405148-2026 - Състезателна процедура
България – Приготвяне и доставяне на храна за други предприятия и институции – „Приготвяне на храна по диети за пациенти и предоставяне на тонизиращи напитки за нуждите на „УМБАЛ Д-р Георги Странски ЕАД - Плевен”.
Обявление за поръчка или концесия – стандартен режим
Услуги
2. Процедура
Процедура
Заглавие„Приготвяне на храна по диети за пациенти и предоставяне на тонизиращи напитки за нуждите на „УМБАЛ Д-р Георги Странски ЕАД - Плевен”.
ОписаниеПроцедура по реда на Закона за обществените поръчки за приготвяне на храна по диети. Диетите се приготвят съгласно „Сборник рецепти за диетични ястия за заведения за обществено хранене и лечебно профилактичните заведения” – изд. 1984 – д-р Хелза Боева, д-р Домна Хубанова, д-р Любомир Петров и Ярмила Джамбазова и доставка на тонизиращи напитки франко хранителното звено на Възложителя. Качеството на храната да отговаря на действащите в страната БДС или еквивалентно и на „Сборник рецепти за диетични ястия за заведения за обществено хранене и лечебно-профилактични заведения” от 1984 г. на МНЗ. Количеството, качеството и калорийността на ястията следва да са съобразени с изискванията за рационално и диетично хранене, съгласно номеричната система на съответната диета. По меню в лечебното заведение, диетите са следните: - Д1, Д4, Д5, Д7, Д9, Д10, Д11, Д15, , - ЗАПИЧАЩА - ТЕЧНО-КАШЕВА , БЯЛА И Д8; - ХЕМОДИАЛИЗА; - МЛЕЧНА/ДЕТСКА КУХНЯ.
Вътрешен идентификатор587404
Вид процедураОткрита
Процедурата се ускоряване
Основни характеристики на процедуратаПроцедура по реда на Закона за обществените поръчки за приготвяне на храна по диети. Диетите се приготвят съгласно „Сборник рецепти за диетични ястия за заведения за обществено хранене и лечебно профилактичните заведения” – изд. 1984 – д-р Хелза Боева, д-р Домна Хубанова, д-р Любомир Петров и Ярмила Джамбазова и доставка на тонизиращи напитки франко хранителното звено на Възложителя. Качеството на храната да отговаря на действащите в страната БДС или еквивалентно и на „Сборник рецепти за диетични ястия за заведения за обществено хранене и лечебно-профилактични заведения” от 1984 г. на МНЗ. Количеството, качеството и калорийността на ястията следва да са съобразени с изискванията за рационално и диетично хранене, съгласно номеричната система на съответната диета. По меню в лечебното заведение, диетите са следните: - Д1, Д4, Д5, Д7, Д9, Д10, Д11, Д15, , - ЗАПИЧАЩА - ТЕЧНО-КАШЕВА , БЯЛА И Д8; - ХЕМОДИАЛИЗА; - МЛЕЧНА/ДЕТСКА КУХНЯ. В приготвянето на храна по диети за пациенти - ХРАНОДЕН се включват следните диети: Д1, Д4, Д5, Д7, Д9, Д10, Д11, Д15, БЯЛА И Д8,ТЕЧНО – КАШЕВА .
Цел
Естество на поръчкатаУслуги
Основна класификация (cpv): 55523000 Приготвяне и доставяне на храна за други предприятия и институции
5. Обособена позиция
Обособена позицияLOT-0001
405148-2026 - Zadávání
Bulharsko – Zabezpečování pohostinských služeb pro jiné podniky nebo instituce – „Приготвяне на храна по диети за пациенти и предоставяне на тонизиращи напитки за нуждите на „УМБАЛ Д-р Георги Странски ЕАД - Плевен”.
Oznámení o zahájení zadávacího nebo koncesního řízení – standardní režim
Služby
2. Řízení
Řízení
Interní identifikátor587404
Typ řízeníOtevřené
Řízení se zrychlíne
Účel
Charakter smlouvySlužby
Hlavní klasifikace (cpv): 55523000 Zabezpečování pohostinských služeb pro jiné podniky nebo instituce
5. Část
ČástLOT-0001
405148-2026 - Konkurrencevilkår
Bulgarien – Catering til andre virksomheder eller institutioner – „Приготвяне на храна по диети за пациенти и предоставяне на тонизиращи напитки за нуждите на „УМБАЛ Д-р Георги Странски ЕАД - Плевен”.
