2. Процедура
Процедура
Заглавие: Προκήρυξη σύμβασης – γενική οδηγία, τυποποιημένο καθεστώς
Описание: Αντικείμενο της παρούσας είναι η προμήθεια, εγκατάσταση και παραγωγική λειτουργία υποδομών πληροφορικής για την υποστήριξη των πληροφοριακών συστημάτων της Εθνικής Βιβλιοθήκης της Ελλάδος (EBE), αποτελούμενων από εξυπηρετητές, αποθηκευτικά συστήματα και δικτυακό εξοπλισμό, καθώς και η παροχή υπηρεσιών μετάπτωσης δεδομένων και εφαρμογών από την υφιστάμενη υποδομή στη νέα. Το φυσικό αντικείμενο περιλαμβάνει το σύνολο του απαιτούμενου εξοπλισμού, τις εργασίες εγκατάστασης, παραμετροποίησης και διασύνδεσης με τα υφιστάμενα συστήματα, καθώς και τις αναγκαίες δοκιμές για την ομαλή μετάβαση και λειτουργία των υπηρεσιών. στο νέο περιβάλλον.
Вътрешен идентификатор: 481081
Вид процедура: Открита
Процедурата се ускорява: не
Основни характеристики на процедурата: ΑΝΟΙΚΤΗ ΔΙΑΔΙΚΑΣΙΑ ΜΕΣΩ Ε.Σ.Η.ΔΗ.Σ.
Цел
Естество на поръчката: Доставки
Допълнителен характер на поръчката: Услуги
Основна класификация (cpv): 48820000 Сървъри
Допълнителна класификация (cpv): 72311100 Услуги по конвертиране на данни
5. Обособена позиция
Обособена позиция: LOT-0001
Заглавие: ΠΡΟΜΗΘΕΙΑ ΕΞΥΠΗΡΕΤΗΤΩΝ ΚΑΙ ΑΠΟΘΗΚΕΥΤΙΚΩΝ ΣΥΣΤΗΜΑΤΩΝ
Описание: Αντικείμενο της παρούσας είναι η προμήθεια, εγκατάσταση και παραγωγική λειτουργία υποδομών πληροφορικής για την υποστήριξη των πληροφοριακών συστημάτων της Εθνικής Βιβλιοθήκης της Ελλάδος (EBE), αποτελούμενων από εξυπηρετητές, αποθηκευτικά συστήματα και δικτυακό εξοπλισμό, καθώς και η παροχή υπηρεσιών μετάπτωσης δεδομένων και εφαρμογών από την υφιστάμενη υποδομή στη νέα. Το φυσικό αντικείμενο περιλαμβάνει το σύνολο του απαιτούμενου εξοπλισμού, τις εργασίες εγκατάστασης, παραμετροποίησης και διασύνδεσης με τα υφιστάμενα συστήματα, καθώς και τις αναγκαίες δοκιμές για την ομαλή μετάβαση και λειτουργία των υπηρεσιών στο νέο περιβάλλον.
Количество: 1 брой
2. Řízení
Řízení
Interní identifikátor: 481081
Typ řízení: Otevřené
Řízení se zrychlí: ne
Hlavní prvky řízení: ΑΝΟΙΚΤΗ ΔΙΑΔΙΚΑΣΙΑ ΜΕΣΩ Ε.Σ.Η.ΔΗ.Σ.
Účel
Charakter smlouvy: Dodávky
Další charakteristika zakázky: Služby
Hlavní klasifikace (cpv): 48820000 Servery
Další klasifikace (cpv): 72311100 Konverze dat
5. Část
Část: LOT-0001
Množství: 1 kus
2. Procedure
Procedure
Intern ID: 481081
Udbudsprocedure: Offentligt udbud
Proceduren er en hasteprocedure: nej
Hovedpunkterne i proceduren: ΑΝΟΙΚΤΗ ΔΙΑΔΙΚΑΣΙΑ ΜΕΣΩ Ε.Σ.Η.ΔΗ.Σ.
