403019-2026 - Състезателна процедура
Финлaндия – Гранули, дребен чакъл, фин пясък, едрозърнест чакъл, обикновен чакъл, конгломерат (едър чакъл) и натрошен камък, смеси от камъни, едър пясък и други инертни материали – Kiviainekset toimitettuna, Hämeenlinna kaupunki
Обявление за поръчка или концесия – стандартен режим
Доставки
2. Процедура
Процедура
ЗаглавиеKiviainekset toimitettuna, Hämeenlinna kaupunki
ОписаниеHämeenlinnan kaupunki (myöhemmin hankintayksikkö / tilaaja) pyytää tarjoustanne Infran rakentamisen ja kunnossapidon kohteisiin toimitettavista kiviaineksista ja niihin liittyvistä palveluista tämän tarjouspyynnön ja sen liitteiden mukaisesti. Sopimustoimittajia pyritään valitsemaan kolme (3) kullekin hankinnan osa-alueelle. Mikäli johonkin osa-alueeseen ei saada riittävästi tarjouksia, sopimuksia tehdään vähemmän. Osatarjoukset osakokonaisuuksien sisällä sallitaan, eikä tarjoajan ole pakko tarjota jokaista osakokonaisuuden tuotetta. Kilometrikorvauksesta on annettava tarjous osa-alueen sisällä, muut kohteet osa-alueella ovat valittavissa. Mikäli kilometrikustannusta ei ole annettu tarjotussa osa-alueessa, tarjous ei ole tarjouspyynnön mukainen ja se hylätään. Sopimuskausi on noin kaksi (2) vuotta vuotta, alkaen arviolta heinäkuussa 2026. Sopimuskausi päättyy toukokuussa 2028
Вътрешен идентификаторHML/406/02.08.08/2026
Вид процедураОткрита
Процедурата се ускоряване
Основни характеристики на процедуратаHankintamenettelyn kulku on seuraava: 1. Hankintailmoitus ja tarjouspyyntöasiakirjat julkaistaan Hämeenlinnan kaupungin sähköisessä tarjouspalvelussa ja HILMA -ilmoituskanavassa 2. Lisätietokysymysten esittäminen ja niihin vastaaminen (Määräaikaan mennessä) 3. Tarjousten jättäminen (Määräaikaan mennessä) 4. Tarjousten avaaminen, tarjousten tarjouspyynnönmukaisuuden ja tarjoajien soveltuvuuden tarkistaminen, tarjousten vertailu ja mahdollisten tarkennusten pyytäminen tarjoajilta. 5. Hankintapäätöksen tekeminen, jonka liitteenä julkaistaan tarjousvertailu. Tarjoustiedot tulevat julkisiksi vasta päätöksen yhteydessä. 6. Tarjoajien rikosrekisteriotteiden tarkastaminen 7. Puitesopimusten solmiminen
Цел
Естество на поръчкатаДоставки
Основна класификация (cpv): 14212000 Гранули, дребен чакъл, фин пясък, едрозърнест чакъл, обикновен чакъл, конгломерат (едър чакъл) и натрошен камък, смеси от камъни, едър пясък и други инертни материали
5. Обособена позиция
Обособена позицияLOT-0001
ЗаглавиеKalliomurskeet toimitettuna
ОписаниеOsa-alueessa 1 (kalliomurskeet toimitettuna) pyydetään tarjouksia kiviaineksista toimitettuina toimittajan kalustolla. Sopimuskaudella tilaukset tehdään kunkin tuotteen osalta vertailuhinnaltaan edullisimmalta toimittajalta.
Вътрешен идентификатор1-0
Обособена позицияLOT-0002
ЗаглавиеHiekoitussepelit toimitettuna
ОписаниеOsa-alueessa 2 (hiekoitussepelit toimitettuna) pyydetään tarjouksia kiviaineksista toimitettuina toimittajan kalustolla. Sopimuskaudella tilaukset tehdään kunkin tuotteen osalta vertailuhinnaltaan edullisimmalta toimittajalta.
Вътрешен идентификатор2-1
Обособена позицияLOT-0003
ЗаглавиеSepelit toimitettuna
ОписаниеOsa-alueessa 3 (sepelit toimitettuna) pyydetään tarjouksia kiviaineksista toimitettuina toimittajan kalustolla. Sopimuskaudella tilaukset tehdään kunkin tuotteen osalta vertailuhinnaltaan edullisimmalta toimittajalta.
