2. Процедура
Процедура
Заглавие: Wykonywanie okresowych kontroli przewodów kominowych wentylacyjnych i spalinowych wraz z ich czyszczeniem w budynkach będących w zasobie OR AMW w Poznaniu
Описание: 1. Przedmiotem zamówienia jest wykonywanie okresowych kontroli przewodów kominowych wentylacyjnych i spalinowych wraz z ich czyszczeniem w budynkach będących w zasobie OR AMW w Poznaniu. 2. Szczegółowy opis przedmiotu zamówienia zawarty jest w załączniku nr 1 do SWZ.
Предишно обявление: 225590-2026
Вътрешен идентификатор: BP-DZP.2610.82.2026
Вид процедура: Открита
Процедурата се ускорява: да
Обосновка на ускорената процедура: Zamawiający, po przeanalizowaniu całokształtu okoliczności faktycznych i prawnych towarzyszących rozpatrywanemu zamówieniu, stwierdza, że rozstrzygnięcie postępowania i zawarcie umowy w sprawie zamówienia publicznego przy zachowaniu standardowego terminu składania ofert w istotny sposób zagraża interesom Zamawiającego i może prowadzić do poważnych konsekwencji prawnych i finansowych. Pilna potrzeba udzielenia zamówienia i skrócenie terminu składania ofert są konieczne z uwagi na ryzyko niezrealizowania zaplanowanej usługi, co było by sprzeczne z obowiązującymi przepisami tj. Ustawa z dnia 7 lipca 1994r – Prawo Budowlane (Dz.U. 2026r. poz. 524 ze zm.) i Rozporządzenie Ministra Spraw Wewnętrznych i Administracji z dnia 7 czerwca 2010r w sprawie ochrony przeciwpożarowej budynków, innych obiektów i terenów (Dz.U.2024r.poz.1716). W dniu 01.04.2026 r. Zamawiający opublikował postępowanie nr BP-DZP.2610.41.2026 na wykonywanie okresowych kontroli przewodów kominowych wentylacyjnych i spalinowych wraz z ich czyszczeniem w budynkach będących w zasobie OR AMW w Poznaniu, (Numer publikacji ogłoszenia: 225590-2026). Natomiast dnia 14.05.2026 r. postępowanie zostało unieważnione na podstawie art. 255 pkt 3 ustawy Prawo zamówień publicznych tj. w postępowaniu zostały złożone dwie oferty, oferta z najniższą ceną przewyższa kwotę, jaką Zamawiający zamierza przeznaczyć na sfinansowanie zamówienia. Należy również podkreślić, że skrócenie terminu składania ofert w oparciu o art. 138 ust. 2 pkt 2 ustawy Pzp nie zostało przez ustawodawcę uzależnione od tego, czy stan pilnej potrzeby wynika z przyczyn leżących po stronie Zamawiającego, ani od tego, czy można było go wcześniej przewidzieć. Przesunięcie realizacji zamówienia na drugą połowę roku wynikało z konieczności dostosowania harmonogramu inwestycji do terminu przyznania i uruchomienia środków budżetowych, a także zakończenia niezbędnych uzgodnień technicznych i formalno-prawnych, umożliwiających przeprowadzenie procedury zgodnie z przepisami. W odróżnieniu od przepisu art. 209 ust. 1 pkt 4 ustawy Pzp, który uzależnia dopuszczalność zastosowania trybu negocjacji bez ogłoszenia od „pilnej potrzeby udzielenia zamówienia niewynikającej z przyczyn leżących po stronie Zamawiającego, której wcześniej nie można było przewidzieć”, art. 138 ust. 2 pkt 2 nie przewiduje tak daleko idących ograniczeń. Przesłanki wskazane w tym przepisie są mniej rygorystyczne, co jest uzasadnione tym, że jego zastosowanie prowadzi jedynie do skrócenia terminów w przetargu, a nie do wyłączenia zasady konkurencyjności. Ponadto, ze względu na charakter przedmiotu zamówienia oraz jego ponowienia, przygotowanie oferty przez wykonawców nie powinno być czasochłonne ani nadmiernie skomplikowane, wobec czego skrócenie terminu składania ofert do 15 dni nie powinno mieć negatywnego wpływu na konkurencyjność postępowania.