Formål
Kontraktens hovedformål: Varer
Supplerende kontrakttype: Tjenesteydelser
Primær klassifikation (cpv): 48820000 Servere
Supplerende klassifikation (cpv): 72311100 Konvertering af data
5. Delkontrakt
Delkontrakt: LOT-0001
Mængde: 1 styk
2. Verfahren
Verfahren
Interne Kennung: 481081
Verfahrensart: Offenes Verfahren
Das Verfahren wird beschleunigt: nein
Zentrale Elemente des Verfahrens: ΑΝΟΙΚΤΗ ΔΙΑΔΙΚΑΣΙΑ ΜΕΣΩ Ε.Σ.Η.ΔΗ.Σ.
Zweck
Art des Auftrags: Lieferleistungen
Zusätzliche Art des Auftrags: Dienstleistungen
Haupteinstufung (cpv): 48820000 Server
Zusätzliche Einstufung (cpv): 72311100 Datenkonvertierung
5. Los
Los: LOT-0001
Menge: 1 Stück
2. Διαδικασία
Διαδικασία
Εσωτερικό αναγνωριστικό: 481081
Είδος διαδικασίας: Ανοικτή
Η διαδικασία επιταχύνεται: όχι
Κύρια χαρακτηριστικά της διαδικασίας: ΑΝΟΙΚΤΗ ΔΙΑΔΙΚΑΣΙΑ ΜΕΣΩ Ε.Σ.Η.ΔΗ.Σ.
Σκοπός
Χαρακτήρας της σύμβασης: Αγαθά
Πρόσθετος χαρακτήρας της σύμβασης: Υπηρεσίες
Κύρια ταξινόμηση (cpv): 48820000 Εξυπηρετητές
Πρόσθετη ταξινόμηση (cpv): 72311100 Υπηρεσίες μετατροπής δεδομένων
5. Παρτίδα
Παρτίδα: LOT-0001
Ποσότητα: 1 τεμάχιο
Internal identifier: 481081
Type of procedure: Open
The procedure is accelerated: no
Main features of the procedure: ΑΝΟΙΚΤΗ ΔΙΑΔΙΚΑΣΙΑ ΜΕΣΩ Ε.Σ.Η.ΔΗ.Σ.
Purpose
Main nature of the contract: Supplies
Additional nature of the contract: Services
Main classification (cpv): 48820000 Servers
Additional classification (cpv): 72311100 Data conversion services
5. Lot
Lot: LOT-0001
Quantity: 1 piece
2. Procedimiento
Procedimiento
Identificador interno: 481081
Tipo de procedimiento: Abierto
El procedimiento está acelerado: no
Principales características del procedimiento: ΑΝΟΙΚΤΗ ΔΙΑΔΙΚΑΣΙΑ ΜΕΣΩ Ε.Σ.Η.ΔΗ.Σ.
Finalidad
Naturaleza del contrato: Suministros
Naturaleza complementaria del contrato: Servicios
Clasificación principal (cpv): 48820000 Servidores
Clasificación adicional (cpv): 72311100 Servicios de conversión de datos
5. Lote
Lote: LOT-0001
Cantidad: 1 pieza
2. Menettely
Menettely
Sisäinen tunniste: 481081
Menettelyn tyyppi: Avoin
Käytetään nopeutettua menettelyä: ei
Menettelyn tärkeimmät piirteet: ΑΝΟΙΚΤΗ ΔΙΑΔΙΚΑΣΙΑ ΜΕΣΩ Ε.Σ.Η.ΔΗ.Σ.
Tarkoitus
Pääasiallinen hankintalaji: Tavarahankinnat
Täydentävä hankintalaji: Palvelut
Pääasiallinen luokitus (cpv): 48820000 Palvelimet
Lisäluokitus (cpv): 72311100 Tiedon muuntaminen
5. Osa
Osa: LOT-0001
Määrä: 1 kappale
2. Procédure
Procédure
Identifiant interne: 481081
Type de procédure: Ouverte
La procédure est accélérée: non
Principales caractéristiques de la procédure et informations sur l'endroit où obtenir les règles complètes applicables à la procédure: ΑΝΟΙΚΤΗ ΔΙΑΔΙΚΑΣΙΑ ΜΕΣΩ Ε.Σ.Η.ΔΗ.Σ.