Вътрешен идентификатор3-2
Обособена позицияLOT-0004
ЗаглавиеHiekat ja erikoistuotteet toimitettuna
ОписаниеOsa-alueessa 4 (hiekat ja erikoistuotteet toimitettuna) pyydetään tarjouksia kiviaineksista toimitettuina toimittajan kalustolla. Sopimuskaudella tilaukset tehdään kunkin tuotteen osalta vertailuhinnaltaan edullisimmalta toimittajalta.
Вътрешен идентификатор4-3
403019-2026 - Zadávání
Finsko – Zrna, drť, prach z kamenů, říční štěrk, těžené nebo drcené kamenivo, kamenné směsi, štěrkopískové směsi a jiná plniva do betonu – Kiviainekset toimitettuna, Hämeenlinna kaupunki
Oznámení o zahájení zadávacího nebo koncesního řízení – standardní režim
Dodávky
2. Řízení
Řízení
Interní identifikátorHML/406/02.08.08/2026
Typ řízeníOtevřené
Řízení se zrychlíne
Účel
Charakter smlouvyDodávky
Hlavní klasifikace (cpv): 14212000 Zrna, drť, prach z kamenů, říční štěrk, těžené nebo drcené kamenivo, kamenné směsi, štěrkopískové směsi a jiná plniva do betonu
5. Část
ČástLOT-0001
NázevKalliomurskeet toimitettuna
Interní identifikátor1-0
ČástLOT-0002
NázevHiekoitussepelit toimitettuna
Interní identifikátor2-1
ČástLOT-0003
NázevSepelit toimitettuna
Interní identifikátor3-2
ČástLOT-0004
Interní identifikátor4-3
403019-2026 - Konkurrencevilkår
Finland – Granulater, skærver, pulver af sten, småsten, grus og knuste sten, stenblandinger, blandinger af sten og sand og andre tilslagsmaterialer – Kiviainekset toimitettuna, Hämeenlinna kaupunki
Udbuds- eller koncessionsbekendtgørelse – standardordningen
Varer
2. Procedure
Procedure
Intern IDHML/406/02.08.08/2026
UdbudsprocedureOffentligt udbud
Proceduren er en hasteprocedurenej
Formål
Kontraktens hovedformålVarer
Primær klassifikation (cpv): 14212000 Granulater, skærver, pulver af sten, småsten, grus og knuste sten, stenblandinger, blandinger af sten og sand og andre tilslagsmaterialer
5. Delkontrakt
DelkontraktLOT-0001
TitelKalliomurskeet toimitettuna
Intern ID1-0
DelkontraktLOT-0002
TitelHiekoitussepelit toimitettuna
Intern ID2-1
DelkontraktLOT-0003
TitelSepelit toimitettuna
Intern ID3-2
DelkontraktLOT-0004
Intern ID4-3
403019-2026 - Διαγωνισμός
Φινλανδία – Άμμος, λιθόκοκκοι, χαλίκι, λιθοτρίμματα και λιθόσκονη, κροκάλες, αμμοχάλικο, τεμαχισμένοι ή θρυμματισμένοι λίθοι, μείγματα αμμοχάλικου και άλλα αδρανή υλικά – Kiviainekset toimitettuna, Hämeenlinna kaupunki
Προκήρυξη σύμβασης ή σύμβασης παραχώρησης — τυποποιημένο καθεστώς
Αγαθά
2. Διαδικασία
Διαδικασία
Εσωτερικό αναγνωριστικόHML/406/02.08.08/2026
Είδος διαδικασίαςΑνοικτή
Η διαδικασία επιταχύνεταιόχι
Σκοπός
Χαρακτήρας της σύμβασηςΑγαθά
Κύρια ταξινόμηση (cpv): 14212000 Άμμος, λιθόκοκκοι, χαλίκι, λιθοτρίμματα και λιθόσκονη, κροκάλες, αμμοχάλικο, τεμαχισμένοι ή θρυμματισμένοι λίθοι, μείγματα αμμοχάλικου και άλλα αδρανή υλικά
5. Παρτίδα
ΠαρτίδαLOT-0001
ΤίτλοςKalliomurskeet toimitettuna
Εσωτερικό αναγνωριστικό1-0
ΠαρτίδαLOT-0002
ΤίτλοςHiekoitussepelit toimitettuna
Εσωτερικό αναγνωριστικό2-1
ΠαρτίδαLOT-0003
ΤίτλοςSepelit toimitettuna
Εσωτερικό αναγνωριστικό3-2
ΠαρτίδαLOT-0004
Εσωτερικό αναγνωριστικό4-3
403019-2026 - Competition
Finland – Granules, chippings, stone powder, pebbles, gravel, broken and crushed stone, stone mixtures, sand-gravel mixtures and other aggregates – Kiviainekset toimitettuna, Hämeenlinna kaupunki
