2. Процедура
Процедура
Заглавие: Samverkansentreprenad Korttidsboende Börjetull, Uppsala
Описание: Nybyggnation av korttidsboende med uppskattad BTA 9600 och ca 90 lägenheter. Projektet kommer att bedrivas i samverkan där Entreprenören bereds medverka i ett tidigt skede av förstudie, planering och projektering.
Вътрешен идентификатор: SFB-2026-00231
Вид процедура: Открита
Процедурата се ускорява: не
Цел
Естество на поръчката: Строителство
Основна класификация (cpv): 45000000 Строителни и монтажни работи
Допълнителна класификация (cpv): 45210000 Строителни и монтажни работи по общо изграждане на сгради, 45211100 Строителни и монтажни работи по общо изграждане на къщи с едно или две жилища, 45300000 Строителни и монтажни работи на инсталации
5. Обособена позиция
Обособена позиция: LOT-0000
2. Řízení
Řízení
Interní identifikátor: SFB-2026-00231
Typ řízení: Otevřené
Řízení se zrychlí: ne
Účel
Charakter smlouvy: Práce
Hlavní klasifikace (cpv): 45000000 Stavební práce
Další klasifikace (cpv): 45210000 Bytová výstavba, 45211100 Stavební úpravy domů, 45300000 Stavební montážní práce
5. Část
Část: LOT-0000
2. Procedure
Procedure
Intern ID: SFB-2026-00231
Udbudsprocedure: Offentligt udbud
Proceduren er en hasteprocedure: nej
Formål
Kontraktens hovedformål: Bygge- og anlægsarbejder
Primær klassifikation (cpv): 45000000 Bygge- og anlægsarbejder
Supplerende klassifikation (cpv): 45210000 Byggearbejde, 45211100 Byggearbejder på enfamiliehuse, 45300000 Udførelse af bygningsinstallationer
5. Delkontrakt
Delkontrakt: LOT-0000
2. Verfahren
Verfahren
Interne Kennung: SFB-2026-00231
Verfahrensart: Offenes Verfahren
Das Verfahren wird beschleunigt: nein
Zweck
Art des Auftrags: Bauleistungen
Haupteinstufung (cpv): 45000000 Bauarbeiten
Zusätzliche Einstufung (cpv): 45210000 Bauleistungen im Hochbau, 45211100 Bauarbeiten für Wohnhäuser, 45300000 Bauinstallationsarbeiten
5. Los
Los: LOT-0000
2. Διαδικασία
Διαδικασία
Εσωτερικό αναγνωριστικό: SFB-2026-00231
Είδος διαδικασίας: Ανοικτή
Η διαδικασία επιταχύνεται: όχι
Σκοπός
Χαρακτήρας της σύμβασης: Έργα
Κύρια ταξινόμηση (cpv): 45000000 Κατασκευαστικές εργασίες
Πρόσθετη ταξινόμηση (cpv): 45210000 Εργασίες κατασκευής κτιρίων, 45211100 Κατασκευαστικές εργασίες για κατοικίες, 45300000 Εργασίες κτιριακών εγκαταστάσεων
5. Παρτίδα
Παρτίδα: LOT-0000
Internal identifier: SFB-2026-00231
Type of procedure: Open
The procedure is accelerated: no
Purpose
Main nature of the contract: Works
Main classification (cpv): 45000000 Construction work
Additional classification (cpv): 45210000 Building construction work, 45211100 Construction work for houses, 45300000 Building installation work
5. Lot
Lot: LOT-0000
2. Procedimiento
Procedimiento
Identificador interno: SFB-2026-00231
Tipo de procedimiento: Abierto
El procedimiento está acelerado: no
Finalidad
Naturaleza del contrato: Obras
Clasificación principal (cpv): 45000000 Trabajos de construcción
Clasificación adicional (cpv): 45210000 Trabajos de construcción de inmuebles, 45211100 Trabajos de construcción para viviendas, 45300000 Trabajos de instalación en edificios
5. Lote
Lote: LOT-0000
2. Menetlus
Menetlus
Sisemine tunnus: SFB-2026-00231
Menetluse liik: Avatud
Kiirendatud menetlus: ei
Eesmärk
Lepingu olemus: Ehitustööd
Peamine liigitus (cpv): 45000000 Ehitustööd
Täiendav liigitus (cpv): 45210000 Hoonete ehitustööd, 45211100 Majade ehitustööd, 45300000 Hoone installatsioonitööd
5. Osa
Osa: LOT-0000
2. Menettely
Menettely
Sisäinen tunniste: SFB-2026-00231
Menettelyn tyyppi: Avoin
Käytetään nopeutettua menettelyä: ei
Tarkoitus
Pääasiallinen hankintalaji: Rakennusurakat
Pääasiallinen luokitus (cpv): 45000000 Rakennustyöt
Lisäluokitus (cpv): 45210000 Talonrakentaminen, 45211100 Erillistalojen rakennustyöt, 45300000 Rakennusten asennustyöt
2. Nós imeachta
Nós imeachta
Aitheantóir inmheánach: SFB-2026-00231
An cineál nóis imeachta: Oscailte
Tá an nós imeachta á bhrostú: níl
Cuspóir
Cineál an chonartha: Oibreacha