Udbuds- eller koncessionsbekendtgørelse – standardordningen
Tjenesteydelser
2. Procedure
Procedure
Intern ID587404
UdbudsprocedureOffentligt udbud
Proceduren er en hasteprocedurenej
Formål
Kontraktens hovedformålTjenesteydelser
Primær klassifikation (cpv): 55523000 Catering til andre virksomheder eller institutioner
5. Delkontrakt
DelkontraktLOT-0001
405148-2026 - Wettbewerb
Bulgarien – Verpflegungsdienste für sonstige Unternehmen oder andere Einrichtungen – „Приготвяне на храна по диети за пациенти и предоставяне на тонизиращи напитки за нуждите на „УМБАЛ Д-р Георги Странски ЕАД - Плевен”.
Auftrags- oder Konzessionsbekanntmachung – Standardregelung
Dienstleistungen
2. Verfahren
Verfahren
Interne Kennung587404
VerfahrensartOffenes Verfahren
Das Verfahren wird beschleunigtnein
Zweck
Art des AuftragsDienstleistungen
Haupteinstufung (cpv): 55523000 Verpflegungsdienste für sonstige Unternehmen oder andere Einrichtungen
5. Los
LosLOT-0001
405148-2026 - Competition
Bulgaria – Catering services for other enterprises or other institutions – „Приготвяне на храна по диети за пациенти и предоставяне на тонизиращи напитки за нуждите на „УМБАЛ Д-р Георги Странски ЕАД - Плевен”.
Contract or concession notice – standard regime
Services
Internal identifier587404
Type of procedureOpen
The procedure is acceleratedno
Purpose
Main nature of the contractServices
Main classification (cpv): 55523000 Catering services for other enterprises or other institutions
5. Lot
LotLOT-0001
405148-2026 - Hange
Bulgaaria – Muude ettevõtete või asutuste toitlustusteenused – „Приготвяне на храна по диети за пациенти и предоставяне на тонизиращи напитки за нуждите на „УМБАЛ Д-р Георги Странски ЕАД - Плевен”.
Hanketeade või kontsessiooniteade – üldkord
Teenused
2. Menetlus
Menetlus
Sisemine tunnus587404
Menetluse liikAvatud
Kiirendatud menetlusei
Eesmärk
Lepingu olemusTeenused
Peamine liigitus (cpv): 55523000 Muude ettevõtete või asutuste toitlustusteenused
5. Osa
OsaLOT-0001
405148-2026 - Kilpailu
Bulgaria – Muiden yritysten tai muiden laitosten ateriapalvelut – „Приготвяне на храна по диети за пациенти и предоставяне на тонизиращи напитки за нуждите на „УМБАЛ Д-р Георги Странски ЕАД - Плевен”.
Hankintailmoitus tai käyttöoikeussopimusta koskeva ilmoitus – vakiojärjestelmä
Palvelut
2. Menettely
Menettely
Sisäinen tunniste587404
Menettelyn tyyppiAvoin
Käytetään nopeutettua menettelyäei
Tarkoitus
Pääasiallinen hankintalajiPalvelut
Pääasiallinen luokitus (cpv): 55523000 Muiden yritysten tai muiden laitosten ateriapalvelut
405148-2026 - Mise en concurrence
Bulgarie – Services traiteur pour autres entreprises ou autres institutions – „Приготвяне на храна по диети за пациенти и предоставяне на тонизиращи напитки за нуждите на „УМБАЛ Д-р Георги Странски ЕАД - Плевен”.
Avis de marché ou de concession – régime ordinaire
2. Procédure
Procédure
Identifiant interne587404
Type de procédureOuverte
La procédure est accéléréenon
Principales caractéristiques de la procédure et informations sur l'endroit où obtenir les règles complètes applicables à la procédureПроцедура по реда на Закона за обществените поръчки за приготвяне на храна по диети. Диетите се приготвят съгласно „Сборник рецепти за диетични ястия за заведения за обществено хранене и лечебно профилактичните заведения” – изд. 1984 – д-р Хелза Боева, д-р Домна Хубанова, д-р Любомир Петров и Ярмила Джамбазова и доставка на тонизиращи напитки франко хранителното звено на Възложителя. Качеството на храната да отговаря на действащите в страната БДС или еквивалентно и на „Сборник рецепти за диетични ястия за заведения за обществено хранене и лечебно-профилактични заведения” от 1984 г. на МНЗ. Количеството, качеството и калорийността на ястията следва да са съобразени с изискванията за рационално и диетично хранене, съгласно номеричната система на съответната диета. По меню в лечебното заведение, диетите са следните: - Д1, Д4, Д5, Д7, Д9, Д10, Д11, Д15, , - ЗАПИЧАЩА - ТЕЧНО-КАШЕВА , БЯЛА И Д8; - ХЕМОДИАЛИЗА; - МЛЕЧНА/ДЕТСКА КУХНЯ. В приготвянето на храна по диети за пациенти - ХРАНОДЕН се включват следните диети: Д1, Д4, Д5, Д7, Д9, Д10, Д11, Д15, БЯЛА И Д8,ТЕЧНО – КАШЕВА .
