See the notice on TED website
2. Процедура
Процедура
Заглавие: Vakuutusten hankinta
Описание: Kori 1 Työtapaturmavakuutus,etätyövakuutus,vapaaehtoinen ryhmätapaturmavakuutus ja matkavakuutus
Вид процедура: Открита
Процедурата се ускорява: не
Цел
Естество на поръчката: Услуги
Основна класификация (cpv): 66000000 Финансови и застрахователни услуги
5. Обособена позиция
Обособена позиция: LOT-0001
Заглавие: Kori 1 Työtapaturmavakuutus,etätyövakuutus,vapaaehtoinen ryhmätapaturmavakuutus ja matkavakuutus
Вътрешен идентификатор: 2026-051159-LOT-0001
Обособена позиция: LOT-0002
Заглавие: Kori 2. Omaisuus-, keskeytys- ja vastuuvakuutukset, sekä ajoneu-vo- ja liikennevakuutukset
Описание: Kori 2. Omaisuus-, keskeytys- ja vastuuvakuutukset, sekä ajoneu-vo- ja liikennevakuutukset
Вътрешен идентификатор: 2026-051159-LOT-0002
Обособена позиция: LOT-0003
Заглавие: Kori 3. Hämeenlinnan Liikuntahallit Oy, Hämeenlinnan Palloilu-halli Oy ja Hämeenlinnan Jäähalli Oy:n vakuutukset: Työtapaturma -ja ammattitautivakuutus sekä vapaa-ajan laajennus, vapaaehtoi-nen tapaturmavakuutus, omaisuus-,keskeytys -ja vastuuvakuutuk-set, sekä ajoneuvo- ja liikennevakuutukset
Описание: Kori 3. Hämeenlinnan Liikuntahallit Oy, Hämeenlinnan Palloilu-halli Oy ja Hämeenlinnan Jäähalli Oy:n vakuutukset: Työtapaturma -ja ammattitautivakuutus sekä vapaa-ajan laajennus, vapaaehtoi-nen tapaturmavakuutus, omaisuus-,keskeytys -ja vastuuvakuutuk-set, sekä ajoneuvo- ja liikennevakuutukset
Вътрешен идентификатор: 2026-051159-LOT-0003
2. Řízení
Řízení
Název: Vakuutusten hankinta
Typ řízení: Otevřené
Řízení se zrychlí: ne
Účel
Charakter smlouvy: Služby
Hlavní klasifikace (cpv): 66000000 Finanční a pojišťovací služby
5. Část
Část: LOT-0001
Interní identifikátor: 2026-051159-LOT-0001
Část: LOT-0002
Interní identifikátor: 2026-051159-LOT-0002
Část: LOT-0003
Interní identifikátor: 2026-051159-LOT-0003
403570-2026 - Wettbewerb
Finnland – Finanz- und Versicherungsdienstleistungen – Vakuutusten hankinta
Auftrags- oder Konzessionsbekanntmachung – Standardregelung
Dienstleistungen
2. Verfahren
Verfahren
Titel: Vakuutusten hankinta
Verfahrensart: Offenes Verfahren
Das Verfahren wird beschleunigt: nein
Zweck
Art des Auftrags: Dienstleistungen
Haupteinstufung (cpv): 66000000 Finanz- und Versicherungsdienstleistungen
5. Los
Los: LOT-0001
Interne Kennung: 2026-051159-LOT-0001
Los: LOT-0002
Interne Kennung: 2026-051159-LOT-0002
Los: LOT-0003
Interne Kennung: 2026-051159-LOT-0003
2. Procedure
Procedure
Title: Vakuutusten hankinta
Type of procedure: Open
The procedure is accelerated: no
Purpose
Main nature of the contract: Services
Main classification (cpv): 66000000 Financial and insurance services
5. Lot
Lot: LOT-0001
Internal identifier: 2026-051159-LOT-0001
Lot: LOT-0002
Internal identifier: 2026-051159-LOT-0002
Lot: LOT-0003
Internal identifier: 2026-051159-LOT-0003
2. Procedimiento
Procedimiento
Título: Vakuutusten hankinta
Tipo de procedimiento: Abierto
El procedimiento está acelerado: no
Finalidad
Naturaleza del contrato: Servicios
Clasificación principal (cpv): 66000000 Servicios financieros y de seguros
5. Lote
Lote: LOT-0001
Identificador interno: 2026-051159-LOT-0001
Lote: LOT-0002
Identificador interno: 2026-051159-LOT-0002
Lote: LOT-0003
Identificador interno: 2026-051159-LOT-0003
2. Menetlus
Menetlus
Pealkiri: Vakuutusten hankinta
Menetluse liik: Avatud
Kiirendatud menetlus: ei
Eesmärk
Lepingu olemus: Teenused
Peamine liigitus (cpv): 66000000 Finantsvahendus- ja kindlustusteenused
5. Osa
Osa: LOT-0001
Sisemine tunnus: 2026-051159-LOT-0001
Osa: LOT-0002
Sisemine tunnus: 2026-051159-LOT-0002
