403412-2026 - Състезателна процедура
Pyмъния – Услуги по ремонт и поддържане на асансьори – SERVICII DE ÎNTREŢINERE, REVIZII TEHNICE, REPARAŢII, INCLUSIV INTERVENŢII ACCIDENTALE ȘI REVIZII GENERALE LA ASCENSOARE - S.A.I.F.I. – 2026-2028
Обявление за поръчка или концесия – стандартен режим
Услуги
2. Процедура
Процедура
ЗаглавиеSERVICII DE ÎNTREŢINERE, REVIZII TEHNICE, REPARAŢII, INCLUSIV INTERVENŢII ACCIDENTALE ȘI REVIZII GENERALE LA ASCENSOARE - S.A.I.F.I. – 2026-2028
ОписаниеSERVICII DE ÎNTREŢINERE, REVIZII TEHNICE, REPARAŢII, INCLUSIV INTERVENŢII ACCIDENTALE ȘI REVIZII GENERALE LA ASCENSOARE - S.A.I.F.I. – 2026-2028 • Lot 1 - Servicii de întreţinere/întreținere în regim de permanență 6h/zi, revizii tehnice, reparaţii, inclusiv intervenţiile accidentale, şi revizii generale cu inlocuire piese de schimb uzuale pentru ascensoare locate in imobile S.A.I.F.I- conform caietului de sarcini nr.11328/26.05.2026, in valoare de 418.480 lei, Codul de clasificare CPV: 50750000-7 • Lot 2 - Servicii de întreţinere în regim de permanență 24h/24h, revizii tehnice, reparații, inclusiv intervenții accidentale şi revizii generale pentru ascensoare locate în Palat Victoria - conform caietului de sarcini nr.11330/26.05.2026, in valoare de 889.968 lei, Codul de clasificare CPV: 50750000-7 Termenul limita pana la care operatorii economici pot solicita clarificari in legatura cu documentatia de atribuire va fi de 15 zile fata de data limita de depunere a ofertelor. Termenul pana la care autoritatatea contractanta va raspunde in mod clar si complet solicitarilor de clarificare in legatura cu documentatia de atribuire va fi de 10 zile fata de data limita de depunere a ofertelor. Autoritatea contractantă va încheia cate un contract de prestari servicii cu un singur operator economic, pe o perioadă de 24 luni incepand cu data de 01.09.2026 pentru LOT 1, respectiv 11.08.2026 pentru LOT 2.
Вътрешен идентификаторRO2351555/2026/489
Вид процедураОткрита
Процедурата се ускоряване
Цел
Естество на поръчкатаУслуги
Основна класификация (cpv): 50750000 Услуги по ремонт и поддържане на асансьори
5. Обособена позиция
Обособена позицияLOT-0001
ЗаглавиеServicii de întreţinere/întreținere în regim de permanență 6h/zi, revizii tehnice, reparaţii, inclusiv intervenţiile accidentale, şi revizii generale cu inlocuire piese de schimb uzuale pentru ascensoare locate in imobile S.A.I.F.I
ОписаниеServicii de întreţinere/întreținere în regim de permanență 6h/zi, revizii tehnice, reparaţii, inclusiv intervenţiile accidentale, şi revizii generale cu inlocuire piese de schimb uzuale pentru ascensoare locate in imobile S.A.I.F.I- conform caietului de sarcini nr.11328/26.05.2026, in valoare de 418.480 lei, Codul de clasificare CPV: 50750000-7 Termenul limita pana la care operatorii economici pot solicita clarificari in legatura cu documentatia de atribuire va fi de 15 zile fata de data limita de depunere a ofertelor. Termenul pana la care autoritatatea contractanta va raspunde in mod clar si complet solicitarilor de clarificare in legatura cu documentatia de atribuire va fi de 10 zile fata de data limita de depunere a ofertelor. Autoritatea contractantă va încheia cate un contract de prestari servicii cu un singur operator economic, pe o perioadă de 24 luni incepand cu data de 01.09.2026.