Objet
Nature principale du marchéServices
Nomenclature principale (cpv): 55523000 Services traiteur pour autres entreprises ou autres institutions
405148-2026 - Iomaíocht
Fógra maidir le conradh nó lamháltas — an gnáthchóras
Seirbhísí
2. Nós imeachta
Nós imeachta
Aitheantóir inmheánach587404
An cineál nóis imeachtaOscailte
Tá an nós imeachta á bhrostúníl
Cuspóir
Cineál an chonarthaSeirbhísí
5. Luchtóg
LuchtógLOT-0001
405148-2026 - Nadmetanje
Bugarska – Usluge dostavljanja pripremljene hrane (catering) za ostala poduzeća ili ustanove – „Приготвяне на храна по диети за пациенти и предоставяне на тонизиращи напитки за нуждите на „УМБАЛ Д-р Георги Странски ЕАД - Плевен”.
Obavijest o nadmetanju ili koncesiji – standardni režim
Usluge
2. Postupak
Postupak
Interna identifikacijska oznaka587404
Vrsta postupkaOtvoren
Postupak je ubrzanne
Svrha
Priroda ugovoraUsluge
Glavna klasifikacija (cpv): 55523000 Usluge dostavljanja pripremljene hrane (catering) za ostala poduzeća ili ustanove
5. Grupa
GrupaLOT-0001
405148-2026 - Verseny
Bulgária – Élelmezési szolgáltatások egyéb vállalatok és intézmények számára – „Приготвяне на храна по диети за пациенти и предоставяне на тонизиращи напитки за нуждите на „УМБАЛ Д-р Георги Странски ЕАД - Плевен”.
Eljárást megindító vagy koncessziós hirdetmény – klasszikus ajánlatkérőkre vonatkozó szabályok
Szolgáltatásmegrendelés
2. Eljárás
Eljárás
Belső azonosító587404
Az eljárás típusaNyitott
Az eljárás gyorsítottnem
Cél
A szerződés jellegeSzolgáltatásmegrendelés
Fő osztályozás (cpv): 55523000 Élelmezési szolgáltatások egyéb vállalatok és intézmények számára
5. Rész
RészLOT-0001
405148-2026 - Gara
Bulgaria – Servizi di catering per altre imprese o altre istituzioni – „Приготвяне на храна по диети за пациенти и предоставяне на тонизиращи напитки за нуждите на „УМБАЛ Д-р Георги Странски ЕАД - Плевен”.
Bando di gara o di concessione – regime ordinario
Servizi
2. Procedura
Procedura
Identificativo interno587404
Tipo di proceduraAperta
La procedura è acceleratano
Finalità
Natura dell'appaltoServizi
Classificazione principale (cpv): 55523000 Servizi di catering per altre imprese o altre istituzioni
5. Lotto
LottoLOT-0001
405148-2026 - Konkursas
Bulgarija – Pagaminto valgio tiekimo kitoms įmonėms ar kitoms institucijoms paslaugos – „Приготвяне на храна по диети за пациенти и предоставяне на тонизиращи напитки за нуждите на „УМБАЛ Д-р Георги Странски ЕАД - Плевен”.
Skelbimas apie pirkimą arba koncesiją. Įprasta tvarka
Paslaugos
2. Procedūra
Procedūra
Vidaus identifikatorius587404
Pirkimo būdasAtviras
Procedūra pagreitintane
Tikslas
Sutarties objektasPaslaugos
Pagrindinis klasifikacijos kodas (cpv): 55523000 Pagaminto valgio tiekimo kitoms įmonėms ar kitoms institucijoms paslaugos
5. Pirkimo dalis
Pirkimo dalisLOT-0001
405148-2026 - Konkurss
Bulgārija – Ēdināšanas pakalpojumi citiem uzņēmumiem vai citām iestādēm – „Приготвяне на храна по диети за пациенти и предоставяне на тонизиращи напитки за нуждите на „УМБАЛ Д-р Георги Странски ЕАД - Плевен”.
Paziņojums par līgumu vai paziņojums par koncesiju — standarta režīms
Pakalpojumi
Iekšējais identifikators587404
Procedūras veidsAtklāta
Procedūra ir paātrināta
Mērķis
Līguma veidsPakalpojumi
Galvenā klasifikācija (cpv): 55523000 Ēdināšanas pakalpojumi citiem uzņēmumiem vai citām iestādēm
5. Daļa
DaļaLOT-0001
405148-2026 - Kompetizzjoni
Il-Bulgarija – Servizzi ta’ l-ikel għall-impriżi oħrajn u istituzzjonijiet relatati – „Приготвяне на храна по диети за пациенти и предоставяне на тонизиращи напитки за нуждите на „УМБАЛ Д-р Георги Странски ЕАД - Плевен”.
