2. Процедура
Процедура
Заглавие: Dostawa tomografu komputerowego wraz z wykonaniem czynności niezbędnych do jego prawidłowego montażu, instalacji i uruchomienia na potrzeby Zakładu Diagnostyki Obrazowej Beskidzkiego Centrum Onkologii - Szpitala Miejskiego im. Jana Pawła II w Bielsku-Białej, mieszczącego się w lokalizacji przy ulicy Wyspiańskiego 21.
Описание: Przedmiotem zamówienia jest dostawa 1 sztuki tomografu komputerowego wraz z jego transportem, montażem, instalacją i uruchomieniem, przeprowadzeniem testów akceptacyjnych, szkoleniem wyznaczonych przez Zamawiającego pracowników. Zadanie jest realizowane dla potrzeb Zakładu Diagnostyki Obrazowej Beskidzkiego Centrum Onkologii – Szpitala Miejskiego im. Jana Pawła II w Bielsku-Białej, zlokalizowanego przy ul. Wyspiańskiego 21.
Вътрешен идентификатор: DZP.271.41.2026
Вид процедура: Открита
Процедурата се ускорява: да
Обосновка на ускорената процедура: Zamawiający - Beskidzkie Centrum Onkologii – Szpital Miejski im. Jana Pawła II w Bielsku-Białej jest podmiotem leczniczym realizującym świadczenia zdrowotne, w tym wysokospecjalistyczne świadczenia onkologiczne. Tomografia komputerowa stanowi jedno z podstawowych narzędzi diagnostycznych wykorzystywanych w procesie rozpoznawania chorób nowotworowych, kwalifikacji do leczenia, oceny skuteczności zastosowanej terapii oraz długoterminowego monitorowania stanu zdrowia pacjentów onkologicznych, w tym pacjentów pozostających pod obserwacją po zakończeniu leczenia. Dotychczas eksploatowany przez Zamawiającego tomograf komputerowy Revolution EVO, nr seryjny RE36A1700293YC, uległ poważnej awarii technicznej. W toku diagnostyki przeprowadzonej przez autoryzowany serwis producenta stwierdzono nieprawidłowości związane z pracą gantry urządzenia, objawiające się występowaniem bardzo głośnych dźwięków podczas rotacji gantry oraz przerywaniem procesu skanowania. Analiza logów systemowych wykazała błędy układu axial drive, a stan urządzenia został określony jako niesprawny. Jednocześnie serwis wskazał konieczność przeprowadzenia dalszych czynności diagnostycznych i naprawczych. Ponadto, Zamawiający wskazuje, iż już wcześniej występowały zakłócenia pracy urządzenia obejmujące m.in. częściowe wygaszenie gantry, brak działania laserów pozycjonujących, brak możliwości prawidłowej pracy lampy oraz ograniczenie funkcjonalności stołu pacjenta, co wymagało interwencji serwisowych. W związku z zaistniałą awarią tomograf został wyłączony z użytkowania i nie jest obecnie wykorzystywany do wykonywania badań diagnostycznych. Awaria miała charakter nagły, niezależny od Zamawiającego i niemożliwy do przewidzenia. W ocenie Zamawiającego wszystkie przesłanki określone w art. 138 ust. 2 pkt 2 ustawy Prawo zamówień publicznych zostały spełnione. Po pierwsze, wystąpił stan pilnej potrzeby udzielenia zamówienia wynikający z konieczności zapewnienia ciągłości realizacji świadczeń zdrowotnych wykonywanych przez Beskidzkie Centrum Onkologii – Szpital Miejski im. Jana Pawła II w Bielsku-Białej, w szczególności świadczeń diagnostycznych realizowanych z wykorzystaniem tomografii komputerowej. Po drugie, okoliczności uzasadniające pilną potrzebę mają charakter obiektywny, pozostają niezależne od Zamawiającego i nie mogły zostać przewidziane na etapie planowania postępowania. Potrzeba udzielenia zamówienia jest bezpośrednio związana z nagłą awarią tomografu komputerowego, koniecznością wyłączenia urządzenia z użytkowania, przeprowadzeniem postępowania likwidacji szkody przez ubezpieczyciela oraz koniecznością czasowego zabezpieczenia ciągłości świadczeń zdrowotnych poprzez dzierżawę urządzenia zastępczego. Zamawiający nie doprowadził do powstania opisanej sytuacji własnym działaniem lub zaniechaniem. Potrzeba udzielenia zamówienia jest następstwem nagłej awarii urządzenia diagnostycznego oraz czasu niezbędnego do przeprowadzenia postępowania likwidacyjnego