403911-2026 - Състезателна процедура
Полша – Лабораторни реактиви – 181/PN/2026- Dostawa testów do diagnostyki molekularnej wybranych mutacji punktowych oraz diagnostyki molekularnej zakażeń potransplantacyjnych i infekcji wrodzonych u noworodków z użyciem sond MGB wraz z dzierżawą analizatorów dla UCK.
Обявление за поръчка или концесия – стандартен режим
Доставки
2. Процедура
Процедура
Заглавие181/PN/2026- Dostawa testów do diagnostyki molekularnej wybranych mutacji punktowych oraz diagnostyki molekularnej zakażeń potransplantacyjnych i infekcji wrodzonych u noworodków z użyciem sond MGB wraz z dzierżawą analizatorów dla UCK.
Описание1. Przedmiotem zamówienia jest dostawa testów do diagnostyki molekularnej wybranych mutacji punktowych oraz diagnostyki molekularnej zakażeń potransplantacyjnych i infekcji wrodzonych u noworodków z użyciem sond MGB wraz z dzierżawą analizatorów dla UCK, o parametrach, w asortymencie, szacunkowej ilości oraz wymaganiach określonych w załącznikach nr 4 i nr 5 do SWZ. 2. Zamawiany asortyment musi spełniać wymagania określone w załączniku nr 4 do SWZ. Niespełnienie chociażby jednego z wymagań określonych w załączniku nr 4 do SWZ spowoduje odrzucenie oferty. 3. Dzierżawione analizatory, zwane dalej „sprzętem”, muszą spełniać parametry graniczne określone w załączniku nr 5 do SWZ. Niespełnienie chociażby jednego z parametrów granicznych określonych w załączniku nr 5 do SWZ spowoduje odrzucenie oferty. 4. Dzierżawiony sprzęt zostanie dostarczony wraz z osprzętem niezbędnym do jego prawidłowego funkcjonowania. 5. W przypadku użycia w dokumentacji dotyczącej przedmiotowego postępowania określeń wskazujących na typ, normę, znaki towarowe lub pochodzenie przedmiotu zamówienia należy odczytywać je wraz z wyrazami „lub równoważne”. Nazwy własne są przykładowe, określają klasę produktu i służą ustaleniu standardu - nie wskazują na konkretny wyrób lub konkretnego producenta. Wykonawca oferując przedmiot równoważny do opisanego w specyfikacji jest zobowiązany zachować równoważność w zakresie parametrów technicznych, funkcjonalnych, gabarytowych i jakościowych, które muszą być na poziomie nie niższym od parametrów wskazanych przez Zamawiającego. Ciężar udowodnienia, że oferowane artykuły są równoważne w stosunku do wymagań określonych przez Zamawiającego spoczywa na składającym ofertę.
Вътрешен идентификатор181/PN/2026
Вид процедураОткрита
Процедурата се ускорявада
Обосновка на ускорената процедураPrzedmiot zamówienia obejmuje specjalistyczne badania molekularne. Zapewnienie dostępności tych badań jest podstawą prawidłowej pracy szpitala, ponieważ odgrywają one kluczową rolę w diagnostyce i monitorowaniu zakażeń potransplantacyjnych, infekcji wrodzonych noworodków oraz określeniu czynników predysponujących między innymi do występowania zaburzeń zakrzepowo-zatorowych w trombofilii wrodzonej, co pozwala na podjęcie odpowiedniego leczenia. Poprzednie postępowanie (120/PN/2026) zostało unieważnione na podstawie art. 255 pkt. 2) ustawy z dnia 11 września 2019 r. Prawo zamówień publicznych (tj. Dz. U. z 2024 r. poz. 1320 z późn. zm), dlatego też konieczne jest możliwe jak najszybsze powtórzenie procedury przetargowej. Wartość przedmiotowego zamówienia przekracza tzw. „próg unijny”. Stosując 30-dniowy termin składania ofert Zamawiający naraża się na braki odczynnikowe oraz sprzętowe, a co za tym idzie- niezachowanie ciągłości wykonywania badań w tym obszarze, co z punktu widzenia funkcjonowania laboratorium oraz całego szpitala może spowodować znaczne przedłużenie procesów diagnostycznych. Skrócenie terminu postępowania do 15 dni pozwoli zniwelować to zagrożenie.
