403117-2026 - Състезателна процедура
Pyмъния – Услуги по експлоатация на гори – Prestari servicii exploatare forestiera
Обявление за поръчка или концесия – стандартен режим
Услуги
2. Процедура
Процедура
ЗаглавиеPrestari servicii exploatare forestiera
ОписаниеPrestari servicii exploatare forestiera pentru asigurarea nevoilor de lemn de foc pentru populatia din Comuna Telciu si institutiile pulice de pe raza comunei
Вътрешен идентификатор25327840202638
Вид процедураОткрита
Процедурата се ускоряване
Цел
Естество на поръчкатаУслуги
Основна класификация (cpv): 77211100 Услуги по експлоатация на гори
5. Обособена позиция
Обособена позицияLOT-0001
Заглавие442 Rebrisoara Seaca Rarituri
ОписаниеServicii de exploatare forestiera , 851.09 mc, UP IV, ua 16A pentru asigurarea necesarului de lemn pentu foc populatie.
Вътрешен идентификатор1
Обособена позицияLOT-0002
Заглавие443 Izvorul Poienii Rarituri
ОписаниеServicii de exploatare forestiera , 1326.83 mc, UPII, ua 93B, 98B pentru asigurarea necesarului de lemn pentu foc populatie.
Вътрешен идентификатор2
403117-2026 - Zadávání
Rumunsko – Služby při těžbě řeziva – Prestari servicii exploatare forestiera
Oznámení o zahájení zadávacího nebo koncesního řízení – standardní režim
Služby
2. Řízení
Řízení
Interní identifikátor25327840202638
Typ řízeníOtevřené
Řízení se zrychlíne
Účel
Charakter smlouvySlužby
Hlavní klasifikace (cpv): 77211100 Služby při těžbě řeziva
5. Část
ČástLOT-0001
Název442 Rebrisoara Seaca Rarituri
Interní identifikátor1
ČástLOT-0002
Název443 Izvorul Poienii Rarituri
Interní identifikátor2
403117-2026 - Konkurrencevilkår
Udbuds- eller koncessionsbekendtgørelse – standardordningen
Tjenesteydelser
2. Procedure
Procedure
Intern ID25327840202638
UdbudsprocedureOffentligt udbud
Proceduren er en hasteprocedurenej
Formål
Kontraktens hovedformålTjenesteydelser
Primær klassifikation (cpv): 77211100 Skovhugst
5. Delkontrakt
DelkontraktLOT-0001
Titel442 Rebrisoara Seaca Rarituri
Intern ID1
DelkontraktLOT-0002
Titel443 Izvorul Poienii Rarituri
Intern ID2
403117-2026 - Wettbewerb
Auftrags- oder Konzessionsbekanntmachung – Standardregelung
Dienstleistungen
2. Verfahren
Verfahren
Interne Kennung25327840202638
VerfahrensartOffenes Verfahren
Das Verfahren wird beschleunigtnein
Zweck
Art des AuftragsDienstleistungen
Haupteinstufung (cpv): 77211100 Holzfällung
5. Los
LosLOT-0001
Interne Kennung1
LosLOT-0002
Interne Kennung2
403117-2026 - Licitación
Rumanía – Servicios de producción maderera – Prestari servicii exploatare forestiera
Anuncio de contrato o de concesión. Régimen normal
Servicios
2. Procedimiento
Procedimiento
Identificador interno25327840202638
Tipo de procedimientoAbierto
El procedimiento está aceleradono
Finalidad
Naturaleza del contratoServicios
Clasificación principal (cpv): 77211100 Servicios de producción maderera
5. Lote
LoteLOT-0001
Título442 Rebrisoara Seaca Rarituri
Identificador interno1
LoteLOT-0002
Título443 Izvorul Poienii Rarituri
Identificador interno2
403117-2026 - Kilpailu
Romania – Puunkorjuupalvelut – Prestari servicii exploatare forestiera
Hankintailmoitus tai käyttöoikeussopimusta koskeva ilmoitus – vakiojärjestelmä
Palvelut
2. Menettely
Menettely
Sisäinen tunniste25327840202638
Menettelyn tyyppiAvoin
Käytetään nopeutettua menettelyäei
Tarkoitus
Pääasiallinen hankintalajiPalvelut
