Цел
Естество на поръчката: Строителство
Основна класификация (cpv): 45231300 Строителни и монтажни работи по общо изграждане на преносни водопроводи и канализация
Допълнителна класификация (cpv): 45330000 Строителни и монтажни работи на тръбопроводни инсталации
Място на изпълнение
Административно-териториална единица на държавата (NUTS): Miasto Warszawa (PL911)
Държава: Полша
Обща информация
405100-2026 - Zadávání
Polsko – Stavební práce pro vodovodní a kanalizační potrubí – Budowa sieci kanalizacji sanitarnej wraz z odcinkami sieci od kanału głównego do granicy nieruchomości w ul. Modlińskiej w Warszawie na terenie dzielnicy Białołęka
Oznámení o zahájení zadávacího nebo koncesního řízení – standardní režim - Oznámení oprav
Práce
2. Řízení
Řízení
NázevBudowa sieci kanalizacji sanitarnej wraz z odcinkami sieci od kanału głównego do granicy nieruchomości w ul. Modlińskiej w Warszawie na terenie dzielnicy Białołęka
PopisBudowa sieci kanalizacji sanitarnej wraz z odcinkami sieci od kanału głównego do granicy nieruchomości w ul. Modlińskiej w Warszawie na terenie dzielnicy Białołęka
Interní identifikátor00374/WS/PW/PZP-DRZ-WRI/B/2026
Typ řízeníOtevřené
Řízení se zrychlíne
Účel
Charakter smlouvyPráce
Hlavní klasifikace (cpv): 45231300 Stavební práce pro vodovodní a kanalizační potrubí
Další klasifikace (cpv): 45330000 Instalatérské a sanitární práce
5. Část
ČástLOT-0001
Další klasifikace (cpv): 45330000 Instalatérské a sanitární práce, 45332000 Instalace a montáž vodovodních a odpadních rozvodů
405100-2026 - Διαγωνισμός
Πολωνία – Κατασκευαστικές εργασίες για αγωγούς ύδρευσης και αποχέτευσης – Budowa sieci kanalizacji sanitarnej wraz z odcinkami sieci od kanału głównego do granicy nieruchomości w ul. Modlińskiej w Warszawie na terenie dzielnicy Białołęka
Προκήρυξη σύμβασης ή σύμβασης παραχώρησης — τυποποιημένο καθεστώς - Γνωστοποίηση αλλαγών
Έργα
2. Διαδικασία
Διαδικασία
Εσωτερικό αναγνωριστικό00374/WS/PW/PZP-DRZ-WRI/B/2026
Είδος διαδικασίαςΑνοικτή
Η διαδικασία επιταχύνεταιόχι
Σκοπός
Χαρακτήρας της σύμβασηςΈργα
Κύρια ταξινόμηση (cpv): 45231300 Κατασκευαστικές εργασίες για αγωγούς ύδρευσης και αποχέτευσης
Πρόσθετη ταξινόμηση (cpv): 45330000 Υδραυλικές εργασίες
5. Παρτίδα
ΠαρτίδαLOT-0001
Πρόσθετη ταξινόμηση (cpv): 45330000 Υδραυλικές εργασίες, 45332000 Εργασίες υδραυλικών εγκαταστάσεων και τοποθέτησης αποχετευτικών αγωγών
Tarkoitus
Pääasiallinen hankintalaji: Rakennusurakat
Pääasiallinen luokitus (cpv): 45231300 Vesi- ja viemäriputkien rakennustyöt
Lisäluokitus (cpv): 45330000 Putkityöt
Suorituspaikka
Maaryhmittely (NUTS): Miasto Warszawa (PL911)
Maa: Puola
Yleistä tietoa
Objet
Nature principale du marché: Travaux
Nomenclature principale (cpv): 45231300 Travaux de construction de conduites d'eau et de canalisations d'eaux usées à grande distance
Nomenclature complémentaire (cpv): 45330000 Travaux de plomberie
Lieu d’exécution
Pays: Pologne
Informations générales
Cuspóir
Cineál an chonartha: Oibreacha
Príomhaicmiú (cpv): 45231300 Construction work for water and sewage pipelines
Aicmiú breise (cpv): 45330000 Plumbing and sanitary works
An áit feidhmíochta
Tír: An Pholainn
Eolas ginearálta
405100-2026 - Verseny