przez ubezpieczyciela, co pozostawało poza zakresem wpływu Zamawiającego. Po trzecie, skrócenie terminu składania ofert jest obiektywnie uzasadnione. Zachowanie podstawowego terminu przewidzianego w art. 138 ust. 1 Pzp prowadziłoby do wydłużenia okresu korzystania przez Zamawiającego z tomografu dzierżawionego, generującego koszty około 65 000,00 zł netto miesięcznie, a także mogłoby skutkować koniecznością przeprowadzenia kolejnego postępowania o udzielenie zamówienia publicznego w celu dalszego zabezpieczenia dostępu do urządzenia zastępczego. Prowadziłoby to do nieefektywnego gospodarowania środkami publicznymi oraz zwiększałoby ryzyko zakłócenia ciągłości udzielania świadczeń zdrowotnych. Powyższe okoliczności, pozostające poza wpływem Zamawiającego, należy rozpatrywać łącznie z koniecznością zapewnienia ciągłości udzielania świadczeń zdrowotnych oraz czasowym charakterem dzierżawy urządzenia zastępczego, co uzasadnia skorzystanie z możliwości skrócenia terminu składania ofert przewidzianej w art. 138 ust. 2 ust
Цел
Естество на поръчката: Доставки
Основна класификация (cpv): 33115000 Уреди за томография
5. Обособена позиция
Обособена позиция: LOT-0001
Заглавие: Dostawa tomografu komputerowego wraz z montażem, instalacją, uruchomieniem na potrzeby Zakładu Diagnostyki Obrazowej Beskidzkiego Centrum Onkologii – Szpitala Miejskiego im. Jana Pawła II w Bielsku - Białej
Описание: Przedmiotem zamówienia jest dostawa 1 sztuki tomografu komputerowego wraz z jego transportem, montażem, instalacją, uruchomieniem, przeprowadzeniem testów akceptacyjnych, szkoleniem wyznaczonych przez Zamawiającego pracowników. Zadanie jest realizowane dla potrzeb Zakładu Diagnostyki Obrazowej Beskidzkiego Centrum Onkologii – Szpitala Miejskiego im. Jana Pawła II w Bielsku-Białej, zlokalizowanego przy ul. Wyspiańskiego 21.
Вътрешен идентификатор: Zadanie nr 1
Варианти:
Описание на опциите: Zamawiający stosownie do treści art. 441 ust. 1 ustawy Pzp wskazuje, że może skorzystać z prawa opcji w przypadku zaistnienia konieczności demontażu obecnie użytkowanego przez Zamawiającego tomografu komputerowego Revolution EVO oraz jego zagospodarowania i utylizacji zgodnie z obowiązującymi przepisami prawa, na własny koszt i ryzyko. Na żądanie Zamawiającego Wykonawca zobowiązany będzie przedstawić dokumenty potwierdzające zgodne z prawem zagospodarowanie lub unieszkodliwienie urządzenia. Zakres prawa opcji obejmuje dodatkowe zamówienie obejmujące demontaż, wyniesienie, transport, zagospodarowanie lub unieszkodliwienie obecnie użytkowanego tomografu komputerowego Revolution EVO, producenta GE HealthCare, numer fabryczny: RE36A1700293YC, który uległ awarii krytycznej. Realizacja prawa opcji dokonywana jest poprzez złożenie Wykonawcy przez Zamawiającego w okresie obowiązywania umowy pisemnego oświadczenia, przesłanego na adres e-mail Wykonawcy - określającego zakres dodatkowego zamówienia. Realizacja (uruchomienie) prawa opcji (zakresu opcjonalnego zamówienia) nie stanowi zmiany warunków umowy i nie wymaga zawarcia aneksu do umowy.
2. Řízení
Řízení
Interní identifikátor: DZP.271.41.2026
Typ řízení: Otevřené
Řízení se zrychlí: ano
Účel
Charakter smlouvy: Dodávky
Hlavní klasifikace (cpv): 33115000 Tomografické přístroje
5. Část
Část: LOT-0001
Interní identifikátor: Zadanie nr 1
Možnosti:
413686-2026 - Konkurrencevilkår
Udbuds- eller koncessionsbekendtgørelse – standardordningen
Varer
2. Procedure
Procedure
Intern IDDZP.271.41.2026
UdbudsprocedureOffentligt udbud
Proceduren er en hasteprocedureja
Formål
Kontraktens hovedformålVarer
Primær klassifikation (cpv): 33115000 Udstyr til tomografi
5. Delkontrakt
DelkontraktLOT-0001
Intern IDZadanie nr 1
Valgmuligheder
2. Verfahren
Verfahren
Interne Kennung: DZP.271.41.2026
Verfahrensart: Offenes Verfahren
Das Verfahren wird beschleunigt: ja
Zweck
Art des Auftrags: Lieferleistungen
Haupteinstufung (cpv): 33115000 Ausrüstung für Tomografie