Pääasiallinen luokitus (cpv): 77211100 Puunkorjuupalvelut
5. Osa
OsaLOT-0001
Ilmoituksen nimi442 Rebrisoara Seaca Rarituri
Sisäinen tunniste1
OsaLOT-0002
Ilmoituksen nimi443 Izvorul Poienii Rarituri
Sisäinen tunniste2
403117-2026 - Mise en concurrence
Roumanie – Services d'exploitation forestière – Prestari servicii exploatare forestiera
Avis de marché ou de concession – régime ordinaire
Services
2. Procédure
Procédure
Identifiant interne25327840202638
Type de procédureOuverte
La procédure est accéléréenon
Objet
Nature principale du marchéServices
Nomenclature principale (cpv): 77211100 Services d'exploitation forestière
5. Lot
LotLOT-0001
Titre442 Rebrisoara Seaca Rarituri
Identifiant interne1
LotLOT-0002
Titre443 Izvorul Poienii Rarituri
Identifiant interne2
403117-2026 - Iomaíocht
An Rómáin – Timber harvesting services – Prestari servicii exploatare forestiera
Fógra maidir le conradh nó lamháltas — an gnáthchóras
Seirbhísí
2. Nós imeachta
Nós imeachta
Aitheantóir inmheánach25327840202638
An cineál nóis imeachtaOscailte
Tá an nós imeachta á bhrostúníl
Cuspóir
Cineál an chonarthaSeirbhísí
Príomhaicmiú (cpv): 77211100 Timber harvesting services
5. Luchtóg
LuchtógLOT-0001
Teideal442 Rebrisoara Seaca Rarituri
Aitheantóir inmheánach1
LuchtógLOT-0002
Teideal443 Izvorul Poienii Rarituri
Aitheantóir inmheánach2
403117-2026 - Verseny
Románia – Faanyag-, épületfa-kitermelési szolgáltatások – Prestari servicii exploatare forestiera
Eljárást megindító vagy koncessziós hirdetmény – klasszikus ajánlatkérőkre vonatkozó szabályok
Szolgáltatásmegrendelés
2. Eljárás
Eljárás
Belső azonosító25327840202638
Az eljárás típusaNyitott
Az eljárás gyorsítottnem
Cél
A szerződés jellegeSzolgáltatásmegrendelés
Fő osztályozás (cpv): 77211100 Faanyag-, épületfa-kitermelési szolgáltatások
5. Rész
RészLOT-0001
Cím442 Rebrisoara Seaca Rarituri
Belső azonosító1
RészLOT-0002
Cím443 Izvorul Poienii Rarituri
Belső azonosító2
403117-2026 - Gara
Romania – Servizi di sfruttamento forestale – Prestari servicii exploatare forestiera
Bando di gara o di concessione – regime ordinario
Servizi
2. Procedura
Procedura
Identificativo interno25327840202638
Tipo di proceduraAperta
La procedura è acceleratano
Finalità
Natura dell'appaltoServizi
Classificazione principale (cpv): 77211100 Servizi di sfruttamento forestale
5. Lotto
LottoLOT-0001
Titolo442 Rebrisoara Seaca Rarituri
Identificativo interno1
LottoLOT-0002
Titolo443 Izvorul Poienii Rarituri
Identificativo interno2
403117-2026 - Konkursas
Rumunija – Statybinės miško medžiagos kirtimo paslaugos – Prestari servicii exploatare forestiera
Skelbimas apie pirkimą arba koncesiją. Įprasta tvarka
Paslaugos
2. Procedūra
Procedūra
Vidaus identifikatorius25327840202638
Pirkimo būdasAtviras
Procedūra pagreitintane
Tikslas
Sutarties objektasPaslaugos
Pagrindinis klasifikacijos kodas (cpv): 77211100 Statybinės miško medžiagos kirtimo paslaugos
5. Pirkimo dalis
Pirkimo dalisLOT-0001
Vidaus identifikatorius1
Pirkimo dalisLOT-0002
Pavadinimas443 Izvorul Poienii Rarituri
Vidaus identifikatorius2
403117-2026 - Konkurss
Rumānija – Kokmateriālu ieguves pakalpojumi – Prestari servicii exploatare forestiera
Paziņojums par līgumu vai paziņojums par koncesiju — standarta režīms
Pakalpojumi
Iekšējais identifikators25327840202638