Цел
Естество на поръчката: Услуги
Основна класификация (cpv): 71630000 Услуги по технически изпитвания и контрол
5. Обособена позиция
Обособена позиция: LOT-0001
Вътрешен идентификатор: Wykonywanie okresowych kontroli przewodów kominowych wentylacyjnych i spalinowych wraz z ich czyszczeniem w budynkach będących w zasobie OR AMW w Poznaniu
2. Procedure
Procedure
Tidligere bekendtgørelse: 225590-2026
Intern ID: BP-DZP.2610.82.2026
Udbudsprocedure: Offentligt udbud
Proceduren er en hasteprocedure: ja
Formål
Kontraktens hovedformål: Tjenesteydelser
Primær klassifikation (cpv): 71630000 Teknisk inspektion og prøvning
5. Delkontrakt
Delkontrakt: LOT-0001
Previous notice: 225590-2026
Internal identifier: BP-DZP.2610.82.2026
Type of procedure: Open
The procedure is accelerated: yes
Purpose
Main nature of the contract: Services
Main classification (cpv): 71630000 Technical inspection and testing services
5. Lot
Lot: LOT-0001
2. Procedimiento
Procedimiento
Anuncio anterior: 225590-2026
Identificador interno: BP-DZP.2610.82.2026
Tipo de procedimiento: Abierto
El procedimiento está acelerado: sí
Finalidad
Naturaleza del contrato: Servicios
Clasificación principal (cpv): 71630000 Servicios de inspección y ensayo técnicos
5. Lote
Lote: LOT-0001
2. Menetlus
Menetlus
Eelmine teade: 225590-2026
Sisemine tunnus: BP-DZP.2610.82.2026
Menetluse liik: Avatud
Kiirendatud menetlus: jah
Eesmärk
Lepingu olemus: Teenused
Peamine liigitus (cpv): 71630000 Tehnilise ülevaatuse ja teimimise teenused
5. Osa
Osa: LOT-0001
2. Procédure
Procédure
Avis précédent: 225590-2026
Identifiant interne: BP-DZP.2610.82.2026
Type de procédure: Ouverte
La procédure est accélérée: oui
Objet
Nature principale du marché: Services
Nomenclature principale (cpv): 71630000 Services de contrôle et d'essais techniques
2. Nós imeachta
Nós imeachta
An fógra roimhe seo: 225590-2026
Aitheantóir inmheánach: BP-DZP.2610.82.2026
An cineál nóis imeachta: Oscailte
Tá an nós imeachta á bhrostú: tá
Cuspóir
Cineál an chonartha: Seirbhísí
5. Luchtóg
Luchtóg: LOT-0001
2. Eljárás
Eljárás
Előző hirdetmény: 225590-2026
Belső azonosító: BP-DZP.2610.82.2026
Az eljárás típusa: Nyitott
Az eljárás gyorsított: igen
Cél
A szerződés jellege: Szolgáltatásmegrendelés
Fő osztályozás (cpv): 71630000 Műszaki vizsgálati és elemzési szolgáltatások
5. Rész
Rész: LOT-0001
2. Procedura
Procedura
Avviso o bando precedente: 225590-2026
Tipo di procedura: Aperta
La procedura è accelerata: sì
Finalità
Natura dell'appalto: Servizi
Classificazione principale (cpv): 71630000 Servizi di ispezione e collaudo tecnici
5. Lotto
Lotto: LOT-0001
2. Procedūra
Procedūra
Ankstesnis skelbimas: 225590-2026
Vidaus identifikatorius: BP-DZP.2610.82.2026
Pirkimo būdas: Atviras
Procedūra pagreitinta: taip
Tikslas
Sutarties objektas: Paslaugos
Pagrindinis klasifikacijos kodas (cpv): 71630000 Techninio inspektavimo ir tikrinimo paslaugos
5. Pirkimo dalis
Pirkimo dalis: LOT-0001
Iepriekšējs paziņojums: 225590-2026
Iekšējais identifikators: BP-DZP.2610.82.2026
Procedūras veids: Atklāta
Procedūra ir paātrināta: jā
Mērķis
Līguma veids: Pakalpojumi
Galvenā klasifikācija (cpv): 71630000 Tehniskās pārbaudes un testēšanas pakalpojumi
5. Daļa
Daļa: LOT-0001
Eerdere aankondiging: 225590-2026
Interne identificatiecode: BP-DZP.2610.82.2026
Type procedure: Openbaar
De procedure wordt versneld: ja
Doel
Aard van het contract: Diensten
Belangrijkste classificatie (cpv): 71630000 Technische controle- en testdiensten
5. Perceel
Perceel: LOT-0001
Poprzednie ogłoszenie: 225590-2026
Wewnętrzny identyfikator: BP-DZP.2610.82.2026
Rodzaj procedury: Otwarta
Procedura jest przyspieszona: tak
Przeznaczenie
Charakter zamówienia: Usługi
Główna klasyfikacja (cpv): 71630000 Usługi kontroli i nadzoru technicznego
5. Część zamówienia
Część zamówienia: LOT-0001
2. Procedimento
Procedimento
Anúncio anterior: 225590-2026
Tipo de procedimento: Aberto
O procedimento é acelerado: sim
Finalidade
Natureza do contrato: Serviços
Classificação principal (cpv): 71630000 Serviços técnicos de inspecção e ensaio
2. Procedură
Procedură
Anunț anterior: 225590-2026
Identificator intern: BP-DZP.2610.82.2026
Tip de procedură: Deschisă
Procedura este accelerată: da
Scop
Natura contractului: Servicii
Clasificarea principală (cpv): 71630000 Servicii de inspecţie şi testare tehnică
2. Postup
Postup
Predchádzajúce oznámenie: 225590-2026
Interný identifikátor: BP-DZP.2610.82.2026
Druh postupu: Verejná súťaž
Postup je zrýchlený: áno
Účel
Druh zmluvy: Služby
Hlavná klasifikácia (cpv): 71630000 Technická inšpekcia a skúšanie
5. Časť
Časť: LOT-0001
2. Postopek
Postopek
Predhodno obvestilo: 225590-2026
Vrsta postopka: Odprti postopek
Postopek je pospešen: da
Namen
Vrsta javnega naročila: Storitve
Glavna klasifikacijska oznaka (cpv): 71630000 Storitve tehničnih pregledov in testiranj
5. Sklop
Sklop: LOT-0001
2. Förfarande
Förfarande
Föregående meddelande: 225590-2026
Intern identifierare: BP-DZP.2610.82.2026
Typ av förfarande: Öppet
Förfarandet är påskyndat: ja
Föremålet för upphandlingen
Kontraktets art: Tjänster
Huvudklassificering (cpv): 71630000 Teknisk besiktning och provning
5. Del (anbudsområde)
Del (anbudsområde): LOT-0001