2. Процедура
Процедура
Заглавие: Nakup diskovnega polja za potrebe spletnega avdio-video arhiva in portala MMC
Описание: Predmet javnega naročila je nakup diskovnega polja za potrebe spletnega avdio-video arhiva in portala MMC. Tehnične zahteve so razvidne v nadaljevanju te Dokumentacije v zvezi z oddajo javnega naročila. Namen javnega naročila je vzpostavitev enotne, zmogljive, zanesljive, razširljive in varne diskovne infrastrukture za podporo ključnim informacijskim storitvam naročnika, zlasti za: • portal MMC WEB, • avdio/video arhiv RTV 365/AVA, • potrebe produkcijskih procesov, • potrebe neprekinjenega delovanja storitev, • potrebe izdelave in hrambe varnostnih kopij. Naročnik zaradi zahtev po visoki razpoložljivosti, odpornosti sistema in zagotavljanju informacijske varnosti nabavlja dve identični diskovni polji, ki morata omogočati redundantno, varno in neprekinjeno delovanje ter podporo poslovno-kritičnim storitvam. Okolje naročnika je z vidika podatkovnih struktur, dostopnih vzorcev in obremenitvenih profilov izrazito heterogeno. Na sistemih portala MMC WEB ter avdio/video arhiva RTV 365/AVA se obdelujejo in hranijo različni tipi podatkov, pri čemer se zahteve glede zmogljivosti, kapacitet, latenc in sočasnosti dostopa med posameznimi sistemi pomembno razlikujejo. Izbrana rešitev mora zato omogočati učinkovito podporo različnim delovnim bremenom v okviru enotne in konsolidirane diskovne infrastrukture. Predmet naročila obsega diskovni sistem, ki mora biti sposoben zagotavljati ustrezno raven zmogljivosti tako v pogojih običajnega obratovanja kot tudi ob časovno omejenih, vendar izrazitih porastih obremenitev. Naročnik namreč pri izvajanju svojih storitev ob pomembnih novičarskih, športnih, družbenih ali drugih javno odmevnih dogodkih beleži izrazito povečanje števila sočasnih uporabnikov, ki istočasno dostopajo do spletnega portala in avdio/video vsebin. Takšni dogodki predstavljajo nadpovprečne obremenitvene vrhove, ki jih mora razpisana rešitev obvladovati brez bistvenega poslabšanja kakovosti storitve. Ponujena rešitev mora zato zagotavljati: • visoko razpoložljivost in odpornost na izpade, • ustrezno zmogljivost za različne tipe produkcijskih in uporabniških obremenitev, • možnost konsolidacije različnih podatkovnih okolij na enotni platformi, • skalabilnost z vidika rasti kapacitet in zmogljivosti, • podporo za neprekinjeno delovanje storitev, • podporo za izvajanje varnostnega kopiranja in obnovitvenih postopkov, • stabilno delovanje tudi ob nenadnih in izrazitih porastih dostopov. Naročnik s predmetnim javnim naročilom zagotavlja dolgoročno infrastrukturo, ki bo podpirala nadaljnji razvoj digitalnih storitev, učinkovitejše upravljanje podatkovnih virov ter višjo stopnjo zanesljivosti in varnosti delovanja osrednjih storitev RTV Slovenija.