Цел
Естество на поръчкатаДоставки
Основна класификация (cpv): 33696500 Лабораторни реактиви
Допълнителна класификация (cpv): 38434000 Анализатори
5. Обособена позиция
Обособена позицияLOT-0001
ЗаглавиеDostawa testów do diagnostyki molekularnej wybranych mutacji punktowych oraz diagnostyki molekularnej zakażeń potransplantacyjnych i infekcji wrodzonych u noworodków z użyciem sond MGB wraz z dzierżawą analizatorów dla UCK.
Описание1. Przedmiotem zamówienia jest dostawa testów do diagnostyki molekularnej wybranych mutacji punktowych oraz diagnostyki molekularnej zakażeń potransplantacyjnych i infekcji wrodzonych u noworodków z użyciem sond MGB wraz z dzierżawą analizatorów dla UCK, o parametrach, w asortymencie, szacunkowej ilości oraz wymaganiach określonych w załącznikach nr 4 i nr 5 do SWZ. 2. Zamawiany asortyment musi spełniać wymagania określone w załączniku nr 4 do SWZ. Niespełnienie chociażby jednego z wymagań określonych w załączniku nr 4 do SWZ spowoduje odrzucenie oferty. 3. Dzierżawione analizatory, zwane dalej „sprzętem”, muszą spełniać parametry graniczne określone w załączniku nr 5 do SWZ. Niespełnienie chociażby jednego z parametrów granicznych określonych w załączniku nr 5 do SWZ spowoduje odrzucenie oferty.
2. Řízení
Řízení
Interní identifikátor: 181/PN/2026
Typ řízení: Otevřené
Řízení se zrychlí: ano
Účel
Charakter smlouvy: Dodávky
Hlavní klasifikace (cpv): 33696500 Laboratorní činidla
Další klasifikace (cpv): 38434000 Analyzátory
5. Část
Část: LOT-0001
2. Procedure
Procedure
Intern ID: 181/PN/2026
Udbudsprocedure: Offentligt udbud
Proceduren er en hasteprocedure: ja
Formål
Kontraktens hovedformål: Varer
Primær klassifikation (cpv): 33696500 Laboratoriereagenser
Supplerende klassifikation (cpv): 38434000 Analysatorer
5. Delkontrakt
Delkontrakt: LOT-0001
2. Verfahren
Verfahren
Interne Kennung: 181/PN/2026
Verfahrensart: Offenes Verfahren
Das Verfahren wird beschleunigt: ja
Zweck
Art des Auftrags: Lieferleistungen
Haupteinstufung (cpv): 33696500 Laborreagenzien
Zusätzliche Einstufung (cpv): 38434000 Analysatoren
5. Los
Los: LOT-0001
403911-2026 - Διαγωνισμός
Προκήρυξη σύμβασης ή σύμβασης παραχώρησης — τυποποιημένο καθεστώς
Αγαθά
2. Διαδικασία
Διαδικασία
Εσωτερικό αναγνωριστικό181/PN/2026
Είδος διαδικασίαςΑνοικτή
Η διαδικασία επιταχύνεταιναι
Σκοπός
Χαρακτήρας της σύμβασηςΑγαθά
Κύρια ταξινόμηση (cpv): 33696500 Αντιδραστήρια εργαστηρίων
Πρόσθετη ταξινόμηση (cpv): 38434000 Αναλυτές
5. Παρτίδα
ΠαρτίδαLOT-0001
2. Menetlus
Menetlus
Sisemine tunnus: 181/PN/2026
Menetluse liik: Avatud
Kiirendatud menetlus: jah
Eesmärk
Lepingu olemus: Asjad
Peamine liigitus (cpv): 33696500 Laboratooriumireaktiivid
Täiendav liigitus (cpv): 38434000 Analüsaatorid
5. Osa
Osa: LOT-0001
403911-2026 - Nadmetanje
Obavijest o nadmetanju ili koncesiji – standardni režim
Roba
2. Postupak
Postupak
Interna identifikacijska oznaka181/PN/2026
Vrsta postupkaOtvoren
Postupak je ubrzanda
Svrha
Priroda ugovoraRoba
Glavna klasifikacija (cpv): 33696500 Laboratorijski reagensi
Dodatna klasifikacija (cpv): 38434000 Analizatori
5. Grupa
GrupaLOT-0001
2. Eljárás
Eljárás
Belső azonosító: 181/PN/2026