Вътрешен идентификатор1
Обособена позицияLOT-0002
ЗаглавиеServicii de întreţinere în regim de permanență 24h/24h, revizii tehnice, reparații, inclusiv intervenții accidentale şi revizii generale pentru ascensoare locate în Palat Victoria
ОписаниеServicii de întreţinere în regim de permanență 24h/24h, revizii tehnice, reparații, inclusiv intervenții accidentale şi revizii generale pentru ascensoare locate în Palat Victoria - conform caietului de sarcini nr.11330/26.05.2026, in valoare de 889.968 lei Codul de clasificare CPV: 50750000-7 Termenul limita pana la care operatorii economici pot solicita clarificari in legatura cu documentatia de atribuire va fi de 15 zile fata de data limita de depunere a ofertelor. Termenul pana la care autoritatatea contractanta va raspunde in mod clar si complet solicitarilor de clarificare in legatura cu documentatia de atribuire va fi de 10 zile fata de data limita de depunere a ofertelor. Autoritatea contractantă va încheia cate un contract de prestari servicii cu un singur operator economic, pe o perioadă de 24 luni incepand cu data 11.08.2026.
Вътрешен идентификатор2
403412-2026 - Zadávání
Oznámení o zahájení zadávacího nebo koncesního řízení – standardní režim
Služby
2. Řízení
Řízení
Interní identifikátorRO2351555/2026/489
Typ řízeníOtevřené
Řízení se zrychlíne
Účel
Charakter smlouvySlužby
Hlavní klasifikace (cpv): 50750000 Údržba výtahů
5. Část
ČástLOT-0001
Interní identifikátor1
ČástLOT-0002
Interní identifikátor2
403412-2026 - Konkurrencevilkår
Udbuds- eller koncessionsbekendtgørelse – standardordningen
Tjenesteydelser
2. Procedure
Procedure
Intern IDRO2351555/2026/489
UdbudsprocedureOffentligt udbud
Proceduren er en hasteprocedurenej
Formål
Kontraktens hovedformålTjenesteydelser
Primær klassifikation (cpv): 50750000 Vedligeholdelse af elevatorer
5. Delkontrakt
DelkontraktLOT-0001
Intern ID1
DelkontraktLOT-0002
Intern ID2
403412-2026 - Competition
Contract or concession notice – standard regime
Services
Internal identifierRO2351555/2026/489
Type of procedureOpen
The procedure is acceleratedno
Purpose
Main nature of the contractServices
Main classification (cpv): 50750000 Lift-maintenance services
5. Lot
LotLOT-0001
Internal identifier1
LotLOT-0002
Internal identifier2
403412-2026 - Kilpailu
Hankintailmoitus tai käyttöoikeussopimusta koskeva ilmoitus – vakiojärjestelmä
Palvelut
2. Menettely
Menettely
Sisäinen tunnisteRO2351555/2026/489
Menettelyn tyyppiAvoin
Käytetään nopeutettua menettelyäei
Tarkoitus
Pääasiallinen hankintalajiPalvelut
Pääasiallinen luokitus (cpv): 50750000 Hissien huoltopalvelut
5. Osa
OsaLOT-0001
Sisäinen tunniste1
OsaLOT-0002
Sisäinen tunniste2
403412-2026 - Iomaíocht
Fógra maidir le conradh nó lamháltas — an gnáthchóras
Seirbhísí
2. Nós imeachta
Nós imeachta
Aitheantóir inmheánachRO2351555/2026/489
An cineál nóis imeachtaOscailte
Tá an nós imeachta á bhrostúníl
Cuspóir
Cineál an chonarthaSeirbhísí
5. Luchtóg
LuchtógLOT-0001
Aitheantóir inmheánach1
LuchtógLOT-0002
Aitheantóir inmheánach2
403412-2026 - Nadmetanje
Obavijest o nadmetanju ili koncesiji – standardni režim
Usluge
2. Postupak
Postupak
