406211-2026 - Състезателна процедура
Швeция – Хотелиерски и ресторантьорски услуги и услуги в областта на търговията на дребно – Konferens- och möteslokaler
Обявление за поръчка или концесия – стандартен режим
Услуги
2. Процедура
Процедура
ЗаглавиеKonferens- och möteslokaler
ОписаниеUpphandlingen avser UM:s Behov av professionellt utrustade konferens- och möteslokaler under dagtid.
Вид процедураОткрита
Процедурата се ускоряване
Цел
Естество на поръчкатаУслуги
Основна класификация (cpv): 55000000 Хотелиерски и ресторантьорски услуги и услуги в областта на търговията на дребно
5. Обособена позиция
Обособена позицияLOT-0001
406211-2026 - Zadávání
Švédsko – Pohostinství a ubytovací služby a maloobchodní služby – Konferens- och möteslokaler
Oznámení o zahájení zadávacího nebo koncesního řízení – standardní režim
Služby
2. Řízení
Řízení
NázevKonferens- och möteslokaler
Typ řízeníOtevřené
Řízení se zrychlíne
Účel
Charakter smlouvySlužby
Hlavní klasifikace (cpv): 55000000 Pohostinství a ubytovací služby a maloobchodní služby
5. Část
ČástLOT-0001
406211-2026 - Konkurrencevilkår
Sverige – Tjenester i forbindelse med hotel, restaurant og detailhandel – Konferens- och möteslokaler
Udbuds- eller koncessionsbekendtgørelse – standardordningen
Tjenesteydelser
2. Procedure
Procedure
TitelKonferens- och möteslokaler
UdbudsprocedureOffentligt udbud
Proceduren er en hasteprocedurenej
Formål
Kontraktens hovedformålTjenesteydelser
Primær klassifikation (cpv): 55000000 Tjenester i forbindelse med hotel, restaurant og detailhandel
5. Delkontrakt
DelkontraktLOT-0001
406211-2026 - Διαγωνισμός
Σουηδία – Υπηρεσίες ξενοδοχείων, εστιατορίων και λιανικού εμπορίου – Konferens- och möteslokaler
Προκήρυξη σύμβασης ή σύμβασης παραχώρησης — τυποποιημένο καθεστώς
Υπηρεσίες
2. Διαδικασία
Διαδικασία
ΤίτλοςKonferens- och möteslokaler
Είδος διαδικασίαςΑνοικτή
Η διαδικασία επιταχύνεταιόχι
Σκοπός
Χαρακτήρας της σύμβασηςΥπηρεσίες
Κύρια ταξινόμηση (cpv): 55000000 Υπηρεσίες ξενοδοχείων, εστιατορίων και λιανικού εμπορίου
5. Παρτίδα
ΠαρτίδαLOT-0001
406211-2026 - Licitación
Suecia – Servicios comerciales al por menor de hostelería y restauración – Konferens- och möteslokaler
Anuncio de contrato o de concesión. Régimen normal
Servicios
2. Procedimiento
Procedimiento
TítuloKonferens- och möteslokaler
Tipo de procedimientoAbierto
El procedimiento está aceleradono
Finalidad
Naturaleza del contratoServicios
Clasificación principal (cpv): 55000000 Servicios comerciales al por menor de hostelería y restauración
5. Lote
LoteLOT-0001
406211-2026 - Hange
Rootsi – Hotelli-, restorani- ja jaemüügiteenused – Konferens- och möteslokaler
Hanketeade või kontsessiooniteade – üldkord
Teenused
2. Menetlus
Menetlus
PealkiriKonferens- och möteslokaler
Menetluse liikAvatud
Kiirendatud menetlusei
Eesmärk
Lepingu olemusTeenused
Peamine liigitus (cpv): 55000000 Hotelli-, restorani- ja jaemüügiteenused
5. Osa
OsaLOT-0001
406211-2026 - Mise en concurrence
Suède – Services d'hôtellerie, de restauration et de commerce au détail – Konferens- och möteslokaler
Avis de marché ou de concession – régime ordinaire
Services
2. Procédure
Procédure
TitreKonferens- och möteslokaler
Type de procédureOuverte
La procédure est accéléréenon
Objet
Nature principale du marchéServices
Nomenclature principale (cpv): 55000000 Services d'hôtellerie, de restauration et de commerce au détail
5. Lot
LotLOT-0001
406211-2026 - Iomaíocht
An tSualainn – Hotel, restaurant and retail trade services – Konferens- och möteslokaler
Fógra maidir le conradh nó lamháltas — an gnáthchóras
Seirbhísí
2. Nós imeachta
Nós imeachta
TeidealKonferens- och möteslokaler
An cineál nóis imeachtaOscailte
Tá an nós imeachta á bhrostúníl
Cuspóir