Вътрешен идентификатор: JN-B1113
Вид процедура: Открита
Процедурата се ускорява: не
Цел
Естество на поръчката: Доставки
Основна класификация (cpv): 30233000 Записващи и четящи устройства
5. Обособена позиция
Обособена позиция: LOT-0000
Вътрешен идентификатор: 490143
2. Procedure
Procedure
Intern ID: JN-B1113
Udbudsprocedure: Offentligt udbud
Proceduren er en hasteprocedure: nej
Formål
Kontraktens hovedformål: Varer
Primær klassifikation (cpv): 30233000 Datalagrings- og -udlæsningsenheder
5. Delkontrakt
Delkontrakt: LOT-0000
Intern ID: 490143
See the notice on TED website
2. Verfahren
Verfahren
Interne Kennung: JN-B1113
Verfahrensart: Offenes Verfahren
Das Verfahren wird beschleunigt: nein
Zweck
Art des Auftrags: Lieferleistungen
Haupteinstufung (cpv): 30233000 Medienspeicher- und -lesegeräte
5. Los
Los: LOT-0000
Interne Kennung: 490143
2. Διαδικασία
Διαδικασία
Εσωτερικό αναγνωριστικό: JN-B1113
Είδος διαδικασίας: Ανοικτή
Η διαδικασία επιταχύνεται: όχι
Σκοπός
Χαρακτήρας της σύμβασης: Αγαθά
Κύρια ταξινόμηση (cpv): 30233000 Μονάδες αποθήκευσης και ανάγνωσης
5. Παρτίδα
Παρτίδα: LOT-0000
Εσωτερικό αναγνωριστικό: 490143
2. Procedimiento
Procedimiento
Identificador interno: JN-B1113
Tipo de procedimiento: Abierto
El procedimiento está acelerado: no
Finalidad
Naturaleza del contrato: Suministros
Clasificación principal (cpv): 30233000 Dispositivos multimedia de almacenamiento y lectura
5. Lote
Lote: LOT-0000
Identificador interno: 490143
2. Menetlus
Menetlus
Sisemine tunnus: JN-B1113
Menetluse liik: Avatud
Kiirendatud menetlus: ei
Eesmärk
Lepingu olemus: Asjad
Peamine liigitus (cpv): 30233000 Salvestuskandjad ja lugemisseadmed
5. Osa
Osa: LOT-0000
Sisemine tunnus: 490143
2. Procédure
Procédure
Identifiant interne: JN-B1113
Type de procédure: Ouverte
La procédure est accélérée: non
Objet
Nature principale du marché: Fournitures
Nomenclature principale (cpv): 30233000 Unités de mémoire et de lecture
5. Lot
Lot: LOT-0000
Identifiant interne: 490143
2. Nós imeachta
Nós imeachta
Aitheantóir inmheánach: JN-B1113
An cineál nóis imeachta: Oscailte
Tá an nós imeachta á bhrostú: níl
Cuspóir
Cineál an chonartha: Soláthairtí
Príomhaicmiú (cpv): 30233000 Media storage and reader devices
5. Luchtóg
Luchtóg: LOT-0000
Aitheantóir inmheánach: 490143
2. Procedura
Procedura
Identificativo interno: JN-B1113
Tipo di procedura: Aperta
La procedura è accelerata: no
Finalità
Natura dell'appalto: Forniture
Classificazione principale (cpv): 30233000 Dispositivi di stoccaggio e lettura di dati
5. Lotto
Lotto: LOT-0000
Identificativo interno: 490143
2. Procedūra
Procedūra
Iekšējais identifikators: JN-B1113
Procedūras veids: Atklāta
Procedūra ir paātrināta: nē
Mērķis
Līguma veids: Piegādes
Galvenā klasifikācija (cpv): 30233000 Atmiņas ierīces un lasītāji
5. Daļa
Daļa: LOT-0000
Iekšējais identifikators: 490143
Interne identificatiecode: JN-B1113
Type procedure: Openbaar
De procedure wordt versneld: neen
Doel
Aard van het contract: Leveringen
Belangrijkste classificatie (cpv): 30233000 Geheugendragers en lezerapparaten
5. Perceel
Perceel: LOT-0000
Interne identificatiecode: 490143
2. Procedimento
Procedimento
Tipo de procedimento: Aberto
O procedimento é acelerado: não
Finalidade
Natureza do contrato: Fornecimentos
Classificação principal (cpv): 30233000 Dispositivos de armazenagem e leitura de conteúdos digitais
2. Procedură
Procedură
Identificator intern: JN-B1113
Tip de procedură: Deschisă
Procedura este accelerată: nu
Scop
Natura contractului: Produse
Clasificarea principală (cpv): 30233000 Dispozitive de stocare şi citire
Identificator intern: 490143
2. Postup
Postup
Interný identifikátor: JN-B1113
Druh postupu: Verejná súťaž
Postup je zrýchlený: nie
Účel
Druh zmluvy: Tovary
Hlavná klasifikácia (cpv): 30233000 Archivačné a čítacie zariadenia
5. Časť
Časť: LOT-0000
Interný identifikátor: 490143
2. Postopek
Postopek
Notranji identifikator: JN-B1113
Vrsta postopka: Odprti postopek
Postopek je pospešen: ne
Namen
Vrsta javnega naročila: Blago
Glavna klasifikacijska oznaka (cpv): 30233000 Pomnilni mediji in čitalniki
5. Sklop
Sklop: LOT-0000
Notranji identifikator: 490143
2. Förfarande
Förfarande
Intern identifierare: JN-B1113
Typ av förfarande: Öppet
Förfarandet är påskyndat: nej
Föremålet för upphandlingen
Kontraktets art: Varor
Huvudklassificering (cpv): 30233000 Lagringsmedier och läsenheter
5. Del (anbudsområde)
Del (anbudsområde): LOT-0000
Intern identifierare: 490143