
5. Pirkimo dalis
Pirkimo dalisLOT-0001
PavadinimasOmråde Norr
Pirkimo dalisLOT-0002
PavadinimasOmråde Syd
Procedūras veids: Atklāta
Procedūra ir paātrināta: nē
Mērķis
Līguma veids: Pakalpojumi
Galvenā klasifikācija (cpv): 90620000 Sniega tīrīšanas pakalpojumi
5. Daļa
Daļa: LOT-0001
Nosaukums: Område Norr
Daļa: LOT-0002
Nosaukums: Område Syd
2. Proċedura
Proċedura
Tip ta’ proċedura: Miftuħa
Il-proċedura hija aċċellerata: le
Għan
Natura tal-kuntratt: Servizzi
Klassifikazzjoni prinċipali (cpv): 90620000 Servizzi tat-tindif tal-borra
5. Lott
Lott: LOT-0001
Titlu: Område Norr
Lott: LOT-0002
Titlu: Område Syd
Type procedure: Openbaar
De procedure wordt versneld: neen
Doel
Aard van het contract: Diensten
Belangrijkste classificatie (cpv): 90620000 Sneeuwruimingsdiensten
5. Perceel
Perceel: LOT-0001
Titel: Område Norr
Perceel: LOT-0002
Titel: Område Syd
Rodzaj procedury: Otwarta
Procedura jest przyspieszona: nie
Przeznaczenie
Charakter zamówienia: Usługi
Główna klasyfikacja (cpv): 90620000 Usługi odśnieżania
5. Część zamówienia
Część zamówienia: LOT-0001
Tytuł: Område Norr
Część zamówienia: LOT-0002
Tytuł: Område Syd
2. Procedimento
Procedimento
Tipo de procedimento: Aberto
O procedimento é acelerado: não
Finalidade
Natureza do contrato: Serviços
Classificação principal (cpv): 90620000 Serviços de limpeza de neve
402884-2026 - Procedură concurențială
Anunț de participare sau de concesionare - regim standard
Servicii
2. Procedură
Procedură
Tip de procedurăDeschisă
Procedura este acceleratănu
Scop
Natura contractuluiServicii
Clasificarea principală (cpv): 90620000 Servicii de deszăpezire
LotLOT-0001
TitluOmråde Norr
LotLOT-0002
TitluOmråde Syd
2. Postup
Postup
Druh postupu: Verejná súťaž
Postup je zrýchlený: nie
Účel
Druh zmluvy: Služby
Hlavná klasifikácia (cpv): 90620000 Odpratávanie snehu
5. Časť
Časť: LOT-0001
Názov: Område Norr
Časť: LOT-0002
Názov: Område Syd
2. Postopek
Postopek
Vrsta postopka: Odprti postopek
Postopek je pospešen: ne
Namen
Vrsta javnega naročila: Storitve
Glavna klasifikacijska oznaka (cpv): 90620000 Storitve odstranjevanja snega
5. Sklop
Sklop: LOT-0001
Sklop: LOT-0002
402884-2026 - Konkurrensutsättning
Meddelande om upphandling eller koncession – standardsystem
Tjänster
2. Förfarande
Förfarande
Typ av förfarandeÖppet
Förfarandet är påskyndatnej
Föremålet för upphandlingen
Kontraktets artTjänster
Huvudklassificering (cpv): 90620000 Snöröjning
5. Del (anbudsområde)
Del (anbudsområde)LOT-0001
Del (anbudsområde)LOT-0002