Contract or concession notice – standard regime
Supplies
Internal identifierHML/406/02.08.08/2026
Type of procedureOpen
The procedure is acceleratedno
Purpose
Main nature of the contractSupplies
Main classification (cpv): 14212000 Granules, chippings, stone powder, pebbles, gravel, broken and crushed stone, stone mixtures, sand-gravel mixtures and other aggregates
5. Lot
LotLOT-0001
TitleKalliomurskeet toimitettuna
Internal identifier1-0
LotLOT-0002
TitleHiekoitussepelit toimitettuna
Internal identifier2-1
LotLOT-0003
TitleSepelit toimitettuna
Internal identifier3-2
LotLOT-0004
Internal identifier4-3
403019-2026 - Licitación
Finlandia – Gránulos, gravilla, polvo de piedra, guijarros, grava, piedras partidas y machacadas, mezclas de piedra, mezclas arena-grava y demás agregados – Kiviainekset toimitettuna, Hämeenlinna kaupunki
Anuncio de contrato o de concesión. Régimen normal
Suministros
2. Procedimiento
Procedimiento
Identificador internoHML/406/02.08.08/2026
Tipo de procedimientoAbierto
El procedimiento está aceleradono
Finalidad
Naturaleza del contratoSuministros
Clasificación principal (cpv): 14212000 Gránulos, gravilla, polvo de piedra, guijarros, grava, piedras partidas y machacadas, mezclas de piedra, mezclas arena-grava y demás agregados
5. Lote
LoteLOT-0001
TítuloKalliomurskeet toimitettuna
Identificador interno1-0
LoteLOT-0002
TítuloHiekoitussepelit toimitettuna
Identificador interno2-1
LoteLOT-0003
TítuloSepelit toimitettuna
Identificador interno3-2
LoteLOT-0004
Identificador interno4-3
403019-2026 - Hange
Soome – Graanulid, puru, kivipulber, veerised, kruus, murtud ja purustatud kivid, kivisegu, liiva-kruusasegu jt killustikud – Kiviainekset toimitettuna, Hämeenlinna kaupunki
Hanketeade või kontsessiooniteade – üldkord
Asjad
2. Menetlus
Menetlus
Sisemine tunnusHML/406/02.08.08/2026
Menetluse liikAvatud
Kiirendatud menetlusei
Eesmärk
Lepingu olemusAsjad
Peamine liigitus (cpv): 14212000 Graanulid, puru, kivipulber, veerised, kruus, murtud ja purustatud kivid, kivisegu, liiva-kruusasegu jt killustikud
5. Osa
OsaLOT-0001
PealkiriKalliomurskeet toimitettuna
Sisemine tunnus1-0
OsaLOT-0002
PealkiriHiekoitussepelit toimitettuna
Sisemine tunnus2-1
OsaLOT-0003
PealkiriSepelit toimitettuna
Sisemine tunnus3-2
OsaLOT-0004
Sisemine tunnus4-3
403019-2026 - Kilpailu
Suomi – Hiekka, hienosora, kivimurske, kivijauhe, pikkukivet, sora, sepeli, kiviseokset, hiekka-soraseokset ja muut kiviainekset – Kiviainekset toimitettuna, Hämeenlinna kaupunki
Hankintailmoitus tai käyttöoikeussopimusta koskeva ilmoitus – vakiojärjestelmä
Tavarahankinnat
2. Menettely
Menettely
Sisäinen tunnisteHML/406/02.08.08/2026
Menettelyn tyyppiAvoin
Käytetään nopeutettua menettelyäei
Tarkoitus
Pääasiallinen hankintalajiTavarahankinnat
Pääasiallinen luokitus (cpv): 14212000 Hiekka, hienosora, kivimurske, kivijauhe, pikkukivet, sora, sepeli, kiviseokset, hiekka-soraseokset ja muut kiviainekset
Ilmoituksen nimiKalliomurskeet toimitettuna
Sisäinen tunniste1-0
Ilmoituksen nimiHiekoitussepelit toimitettuna
Sisäinen tunniste2-1
Ilmoituksen nimiSepelit toimitettuna
Sisäinen tunniste3-2
Sisäinen tunniste4-3
403019-2026 - Iomaíocht
Fógra maidir le conradh nó lamháltas — an gnáthchóras
Soláthairtí