Osa: LOT-0003
Sisemine tunnus: 2026-051159-LOT-0003
2. Menettely
Menettely
Ilmoituksen nimi: Vakuutusten hankinta
Menettelyn tyyppi: Avoin
Käytetään nopeutettua menettelyä: ei
Tarkoitus
Pääasiallinen hankintalaji: Palvelut
Pääasiallinen luokitus (cpv): 66000000 Rahoitus- ja vakuutuspalvelut
Sisäinen tunniste: 2026-051159-LOT-0001
Sisäinen tunniste: 2026-051159-LOT-0002
Sisäinen tunniste: 2026-051159-LOT-0003
2. Nós imeachta
Nós imeachta
Teideal: Vakuutusten hankinta
An cineál nóis imeachta: Oscailte
Tá an nós imeachta á bhrostú: níl
Cuspóir
Cineál an chonartha: Seirbhísí
5. Luchtóg
Luchtóg: LOT-0001
Aitheantóir inmheánach: 2026-051159-LOT-0001
Luchtóg: LOT-0002
Aitheantóir inmheánach: 2026-051159-LOT-0002
Luchtóg: LOT-0003
Aitheantóir inmheánach: 2026-051159-LOT-0003
2. Eljárás
Eljárás
Cím: Vakuutusten hankinta
Az eljárás típusa: Nyitott
Az eljárás gyorsított: nem
Cél
A szerződés jellege: Szolgáltatásmegrendelés
Fő osztályozás (cpv): 66000000 Pénzügyi és biztosítási szolgáltatások
5. Rész
Rész: LOT-0001
Belső azonosító: 2026-051159-LOT-0001
Rész: LOT-0002
Belső azonosító: 2026-051159-LOT-0002
Rész: LOT-0003
Belső azonosító: 2026-051159-LOT-0003
2. Procedura
Procedura
Titolo: Vakuutusten hankinta
Tipo di procedura: Aperta
La procedura è accelerata: no
Finalità
Natura dell'appalto: Servizi
Classificazione principale (cpv): 66000000 Servizi finanziari e assicurativi
5. Lotto
Lotto: LOT-0001
Lotto: LOT-0002
Lotto: LOT-0003
2. Procedūra
Procedūra
Pavadinimas: Vakuutusten hankinta
Pirkimo būdas: Atviras
Procedūra pagreitinta: ne
Tikslas
Sutarties objektas: Paslaugos
Pagrindinis klasifikacijos kodas (cpv): 66000000 Finansinės ir draudimo paslaugos
5. Pirkimo dalis
Pirkimo dalis: LOT-0001
Vidaus identifikatorius: 2026-051159-LOT-0001
Pirkimo dalis: LOT-0002
Vidaus identifikatorius: 2026-051159-LOT-0002
Pirkimo dalis: LOT-0003
Vidaus identifikatorius: 2026-051159-LOT-0003
Nosaukums: Vakuutusten hankinta
Procedūras veids: Atklāta
Procedūra ir paātrināta: nē
Mērķis
Līguma veids: Pakalpojumi
Galvenā klasifikācija (cpv): 66000000 Finanšu un apdrošināšanas pakalpojumi
5. Daļa
Daļa: LOT-0001
Iekšējais identifikators: 2026-051159-LOT-0001
Daļa: LOT-0002
Iekšējais identifikators: 2026-051159-LOT-0002
Daļa: LOT-0003
Iekšējais identifikators: 2026-051159-LOT-0003
Tytuł: Vakuutusten hankinta
Rodzaj procedury: Otwarta
Procedura jest przyspieszona: nie
Przeznaczenie
Charakter zamówienia: Usługi
Główna klasyfikacja (cpv): 66000000 Usługi finansowe i ubezpieczeniowe
5. Część zamówienia
Część zamówienia: LOT-0001
Wewnętrzny identyfikator: 2026-051159-LOT-0001
Część zamówienia: LOT-0002
Wewnętrzny identyfikator: 2026-051159-LOT-0002
Część zamówienia: LOT-0003
Wewnętrzny identyfikator: 2026-051159-LOT-0003
2. Procedimento
Procedimento
Tipo de procedimento: Aberto
O procedimento é acelerado: não
Finalidade
Natureza do contrato: Serviços
Classificação principal (cpv): 66000000 Serviços de finanças e seguros
2. Procedură
Procedură
Titlu: Vakuutusten hankinta
Tip de procedură: Deschisă
Procedura este accelerată: nu
Scop
Natura contractului: Servicii
Clasificarea principală (cpv): 66000000 Servicii financiare şi de asigurare
Identificator intern: 2026-051159-LOT-0001
Identificator intern: 2026-051159-LOT-0002
Identificator intern: 2026-051159-LOT-0003
2. Postopek
Postopek
Naslov: Vakuutusten hankinta
Vrsta postopka: Odprti postopek
Postopek je pospešen: ne
Namen
Vrsta javnega naročila: Storitve
Glavna klasifikacijska oznaka (cpv): 66000000 Finančne in zavarovalniške storitve
5. Sklop
Sklop: LOT-0001
Sklop: LOT-0002
Sklop: LOT-0003