Procedūras veidsAtklāta
Procedūra ir paātrināta
Mērķis
Līguma veidsPakalpojumi
Galvenā klasifikācija (cpv): 77211100 Kokmateriālu ieguves pakalpojumi
5. Daļa
DaļaLOT-0001
Nosaukums442 Rebrisoara Seaca Rarituri
Iekšējais identifikators1
DaļaLOT-0002
Nosaukums443 Izvorul Poienii Rarituri
Iekšējais identifikators2
403117-2026 - Kompetizzjoni
Ir-Rumanija – Servizzi tal-ħsad ta' l-injam – Prestari servicii exploatare forestiera
Avviż tal-kuntratt jew tal-konċessjoni – reġim standard
Servizzi
2. Proċedura
Proċedura
Identifikatur intern25327840202638
Tip ta’ proċeduraMiftuħa
Il-proċedura hija aċċelleratale
Għan
Natura tal-kuntrattServizzi
Klassifikazzjoni prinċipali (cpv): 77211100 Servizzi tal-ħsad ta' l-injam
5. Lott
LottLOT-0001
Titlu442 Rebrisoara Seaca Rarituri
Identifikatur intern1
LottLOT-0002
Titlu443 Izvorul Poienii Rarituri
Identifikatur intern2
403117-2026 - Procedura konkurencyjna
Rumunia – Usługi cięcia drewna – Prestari servicii exploatare forestiera
Ogłoszenie o zamówieniu lub ogłoszenie o koncesji – tryb standardowy
Usługi
Wewnętrzny identyfikator25327840202638
Rodzaj proceduryOtwarta
Procedura jest przyspieszonanie
Przeznaczenie
Charakter zamówieniaUsługi
Główna klasyfikacja (cpv): 77211100 Usługi cięcia drewna
5. Część zamówienia
Część zamówieniaLOT-0001
Tytuł442 Rebrisoara Seaca Rarituri
Wewnętrzny identyfikator1
Część zamówieniaLOT-0002
Tytuł443 Izvorul Poienii Rarituri
Wewnętrzny identyfikator2
403117-2026 - Concurso
Roménia – Serviços de produção de madeira – Prestari servicii exploatare forestiera
Anúncio de concurso ou de concessão – regime normal
Serviços
2. Procedimento
Procedimento
Tipo de procedimentoAberto
O procedimento é aceleradonão
Finalidade
Natureza do contratoServiços
Classificação principal (cpv): 77211100 Serviços de produção de madeira
403117-2026 - Súťaž
Rumunsko – Ťažba stavebného dreva – Prestari servicii exploatare forestiera
Oznámenie o vyhlásení verejného obstarávania alebo oznámenie o koncesii – štandardný režim
2. Postup
Postup
Interný identifikátor25327840202638
Druh postupuVerejná súťaž
Postup je zrýchlenýnie
Druh zmluvySlužby
Hlavná klasifikácia (cpv): 77211100 Ťažba stavebného dreva
5. Časť
ČasťLOT-0001
Názov442 Rebrisoara Seaca Rarituri
Interný identifikátor1
ČasťLOT-0002
Názov443 Izvorul Poienii Rarituri
Interný identifikátor2
403117-2026 - Javni razpis
Romunija – Storitve pospravljanja lesa – Prestari servicii exploatare forestiera
Obvestilo o koncesiji ali naročilu – standardna ureditev
Storitve
2. Postopek
Postopek
Notranji identifikator25327840202638
Vrsta postopkaOdprti postopek
Postopek je pospešenne
Namen
Vrsta javnega naročilaStoritve
Glavna klasifikacijska oznaka (cpv): 77211100 Storitve pospravljanja lesa
5. Sklop
SklopLOT-0001
Naslov442 Rebrisoara Seaca Rarituri
Notranji identifikator1
SklopLOT-0002
Naslov443 Izvorul Poienii Rarituri
Notranji identifikator2
403117-2026 - Konkurrensutsättning
Meddelande om upphandling eller koncession – standardsystem
Tjänster
2. Förfarande
Förfarande
Intern identifierare25327840202638
Typ av förfarandeÖppet
Förfarandet är påskyndatnej
Föremålet för upphandlingen
Kontraktets artTjänster
Huvudklassificering (cpv): 77211100 Timmerblädning
5. Del (anbudsområde)
Del (anbudsområde)LOT-0001
Intern identifierare1
Del (anbudsområde)LOT-0002
Intern identifierare2