Цел
Естество на поръчката: Услуги
Основна класификация (cpv): 50324100 Услуги по поддържане на компютърни системи
Място на изпълнение
Административно-териториална единица на държавата (NUTS): Bucureşti (RO321)
Държава: Pyмъния
Допълнителна информация: Sediul autoritatii contractante
Стойност
413800-2026 - Konkurrencevilkår
Rumænien – Vedligeholdelse af systemer – Service Sistem integrat de conferinta, vot electronic, sonorizare, traducere simultana, comunicatii audio, video si date in sala de plen a Camerei Deputatilor
Udbuds- eller koncessionsbekendtgørelse – standardordningen
Tjenesteydelser
2. Procedure
Procedure
TitelService Sistem integrat de conferinta, vot electronic, sonorizare, traducere simultana, comunicatii audio, video si date in sala de plen a Camerei Deputatilor
BeskrivelseService Sistem integrat de conferinta, vot electronic, sonorizare, traducere simultana, comunicatii audio, video si date in sala de plen a Camerei Deputatilor" cu posibilitatea prelungirii pana la 30.04.2027. __ Valoarea estimata intre (lei fara TVA): 845.200,83 lei si 1.521.361,16 lei. Valoarea minima estimata a contractului (845.200,83 lei fara TVA) reprezinta valoarea estimata a prezentei proceduri pana la 31 decembrie 2026 (in functie de care se vor elabora si evalua ofertele). Val. maxima estimata a contractului (1.521.361,16 lei fara TVA) reprezinta valoarea estimata ce contine si valoarea posibilelor suplimentari pana la 30.04.2027. __ Dreptul autoritatii contractante de a opta pentru suplimentare, este conditionat de existenta resurselor financiare alocate cu aceasta destinatie (conform art. 165 alin. (1) lit. b) din HG nr. 395/2016). Conform art. 165 alin. (1) lit. d) din HG nr. 395/2016, prelungirea contractului initial de servicii de regularitate nu poate depasi o durata de 4 luni de la data expirarii duratei initiale de indeplinire a acestuia. __Numar zile pana la care se pot solicita clarificari inainte de data limita de depunere a ofertelor/candidaturilor: 18 zile __Autoritatea Contractanta va raspunde in mod clar si complet tuturor solicitarilor de clarificari: in a 11-a zi inainte de termenul limita stabilit in Anuntul de participare pentru depunerea ofertelor.
Intern ID4265795_2026_PAAPD 1606469
UdbudsprocedureOffentligt udbud
Proceduren er en hasteprocedurenej
Formål
Kontraktens hovedformålTjenesteydelser
Primær klassifikation (cpv): 50324100 Vedligeholdelse af systemer
5. Delkontrakt
DelkontraktLOT-0000
TitelDefault lot
BeskrivelseAchiziția se va face în vederea încheierii unui contract de prestări servicii, de la data incheierii acestuia si pana la 31.12.2026, la sistemul integrat de conferință, vot electronic, sonorizare, traducere simultană, comunicații audio, video și date ce dotează sala de plen a Camerei Deputaților, din cadrul imobilului Palatul Parlamentului - conform cerintelor caietului de sarcini, cu posibilitate de prelungire până la data 30.04.2027.
Intern ID1
Valgmuligheder
Beskrivelse af optioner_Ne rezervam dreptul de a prelungi durata contractului cu max. 4 luni, conditionata de existenta resurselor financiare, conform art. 165 alin. (1) din HG 395/2016 cu modificarile si completarile ulterioare; __Potrivit art. 165 alin (1) lit. b) din HG nr. 395/2016, precizam faptul ca suplimentarea este conditionata de existenta resurselor financiare alocate cu aceasta destinatie.
413800-2026 - Licitación
Anuncio de contrato o de concesión. Régimen normal
Servicios
2. Procedimiento
Procedimiento
Identificador interno4265795_2026_PAAPD 1606469
Tipo de procedimientoAbierto
El procedimiento está aceleradono
Finalidad
Naturaleza del contratoServicios
Clasificación principal (cpv): 50324100 Servicios de mantenimiento de sistemas
5. Lote
LoteLOT-0000
TítuloDefault lot
Identificador interno1
Opciones
413800-2026 - Kilpailu
Hankintailmoitus tai käyttöoikeussopimusta koskeva ilmoitus – vakiojärjestelmä
Palvelut
2. Menettely
Menettely
Sisäinen tunniste4265795_2026_PAAPD 1606469
Menettelyn tyyppiAvoin
Käytetään nopeutettua menettelyäei
Tarkoitus
Pääasiallinen hankintalajiPalvelut
Pääasiallinen luokitus (cpv): 50324100 Järjestelmän ylläpito
5. Osa
OsaLOT-0000
Ilmoituksen nimiDefault lot
Sisäinen tunniste1
Optiot
413800-2026 - Iomaíocht
Fógra maidir le conradh nó lamháltas — an gnáthchóras
Seirbhísí
2. Nós imeachta
Nós imeachta
Aitheantóir inmheánach4265795_2026_PAAPD 1606469
An cineál nóis imeachtaOscailte
Tá an nós imeachta á bhrostúníl
Cuspóir
Cineál an chonarthaSeirbhísí
Príomhaicmiú (cpv): 50324100 System maintenance services
5. Luchtóg
LuchtógLOT-0000
TeidealDefault lot
Aitheantóir inmheánach1
Roghanna
413800-2026 - Nadmetanje
Obavijest o nadmetanju ili koncesiji – standardni režim
Usluge
2. Postupak
Postupak
Interna identifikacijska oznaka4265795_2026_PAAPD 1606469
Vrsta postupkaOtvoren
Postupak je ubrzanne
Svrha
Priroda ugovoraUsluge
Glavna klasifikacija (cpv): 50324100 Usluge održavanja sustava
5. Grupa
GrupaLOT-0000
NaslovDefault lot
Interna identifikacijska oznaka1
Opcije
Finalità
Natura dell'appalto: Servizi
Classificazione principale (cpv): 50324100 Servizi di manutenzione di sistemi
Luogo di esecuzione
Suddivisione del paese (NUTS): Bucureşti (RO321)
Paese: Romania
Informazioni supplementari: Sediul autoritatii contractante
Valore
413800-2026 - Konkurss
Paziņojums par līgumu vai paziņojums par koncesiju — standarta režīms
Pakalpojumi
2. Procedūra
Procedūra
Iekšējais identifikators4265795_2026_PAAPD 1606469
Procedūras veidsAtklāta
Procedūra ir paātrināta
Mērķis
Līguma veidsPakalpojumi
Galvenā klasifikācija (cpv): 50324100 Sistēmu uzturēšanas pakalpojumi
5. Daļa
DaļaLOT-0000
NosaukumsDefault lot
Iekšējais identifikators1
Iespējas
413800-2026 - Concurso
Anúncio de concurso ou de concessão – regime normal
Serviços
2. Procedimento
Procedimento
Tipo de procedimentoAberto
O procedimento é aceleradonão
Finalidade
Natureza do contratoServiços
Classificação principal (cpv): 50324100 Serviços de manutenção de sistemas
Opções
413800-2026 - Konkurrensutsättning
Meddelande om upphandling eller koncession – standardsystem
Tjänster
2. Förfarande
Förfarande
Intern identifierare4265795_2026_PAAPD 1606469
Typ av förfarandeÖppet
Förfarandet är påskyndatnej
Föremålet för upphandlingen
Kontraktets artTjänster
Huvudklassificering (cpv): 50324100 Systemunderhåll
5. Del (anbudsområde)
Del (anbudsområde)LOT-0000
Intern identifierare1
Optioner