2. Процедура
Процедура
Заглавие: Autoturisme in leasing financiar
Описание: Furnizare pe loturi prin leasing financiar pe 5 ani, cu optiunea de cumparare a 15 bucati autoturisme, conform caietelor de sarcini. Pentru achizitia produselor se vor incheia contracte, care trebuie sa angajeze atat furnizarea produselor cat si prestarea serviciilor de leasing financiar impartite pe loturi. Lot 1: Furnizare 8 bucati autoturisme categoria M1 noi, cu tractiune integrala 4x4, finantate prin leasing financiar pe 5 ani, cu optiunea de cumparare, conform caietului de sarcini. Lot 2: Furnizare 7 bucati autoturisme electrice noi destinate deplasarilor administrative si interventiilor operative, finantate prin leasing financiar pe 5 ani, cu optiunea de cumparare, conform caietului de sarcini. Termen de livrare: 3 luni de la data semnării contractului. Numarul de zile pana la care se pot solicita clarificari: in a 19 a zi înainte de termenul limita de depunere a ofertelor. Intrebarile se vor posta in SEAP la sectiunea intrebari. Termenul limita pana la care entitatea contractanta va raspunde la solicitarile de clarificari depuse cu respectarea termenului limita stabilit in invitatia de participare: in a 11 a zi înainte de termenul limita de depunere a ofertelor. Entitatea Contractanta va raspunde doar solicitarilor de clarificari adresate de operatorul economic pana la termenul limita stabilit.
Вътрешен идентификатор: RO1890420/2026/BA1/ F5
Вид процедура: Открита
Процедурата се ускорява: не
Цел
Естество на поръчката: Доставки
Основна класификация (cpv): 34110000 Леки автомобили
5. Обособена позиция
Обособена позиция: LOT-0001
Заглавие: -Lot1 -Furnizare 8 bucati autoturisme categoria M1 noi, cu tractiune integrala 4x4, finantate prin leasing financiar pe 5 ani, cu optiunea de cumparare, conform caietului de sarcini.
Описание: Lot 1: Furnizare 8 bucati autoturisme categoria M1 noi, cu tractiune integrala 4x4, finantate prin leasing financiar pe 5 ani, cu optiunea de cumparare, conform caietului de sarcini. Nu se accepta oferte partiale. În cadrul prezentei achiziții, produsele si materialele încorporate ce urmează a fi achiziționate trebuie să fie noi, nefolosite, de asemenea, vor fi oferite cele mai recente modele. Produsele și materialele încorporate ce urmează a fi achiziționate ar trebui să încorporeze cele mai recente îmbunătățiri în proiectare și materiale.
Вътрешен идентификатор: 1
Допълнителна класификация (cpv): 66114000 Услуги по финансов лизинг
Обособена позиция: LOT-0002
Заглавие: -Lot 2: Furnizare 7 bucati autoturisme electrice noi destinate deplasarilor administrative si interventiilor operative, finantate prin leasing financiar pe 5 ani, cu optiunea de cumparare, conform caietului de sarcini.
Описание: Lot 2: Furnizare 7 bucati autoturisme electrice noi destinate deplasarilor administrative si interventiilor operative, finantate prin leasing financiar pe 5 ani, cu optiunea de cumparare, conform caietului de sarcini. Nu se accepta oferte partiale. În cadrul prezentei achiziții, produsele si materialele încorporate ce urmează a fi achiziționate trebuie să fie noi, nefolosite, de asemenea, vor fi oferite cele mai recente modele. Produsele și materialele încorporate ce urmează a fi achiziționate ar trebui să încorporeze cele mai recente îmbunătățiri în proiectare și materiale.
