406030-2026 - Състезателна процедура
България – Електрическа енергия – „Доставка на електрическа енергия и избор на координатор на балансираща група, за срок от 2 години“
Обявление за поръчка или концесия – стандартен режим
Доставки
2. Процедура
Процедура
Заглавие„Доставка на електрическа енергия и избор на координатор на балансираща група, за срок от 2 години“
ОписаниеПредметът на настоящата обществена поръчка е доставка на електрическа енергия – средно и/или ниско напрежение и избор на координатор на балансираща група за нуждите на обекти на Държавна агенция „Държавен резерв и военновременни запаси“ (ДА ДРВВЗ), за срок от 2 години. Възлагането на обществената поръчка има за цел избор на доставчик на електрическа енергия и координатор на балансираща група, като се сключи договор за комбинирани услуги по смисъла на чл. 20 от Правилата за търговия с електрическа енергия (ПТЕЕ), а именно покупка на електрическа енергия и плащане на всички използвани от възложителя като краен клиент услуги: „достъп до електропреносната и/или електроразпределителната мрежа“, „пренос на електрическа енергия през електропреносната и/или електроразпределителната мрежа“ и „отговорност за балансиране“, както и уреждане на отношенията във връзка с плащането на дължимите суми за мрежови услуги за съответния ценови период. Общото прогнозно количество за срок от 24 месеца е 6 737,434 MWh нетна активна електрическа енергия, средно и/или ниско напрежение. Прогнозното количество е определено на база изразходвани количества електрическа енергия от възложителя за 12 (дванадесет) месеца.
Вътрешен идентификатор587341
Вид процедураОткрита
Процедурата се ускоряване
Цел
Естество на поръчкатаДоставки
Основна класификация (cpv): 09310000 Електрическа енергия
5. Обособена позиция
Обособена позицияLOT-0001
Варианти
Описание на опциите1. Възложителят си запазва правото в случай на присъединяване на нови обекти, да възложи опция за „допълнителни доставки“ в размер до 673,74 MWh, на стойност до 133 000,00 евро без ДДС, представляващи 10,00% от осигурения максимален финансов ресурс от 1 330 000,00 евро без ДДС. 1.1. при условие, че възложителят има осигурено финансиране за изпълнение на опцията; 1.2. всеки път, когато възникне необходимост от реализация на посочената опция се подписва допълнително споразумение към договора за обществена поръчка. 1.3. при реализиране на опция, възложителят ще заплаща за доставената ел. енергия по договорената с изпълнителя цена. 1.4. преди подписване на първото споразумение представя еднократно допълнителна гаранция в размер на 4,5% от стойността на опцията без ДДС. 2. Възложителят предвижда „опция за удължаване срока на договора“ за изпълнение на дейностите, предмет на поръчката, след изтичане на срока от 2 (две) години, в случай, че към датата на изтичане на срока на договора по настоящата поръчка, е открита нова обществена поръчка със същия предмет, която не е приключила и предстои да бъде сключен нов договор. Срокът може да бъде удължен до 6 (шест) месеца или до достигане на допълнителна стойност в размер на 333 000,00 евро без ДДС, което от двете събития настъпи по-рано. Опцията се реализира по реда на чл. 116, ал. 1, т. 1 от ЗОП, както следва: 2.1. при условие, че възложителят има осигурено финансиране за изпълнение на опцията; 2.2. когато възникне необходимост от реализация на посочената опция се подписва допълнително споразумение към договора за обществена поръчка. 2.3. при реализиране на опция, възложителят ще заплаща за доставената ел. енергия по договорената с изпълнителя цена. 2.4. преди подписване на допълнителното споразумение представя допълнителна гаранция за изпълнение на дейностите за удължения срок (6 месеца) в размер на 4,5% от стойността на опцията без ДДС.
406030-2026 - Zadávání
Oznámení o zahájení zadávacího nebo koncesního řízení – standardní režim
Dodávky
2. Řízení
Řízení
Interní identifikátor587341
Typ řízeníOtevřené
Řízení se zrychlíne
Účel
Charakter smlouvyDodávky
Hlavní klasifikace (cpv): 09310000 Elektrická energie
5. Část
ČástLOT-0001
Možnosti
406030-2026 - Konkurrencevilkår
Udbuds- eller koncessionsbekendtgørelse – standardordningen
Varer
2. Procedure
Procedure
Intern ID587341
UdbudsprocedureOffentligt udbud
Proceduren er en hasteprocedurenej
Formål
Kontraktens hovedformålVarer
Primær klassifikation (cpv): 09310000 Elektricitet
5. Delkontrakt
DelkontraktLOT-0001
Valgmuligheder
406030-2026 - Διαγωνισμός
Προκήρυξη σύμβασης ή σύμβασης παραχώρησης — τυποποιημένο καθεστώς
Αγαθά
2. Διαδικασία
Διαδικασία
Εσωτερικό αναγνωριστικό587341
Είδος διαδικασίαςΑνοικτή
Η διαδικασία επιταχύνεταιόχι
Σκοπός
Χαρακτήρας της σύμβασηςΑγαθά
Κύρια ταξινόμηση (cpv): 09310000 Ηλεκτρισμός
5. Παρτίδα
ΠαρτίδαLOT-0001
Επιλογές
406030-2026 - Competition
Contract or concession notice – standard regime
Supplies
Internal identifier587341
Type of procedureOpen
The procedure is acceleratedno
Purpose
Main nature of the contractSupplies
Main classification (cpv): 09310000 Electricity
5. Lot
LotLOT-0001
Options
406030-2026 - Licitación
Anuncio de contrato o de concesión. Régimen normal
Suministros
2. Procedimiento
Procedimiento
Identificador interno587341
Tipo de procedimientoAbierto
El procedimiento está aceleradono
Finalidad
Naturaleza del contratoSuministros
Clasificación principal (cpv): 09310000 Electricidad
5. Lote
LoteLOT-0001
Opciones
406030-2026 - Hange
Hanketeade või kontsessiooniteade – üldkord
Asjad
2. Menetlus
Menetlus
Sisemine tunnus587341
Menetluse liikAvatud
Kiirendatud menetlusei
Eesmärk
Lepingu olemusAsjad
Peamine liigitus (cpv): 09310000 Elekter
5. Osa
OsaLOT-0001
Täiendavad hankevõimalused
406030-2026 - Mise en concurrence
Avis de marché ou de concession – régime ordinaire
Fournitures
2. Procédure
Procédure
Identifiant interne587341
Type de procédureOuverte
La procédure est accéléréenon
Objet
Nature principale du marchéFournitures
Nomenclature principale (cpv): 09310000 Électricité
406030-2026 - Verseny
Eljárást megindító vagy koncessziós hirdetmény – klasszikus ajánlatkérőkre vonatkozó szabályok
Árubeszerzés
2. Eljárás
Eljárás
Belső azonosító587341
Az eljárás típusaNyitott
Az eljárás gyorsítottnem
Cél
A szerződés jellegeÁrubeszerzés
Fő osztályozás (cpv): 09310000 Villamos energia
5. Rész
RészLOT-0001
Opciók
406030-2026 - Kompetizzjoni
Avviż tal-kuntratt jew tal-konċessjoni – reġim standard
Provvisti
2. Proċedura
Proċedura
Identifikatur intern587341
Tip ta’ proċeduraMiftuħa
Il-proċedura hija aċċelleratale
Għan
Natura tal-kuntrattProvvisti
Klassifikazzjoni prinċipali (cpv): 09310000 Elettriku
5. Lott
LottLOT-0001
Għażliet
406030-2026 - Mededinging
Aankondiging van een opdracht of concessie – standaardregeling
Leveringen
Interne identificatiecode587341
Type procedureOpenbaar
De procedure wordt versneldneen
Doel
Aard van het contractLeveringen
Belangrijkste classificatie (cpv): 09310000 Elektriciteit
5. Perceel
PerceelLOT-0001
Opties
406030-2026 - Procedură concurențială
Anunț de participare sau de concesionare - regim standard
Produse
2. Procedură
Procedură
Identificator intern587341
Tip de procedurăDeschisă
Procedura este acceleratănu
Scop
Natura contractuluiProduse
Clasificarea principală (cpv): 09310000 Electricitate
Opțiuni
406030-2026 - Súťaž
Oznámenie o vyhlásení verejného obstarávania alebo oznámenie o koncesii – štandardný režim
Tovary
2. Postup
Postup
Interný identifikátor587341
Druh postupuVerejná súťaž
Postup je zrýchlenýnie
Druh zmluvyTovary
Hlavná klasifikácia (cpv): 09310000 Elektrická energia
5. Časť
ČasťLOT-0001
406030-2026 - Javni razpis
Obvestilo o koncesiji ali naročilu – standardna ureditev
Blago
2. Postopek
Postopek
Notranji identifikator587341
Vrsta postopkaOdprti postopek
Postopek je pospešenne
Namen
Vrsta javnega naročilaBlago
Glavna klasifikacijska oznaka (cpv): 09310000 Elektrika
5. Sklop
SklopLOT-0001
406030-2026 - Konkurrensutsättning
Meddelande om upphandling eller koncession – standardsystem
Varor
2. Förfarande
Förfarande
Intern identifierare587341
Typ av förfarandeÖppet
Förfarandet är påskyndatnej
Föremålet för upphandlingen
Kontraktets artVaror
Huvudklassificering (cpv): 09310000 Elektricitet
5. Del (anbudsområde)
Del (anbudsområde)LOT-0001
Optioner