See the notice on TED website
2. Процедура
Процедура
Заглавие: Valmisruoka
Описание: Tuomi Logistiikka Oy kilpailuttaa valmisruoan yhteishankinnan. Yhteishankintasopimusta ovat oikeutettuja käyttämään Valkeakosken kaupunki, Akaan kaupunki, Urjalan kunta ja Oma Hämeen tukipalvelut Oy. Osatarjouksia ei oteta huomioon. Toimittajaksi valitaan yksi (1) kokonaistaloudellisesti edullisimman tarjouksen tehnyt tarjoaja. Hankinta sisältää myös Valkeakosken kaupungin, Akaan kaupungin ja Urjalan kunnan osalta niin sanottuja siirtymäajan tuotteita eli tuoterivejä, jotka siirtyvät valmisruoan hankintasopimuksella tilattavaksi, kun tukkuelintarvikkeiden hankintasopimus päättyy arviolta 1.3.2027 alkaen. Hankinnan tavoitteena on, että loppuasiakkaat saavat turvalliset, maukkaat, ravitsevat ja ikäryhmälleen mieleiset ruokatuotteet sekä sesonkituotteet aterioillaan tavarantilaajien toimipaikoissa.
Вътрешен идентификатор: 618216
Вид процедура: Открита
Процедурата се ускорява: да
Обосновка на ускорената процедура: Edellinen menettely (582007) keskeytettiin ja kilpailutetaan nyt nopeutettuna uudestaan.
Основни характеристики на процедурата: Kuten tarjouspyynnössä.
Цел
Естество на поръчката: Доставки
Основна класификация (cpv): 15894300 Приготвени блюда
5. Обособена позиция
Обособена позиция: LOT-0000
2. Řízení
Řízení
Název: Valmisruoka
Interní identifikátor: 618216
Typ řízení: Otevřené
Řízení se zrychlí: ano
Hlavní prvky řízení: Kuten tarjouspyynnössä.
Účel
Charakter smlouvy: Dodávky
Hlavní klasifikace (cpv): 15894300 Připravené pokrmy
5. Část
Část: LOT-0000
2. Verfahren
Verfahren
Titel: Valmisruoka
Interne Kennung: 618216
Verfahrensart: Offenes Verfahren
Das Verfahren wird beschleunigt: ja
Zentrale Elemente des Verfahrens: Kuten tarjouspyynnössä.
Zweck
Art des Auftrags: Lieferleistungen
Haupteinstufung (cpv): 15894300 Zubereitete Mahlzeiten
5. Los
Los: LOT-0000
2. Διαδικασία
Διαδικασία
Τίτλος: Valmisruoka
Εσωτερικό αναγνωριστικό: 618216
Είδος διαδικασίας: Ανοικτή
Η διαδικασία επιταχύνεται: ναι
Κύρια χαρακτηριστικά της διαδικασίας: Kuten tarjouspyynnössä.
Σκοπός
Χαρακτήρας της σύμβασης: Αγαθά
Κύρια ταξινόμηση (cpv): 15894300 Έτοιμα φαγητά
5. Παρτίδα
Παρτίδα: LOT-0000
2. Procedure
Procedure
Title: Valmisruoka
Internal identifier: 618216
Type of procedure: Open
The procedure is accelerated: yes
Main features of the procedure: Kuten tarjouspyynnössä.
Purpose
Main nature of the contract: Supplies
Main classification (cpv): 15894300 Prepared dishes
5. Lot
Lot: LOT-0000
2. Procedimiento
Procedimiento
Título: Valmisruoka
Identificador interno: 618216
Tipo de procedimiento: Abierto
El procedimiento está acelerado: sí
Principales características del procedimiento: Kuten tarjouspyynnössä.
Finalidad
Naturaleza del contrato: Suministros
Clasificación principal (cpv): 15894300 Bandejas de comida preparada
5. Lote
Lote: LOT-0000
2. Menetlus
Menetlus
Pealkiri: Valmisruoka
Sisemine tunnus: 618216
Menetluse liik: Avatud
Kiirendatud menetlus: jah
Menetluskorra kirjeldus: Kuten tarjouspyynnössä.
Eesmärk
Lepingu olemus: Asjad
Peamine liigitus (cpv): 15894300 Valmisroad
5. Osa
Osa: LOT-0000
2. Postupak
Postupak
Naslov: Valmisruoka
Interna identifikacijska oznaka: 618216
Vrsta postupka: Otvoren
Postupak je ubrzan: da
Glavna obilježja postupka: Kuten tarjouspyynnössä.
Svrha
Priroda ugovora: Roba
Glavna klasifikacija (cpv): 15894300 Pripremljena jela
5. Grupa
Grupa: LOT-0000
2. Eljárás
Eljárás
Cím: Valmisruoka
Belső azonosító: 618216
Az eljárás típusa: Nyitott
Az eljárás gyorsított: igen
Az eljárás legfontosabb jellemzői: Kuten tarjouspyynnössä.
Cél
A szerződés jellege: Árubeszerzés
Fő osztályozás (cpv): 15894300 Elkészített élelmiszerek
5. Rész
Rész: LOT-0000
2. Procedura
Procedura
Titolo: Valmisruoka
Identificativo interno: 618216
Tipo di procedura: Aperta
La procedura è accelerata: sì
Caratteristiche principali della procedura: Kuten tarjouspyynnössä.
Finalità
Natura dell'appalto: Forniture
Classificazione principale (cpv): 15894300 Piatti pronti
5. Lotto
Lotto: LOT-0000
2. Procedūra
Procedūra
Nosaukums: Valmisruoka
Iekšējais identifikators: 618216
Procedūras veids: Atklāta
Procedūra ir paātrināta: jā
Procedūras galvenās iezīmes: Kuten tarjouspyynnössä.
Mērķis
Līguma veids: Piegādes
Galvenā klasifikācija (cpv): 15894300 Sagatavoti ēdieni
5. Daļa
Daļa: LOT-0000
2. Proċedura
Proċedura
Titlu: Valmisruoka
Identifikatur intern: 618216
Tip ta’ proċedura: Miftuħa
Il-proċedura hija aċċellerata: iva
Elementi prinċipali tal-proċedura: Kuten tarjouspyynnössä.
Għan
Natura tal-kuntratt: Provvisti
Klassifikazzjoni prinċipali (cpv): 15894300 Dixxijiet ippreparati
5. Lott
Lott: LOT-0000
Interne identificatiecode: 618216
Type procedure: Openbaar
De procedure wordt versneld: ja
Belangrijkste kenmerken van de procedure: Kuten tarjouspyynnössä.
Doel
Aard van het contract: Leveringen
Belangrijkste classificatie (cpv): 15894300 Bereide gerechten
5. Perceel
Perceel: LOT-0000
2. Procedimento
Procedimento
Tipo de procedimento: Aberto
O procedimento é acelerado: sim
Principais características do processo: Kuten tarjouspyynnössä.
Finalidade
Natureza do contrato: Fornecimentos
Classificação principal (cpv): 15894300 Pratos preparados
2. Postup
Postup
Názov: Valmisruoka
Interný identifikátor: 618216
Druh postupu: Verejná súťaž
Postup je zrýchlený: áno
Hlavné prvky postupu: Kuten tarjouspyynnössä.
Druh zmluvy: Tovary
Hlavná klasifikácia (cpv): 15894300 Pripravené pokrmy
5. Časť
Časť: LOT-0000