Cineál an chonarthaSeirbhísí
Príomhaicmiú (cpv): 55000000 Hotel, restaurant and retail trade services
5. Luchtóg
LuchtógLOT-0001
406211-2026 - Verseny
Svédország – Szállodaipari, éttermi és kiskereskedelmi szolgáltatások – Konferens- och möteslokaler
Eljárást megindító vagy koncessziós hirdetmény – klasszikus ajánlatkérőkre vonatkozó szabályok
Szolgáltatásmegrendelés
2. Eljárás
Eljárás
CímKonferens- och möteslokaler
Az eljárás típusaNyitott
Az eljárás gyorsítottnem
Cél
A szerződés jellegeSzolgáltatásmegrendelés
Fő osztályozás (cpv): 55000000 Szállodaipari, éttermi és kiskereskedelmi szolgáltatások
5. Rész
RészLOT-0001
406211-2026 - Konkursas
Švedija – Viešbučių, restoranų ir mažmeninės prekybos paslaugos – Konferens- och möteslokaler
Skelbimas apie pirkimą arba koncesiją. Įprasta tvarka
Paslaugos
2. Procedūra
Procedūra
PavadinimasKonferens- och möteslokaler
Pirkimo būdasAtviras
Procedūra pagreitintane
Tikslas
Sutarties objektasPaslaugos
Pagrindinis klasifikacijos kodas (cpv): 55000000 Viešbučių, restoranų ir mažmeninės prekybos paslaugos
5. Pirkimo dalis
Pirkimo dalisLOT-0001
406211-2026 - Konkurss
Zviedrija – Viesnīcu, restorānu un mazumtirdzniecības pakalpojumi – Konferens- och möteslokaler
Paziņojums par līgumu vai paziņojums par koncesiju — standarta režīms
Pakalpojumi
NosaukumsKonferens- och möteslokaler
Procedūras veidsAtklāta
Procedūra ir paātrināta
Mērķis
Līguma veidsPakalpojumi
Galvenā klasifikācija (cpv): 55000000 Viesnīcu, restorānu un mazumtirdzniecības pakalpojumi
5. Daļa
DaļaLOT-0001
406211-2026 - Mededinging
Zweden – Diensten voor hotel, restaurant en detailhandel – Konferens- och möteslokaler
Aankondiging van een opdracht of concessie – standaardregeling
Diensten
Type procedureOpenbaar
De procedure wordt versneldneen
Doel
Aard van het contractDiensten
Belangrijkste classificatie (cpv): 55000000 Diensten voor hotel, restaurant en detailhandel
5. Perceel
PerceelLOT-0001
406211-2026 - Procedura konkurencyjna
Szwecja – Usługi hotelarskie, restauracyjne i handlu detalicznego – Konferens- och möteslokaler
Ogłoszenie o zamówieniu lub ogłoszenie o koncesji – tryb standardowy
Usługi
2. Procedura
Procedura
TytułKonferens- och möteslokaler
Rodzaj proceduryOtwarta
Procedura jest przyspieszonanie
Przeznaczenie
Charakter zamówieniaUsługi
Główna klasyfikacja (cpv): 55000000 Usługi hotelarskie, restauracyjne i handlu detalicznego
5. Część zamówienia
Część zamówieniaLOT-0001
406211-2026 - Concurso
Suécia – Serviços de hotelaria, restauração e comércio a retalho – Konferens- och möteslokaler
Anúncio de concurso ou de concessão – regime normal
Serviços
2. Procedimento
Procedimento
Tipo de procedimentoAberto
O procedimento é aceleradonão
Finalidade
Natureza do contratoServiços
Classificação principal (cpv): 55000000 Serviços de hotelaria, restauração e comércio a retalho
406211-2026 - Súťaž
Švédsko – Hotelové, reštauračné a maloobchodné služby – Konferens- och möteslokaler
Oznámenie o vyhlásení verejného obstarávania alebo oznámenie o koncesii – štandardný režim
2. Postup
Postup
NázovKonferens- och möteslokaler
Druh postupuVerejná súťaž
Postup je zrýchlenýnie
Druh zmluvySlužby
Hlavná klasifikácia (cpv): 55000000 Hotelové, reštauračné a maloobchodné služby
5. Časť
ČasťLOT-0001
406211-2026 - Javni razpis
Švedska – Storitve hotelov, restavracij in trgovine na drobno – Konferens- och möteslokaler
Obvestilo o koncesiji ali naročilu – standardna ureditev
Storitve
2. Postopek
Postopek
NaslovKonferens- och möteslokaler
Vrsta postopkaOdprti postopek
Postopek je pospešenne
Namen
Vrsta javnega naročilaStoritve
Glavna klasifikacijska oznaka (cpv): 55000000 Storitve hotelov, restavracij in trgovine na drobno
5. Sklop
SklopLOT-0001