5. Los
Los: LOT-0001
Interne Kennung: Zadanie nr 1
Optionen:
Internal identifier: DZP.271.41.2026
Type of procedure: Open
The procedure is accelerated: yes
Purpose
Main nature of the contract: Supplies
Main classification (cpv): 33115000 Tomography devices
5. Lot
Lot: LOT-0001
Internal identifier: Zadanie nr 1
Options:
2. Procédure
Procédure
Identifiant interne: DZP.271.41.2026
Type de procédure: Ouverte
La procédure est accélérée: oui
Objet
Nature principale du marché: Fournitures
Nomenclature principale (cpv): 33115000 Appareils de tomographie
Identifiant interne: Zadanie nr 1
413686-2026 - Iomaíocht
Fógra maidir le conradh nó lamháltas — an gnáthchóras
Soláthairtí
2. Nós imeachta
Nós imeachta
Aitheantóir inmheánachDZP.271.41.2026
An cineál nóis imeachtaOscailte
Tá an nós imeachta á bhrostú
Cuspóir
Cineál an chonarthaSoláthairtí
Príomhaicmiú (cpv): 33115000 Tomography devices
5. Luchtóg
LuchtógLOT-0001
Aitheantóir inmheánachZadanie nr 1
Roghanna
2. Eljárás
Eljárás
Belső azonosító: DZP.271.41.2026
Az eljárás típusa: Nyitott
Az eljárás gyorsított: igen
Cél
A szerződés jellege: Árubeszerzés
Fő osztályozás (cpv): 33115000 Tomográfiai berendezések
5. Rész
Rész: LOT-0001
Belső azonosító: Zadanie nr 1
Opciók:
2. Procedura
Procedura
Identificativo interno: DZP.271.41.2026
Tipo di procedura: Aperta
La procedura è accelerata: sì
Finalità
Natura dell'appalto: Forniture
Classificazione principale (cpv): 33115000 Apparecchi per tomografia
5. Lotto
Lotto: LOT-0001
Identificativo interno: Zadanie nr 1
Opzioni:
2. Procedūra
Procedūra
Vidaus identifikatorius: DZP.271.41.2026
Pirkimo būdas: Atviras
Procedūra pagreitinta: taip
Tikslas
Sutarties objektas: Prekės
Pagrindinis klasifikacijos kodas (cpv): 33115000 Tomografijos prietaisai
5. Pirkimo dalis
Pirkimo dalis: LOT-0001
Vidaus identifikatorius: Zadanie nr 1
Pasirinkimo galimybės:
2. Proċedura
Proċedura
Identifikatur intern: DZP.271.41.2026
Tip ta’ proċedura: Miftuħa
Il-proċedura hija aċċellerata: iva
Għan
Natura tal-kuntratt: Provvisti
Klassifikazzjoni prinċipali (cpv): 33115000 Apparati tat-tomografija
5. Lott
Lott: LOT-0001
Identifikatur intern: Zadanie nr 1
Għażliet:
413686-2026 - Mededinging
Aankondiging van een opdracht of concessie – standaardregeling
Leveringen
Interne identificatiecodeDZP.271.41.2026
Type procedureOpenbaar
De procedure wordt versneldja
Doel
Aard van het contractLeveringen
Belangrijkste classificatie (cpv): 33115000 Instrumentarium voor tomografie
5. Perceel
PerceelLOT-0001
Interne identificatiecodeZadanie nr 1
Opties
413686-2026 - Procedura konkurencyjna
Ogłoszenie o zamówieniu lub ogłoszenie o koncesji – tryb standardowy
Dostawy
Wewnętrzny identyfikatorDZP.271.41.2026
Rodzaj proceduryOtwarta
Procedura jest przyspieszonatak
Przeznaczenie
Charakter zamówieniaDostawy
Główna klasyfikacja (cpv): 33115000 Urządzenia do tomografii
5. Część zamówienia
Część zamówieniaLOT-0001
Wewnętrzny identyfikatorZadanie nr 1
Opcje
413686-2026 - Procedură concurențială
Anunț de participare sau de concesionare - regim standard
Produse
2. Procedură
Procedură
Identificator internDZP.271.41.2026
Tip de procedurăDeschisă
Procedura este acceleratăda
Scop
Natura contractuluiProduse
Clasificarea principală (cpv): 33115000 Aparate de tomografie
LotLOT-0001
Identificator internZadanie nr 1
Opțiuni
2. Postup
Postup
Interný identifikátor: DZP.271.41.2026
Druh postupu: Verejná súťaž
Postup je zrýchlený: áno
Druh zmluvy: Tovary
Hlavná klasifikácia (cpv): 33115000 Tomografické prístroje
5. Časť
Časť: LOT-0001
Interný identifikátor: Zadanie nr 1
2. Förfarande
Förfarande
Intern identifierare: DZP.271.41.2026
Typ av förfarande: Öppet
Förfarandet är påskyndat: ja
Föremålet för upphandlingen
Kontraktets art: Varor
Huvudklassificering (cpv): 33115000 Utrustning för tomografi
5. Del (anbudsområde)
Del (anbudsområde): LOT-0001
Intern identifierare: Zadanie nr 1
Optioner: