403370-2026 - Състезателна процедура
Полша – Услуги по създаване и поддържане на зелени площи – Adaptacja do zmian klimatu poprzez rozwój zielonej i błękitnej infrastruktury w otoczeniu szpitala
Обявление за поръчка или концесия – стандартен режим
Услуги
2. Процедура
Процедура
ЗаглавиеAdaptacja do zmian klimatu poprzez rozwój zielonej i błękitnej infrastruktury w otoczeniu szpitala
Описание1. Przedmiotem niniejszego zamówienia jest usługa polegająca na adaptacji do zmian klimatu poprzez rozwój zielonej i błękitnej infrastruktury w otoczeniu szpitala. Przedmiot zamówienia obejmuje kompleksowe zagospodarowanie terenu, m.in. wymianę nawierzchni, roboty ziemne, remont zbiornika przeciwpożarowego, montaż małej architektury, wymianę słupów oświetleniowych oraz wykonanie i pielęgnację zieleni poprzez rabaty, trawniki, łąki kwietne i ogrody deszczowe. Docelowym przeznaczeniem terenu jest udostępnienie go mieszkańcom oraz przede wszystkim pacjentom pobliskiego szpitala do wypoczynku i relaksu wśród nowo nasadzonej zieleni. 2. Szczegółowy Opis Przedmiotu Zamówienia znajduje się w dokumentacji projektowej składającej się z: a) projektu zagospodarowania terenu wraz z załącznikami, b) projektu technicznego, c) projektu zagospodarowania zieleni, d) przedmiaru robót (mającego charakter wyłącznie pomocniczy), e) informacji dotyczącej bezpieczeństwa i ochrony zdrowia, f) specyfikacji technicznych wykonania i odbioru robót, które stanowią załącznik nr 1 do SWZ, a także w projektowanych postanowieniach umowy, stanowiących załącznik nr 2 do SWZ. 3. Zamówienie zostało dofinansowane w ramach Projektu: Fundusze Europejskie dla Pomorza 2021-2027, Priorytet 2. Fundusze Europejskie dla zielonego Pomorza, Działania 2.11 Przystosowanie do zmian klimatu – ZIT poza terenem obszaru metropolitarnego, współfinansowanego z Europejskiego Funduszu Rozwoju Regionalnego. 4. Jeżeli w odniesieniu do wymienionych powyżej elementów opisu zamówienia, powstałyby u Wykonawcy jakiekolwiek wątpliwości lub niejasności, wówczas dla ostatecznego rozstrzygnięcia wymagań Zamawiającego w tej kwestii oraz przygotowania oferty przez Wykonawcę – wiążącymi będą wyjaśnienia, uściślenia oraz informacje uzupełniające, uzyskane w trakcie formalnej procedury ewentualnych zapytań do SWZ. 5. Jeżeli gdziekolwiek w SWZ, przedmiot zamówienia określony został przez wskazanie znaków towarowych, nazw własnych, nazw marek patentów lub pochodzenia to Zamawiający dopuszcza w tym zakresie składanie ofert przy zastosowaniu rozwiązań równoważnych opisywanym. Tam gdzie w opisie przedmiotu zamówienia zostało wskazane pochodzenie urządzeń objętych zamówieniem, o których mowa w art. 99 ust. 5 ustawy PZP (np. marka, znak towarowy, producent, dostawca), Zamawiający dopuszcza oferowanie urządzeń o parametrach równoważnych - tożsamych lub wyższych od tych, jakie zawarto w opisie. Pod pojęciem równoważności rozumieć należy, iż zagwarantują one realizację zamówienia w zgodzie z opisem przedmiotu zamówienia oraz zapewnią uzyskanie parametrów techniczno-jakościowych oraz wymogów gwarancyjnych, nie gorszych od założonych w w/w opisie. Podane w opisach przedmiotu zamówienia nazwy własne, mają jedynie za zadanie sprecyzowanie oczekiwań jakościowych, technicznych i technologicznych Zamawiającego. 6. Zgodnie z art. 101 ust. 4 ustawy PZP w sytuacji, gdyby w Opisie Przedmiotu Zamówienia zawarto odniesienie do norm, europejskich ocen technicznych, aprobat, specyfikacji technicznych i systemów referencji technicznych, o których mowa w art. 101 ust. 1 pkt 2 i ust. 3 ustawy PZP, a takim odniesieniom nie towarzyszyło wyrażenie „lub równoważne”, należy przyjąć, że każdej: normie, europejskiej ocenie technicznej, aprobacie, specyfikacji technicznej, systemowi referencji technicznych występujących w Opisie Przedmiotu Zamówienia towarzyszą wyrazy „lub równoważne”. 7. Wykonawca, który powołuje się na rozwiązania równoważne, jest zobowiązany wykazać, że oferowane przez niego rozwiązanie spełnia wymagania określone przez Zamawiającego. W takim przypadku, Wykonawca załącza do oferty wykaz rozwiązań równoważnych wraz z jego opisem lub normami. 8. Zamówienie nie jest podzielone na części: uzasadnienie braku podziału zamówienia na części zawarte jest w Dziale III ust. 5 SWZ. 9. Osoby biorące udział przy otwarciu ofert: członkowie komisji przetargowej powołani Zarządzeniem Starosty Powiatu Sztumskiego.