2. Nós imeachta
Nós imeachta
Aitheantóir inmheánachHML/406/02.08.08/2026
An cineál nóis imeachtaOscailte
Tá an nós imeachta á bhrostúníl
Cuspóir
Cineál an chonarthaSoláthairtí
5. Luchtóg
LuchtógLOT-0001
TeidealKalliomurskeet toimitettuna
Aitheantóir inmheánach1-0
LuchtógLOT-0002
TeidealHiekoitussepelit toimitettuna
Aitheantóir inmheánach2-1
LuchtógLOT-0003
TeidealSepelit toimitettuna
Aitheantóir inmheánach3-2
LuchtógLOT-0004
Aitheantóir inmheánach4-3
403019-2026 - Nadmetanje
Finska – Granule, sitni drobljenac i kameni prah, obluci, šljunak, drobljenac i lomljenac, mješavine kamena, mješavine pijeska i šljunka te drugi agregati – Kiviainekset toimitettuna, Hämeenlinna kaupunki
Obavijest o nadmetanju ili koncesiji – standardni režim
Roba
2. Postupak
Postupak
Interna identifikacijska oznakaHML/406/02.08.08/2026
Vrsta postupkaOtvoren
Postupak je ubrzanne
Svrha
Priroda ugovoraRoba
Glavna klasifikacija (cpv): 14212000 Granule, sitni drobljenac i kameni prah, obluci, šljunak, drobljenac i lomljenac, mješavine kamena, mješavine pijeska i šljunka te drugi agregati
5. Grupa
GrupaLOT-0001
NaslovKalliomurskeet toimitettuna
Interna identifikacijska oznaka1-0
GrupaLOT-0002
NaslovHiekoitussepelit toimitettuna
Interna identifikacijska oznaka2-1
GrupaLOT-0003
NaslovSepelit toimitettuna
Interna identifikacijska oznaka3-2
GrupaLOT-0004
Interna identifikacijska oznaka4-3
403019-2026 - Verseny
Finnország – Kőszemcse, kőszilánk, kőpor, kavics, sóder, tört és zúzott kő, kőkeverék, homok-sóder keverék és egyéb aggregátum – Kiviainekset toimitettuna, Hämeenlinna kaupunki
Eljárást megindító vagy koncessziós hirdetmény – klasszikus ajánlatkérőkre vonatkozó szabályok
Árubeszerzés
2. Eljárás
Eljárás
Belső azonosítóHML/406/02.08.08/2026
Az eljárás típusaNyitott
Az eljárás gyorsítottnem
Cél
A szerződés jellegeÁrubeszerzés
Fő osztályozás (cpv): 14212000 Kőszemcse, kőszilánk, kőpor, kavics, sóder, tört és zúzott kő, kőkeverék, homok-sóder keverék és egyéb aggregátum
5. Rész
RészLOT-0001
CímKalliomurskeet toimitettuna
Belső azonosító1-0
RészLOT-0002
CímHiekoitussepelit toimitettuna
Belső azonosító2-1
RészLOT-0003
CímSepelit toimitettuna
Belső azonosító3-2
RészLOT-0004
Belső azonosító4-3
403019-2026 - Gara
Finlandia – Granulati, graniglia, sabbia di frantoio, ciottoli, ghiaia, breccia e pietrischetto, miscele di pietra, sabbia ghiaiosa ed altri aggregati – Kiviainekset toimitettuna, Hämeenlinna kaupunki
Bando di gara o di concessione – regime ordinario
Forniture
2. Procedura
Procedura
Tipo di proceduraAperta
La procedura è acceleratano
Finalità
Natura dell'appaltoForniture
Classificazione principale (cpv): 14212000 Granulati, graniglia, sabbia di frantoio, ciottoli, ghiaia, breccia e pietrischetto, miscele di pietra, sabbia ghiaiosa ed altri aggregati
5. Lotto
LottoLOT-0001
TitoloKalliomurskeet toimitettuna
Identificativo interno1-0
LottoLOT-0002
TitoloHiekoitussepelit toimitettuna
Identificativo interno2-1
LottoLOT-0003
TitoloSepelit toimitettuna
Identificativo interno3-2
LottoLOT-0004
Identificativo interno4-3
403019-2026 - Konkursas
Suomija – Susmulkinti akmenys, skalda, akmens milteliai, žvirgždas, žvyras, skalda, akmenų mišiniai, smėlio ir žvyro mišiniai ir kiti užpildai – Kiviainekset toimitettuna, Hämeenlinna kaupunki