Objet
Nature principale du marché: Fournitures
Nature complémentaire du marché: Services
Nomenclature principale (cpv): 48820000 Serveurs
Nomenclature complémentaire (cpv): 72311100 Services de conversion de données
Quantité: 1 pièce
2. Nós imeachta
Nós imeachta
Aitheantóir inmheánach: 481081
An cineál nóis imeachta: Oscailte
Tá an nós imeachta á bhrostú: níl
Príomhghnéithe an nóis imeachta: ΑΝΟΙΚΤΗ ΔΙΑΔΙΚΑΣΙΑ ΜΕΣΩ Ε.Σ.Η.ΔΗ.Σ.
Cuspóir
Cineál an chonartha: Soláthairtí
Cineál breise an chonartha: Seirbhísí
Príomhaicmiú (cpv): 48820000 Servers
5. Luchtóg
Luchtóg: LOT-0001
Cainníocht: 1 píosa
2. Postupak
Postupak
Interna identifikacijska oznaka: 481081
Vrsta postupka: Otvoren
Postupak je ubrzan: ne
Glavna obilježja postupka: ΑΝΟΙΚΤΗ ΔΙΑΔΙΚΑΣΙΑ ΜΕΣΩ Ε.Σ.Η.ΔΗ.Σ.
Svrha
Priroda ugovora: Roba
Dodatna priroda ugovora: Usluge
Glavna klasifikacija (cpv): 48820000 Poslužitelji
Dodatna klasifikacija (cpv): 72311100 Usluge pretvaranja podataka
5. Grupa
Grupa: LOT-0001
Količina: 1 komad
2. Eljárás
Eljárás
Belső azonosító: 481081
Az eljárás típusa: Nyitott
Az eljárás gyorsított: nem
Az eljárás legfontosabb jellemzői: ΑΝΟΙΚΤΗ ΔΙΑΔΙΚΑΣΙΑ ΜΕΣΩ Ε.Σ.Η.ΔΗ.Σ.
Cél
A szerződés jellege: Árubeszerzés
A szerződés kiegészítő jellege: Szolgáltatásmegrendelés
Fő osztályozás (cpv): 48820000 Szerverek
További osztályozás (cpv): 72311100 Adatkonvertálási szolgáltatások
5. Rész
Rész: LOT-0001
Mennyiség: 1 darab
2. Procedura
Procedura
Identificativo interno: 481081
Tipo di procedura: Aperta
La procedura è accelerata: no
Caratteristiche principali della procedura: ΑΝΟΙΚΤΗ ΔΙΑΔΙΚΑΣΙΑ ΜΕΣΩ Ε.Σ.Η.ΔΗ.Σ.
Finalità
Natura dell'appalto: Forniture
Natura aggiuntiva dell'appalto: Servizi
Classificazione principale (cpv): 48820000 Server
Classificazione aggiuntiva (cpv): 72311100 Servizi di conversione dati
5. Lotto
Lotto: LOT-0001
Quantità: 1 pezzo
2. Procedūra
Procedūra
Iekšējais identifikators: 481081
Procedūras veids: Atklāta
Procedūra ir paātrināta: nē
Procedūras galvenās iezīmes: ΑΝΟΙΚΤΗ ΔΙΑΔΙΚΑΣΙΑ ΜΕΣΩ Ε.Σ.Η.ΔΗ.Σ.