Avviż tal-kuntratt jew tal-konċessjoni – reġim standard
Servizzi
2. Proċedura
Proċedura
Identifikatur intern587404
Tip ta’ proċeduraMiftuħa
Il-proċedura hija aċċelleratale
Għan
Natura tal-kuntrattServizzi
Klassifikazzjoni prinċipali (cpv): 55523000 Servizzi ta’ l-ikel għall-impriżi oħrajn u istituzzjonijiet relatati
5. Lott
LottLOT-0001
405148-2026 - Mededinging
Bulgarije – Catering voor ondernemingen of instellingen, uitgezonderd transportbedrijven – „Приготвяне на храна по диети за пациенти и предоставяне на тонизиращи напитки за нуждите на „УМБАЛ Д-р Георги Странски ЕАД - Плевен”.
Aankondiging van een opdracht of concessie – standaardregeling
Diensten
Interne identificatiecode587404
Type procedureOpenbaar
De procedure wordt versneldneen
Doel
Aard van het contractDiensten
Belangrijkste classificatie (cpv): 55523000 Catering voor ondernemingen of instellingen, uitgezonderd transportbedrijven
5. Perceel
PerceelLOT-0001
405148-2026 - Procedura konkurencyjna
Bułgaria – Usługi zaprowiantowania innych przedsiębiorstw lub instytucji – „Приготвяне на храна по диети за пациенти и предоставяне на тонизиращи напитки за нуждите на „УМБАЛ Д-р Георги Странски ЕАД - Плевен”.
Ogłoszenie o zamówieniu lub ogłoszenie o koncesji – tryb standardowy
Usługi
Wewnętrzny identyfikator587404
Rodzaj proceduryOtwarta
Procedura jest przyspieszonanie
Przeznaczenie
Charakter zamówieniaUsługi
Główna klasyfikacja (cpv): 55523000 Usługi zaprowiantowania innych przedsiębiorstw lub instytucji
5. Część zamówienia
Część zamówieniaLOT-0001
405148-2026 - Procedură concurențială
Bulgaria – Servicii de catering pentru alte societăţi sau instituţii – „Приготвяне на храна по диети за пациенти и предоставяне на тонизиращи напитки за нуждите на „УМБАЛ Д-р Георги Странски ЕАД - Плевен”.
Anunț de participare sau de concesionare - regim standard
Servicii
2. Procedură
Procedură
Identificator intern587404
Tip de procedurăDeschisă
Procedura este acceleratănu
Scop
Natura contractuluiServicii
Clasificarea principală (cpv): 55523000 Servicii de catering pentru alte societăţi sau instituţii
405148-2026 - Súťaž
Bulharsko – Služby hromadného stravovania pre iné podniky alebo iné inštitúcie – „Приготвяне на храна по диети за пациенти и предоставяне на тонизиращи напитки за нуждите на „УМБАЛ Д-р Георги Странски ЕАД - Плевен”.
Oznámenie o vyhlásení verejného obstarávania alebo oznámenie o koncesii – štandardný režim
2. Postup
Postup
Interný identifikátor587404
Druh postupuVerejná súťaž
Postup je zrýchlenýnie
Druh zmluvySlužby
Hlavná klasifikácia (cpv): 55523000 Služby hromadného stravovania pre iné podniky alebo iné inštitúcie
5. Časť
ČasťLOT-0001
405148-2026 - Javni razpis
Bolgarija – Storitve priprave in dostave hrane za druga podjetja ali ustanove – „Приготвяне на храна по диети за пациенти и предоставяне на тонизиращи напитки за нуждите на „УМБАЛ Д-р Георги Странски ЕАД - Плевен”.
Obvestilo o koncesiji ali naročilu – standardna ureditev
Storitve
2. Postopek
Postopek
Notranji identifikator587404
Vrsta postopkaOdprti postopek
Postopek je pospešenne
Namen
Vrsta javnega naročilaStoritve
Glavna klasifikacijska oznaka (cpv): 55523000 Storitve priprave in dostave hrane za druga podjetja ali ustanove
5. Sklop
SklopLOT-0001
405148-2026 - Konkurrensutsättning
Bulgarien – Catering för övriga företag eller övriga institutioner – „Приготвяне на храна по диети за пациенти и предоставяне на тонизиращи напитки за нуждите на „УМБАЛ Д-р Георги Странски ЕАД - Плевен”.
Meddelande om upphandling eller koncession – standardsystem
Tjänster
2. Förfarande
Förfarande
Intern identifierare587404
Typ av förfarandeÖppet
Förfarandet är påskyndatnej
Föremålet för upphandlingen
Kontraktets artTjänster
Huvudklassificering (cpv): 55523000 Catering för övriga företag eller övriga institutioner
5. Del (anbudsområde)
Del (anbudsområde)LOT-0001