5. Luchtóg
Luchtóg: LOT-0000
2. Postupak
Postupak
Interna identifikacijska oznaka: SFB-2026-00231
Vrsta postupka: Otvoren
Postupak je ubrzan: ne
Svrha
Priroda ugovora: Radovi
Glavna klasifikacija (cpv): 45000000 Građevinski radovi
Dodatna klasifikacija (cpv): 45210000 Radovi na podizanju zgrada, 45211100 Radovi na podizanju kuća, 45300000 Instalaterski radovi na građevinama
5. Grupa
Grupa: LOT-0000
2. Procedura
Procedura
Identificativo interno: SFB-2026-00231
Tipo di procedura: Aperta
La procedura è accelerata: no
Finalità
Natura dell'appalto: Lavori
Classificazione principale (cpv): 45000000 Lavori di costruzione
Classificazione aggiuntiva (cpv): 45210000 Lavori generali di costruzione di edifici, 45211100 Lavori di costruzione per case, 45300000 Lavori di installazione di impianti in edifici
5. Lotto
Lotto: LOT-0000
2. Procedūra
Procedūra
Vidaus identifikatorius: SFB-2026-00231
Pirkimo būdas: Atviras
Procedūra pagreitinta: ne
Tikslas
Sutarties objektas: Darbai
Pagrindinis klasifikacijos kodas (cpv): 45000000 Statybos darbai
Kiti klasifikacijos kodai (cpv): 45210000 Pastatų statybos darbai, 45211100 Su namų statyba susiję statybos darbai, 45300000 Pastatų įrengimo darbai
5. Pirkimo dalis
Pirkimo dalis: LOT-0000
Iekšējais identifikators: SFB-2026-00231
Procedūras veids: Atklāta
Procedūra ir paātrināta: nē
Mērķis
Līguma veids: Būvdarbi
Galvenā klasifikācija (cpv): 45000000 Celtniecības darbi
Papildu klasifikācija (cpv): 45210000 Ēku celtniecības darbi, 45211100 Celtniecības darbi mājām, 45300000 Ēku instalācijas darbi
5. Daļa
Daļa: LOT-0000
2. Proċedura
Proċedura
Identifikatur intern: SFB-2026-00231
Tip ta’ proċedura: Miftuħa
Il-proċedura hija aċċellerata: le
Għan
Natura tal-kuntratt: Xogħlijiet
Klassifikazzjoni prinċipali (cpv): 45000000 Xogħol tal-kostruzzjoni
Klassifikazzjoni addizzjonali (cpv): 45210000 Xogħol tal-kostruzzjoni tal-bini, 45211100 Xogħol tal-kostruzzjoni ta’ djar, 45300000 Xogħol ta’ l-istallazzjoni fil-bini
5. Lott
Lott: LOT-0000
Interne identificatiecode: SFB-2026-00231
Type procedure: Openbaar
De procedure wordt versneld: neen
Doel
Aard van het contract: Werken
Belangrijkste classificatie (cpv): 45000000 Bouwwerkzaamheden
Aanvullende classificatie (cpv): 45210000 Bouwen van gebouwen, 45211100 Werkzaamheden voor huizenbouw, 45300000 Installatiewerkzaamheden in de bouw
5. Perceel
Perceel: LOT-0000
Wewnętrzny identyfikator: SFB-2026-00231
Rodzaj procedury: Otwarta
Procedura jest przyspieszona: nie
Przeznaczenie
Charakter zamówienia: Roboty budowlane
Główna klasyfikacja (cpv): 45000000 Roboty budowlane
Dodatkowa klasyfikacja (cpv): 45210000 Roboty budowlane w zakresie budynków, 45211100 Roboty budowlane w zakresie domów, 45300000 Roboty instalacyjne w budynkach
5. Część zamówienia
Część zamówienia: LOT-0000
2. Procedimento
Procedimento
Tipo de procedimento: Aberto
O procedimento é acelerado: não
Finalidade
Natureza do contrato: Obras
Classificação principal (cpv): 45000000 Construção
Classificação adicional (cpv): 45210000 Construção de edifícios, 45211100 Obras para construção de moradias, 45300000 Instalações em edifícios
2. Procedură
Procedură
Identificator intern: SFB-2026-00231
Tip de procedură: Deschisă
Procedura este accelerată: nu
Scop
Natura contractului: Lucrări
Clasificarea principală (cpv): 45000000 Lucrări de construcţii
Clasificare suplimentară (cpv): 45210000 Lucrări de construcţii de clădiri, 45211100 Lucrări de construcţii pentru case, 45300000 Lucrări de instalaţii pentru clădiri
2. Förfarande
Förfarande
Intern identifierare: SFB-2026-00231
Typ av förfarande: Öppet
Förfarandet är påskyndat: nej
Föremålet för upphandlingen
Kontraktets art: Byggentreprenader
Huvudklassificering (cpv): 45000000 Anläggningsarbete
Ytterligare klassificering (cpv): 45210000 Byggnadsanläggning, 45211100 Bygg- och anläggningsarbeten för bostäder, 45300000 Byggnadsinstallationsarbeten
5. Del (anbudsområde)
Del (anbudsområde): LOT-0000