2. Процедура
Процедура
Заглавие: Inkassotjänster
Описание: Upphandlingen avser ramavtal för Inkassotjänster för Norrtälje kommuns, samt dess bolags, fordringar. Uppdraget omfattar bl.a. krav- och påminnelsehantering, upprättande av avbetalningsplaner, frivilliga uppgörelser samt vid behov rättslig indrivning. Tjänsterna ska utföras i enlighet med inkassolagen (1974:182), dataskyddsregelverket (GDPR) och övrig tillämplig lagstiftning.
Вид процедура: Открита
Процедурата се ускорява: не
Цел
Естество на поръчката: Услуги
Основна класификация (cpv): 79940000 Услуги по събиране на плащания, вземания и дългове
5. Обособена позиция
Обособена позиция: LOT-0001
Вътрешен идентификатор: urn:eavrop:mdn:ProcurementProject:122101:Lot:1
2. Řízení
Řízení
Název: Inkassotjänster
Typ řízení: Otevřené
Řízení se zrychlí: ne
Účel
Charakter smlouvy: Služby
Hlavní klasifikace (cpv): 79940000 Inkasní služby
5. Část
Část: LOT-0001
2. Procedure
Procedure
Titel: Inkassotjänster
Udbudsprocedure: Offentligt udbud
Proceduren er en hasteprocedure: nej
Formål
Kontraktens hovedformål: Tjenesteydelser
Primær klassifikation (cpv): 79940000 Inkassovirksomhed
5. Delkontrakt
Delkontrakt: LOT-0001
2. Verfahren
Verfahren
Verfahrensart: Offenes Verfahren
Das Verfahren wird beschleunigt: nein
Zweck
Art des Auftrags: Dienstleistungen
Haupteinstufung (cpv): 79940000 Dienstleistungen von Inkassoagenturen
5. Los
Los: LOT-0001
2. Διαδικασία
Διαδικασία
Τίτλος: Inkassotjänster
Είδος διαδικασίας: Ανοικτή
Η διαδικασία επιταχύνεται: όχι
Σκοπός
Χαρακτήρας της σύμβασης: Υπηρεσίες
Κύρια ταξινόμηση (cpv): 79940000 Υπηρεσίες γραφείων είσπραξης χρεών
5. Παρτίδα
Παρτίδα: LOT-0001
Title: Inkassotjänster
Type of procedure: Open
The procedure is accelerated: no
Purpose
Main nature of the contract: Services
Main classification (cpv): 79940000 Collection agency services
5. Lot
Lot: LOT-0001
2. Procedimiento
Procedimiento
Título: Inkassotjänster
Tipo de procedimiento: Abierto
El procedimiento está acelerado: no
Finalidad
Naturaleza del contrato: Servicios
Clasificación principal (cpv): 79940000 Servicios de agencias de recaudación de fondos
5. Lote
Lote: LOT-0001
2. Menetlus
Menetlus
Pealkiri: Inkassotjänster
Menetluse liik: Avatud
Kiirendatud menetlus: ei
Eesmärk
Lepingu olemus: Teenused
Peamine liigitus (cpv): 79940000 Inkassoettevõtte teenused
5. Osa
Osa: LOT-0001
2. Menettely
Menettely
Ilmoituksen nimi: Inkassotjänster
Menettelyn tyyppi: Avoin
Käytetään nopeutettua menettelyä: ei
Tarkoitus
Pääasiallinen hankintalaji: Palvelut
Pääasiallinen luokitus (cpv): 79940000 Perintätoimistojen palvelut
2. Procédure
Procédure
Titre: Inkassotjänster
Type de procédure: Ouverte
La procédure est accélérée: non
Objet
Nature principale du marché: Services
Nomenclature principale (cpv): 79940000 Services des agences de recouvrement
405496-2026 - Nadmetanje
Švedska – Usluge agencije za naplatu – Inkassotjänster
Obavijest o nadmetanju ili koncesiji – standardni režim
Usluge
2. Postupak
Postupak
NaslovInkassotjänster
Vrsta postupkaOtvoren
Postupak je ubrzanne
Svrha
Priroda ugovoraUsluge
Glavna klasifikacija (cpv): 79940000 Usluge agencije za naplatu
5. Grupa
GrupaLOT-0001
Interna identifikacijska oznakaurn:eavrop:mdn:ProcurementProject:122101:Lot:1
2. Procedura
Procedura
Titolo: Inkassotjänster
Tipo di procedura: Aperta
La procedura è accelerata: no
Finalità
Natura dell'appalto: Servizi
Classificazione principale (cpv): 79940000 Servizi di organismi di riscossione
5. Lotto
Lotto: LOT-0001
2. Procedūra
Procedūra
Pavadinimas: Inkassotjänster
Pirkimo būdas: Atviras
Procedūra pagreitinta: ne
Tikslas
Sutarties objektas: Paslaugos
Pagrindinis klasifikacijos kodas (cpv): 79940000 Inkasavimo paslaugos
5. Pirkimo dalis
Pirkimo dalis: LOT-0001
Nosaukums: Inkassotjänster
Procedūras veids: Atklāta
Procedūra ir paātrināta: nē
Mērķis
Līguma veids: Pakalpojumi
Galvenā klasifikācija (cpv): 79940000 Iekasēšanas aģentūras pakalpojumi
5. Daļa
Daļa: LOT-0001
2. Proċedura
Proċedura
Titlu: Inkassotjänster
Tip ta’ proċedura: Miftuħa
Il-proċedura hija aċċellerata: le
Għan
Natura tal-kuntratt: Servizzi
Klassifikazzjoni prinċipali (cpv): 79940000 Servizzi ta' l-aġenzija tal-ġbir
5. Lott
Lott: LOT-0001
Type procedure: Openbaar
De procedure wordt versneld: neen
Doel
Aard van het contract: Diensten
Belangrijkste classificatie (cpv): 79940000 Dienstverlening door incassobureaus
5. Perceel
Perceel: LOT-0001
Tytuł: Inkassotjänster
Rodzaj procedury: Otwarta
Procedura jest przyspieszona: nie
Przeznaczenie
Charakter zamówienia: Usługi
Główna klasyfikacja (cpv): 79940000 Usługi agencji ściągających należności
5. Część zamówienia
Część zamówienia: LOT-0001
2. Procedimento
Procedimento
Tipo de procedimento: Aberto
O procedimento é acelerado: não
Finalidade
Natureza do contrato: Serviços
Classificação principal (cpv): 79940000 Serviços das agências de cobrança
2. Procedură
Procedură
Tip de procedură: Deschisă
Procedura este accelerată: nu
Scop
Natura contractului: Servicii
Clasificarea principală (cpv): 79940000 Servicii de agenţii de recuperare
2. Postopek
Postopek
Naslov: Inkassotjänster
Vrsta postopka: Odprti postopek
Postopek je pospešen: ne
Namen
Vrsta javnega naročila: Storitve
Glavna klasifikacijska oznaka (cpv): 79940000 Storitve posredovanja pri pobiranju različnih taks
5. Sklop
Sklop: LOT-0001
2. Förfarande
Förfarande
Typ av förfarande: Öppet
Förfarandet är påskyndat: nej
Föremålet för upphandlingen
Kontraktets art: Tjänster
Huvudklassificering (cpv): 79940000 Inkasso
5. Del (anbudsområde)
Del (anbudsområde): LOT-0001