Lengyelország – Víz- és szennyvízvezetékek építése – Budowa sieci kanalizacji sanitarnej wraz z odcinkami sieci od kanału głównego do granicy nieruchomości w ul. Modlińskiej w Warszawie na terenie dzielnicy Białołęka
Eljárást megindító vagy koncessziós hirdetmény – klasszikus ajánlatkérőkre vonatkozó szabályok - Változtatásról szóló hirdetmény
Építési beruházás
2. Eljárás
Eljárás
Belső azonosító00374/WS/PW/PZP-DRZ-WRI/B/2026
Az eljárás típusaNyitott
Az eljárás gyorsítottnem
Cél
A szerződés jellegeÉpítési beruházás
Fő osztályozás (cpv): 45231300 Víz- és szennyvízvezetékek építése
További osztályozás (cpv): 45330000 Víz-, gázvezeték-szerelési és szaniterszerelési munka
5. Rész
RészLOT-0001
További osztályozás (cpv): 45330000 Víz-, gázvezeték-szerelési és szaniterszerelési munka, 45332000 Víz-, gázvezeték-szerelési és alagcsövezési munka
Tikslas
Sutarties objektas: Darbai
Pagrindinis klasifikacijos kodas (cpv): 45231300 Vandentiekio ir kanalizacijos vamzdynų tiesimo darbai
Kiti klasifikacijos kodai (cpv): 45330000 Vandentiekio ir sanitarinių įrenginių įrengimo darbai
Sutarties vykdymo vieta
Šalies administracinis vienetas (NUTS): Miasto Warszawa (PL911)
Šalis: Lenkija
Bendra informacija
405100-2026 - Konkurss
Polija – Ūdens un notekūdeņu cauruļvadu būvdarbi – Budowa sieci kanalizacji sanitarnej wraz z odcinkami sieci od kanału głównego do granicy nieruchomości w ul. Modlińskiej w Warszawie na terenie dzielnicy Białołęka
Paziņojums par līgumu vai paziņojums par koncesiju — standarta režīms - Izmaiņu paziņojums
Būvdarbi
2. Procedūra
Procedūra
Iekšējais identifikators00374/WS/PW/PZP-DRZ-WRI/B/2026
Procedūras veidsAtklāta
Procedūra ir paātrināta
Mērķis
Līguma veidsBūvdarbi
Galvenā klasifikācija (cpv): 45231300 Ūdens un notekūdeņu cauruļvadu būvdarbi
Papildu klasifikācija (cpv): 45330000 Sanitārtehnikas darbi
5. Daļa
DaļaLOT-0001
Papildu klasifikācija (cpv): 45330000 Sanitārtehnikas darbi, 45332000 Sanitārtehniskie un cauruļu ielikšanas darbi
Doel
Aard van het contract: Werken
Belangrijkste classificatie (cpv): 45231300 Bouwen van pijpleidingen voor water en afvalwater
Aanvullende classificatie (cpv): 45330000 Loodgieterswerk
Plaats van uitvoering
Land: Polen
Algemene informatie
405100-2026 - Procedură concurențială
Polonia – Lucrări de construcţii de conducte de apă şi de canalizare a apelor reziduale la mare distanţă – Budowa sieci kanalizacji sanitarnej wraz z odcinkami sieci od kanału głównego do granicy nieruchomości w ul. Modlińskiej w Warszawie na terenie dzielnicy Białołęka
Anunț de participare sau de concesionare - regim standard - Anunț de schimbare
Lucrări
2. Procedură
Procedură
Tip de procedurăDeschisă
Procedura este acceleratănu
Scop
Natura contractuluiLucrări
Clasificarea principală (cpv): 45231300 Lucrări de construcţii de conducte de apă şi de canalizare a apelor reziduale la mare distanţă
Clasificare suplimentară (cpv): 45330000 Lucrări de instalaţii de apă
5. Lot
LotLOT-0001
Clasificare suplimentară (cpv): 45330000 Lucrări de instalaţii de apă, 45332000 Lucrări de instalaţii de apă şi canalizare şi de conducte de evacuare
Namen
Vrsta javnega naročila: Gradnje
Glavna klasifikacijska oznaka (cpv): 45231300 Gradbena dela na cevovodih za vodo in odplake
Dodatna klasifikacija (cpv): 45330000 Vodovodna, plinska in sanitarna inštalacijska dela
Kraj izvajanja
Država: Poljska
Splošne informacije