Вътрешен идентификатор: 2
Допълнителна класификация (cpv): 34144900 Електрически превозни средства, 66114000 Услуги по финансов лизинг
403881-2026 - Konkurrencevilkår
Rumænien – Personbiler – Autoturisme in leasing financiar
Udbuds- eller koncessionsbekendtgørelse – standardordningen
Varer
2. Procedure
Procedure
TitelAutoturisme in leasing financiar
Intern IDRO1890420/2026/BA1/ F5
UdbudsprocedureOffentligt udbud
Proceduren er en hasteprocedurenej
Formål
Kontraktens hovedformålVarer
Primær klassifikation (cpv): 34110000 Personbiler
5. Delkontrakt
DelkontraktLOT-0001
Intern ID1
Supplerende klassifikation (cpv): 66114000 Finansiel leasing
DelkontraktLOT-0002
Intern ID2
Supplerende klassifikation (cpv): 34144900 El-køretøjer, 66114000 Finansiel leasing
403881-2026 - Διαγωνισμός
Ρουμανία – Επιβατικά αυτοκίνητα – Autoturisme in leasing financiar
Προκήρυξη σύμβασης ή σύμβασης παραχώρησης — τυποποιημένο καθεστώς
Αγαθά
2. Διαδικασία
Διαδικασία
ΤίτλοςAutoturisme in leasing financiar
Εσωτερικό αναγνωριστικόRO1890420/2026/BA1/ F5
Είδος διαδικασίαςΑνοικτή
Η διαδικασία επιταχύνεταιόχι
Σκοπός
Χαρακτήρας της σύμβασηςΑγαθά
Κύρια ταξινόμηση (cpv): 34110000 Επιβατικά αυτοκίνητα
5. Παρτίδα
ΠαρτίδαLOT-0001
Εσωτερικό αναγνωριστικό1
Πρόσθετη ταξινόμηση (cpv): 66114000 Υπηρεσίες χρηματοδοτικής μίσθωσης
ΠαρτίδαLOT-0002
Εσωτερικό αναγνωριστικό2
Πρόσθετη ταξινόμηση (cpv): 34144900 Ηλεκτρικά οχήματα, 66114000 Υπηρεσίες χρηματοδοτικής μίσθωσης
Title: Autoturisme in leasing financiar
Internal identifier: RO1890420/2026/BA1/ F5
Type of procedure: Open
The procedure is accelerated: no
Purpose
Main nature of the contract: Supplies
Main classification (cpv): 34110000 Passenger cars
5. Lot
Lot: LOT-0001
Internal identifier: 1
Additional classification (cpv): 66114000 Financial leasing services
Lot: LOT-0002
Internal identifier: 2
Additional classification (cpv): 34144900 Electric vehicles, 66114000 Financial leasing services
2. Procedimiento
Procedimiento
Identificador interno: RO1890420/2026/BA1/ F5
Tipo de procedimiento: Abierto
El procedimiento está acelerado: no
Finalidad
Naturaleza del contrato: Suministros
Clasificación principal (cpv): 34110000 Automóviles para pasajeros
5. Lote
Lote: LOT-0001
Identificador interno: 1
Clasificación adicional (cpv): 66114000 Servicios de arrendamiento financiero
Lote: LOT-0002
Identificador interno: 2
Clasificación adicional (cpv): 34144900 Vehículos eléctricos, 66114000 Servicios de arrendamiento financiero
2. Menettely
Menettely
Sisäinen tunniste: RO1890420/2026/BA1/ F5
Menettelyn tyyppi: Avoin
Käytetään nopeutettua menettelyä: ei
Tarkoitus
Pääasiallinen hankintalaji: Tavarahankinnat
Pääasiallinen luokitus (cpv): 34110000 Henkilöautot
5. Osa
Osa: LOT-0001
Sisäinen tunniste: 1
Lisäluokitus (cpv): 66114000 Rahoitusleasingpalvelut
Osa: LOT-0002
Sisäinen tunniste: 2
Lisäluokitus (cpv): 34144900 Sähköajoneuvot, 66114000 Rahoitusleasingpalvelut
403881-2026 - Mise en concurrence
Roumanie – Voitures particulières – Autoturisme in leasing financiar
Avis de marché ou de concession – régime ordinaire
Fournitures
2. Procédure
Procédure
TitreAutoturisme in leasing financiar
Identifiant interneRO1890420/2026/BA1/ F5
Type de procédureOuverte
La procédure est accéléréenon
Objet
Nature principale du marchéFournitures
Nomenclature principale (cpv): 34110000 Voitures particulières
LotLOT-0001
Identifiant interne1
Nomenclature complémentaire (cpv): 66114000 Services de leasing financier
LotLOT-0002
Identifiant interne2
Nomenclature complémentaire (cpv): 34144900 Véhicules électriques, 66114000 Services de leasing financier
2. Nós imeachta
Nós imeachta
Aitheantóir inmheánach: RO1890420/2026/BA1/ F5
An cineál nóis imeachta: Oscailte
Tá an nós imeachta á bhrostú: níl
Cuspóir
Cineál an chonartha: Soláthairtí
5. Luchtóg
Luchtóg: LOT-0001
Aitheantóir inmheánach: 1
Luchtóg: LOT-0002
Aitheantóir inmheánach: 2
403881-2026 - Gara
Romania – Autovetture per trasporto passeggeri – Autoturisme in leasing financiar
Bando di gara o di concessione – regime ordinario