Вид процедураОткрита
Процедурата се ускоряване
Цел
Естество на поръчкатаУслуги
Основна класификация (cpv): 77310000 Услуги по създаване и поддържане на зелени площи
Допълнителна класификация (cpv): 77312100 Услуги по унищожаване на плевели, 77211400 Услуги по сеч на дървета, 77211600 Услуги по засяване на семена за дръвчета, 77211500 Услуги по окастряне на дървета
5. Обособена позиция
Обособена позицияLOT-0001
Описание1. Zamawiający informuje, że: a) Zamawiający nie przewiduje aukcji elektronicznej. b) Zamawiający nie przewiduje złożenia oferty w postaci katalogów elektronicznych. c) Zamawiający nie prowadzi postępowania w celu zawarcia umowy ramowej. d) Zamawiający nie dopuszcza możliwości składania ofert wariantowych. e) Zamawiający nie przewiduje zwrotu kosztów udziału w postępowaniu, w tym zwrotu kosztów poniesionych z tytułu nabycia kwalifikowanego podpisu elektronicznego. f) Zamawiający nie przewiduje udzielenia zaliczek na poczet wykonania zamówienia. g) Zamawiający nie zastrzega możliwości ubiegania się o udzielenie zamówienia wyłącznie przez Wykonawców, o których mowa w art. 94 ustawy PZP. h) nie zastrzega obowiązku osobistego wykonania przez Wykonawcę kluczowych zadań, i) Zamawiający nie określa dodatkowych wymagań związanych z zatrudnianiem osób, o których mowa w art. 96 ust. 2 pkt 2 ustawy PZP. j) Zamawiający nie przewiduje udzielenia zamówień, o których mowa w art. 214 ust. 1 pkt. 7 ustawy PZP. k) Zamawiający nie przewiduje sprawdzenia przez Wykonawcę dokumentów niezbędnych do realizacji zamówienia, o których mowa w art. 131 ust. 2 ustawy PZP. l) Zamawiający nie będzie korzystał z procedury odwróconej uregulowanej w art. 139 ust. 1 ustawy PZP. m) nie przewiduje rozliczeń w walutach obcych, n) nie przewiduje się przeprowadzenia wizji lokalnej, 2. Zamawiający informuje, że wymogi w zakresie podwykonawstwa, zatrudnienia na umowę o pracę w myśl art. 95 ust. 1 ustawy PZP, wspólnego ubiegania się o udzielenie zamówienia publicznego, polegania na zasobach podmiotu udostępniającego zasoby zawarte jest w postanowieniach SWZ, a także częściowo w projektowanych postanowieniach umowy. 3. Podmiotowe środki dowodowe: 1. Wykonawca ubiegający się o udzielenie zamówienia publicznego do oferty dołącza aktualne na dzień składania ofert: 1) oświadczenie, o którym mowa w art. 125 ust. 1 ustawy PZP (JEDZ) - w zakresie wskazanym przez Zamawiającego–wzór oświadczenia– stanowi załącznik nr 4 do SWZ. UWAGA: w zakresie przesłanki wykluczenia w zakresie art. 7 ust. 1 pkt. 1) – 3) ustawy z dnia 13 kwietnia 2022 r. o szczególnych rozwiązaniach w zakresie przeciwdziałania wspieraniu agresji na Ukrainę oraz służących ochronie bezpieczeństwa narodowego, Wykonawca składa oświadczenie w Części III Sekcja D JEDZ „Podstawy wykluczenia o charakterze wyłącznie krajowym”, 2) oświadczenie w zakresie art. 5k rozporządzenia 2022/576 w sprawie zmiany rozporządzenia (UE) nr 833/2014 dotyczącego środków ograniczających w związku z działaniem Rosji destabilizującymi sytuację na Ukrainie z dnia 8 kwietnia 2022 r.