404550-2026 - Състезателна процедура
Pyмъния – Строителни и монтажни работи по общо изграждане на преносни и разпределителни тръбопроводи – TL-CL-12 Extinderea si reabilitarea sistemelor de alimentare cu apa si a sistemelor de colectare a apelor uzate menajere in Isaccea, Macin si Mahmudia
Обявление за поръчка или концесия – стандартен режим
Строителство
2. Процедура
Процедура
ЗаглавиеTL-CL-12 Extinderea si reabilitarea sistemelor de alimentare cu apa si a sistemelor de colectare a apelor uzate menajere in Isaccea, Macin si Mahmudia
ОписаниеExecuție lucrări aferente contractului „TL-CL-12 Extinderea si reabilitarea sistemelor de alimentare cu apa si a sistemelor de colectare a apelor uzate menajere in Isaccea, Macin si Mahmudia“ NOTA: -Numarul de zile până la care Operatorii economici interesati pot solicita clarificari inainte de data limita de depunere a ofertelor / candidaturilor este de 19 zile inainte de data limita de depunere a ofertelor. -Termene-limită până la care entitatea contractantă va răspunde solicitărilor de clarificare/informaţii suplimentare: in a 11-a zi inainte de data limita de depunere a ofertelor.
Вътрешен идентификатор16775941_2026_PAAPD1623378
Вид процедураОткрита
Процедурата се ускоряване
Цел
Естество на поръчкатаСтроителство
Основна класификация (cpv): 45231100 Строителни и монтажни работи по общо изграждане на преносни и разпределителни тръбопроводи
5. Обособена позиция
Обособена позицияLOT-0000
ЗаглавиеDefault lot
ОписаниеExecutie lucrari aferente contractului „TL-CL-12 Extinderea si reabilitarea sistemelor de alimentare cu apa si a sistemelor de colectare a apelor uzate menajere in Isaccea,Macin si Mahmudia“ incluzând execuţia construcțiilor civile,a instalatiilor mecanice și electrice, inclusiv furnizarea și montarea echipamentelor aferente,pentru: Sistemul de alimentare cu apa: Ob. 1. UAT Isaccea: Ob. 1.1. Extindere conducta de aductiune in localitatea Revarsarea:Extindere conducta aductiune apa potabila, PEID, De 125mm, Ltot=4769 m;Camine de vane, golire, aerisire, monitorizare debit – 9 buc;Subtraversari cu conducta de aductiune – 2 buc ; Ob. 1.2. Extindere retea de distributie in localitatea Isaccea:Extindere retea de distributie, PEID, De 110m, Ltot=2406 m;Bransamente – 62 buc;Camine de vane, golire – 12 buc;Hidranti – 15 buc;Subtraversari cu conducte de alimentare cu apa – 5 buc; Ob. 1.3. Reabilitare retea de distributie in localitatea Isaccea:Reabilitare retea de distributie, PEID, De 110mm, Ltot=3469 m;Bransamente – 60 buc;Camine de vane, golire – 18 buc;Hidranti – 17 buc;Subtraversari cu conducte de alimentare cu apa – 4 buc ; Ob. 1.4 Construire statii pompare apa potabila in localitatea Isaccea:SP – 1 buc;Spincendiu – 1 buc; Ob. 2. UAT Macin:Ob. 2.1. Extindere retea de distributie in localitatea Macin:Extindere retea de distributie, PEID, De 110mm, Ltot=1257 m;Bransamente – 88 buc;Camine de vane, golire – 12 buc;Hidranti – 4 buc; Ob. 3. UAT Mahmudia:Ob. 3.1. Extindere retea de distributie in localitatea Mahmudia:Extindere retea de distributie, PEID, De 110, Ltot=1942 m;Bransamente – 107 buc;Camine de vane, golire – 11 buc;Hidranti – 6 buc;Subtraversari cu conducte de alimentare cu apa – 2 buc; Ob. 3.2. Reabilitare retea de distributie in localitatea Mahmudia:Extindere retea de distributie, PEID, De 110-160mm, Ltot=3696 m;Bransamente – 222 buc;Camine de vane, golire, monitorizare debit si presiune – 32 buc;Hidranti – 19 buc;Subtraversari cu conducte de alimentare cu apa – 4 buc; Ob. 3.3. Reabilitare conducta de transport in localitatea Mahmudia:Extindere conducta tranport apa potabila, PEID, De 160mm, Ltot=606 m;Camine de vane, golire, aerisire, monitorizare debit, rupere – 3 buc;Sistemul de canalizare Ob. 4. UAT Isaccea:Ob. 4.1. Reabilitare statii de pompare apa uzata menajera in localitatea Isaccea:SPAU – 4 buc;Ob. 5. UAT Macin Ob. 5.1. Extindere retea de canalizare menajera in localitatea Macin:Extindere retea de canalizare, PVC, De 250mm, Ltot=1000 m;Racorduri noi – 79 buc;Camine de vizitare – 24 buc;Camine de decantare – 3 buc; Ob. 5.2. Statii de pompare apa uzata menajera in localitatea Macin:SPAU – 3 buc; Ob. 5.3. Conducte de refulare apa uzata menajera in localitatea Macin:Extindere conducte de refulare, PEID, De 90mm, Ltot=629 m;Camine de golire pe conducta de refulare – 1 buc;Camine de disipare a energiei – 3 buc; Ob. 5.4. Reabilitare statii de pompare apa uzata menajera in localitatea Macin:SPAU – 1 buc; Ob. 6. UAT Mahmudia:Ob. 6.1. Extindere