Skelbimas apie pirkimą arba koncesiją. Įprasta tvarka
Prekės
2. Procedūra
Procedūra
Vidaus identifikatoriusHML/406/02.08.08/2026
Pirkimo būdasAtviras
Procedūra pagreitintane
Tikslas
Sutarties objektasPrekės
Pagrindinis klasifikacijos kodas (cpv): 14212000 Susmulkinti akmenys, skalda, akmens milteliai, žvirgždas, žvyras, skalda, akmenų mišiniai, smėlio ir žvyro mišiniai ir kiti užpildai
5. Pirkimo dalis
Pirkimo dalisLOT-0001
PavadinimasKalliomurskeet toimitettuna
Vidaus identifikatorius1-0
Pirkimo dalisLOT-0002
Vidaus identifikatorius2-1
Pirkimo dalisLOT-0003
PavadinimasSepelit toimitettuna
Vidaus identifikatorius3-2
Pirkimo dalisLOT-0004
Vidaus identifikatorius4-3
403019-2026 - Konkurss
Somija – Granulas, lauskas, akmens putekļi, oļi, grants, akmens šķembas un drupinātais akmens, akmens maisījumi, smilts un grants maisījumi un citas masas – Kiviainekset toimitettuna, Hämeenlinna kaupunki
Paziņojums par līgumu vai paziņojums par koncesiju — standarta režīms
Piegādes
Iekšējais identifikatorsHML/406/02.08.08/2026
Procedūras veidsAtklāta
Procedūra ir paātrināta
Mērķis
Līguma veidsPiegādes
Galvenā klasifikācija (cpv): 14212000 Granulas, lauskas, akmens putekļi, oļi, grants, akmens šķembas un drupinātais akmens, akmens maisījumi, smilts un grants maisījumi un citas masas
5. Daļa
DaļaLOT-0001
NosaukumsKalliomurskeet toimitettuna
Iekšējais identifikators1-0
DaļaLOT-0002
NosaukumsHiekoitussepelit toimitettuna
Iekšējais identifikators2-1
DaļaLOT-0003
NosaukumsSepelit toimitettuna
Iekšējais identifikators3-2
DaļaLOT-0004
Iekšējais identifikators4-3
403019-2026 - Procedura konkurencyjna
Finlandia – Granulaty, odłamki, kamień sproszkowany, otoczaki, żwir, kamień rozłupany oraz pokruszony, mieszanki kamienia, mieszanki piasku i żwiru oraz inne kruszywo – Kiviainekset toimitettuna, Hämeenlinna kaupunki
Ogłoszenie o zamówieniu lub ogłoszenie o koncesji – tryb standardowy
Dostawy
Wewnętrzny identyfikatorHML/406/02.08.08/2026
Rodzaj proceduryOtwarta
Procedura jest przyspieszonanie
Przeznaczenie
Charakter zamówieniaDostawy
Główna klasyfikacja (cpv): 14212000 Granulaty, odłamki, kamień sproszkowany, otoczaki, żwir, kamień rozłupany oraz pokruszony, mieszanki kamienia, mieszanki piasku i żwiru oraz inne kruszywo
5. Część zamówienia
Część zamówieniaLOT-0001
TytułKalliomurskeet toimitettuna
Wewnętrzny identyfikator1-0
Część zamówieniaLOT-0002
TytułHiekoitussepelit toimitettuna
Wewnętrzny identyfikator2-1
Część zamówieniaLOT-0003
TytułSepelit toimitettuna
Wewnętrzny identyfikator3-2
Część zamówieniaLOT-0004
Wewnętrzny identyfikator4-3
403019-2026 - Concurso
Finlândia – Grânulos, cascalho, pós de pedra, seixos rolados, saibro, pedra britada e triturada, misturas de pedra, seixo-escória e outros agregados – Kiviainekset toimitettuna, Hämeenlinna kaupunki
Anúncio de concurso ou de concessão – regime normal
Fornecimentos
2. Procedimento
Procedimento
Tipo de procedimentoAberto
O procedimento é aceleradonão
Finalidade
Natureza do contratoFornecimentos
Classificação principal (cpv): 14212000 Grânulos, cascalho, pós de pedra, seixos rolados, saibro, pedra britada e triturada, misturas de pedra, seixo-escória e outros agregados
403019-2026 - Procedură concurențială