Forniture
2. Procedura
Procedura
TitoloAutoturisme in leasing financiar
Identificativo internoRO1890420/2026/BA1/ F5
Tipo di proceduraAperta
La procedura è acceleratano
Finalità
Natura dell'appaltoForniture
Classificazione principale (cpv): 34110000 Autovetture per trasporto passeggeri
5. Lotto
LottoLOT-0001
Identificativo interno1
Classificazione aggiuntiva (cpv): 66114000 Servizi di leasing finanziario
LottoLOT-0002
Identificativo interno2
Classificazione aggiuntiva (cpv): 34144900 Veicoli elettrici, 66114000 Servizi di leasing finanziario
2. Procedūra
Procedūra
Vidaus identifikatorius: RO1890420/2026/BA1/ F5
Pirkimo būdas: Atviras
Procedūra pagreitinta: ne
Tikslas
Sutarties objektas: Prekės
Pagrindinis klasifikacijos kodas (cpv): 34110000 Keleiviniai automobiliai
5. Pirkimo dalis
Pirkimo dalis: LOT-0001
Vidaus identifikatorius: 1
Kiti klasifikacijos kodai (cpv): 66114000 Finansinio lizingo paslaugos
Pirkimo dalis: LOT-0002
Vidaus identifikatorius: 2
Kiti klasifikacijos kodai (cpv): 34144900 Elektromobiliai, 66114000 Finansinio lizingo paslaugos
403881-2026 - Kompetizzjoni
Ir-Rumanija – Karozzi tal-passiġġieri – Autoturisme in leasing financiar
Avviż tal-kuntratt jew tal-konċessjoni – reġim standard
Provvisti
2. Proċedura
Proċedura
TitluAutoturisme in leasing financiar
Identifikatur internRO1890420/2026/BA1/ F5
Tip ta’ proċeduraMiftuħa
Il-proċedura hija aċċelleratale
Għan
Natura tal-kuntrattProvvisti
Klassifikazzjoni prinċipali (cpv): 34110000 Karozzi tal-passiġġieri
5. Lott
LottLOT-0001
Identifikatur intern1
Klassifikazzjoni addizzjonali (cpv): 66114000 Servizzi ta' kiri finanzjarju
LottLOT-0002
Identifikatur intern2
Klassifikazzjoni addizzjonali (cpv): 34144900 Vetturi li jaħdmu bl-elettriku, 66114000 Servizzi ta' kiri finanzjarju
403881-2026 - Concurso
Roménia – Automóveis de passageiros – Autoturisme in leasing financiar
Anúncio de concurso ou de concessão – regime normal
Fornecimentos
2. Procedimento
Procedimento
TítuloAutoturisme in leasing financiar
Tipo de procedimentoAberto
O procedimento é aceleradonão
Finalidade
Natureza do contratoFornecimentos
Classificação principal (cpv): 34110000 Automóveis de passageiros
LoteLOT-0001
Identificador interno1
Classificação adicional (cpv): 66114000 Serviços de leasing financeiro
LoteLOT-0002
Identificador interno2
Classificação adicional (cpv): 34144900 Veículos eléctricos, 66114000 Serviços de leasing financeiro
2. Procedură
Procedură
Titlu: Autoturisme in leasing financiar
Identificator intern: RO1890420/2026/BA1/ F5
Tip de procedură: Deschisă
Procedura este accelerată: nu
Scop
Natura contractului: Produse
Clasificarea principală (cpv): 34110000 Autoturisme
Identificator intern: 1
Clasificare suplimentară (cpv): 66114000 Servicii de leasing financiar
Identificator intern: 2
Clasificare suplimentară (cpv): 34144900 Vehicule electrice, 66114000 Servicii de leasing financiar
2. Postup
Postup
Názov: Autoturisme in leasing financiar
Interný identifikátor: RO1890420/2026/BA1/ F5
Druh postupu: Verejná súťaž
Postup je zrýchlený: nie
Účel
Druh zmluvy: Tovary
Hlavná klasifikácia (cpv): 34110000 Osobné automobily
5. Časť
Časť: LOT-0001
Interný identifikátor: 1
Doplňujúca klasifikácia (cpv): 66114000 Finančný lízing
Časť: LOT-0002
Interný identifikátor: 2
Doplňujúca klasifikácia (cpv): 34144900 Vozidlá na elektrický pohon, 66114000 Finančný lízing
403881-2026 - Javni razpis
Romunija – Osebni avtomobili – Autoturisme in leasing financiar
Obvestilo o koncesiji ali naročilu – standardna ureditev
Blago
2. Postopek
Postopek
NaslovAutoturisme in leasing financiar
Notranji identifikatorRO1890420/2026/BA1/ F5
Vrsta postopkaOdprti postopek
Postopek je pospešenne
Namen
Vrsta javnega naročilaBlago
Glavna klasifikacijska oznaka (cpv): 34110000 Osebni avtomobili
5. Sklop
SklopLOT-0001
Notranji identifikator1
Dodatna klasifikacija (cpv): 66114000 Storitve finančnega zakupa
SklopLOT-0002
Notranji identifikator2
Dodatna klasifikacija (cpv): 34144900 Električna vozila, 66114000 Storitve finančnega zakupa