Az eljárás típusa: Nyitott
Az eljárás gyorsított: igen
Cél
A szerződés jellege: Árubeszerzés
Fő osztályozás (cpv): 33696500 Laboratóriumi reagensek
További osztályozás (cpv): 38434000 Analizátorok
5. Rész
Rész: LOT-0001
2. Procedura
Procedura
Identificativo interno: 181/PN/2026
Tipo di procedura: Aperta
La procedura è accelerata: sì
Finalità
Natura dell'appalto: Forniture
Classificazione principale (cpv): 33696500 Reattivi per laboratorio
Classificazione aggiuntiva (cpv): 38434000 Analizzatori
5. Lotto
Lotto: LOT-0001
2. Procedūra
Procedūra
Iekšējais identifikators: 181/PN/2026
Procedūras veids: Atklāta
Procedūra ir paātrināta: jā
Mērķis
Līguma veids: Piegādes
Galvenā klasifikācija (cpv): 33696500 Laboratorijas reaģenti
Papildu klasifikācija (cpv): 38434000 Analizatori
5. Daļa
Daļa: LOT-0001
2. Proċedura
Proċedura
Identifikatur intern: 181/PN/2026
Tip ta’ proċedura: Miftuħa
Il-proċedura hija aċċellerata: iva
Għan
Natura tal-kuntratt: Provvisti
Klassifikazzjoni prinċipali (cpv): 33696500 Reaġenti tal-laboratorju
Klassifikazzjoni addizzjonali (cpv): 38434000 Analizzaturi
5. Lott
Lott: LOT-0001
Interne identificatiecode: 181/PN/2026
Type procedure: Openbaar
De procedure wordt versneld: ja
Doel
Aard van het contract: Leveringen
Belangrijkste classificatie (cpv): 33696500 Laboratoriumreagentia
Aanvullende classificatie (cpv): 38434000 Analysatoren
5. Perceel
Perceel: LOT-0001
Wewnętrzny identyfikator: 181/PN/2026
Rodzaj procedury: Otwarta
Procedura jest przyspieszona: tak
Przeznaczenie
Charakter zamówienia: Dostawy
Główna klasyfikacja (cpv): 33696500 Odczynniki laboratoryjne
Dodatkowa klasyfikacja (cpv): 38434000 Analizatory
5. Część zamówienia
Część zamówienia: LOT-0001
2. Procedimento
Procedimento
Identificador interno: 181/PN/2026
Tipo de procedimento: Aberto
O procedimento é acelerado: sim
Finalidade
Natureza do contrato: Fornecimentos
Classificação principal (cpv): 33696500 Reagentes de laboratório
Classificação adicional (cpv): 38434000 Analisadores
5. Lote
Lote: LOT-0001
2. Procedură
Procedură
Identificator intern: 181/PN/2026
Tip de procedură: Deschisă
Procedura este accelerată: da
Scop
Natura contractului: Produse
Clasificarea principală (cpv): 33696500 Reactivi de laborator
Clasificare suplimentară (cpv): 38434000 Analizoare
5. Lot
Lot: LOT-0001
2. Postup
Postup
Interný identifikátor: 181/PN/2026
Druh postupu: Verejná súťaž
Postup je zrýchlený: áno
Druh zmluvy: Tovary
Hlavná klasifikácia (cpv): 33696500 Laboratórne činidlá
Doplňujúca klasifikácia (cpv): 38434000 Analyzátory
5. Časť
Časť: LOT-0001
2. Postopek
Postopek
Notranji identifikator: 181/PN/2026
Vrsta postopka: Odprti postopek
Postopek je pospešen: da
Namen
Vrsta javnega naročila: Blago
Glavna klasifikacijska oznaka (cpv): 33696500 Laboratorijski reagenti
Dodatna klasifikacija (cpv): 38434000 Analizatorji
5. Sklop
Sklop: LOT-0001
2. Förfarande
Förfarande
Intern identifierare: 181/PN/2026
Typ av förfarande: Öppet
Förfarandet är påskyndat: ja
Föremålet för upphandlingen
Kontraktets art: Varor
Ytterligare klassificering (cpv): 38434000 Analysatorer
5. Del (anbudsområde)
Del (anbudsområde): LOT-0001