2. Процедура
Процедура
Заглавие: Servicii de formare a personalului Direcției Generale Programe de Sănătate în calitate de Autoritate de Management pentru Programul Sănătate (AM PS) în cadrul proiectului „Creșterea capacității AM PS de gestionare a Programului Sănătate și dezvoltarea competențelor personalului AM PS prin asigurarea formării în domenii specifice” cod SMIS 337945
Описание: Contractul ce urmează a fi atribuit are ca obiect prestarea serviciilor de formare profesională pentru angajați ai MIPE, incluzând servicii de organizare a evenimentelor, cazare pentru participanți, asigurarea meselor și a pauzelor de cafea, transportul participanților, precum și servicii de tipărire și furnizare a materialelor promoționale.
Вид процедура: Друга едноетапна процедура
Цел
Естество на поръчката: Услуги
Основна класификация (cpv): 80500000 Услуги по обучение
5. Обособена позиция
Обособена позиция: LOT-0001
Описание: Contractul ce urmează a fi atribuit are ca obiect prestarea serviciilor de formare profesională pentru angajații MIPE, incluzând servicii de organizare a evenimentelor, cazare pentru participanți, asigurarea meselor și a pauzelor de cafea, transportul participanților, precum și servicii de tipărire și furnizare a materialelor promoționale.Criteriul de atribuire aplicat de Autoritatea Contractantă pentru această procedură este „Cel mai bun raport calitate-preț” în conformitate cu art.187, alin.(3), lit. a) din Legea nr. 98/2016 privind achizițiile publice, cu modificările și completările ulterioare, iar detalierea factorilor de evaluare se regasesc in documentatia de atribuire publicata pe site ul https://mfe.gov.ro/invitatii-de-participare/. Se solicită operatorilor economici să-și păstreze valabilitatea ofertei 6 luni de la data limită de depunere a ofertelor.Durata contractului: 24 luni de la momentul semnării contractului de către ultima parte.Garanția de participare : Nu este cazul.Garanția de bună execuție: se solicită constituirea garanției de bună execuție în valoare de 10 % din valoarea contractului fără TVA. Modul de prezentare a documentelor care însoţesc oferta: documentele de calificare, propunerea tehnică și propunerea financiară vor fi transmise la adresa de e-mail: laura.puscasu@mfe.gov.ro Oferta financiară se va prezenta conform Formularului nr. 4 împreună cu detalierea prețurilor prevăzute in caietul de sarcini (anexa la formularul nr. 4). Propunerea tehnică va fi întocmită și prezentată astfel încât aceasta să respecte cerințele prevăzute în caietul de sarcini și să asigure posibilitatea identificării și verificării corespondenței între aceasta și respectivele cerințe. În cazul în care există limitări, condiționări sau restricții impuse de ofertant la cerințele caietului de sarcini, oferta va fi declarată ca fiind neconformă. Nu vor fi acceptate oferte parțiale, ci doar oferte complete, care satisfac toate cerințele prezentei documentații. Documentele prezentate intr-o alta limbă decât limba româna vor fi însotite de traducerea autorizată. Data limită pentru depunerea ofertei: 15 iulie 2026 ora. 23.59 la adresa de e-mail laura.puscasu@mfe.gov.ro. Data limită pentru transmiterea solicitărilor de clarificări: 30 iunie, ora 23.59. Data la care autoritatea contractantă va răspunde consolidat la solicitările de clarificări: 3 iulie 2026 ,ora 23.59.
2. Řízení
Řízení
Typ řízení: Jiné jednofázové řízení
Účel
Charakter smlouvy: Služby
Hlavní klasifikace (cpv): 80500000 Školení
5. Část
Část: LOT-0001
2. Procedure
Procedure
Udbudsprocedure: Anden procedure, der afvikles i to faser
Formål
Kontraktens hovedformål: Tjenesteydelser
Primær klassifikation (cpv): 80500000 Uddannelsestilbud
5. Delkontrakt
Delkontrakt: LOT-0001
2. Verfahren
Verfahren
Verfahrensart: Sonstiges einstufiges Verfahren
Zweck
Art des Auftrags: Dienstleistungen
Haupteinstufung (cpv): 80500000 Ausbildung
5. Los
Los: LOT-0001
2. Διαδικασία
Διαδικασία
Είδος διαδικασίας: Άλλη διαδικασία ενός σταδίου
Σκοπός
Χαρακτήρας της σύμβασης: Υπηρεσίες
Κύρια ταξινόμηση (cpv): 80500000 Υπηρεσίες κατάρτισης
5. Παρτίδα
Παρτίδα: LOT-0001
Type of procedure: Other single stage procedure
Purpose
Main nature of the contract: Services
Main classification (cpv): 80500000 Training services
5. Lot
Lot: LOT-0001
2. Menetlus
Menetlus
Menetluse liik: Muu üheetapiline menetlus
Eesmärk
Lepingu olemus: Teenused
Peamine liigitus (cpv): 80500000 Koolitusteenused
5. Osa
Osa: LOT-0001
2. Menettely
Menettely
Menettelyn tyyppi: Muu yksivaiheinen menettely
Tarkoitus
Pääasiallinen hankintalaji: Palvelut
Pääasiallinen luokitus (cpv): 80500000 Ammattikoulutuspalvelut
2. Nós imeachta
Nós imeachta
An cineál nóis imeachta: Nós imeachta aonchéime eile
Cuspóir
Cineál an chonartha: Seirbhísí
5. Luchtóg
Luchtóg: LOT-0001
2. Procedūra
Procedūra
Pirkimo būdas: Kita vieno etapo procedūra
Tikslas
Sutarties objektas: Paslaugos
Pagrindinis klasifikacijos kodas (cpv): 80500000 Apmokymo paslaugos
5. Pirkimo dalis
Pirkimo dalis: LOT-0001
Procedūras veids: Cita vienpakāpes procedūra
Mērķis
Līguma veids: Pakalpojumi
Galvenā klasifikācija (cpv): 80500000 Mācību pakalpojumi
5. Daļa
Daļa: LOT-0001
2. Proċedura
Proċedura
Tip ta’ proċedura: Proċedura oħra bi stadju wieħed
Għan
Natura tal-kuntratt: Servizzi
Klassifikazzjoni prinċipali (cpv): 80500000 Faċilitajjiet tat-taħriġ
5. Lott
Lott: LOT-0001
Type procedure: Andere procedure in één fase
Doel
Aard van het contract: Diensten
Belangrijkste classificatie (cpv): 80500000 Opleidingsdiensten
5. Perceel
Perceel: LOT-0001
2. Procedura
Procedura
Rodzaj procedury: Inna procedura jednoetapowa
Przeznaczenie
Charakter zamówienia: Usługi
Główna klasyfikacja (cpv): 80500000 Usługi szkoleniowe
5. Część zamówienia
Część zamówienia: LOT-0001
2. Procedură
Procedură
Tip de procedură: Altă procedură cu o singură etapă
Scop
Natura contractului: Servicii
Clasificarea principală (cpv): 80500000 Servicii de formare