Mērķis
Līguma veids: Piegādes
Līguma papildveids: Pakalpojumi
Galvenā klasifikācija (cpv): 48820000 Serveri
Papildu klasifikācija (cpv): 72311100 Datu pārveidošanas pakalpojumi
5. Daļa
Daļa: LOT-0001
Daudzums: 1 gabals
2. Proċedura
Proċedura
Identifikatur intern: 481081
Tip ta’ proċedura: Miftuħa
Il-proċedura hija aċċellerata: le
Elementi prinċipali tal-proċedura: ΑΝΟΙΚΤΗ ΔΙΑΔΙΚΑΣΙΑ ΜΕΣΩ Ε.Σ.Η.ΔΗ.Σ.
Għan
Natura tal-kuntratt: Provvisti
Natura addizzjonali tal-kuntratt: Servizzi
Klassifikazzjoni prinċipali (cpv): 48820000 Servres
Klassifikazzjoni addizzjonali (cpv): 72311100 Servizzi tal-konverżjoni tad-data
5. Lott
Lott: LOT-0001
Kwantità: 1 biċċa
Interne identificatiecode: 481081
Type procedure: Openbaar
De procedure wordt versneld: neen
Doel
Aard van het contract: Leveringen
Aanvullende aard van het contract: Diensten
Belangrijkste classificatie (cpv): 48820000 Servers
Aanvullende classificatie (cpv): 72311100 Gegevensconversie
5. Perceel
Perceel: LOT-0001
Hoeveelheid: 1 stuk
Wewnętrzny identyfikator: 481081
Rodzaj procedury: Otwarta
Procedura jest przyspieszona: nie
Przeznaczenie
Charakter zamówienia: Dostawy
Dodatkowy charakter zamówienia: Usługi
Główna klasyfikacja (cpv): 48820000 Serwery
Dodatkowa klasyfikacja (cpv): 72311100 Usługi konwersji danych
5. Część zamówienia
Część zamówienia: LOT-0001
Ilość: 1 sztuka
2. Procedimento
Procedimento
Tipo de procedimento: Aberto
O procedimento é acelerado: não
Principais características do processo: ΑΝΟΙΚΤΗ ΔΙΑΔΙΚΑΣΙΑ ΜΕΣΩ Ε.Σ.Η.ΔΗ.Σ.
Finalidade
Natureza do contrato: Fornecimentos
Natureza adicional do contrato: Serviços
Classificação adicional (cpv): 72311100 Serviços de conversão de dados
Quantidade: 1 artigo
2. Procedură
Procedură
Identificator intern: 481081
Tip de procedură: Deschisă
Procedura este accelerată: nu
Principalele caracteristici ale procedurii: ΑΝΟΙΚΤΗ ΔΙΑΔΙΚΑΣΙΑ ΜΕΣΩ Ε.Σ.Η.ΔΗ.Σ.
Scop
Natura contractului: Produse
Natura suplimentară a contractului: Servicii
Clasificarea principală (cpv): 48820000 Servere
Clasificare suplimentară (cpv): 72311100 Servicii de conversie de date
Cantitate: 1 unitate
2. Postopek
Postopek
Notranji identifikator: 481081
Vrsta postopka: Odprti postopek
Postopek je pospešen: ne
Namen
Vrsta javnega naročila: Blago
Dodatna vrsta javnega naročila: Storitve
Glavna klasifikacijska oznaka (cpv): 48820000 Strežniki
Dodatna klasifikacija (cpv): 72311100 Storitve pretvorbe podatkov
5. Sklop
Sklop: LOT-0001
Količina: 1 kos
2. Förfarande
Förfarande
Intern identifierare: 481081
Typ av förfarande: Öppet
Förfarandet är påskyndat: nej
Förfarandets viktigaste kännetecken: ΑΝΟΙΚΤΗ ΔΙΑΔΙΚΑΣΙΑ ΜΕΣΩ Ε.Σ.Η.ΔΗ.Σ.
Föremålet för upphandlingen
Kontraktets art: Varor
Ytterligare om kontraktets art: Tjänster
Huvudklassificering (cpv): 48820000 Servrar
Ytterligare klassificering (cpv): 72311100 Datakonvertering
5. Del (anbudsområde)
Del (anbudsområde): LOT-0001
Mängd: 1 stycke