-wzór oświadczenia stanowi załącznik nr 5 SWZ. 2. W przypadku wspólnego ubiegania się o zamówienie przez Wykonawców (w tym wspólnicy spółki cywilnej), oświadczenia, o których mowa w ust. 1 pkt. 1) i 2), składa każdy z Wykonawców wspólnie ubiegających się o zamówienie. 3. Wykonawca, w przypadku polegania na zdolnościach podmiotów udostępniających zasoby, przedstawia: 1) wraz z oświadczeniem o którym mowa w ust. 1 pkt. 1), także oświadczenie (JEDZ) podmiotu udostępniającego zasoby, potwierdzające brak podstaw do wykluczenia tego podmiotu, oraz odpowiednio spełnienie warunków udziału w postępowaniu, w zakresie w jakim Wykonawca powołuje się na jego zasoby, 2) oświadczenie podmiotu udostępniającego zasoby w zakresie braku podstaw do wykluczenia na podstawie art. 5k rozporządzenia 2022/576 w sprawie zmiany rozporządzenia (UE) nr 833/2014 dotyczącego środków ograniczających w związku z działaniem Rosji destabilizującymi sytuację na Ukrainie z dnia 8 kwietnia 2022 r. - wzór oświadczenia stanowi załącznik nr 6 do SWZ. 4. W przypadku Wykonawców wspólnie ubiegających się o udzielenie zamówienia zgodnie z art. 117 ust. 4 ustawy PZP dołączają do oferty oświadczenie z którego wynika, które usługi wykonają poszczególni Wykonawcy – wzór oświadczenia stanowi załącznik nr 7 SWZ. 5. Zgodnie z art. 126 ust. 1 ustawy PZP Zamawiający przed wyborem najkorzystniejszej oferty wezwie Wykonawcę, którego oferta zostanie najwyżej oceniona do złożenia w wyznaczonym terminie, nie krótszym niż 10 dni od dnia wezwania, podmiotowych środków dowodowych, aktualnych na dzień złożenia tj.: 1) informacji z Krajowego Rejestru Karnego w zakresie określonym w art. 108 ust. 1 pkt. 1, 2 i 4 ustawy PZP sporządzonej nie wcześniej niż 6 miesięcy przed jej złożeniem, 2) oświadczenie Wykonawcy w zakresie art. 108 ust. 1 pkt. 5) ustawy PZP o braku przynależności do tej samej grupy kapitałowej w rozumieniu ustawy z dnia 16 lutego 2007 r. o ochronie konkurencji i konsumentów, z innym Wykonawcą, który złożył odrębną ofertę, albo oświadczenie o przynależności do tej samej krupy kapitałowej wraz z dokumentami lub informacjami potwierdzającymi przygotowanie oferty niezależnie od innego Wykonawcy należącego do tej samej grupy kapitałowej - wzór oświadczenia stanowi załącznik nr 9 do SWZ, 3) oświadczenie Wykonawcy o aktualności informacji zawartych w: a) oświadczeniu JEDZ składanym na podstawie art. 125 ust. 1 ustawy PZP, w zakresie podstaw wykluczenia z postępowania wskazanych przez Zamawiającego, o których mowa w art. 108 ust. 1 pkt 3) – 6) ustawy PZP oraz art. 7 ust. 1 pkt. 1) – 3) ustawy z dnia 13 kwietnia 2022 r. o szczególnych rozwiązaniach w zakresie przeciwdziałania wspieraniu agresji na Ukrainę oraz służących ochronie bezpieczeństwa narodowego, b) oświadczeniu potwierdzającym brak podstaw do wykluczenia na podstawie art. 5k rozporządzenia 2022/576 w sprawie zmiany rozporządzenia (UE) nr 833/2014 dotyczącego środków ograniczających w związku z działaniem Rosji destabilizującymi sytuację na Ukrainie z dnia 8 kwietnia 2022 r.- wzór oświadczenia stanowi załącznik nr 10 do SWZ. 4) wykaz usług wykonanych wraz z załączeniem dowodów określających należyte wykonanie - wzór wykazu usług stanowi załącznik nr 11 do SWZ. 5) wykaz osób - wzór wykazu stanowi załącznik nr 12 do SWZ.