Finlanda – Granule, criblură, nisip fin, pietre mici, pietriş, piatră fărâmiţată şi concasată, amestecuri de piatră, amestec de nisip şi pietriş şi alte agregate – Kiviainekset toimitettuna, Hämeenlinna kaupunki
Anunț de participare sau de concesionare - regim standard
Produse
2. Procedură
Procedură
Identificator internHML/406/02.08.08/2026
Tip de procedurăDeschisă
Procedura este acceleratănu
Scop
Natura contractuluiProduse
Clasificarea principală (cpv): 14212000 Granule, criblură, nisip fin, pietre mici, pietriş, piatră fărâmiţată şi concasată, amestecuri de piatră, amestec de nisip şi pietriş şi alte agregate
TitluKalliomurskeet toimitettuna
Identificator intern1-0
TitluHiekoitussepelit toimitettuna
Identificator intern2-1
TitluSepelit toimitettuna
Identificator intern3-2
Identificator intern4-3
403019-2026 - Súťaž
Fínsko – Granuly, dryina, kamenný prach, riečny štrk, horninová drvina, drvený a mletý kameň, kamenné zmesi, štrkopieskové zmesi a iné štrkopiesky do betónu – Kiviainekset toimitettuna, Hämeenlinna kaupunki
Oznámenie o vyhlásení verejného obstarávania alebo oznámenie o koncesii – štandardný režim
Tovary
2. Postup
Postup
Druh postupuVerejná súťaž
Postup je zrýchlenýnie
Druh zmluvyTovary
Hlavná klasifikácia (cpv): 14212000 Granuly, dryina, kamenný prach, riečny štrk, horninová drvina, drvený a mletý kameň, kamenné zmesi, štrkopieskové zmesi a iné štrkopiesky do betónu
5. Časť
ČasťLOT-0001
NázovKalliomurskeet toimitettuna
Interný identifikátor1-0
ČasťLOT-0002
NázovHiekoitussepelit toimitettuna
Interný identifikátor2-1
ČasťLOT-0003
NázovSepelit toimitettuna
Interný identifikátor3-2
ČasťLOT-0004
Interný identifikátor4-3
403019-2026 - Javni razpis
Finska – Drobljenci, odlomki, prah iz kamna, prodniki, gramoz, lomljen in drobljen kamen, mešanice kamna, mešanice peska in gramoza ter drugi agregati – Kiviainekset toimitettuna, Hämeenlinna kaupunki
Obvestilo o koncesiji ali naročilu – standardna ureditev
Blago
2. Postopek
Postopek
Vrsta postopkaOdprti postopek
Postopek je pospešenne
Namen
Vrsta javnega naročilaBlago
Glavna klasifikacijska oznaka (cpv): 14212000 Drobljenci, odlomki, prah iz kamna, prodniki, gramoz, lomljen in drobljen kamen, mešanice kamna, mešanice peska in gramoza ter drugi agregati
5. Sklop
SklopLOT-0001
Notranji identifikator1-0
SklopLOT-0002
Notranji identifikator2-1
SklopLOT-0003
Notranji identifikator3-2
SklopLOT-0004
Notranji identifikator4-3
403019-2026 - Konkurrensutsättning
Finland – Granulat, stenflis, stenpulver, bokad sten, grus, krossad sten, stenblandningar, sandblandningar och övrig ballast – Kiviainekset toimitettuna, Hämeenlinna kaupunki
Meddelande om upphandling eller koncession – standardsystem
Varor
2. Förfarande
Förfarande
Intern identifierareHML/406/02.08.08/2026
Typ av förfarandeÖppet
Förfarandet är påskyndatnej
Föremålet för upphandlingen
Kontraktets artVaror
Huvudklassificering (cpv): 14212000 Granulat, stenflis, stenpulver, bokad sten, grus, krossad sten, stenblandningar, sandblandningar och övrig ballast
5. Del (anbudsområde)
Del (anbudsområde)LOT-0001
Intern identifierare1-0
Del (anbudsområde)LOT-0002
Intern identifierare2-1
Del (anbudsområde)LOT-0003
Intern identifierare3-2
Del (anbudsområde)LOT-0004
Intern identifierare4-3