retea de canalizare menajera in localitatea Mahmudia:Extindere retea de canalizare, PVC, De 250mm, Ltot=6482 m;Extindere retea de canalizare, PVC, De 15mm, Ltot=722m;Racorduri noi – 375 buc;Camine de vizitare – 210 buc;Camine de decantare – 4 buc;Camine de disipare a energiei – 4 buc;Subtraversari cu conducte de canalizare – 5 buc; Ob. 6.2. Statii de pompare apa uzata menajera in localitatea Mahmudia:SPAU – 4 buc;Ob. 6.3. Conducte de refulare apa uzata menajera in localitatea Mahmudia:Extindere conducte de refulare, PEID, De 90mm, Ltot=788 m;Camine de golire pe conducta de refulare – 4 buc; Subtraversari cu conducte de refulare – 1 buc; Ob. 6.4. Reabilitare retea de canalizare menajera in localitatea Mahmudia:Extindere retea de canalizare, PVC, De 250mm, Ltot=572 m;Extindere retea de canalizare, PVC, De 315mm, Ltot=236 m;Racorduri – 56 buc;Camine de vizitare – 22 buc;Subtraversari cu conducte de canalizare – 1 buc; In cadrul contractului sunt definite 6 sectoare de lucrari dupa cum urmeaza: Sector 1: UAT Isaccea - Localitatea Isaccea si localitatea Revarsarea •Extindere conducta de aductiune in localitatea Revarsarea •Extindere retea de distributie in localitatea Isaccea •Reabilitare retea de distributie in localitatea Isaccea •Construire statii pompare apa potabila in localitatea Isaccea Sector 2: UAT Macin - Localitatea Macin •Extindere retea de distributie in localitatea Macin Sector 3: UAT Mahmudia - Localitatea Mahmudia •Extindere retea de distributie in localitatea Mahmudia •Reabilitare retea de distributie in localitatea Mahmudia •Reabilitare conducta de transport in localitatea Mahmudia Sector 4: UAT Isaccea - Localitatea Isaccea •Reabilitare statii de pompare apa uzata menajera in localitatea Isaccea Sector 5: UAT Macin - Localitatea Macin •Extindere retea de canalizare menajera in localitatea Macin •Statii de pompare apa uzata menajera in localitatea Macin •Conducte de refulare apa uzata menajera in localitatea Macin •Reabilitare statii de pompare apa uzata menajera in localitatea Macin Sector 6: UAT Mahmudia - Localitatea Mahmudia •Extindere retea de canalizare menajera in localitatea Mahmudia •Statii de pompare apa uzata menajera in localitatea Mahmudia •Conducte de refulare apa uzata menajera in localitatea Mahmudia •Reabilitare retea de canalizare menajera in localitatea Mahmudia Lucrarile din cadrul sectoarelor de lucrari definite mai sus se vor realiza concomitent,astfel incat la finalizarea executiei sectorul de fie operational.Contractul include:a) Lucrări de construcţie; b) Furnizare şi montaj utilaje şi echipamente tehnologice; c) Testare şi punere în funcţiune; d) Remedierea eventualelor defecte apărute în Perioada de Garanţie.Durata de executie si punerea in functiune a lucrarilor este de 18 luni.Perioada de Garantie este de 36 luni.Valoarea estimată a contractului include Sume Provizionate în valoare totală de 558.976 lei.Valoarea estimata a contractului nu include sumele reprezentand "cheltuieli diverse si neprevazute".
Вътрешен идентификатор1
Допълнителна класификация (cpv): 45111000 Работи по разрушаване, оформяне и разчистване на строителната площадка, 45112000 Изкопни и земни работи, 45231110 Строителни и монтажни работи по полагане на тръби, 45232150 Строителни и монтажни работи по общо изграждане на разпределителни водопроводи, 45232152 Строителни и монтажни работи по общо изграждане на помпени станции, 45232400 Строителни и монтажни работи по общо изграждане на канализационни колектори, 45247270 Строителни и монтажни работи на водохранилища
404550-2026 - Iomaíocht
An Rómáin – General construction work for pipelines – TL-CL-12 Extinderea si reabilitarea sistemelor de alimentare cu apa si a sistemelor de colectare a apelor uzate menajere in Isaccea, Macin si Mahmudia
Fógra maidir le conradh nó lamháltas — an gnáthchóras
Oibreacha
2. Nós imeachta
Nós imeachta
Aitheantóir inmheánach16775941_2026_PAAPD1623378
An cineál nóis imeachtaOscailte
Tá an nós imeachta á bhrostúníl
Cuspóir
Cineál an chonarthaOibreacha
Príomhaicmiú (cpv): 45231100 General construction work for pipelines
5. Luchtóg
LuchtógLOT-0000
TeidealDefault lot
Aitheantóir inmheánach1
Aicmiú breise (cpv): 45111000 Demolition, site preparation and clearance work, 45112000 Excavating and earthmoving work, 45231110 Pipelaying construction work, 45232150 Works related to water-distribution pipelines, 45232152 Pumping station construction work, 45232400 Sewer construction work, 45247270 Reservoir construction works