Interna identifikacijska oznakaRO2351555/2026/489
Vrsta postupkaOtvoren
Postupak je ubrzanne
Svrha
Priroda ugovoraUsluge
Glavna klasifikacija (cpv): 50750000 Usluge održavanja dizala
5. Grupa
GrupaLOT-0001
Interna identifikacijska oznaka1
GrupaLOT-0002
Interna identifikacijska oznaka2
403412-2026 - Gara
Romania – Servizi di manutenzione di ascensori – SERVICII DE ÎNTREŢINERE, REVIZII TEHNICE, REPARAŢII, INCLUSIV INTERVENŢII ACCIDENTALE ȘI REVIZII GENERALE LA ASCENSOARE - S.A.I.F.I. – 2026-2028
Bando di gara o di concessione – regime ordinario
Servizi
2. Procedura
Procedura
Identificativo internoRO2351555/2026/489
Tipo di proceduraAperta
La procedura è acceleratano
Finalità
Natura dell'appaltoServizi
Classificazione principale (cpv): 50750000 Servizi di manutenzione di ascensori
5. Lotto
LottoLOT-0001
Identificativo interno1
LottoLOT-0002
Identificativo interno2
403412-2026 - Mededinging
Aankondiging van een opdracht of concessie – standaardregeling
Diensten
Interne identificatiecodeRO2351555/2026/489
Type procedureOpenbaar
De procedure wordt versneldneen
Doel
Aard van het contractDiensten
Belangrijkste classificatie (cpv): 50750000 Liftonderhoud
5. Perceel
PerceelLOT-0001
Interne identificatiecode1
PerceelLOT-0002
Interne identificatiecode2
403412-2026 - Procedura konkurencyjna
Ogłoszenie o zamówieniu lub ogłoszenie o koncesji – tryb standardowy
Usługi
Wewnętrzny identyfikatorRO2351555/2026/489
Rodzaj proceduryOtwarta
Procedura jest przyspieszonanie
Przeznaczenie
Charakter zamówieniaUsługi
Główna klasyfikacja (cpv): 50750000 Usługi w zakresie konserwacji wind
5. Część zamówienia
Część zamówieniaLOT-0001
Wewnętrzny identyfikator1
Część zamówieniaLOT-0002
Wewnętrzny identyfikator2
403412-2026 - Procedură concurențială
România – Servicii de întreţinere a ascensoarelor – SERVICII DE ÎNTREŢINERE, REVIZII TEHNICE, REPARAŢII, INCLUSIV INTERVENŢII ACCIDENTALE ȘI REVIZII GENERALE LA ASCENSOARE - S.A.I.F.I. – 2026-2028
Anunț de participare sau de concesionare - regim standard
Servicii
2. Procedură
Procedură
Identificator internRO2351555/2026/489
Tip de procedurăDeschisă
Procedura este acceleratănu
Scop
Natura contractuluiServicii
Clasificarea principală (cpv): 50750000 Servicii de întreţinere a ascensoarelor
Identificator intern1
Identificator intern2
403412-2026 - Javni razpis
Obvestilo o koncesiji ali naročilu – standardna ureditev
Storitve
2. Postopek
Postopek
Notranji identifikatorRO2351555/2026/489
Vrsta postopkaOdprti postopek
Postopek je pospešenne
Namen
Vrsta javnega naročilaStoritve
Glavna klasifikacijska oznaka (cpv): 50750000 Storitve vzdrževanja dvigal
5. Sklop
SklopLOT-0001
Notranji identifikator1
SklopLOT-0002
Notranji identifikator2
403412-2026 - Konkurrensutsättning
Meddelande om upphandling eller koncession – standardsystem
Tjänster
2. Förfarande
Förfarande
Intern identifierareRO2351555/2026/489
Typ av förfarandeÖppet
Förfarandet är påskyndatnej
Föremålet för upphandlingen
Kontraktets artTjänster
Huvudklassificering (cpv): 50750000 Underhåll av hissar
5. Del (anbudsområde)
Del (anbudsområde)LOT-0001
Intern identifierare1
Del (anbudsområde)LOT-0002
Intern identifierare2