Варианти
Описание на опциитеNie dotyczy.
403370-2026 - Konkurrencevilkår
Polen – Tilplantning og vedligeholdelse af grønne områder – Adaptacja do zmian klimatu poprzez rozwój zielonej i błękitnej infrastruktury w otoczeniu szpitala
Udbuds- eller koncessionsbekendtgørelse – standardordningen
Tjenesteydelser
2. Procedure
Procedure
UdbudsprocedureOffentligt udbud
Proceduren er en hasteprocedurenej
Formål
Kontraktens hovedformålTjenesteydelser
Primær klassifikation (cpv): 77310000 Tilplantning og vedligeholdelse af grønne områder
Supplerende klassifikation (cpv): 77312100 Ukrudtsbekæmpelse, 77211400 Skovning, 77211600 Såning af træer, 77211500 Pleje af træer
5. Delkontrakt
DelkontraktLOT-0001
Valgmuligheder
Beskrivelse af optionerNie dotyczy.
2. Nós imeachta
Nós imeachta
An cineál nóis imeachta: Oscailte
Tá an nós imeachta á bhrostú: níl
Cuspóir
Cineál an chonartha: Seirbhísí
Príomhaicmiú (cpv): 77310000 Planting and maintenance services of green areas
Aicmiú breise (cpv): 77312100 Weed-killing services, 77211400 Tree-cutting services, 77211600 Tree seeding, 77211500 Tree-maintenance services
5. Luchtóg
Luchtóg: LOT-0001
Roghanna:
Cur síos ar na roghanna: Nie dotyczy.
403370-2026 - Nadmetanje
Poljska – Usluge sadnje i održavanja zelenih površina – Adaptacja do zmian klimatu poprzez rozwój zielonej i błękitnej infrastruktury w otoczeniu szpitala
Obavijest o nadmetanju ili koncesiji – standardni režim
Usluge
2. Postupak
Postupak
Vrsta postupkaOtvoren
Postupak je ubrzanne
Svrha
Priroda ugovoraUsluge
Glavna klasifikacija (cpv): 77310000 Usluge sadnje i održavanja zelenih površina
Dodatna klasifikacija (cpv): 77312100 Usluge uništavanja korova, 77211400 Usluge sječe drveća, 77211600 Sjetva sjemena drveća, 77211500 Usluge održavanja drveća
5. Grupa
GrupaLOT-0001
Opcije
Opis opcijaNie dotyczy.
2. Procedūra
Procedūra
Pirkimo būdas: Atviras
Procedūra pagreitinta: ne
Tikslas
Sutarties objektas: Paslaugos
Pagrindinis klasifikacijos kodas (cpv): 77310000 Žaliųjų zonų sodinimo ir priežiūros paslaugos
Kiti klasifikacijos kodai (cpv): 77312100 Piktžolių naikinimo paslaugos, 77211400 Medžių kirtimo paslaugos, 77211600 Medžių sodinimo paslaugos, 77211500 Medžių priežiūros paslaugos
5. Pirkimo dalis
Pirkimo dalis: LOT-0001
Pasirinkimo galimybės:
Galimybių aprašymas: Nie dotyczy.
2. Procedură
Procedură
Tip de procedură: Deschisă
Procedura este accelerată: nu
Scop
Natura contractului: Servicii
Clasificarea principală (cpv): 77310000 Amenajare şi întreţinere de spaţii verzi
Clasificare suplimentară (cpv): 77312100 Servicii de erbicidare, 77211400 Servicii de tăiere a arborilor, 77211600 Plantare de arbori prin însămânţare, 77211500 Servicii de elagaj
5. Lot
Lot: LOT-0001
Opțiuni:
Descrierea opțiunilor: Nie dotyczy.