2. Процедура
Процедура
Заглавие: Städtjänster Innerstaden Norra
Описание: Upphandlingen avser daglig städning och periodisk städning såsom storstädning, golvvård och fönsterputs samt tilläggstjänster av kommunens objekt inom Innerstaden Norra
Вид процедура: Открита
Процедурата се ускорява: не
Цел
Естество на поръчката: Услуги
Основна класификация (cpv): 90900000 Услуги по почистване и хигиенизиране
5. Обособена позиция
Обособена позиция: LOT-0001
Вътрешен идентификатор: urn:eavrop:mdn:ProcurementProject:132855:Lot:1
Допълнителна класификация (cpv): 90910000 Услуги по почистване на сгради, промишлени инсталации и превозни средства, 90919000 Услуги, свързани с почистването на канцеларии, училищно и канцеларско оборудване
2. Řízení
Řízení
Název: Städtjänster Innerstaden Norra
Typ řízení: Otevřené
Řízení se zrychlí: ne
Účel
Charakter smlouvy: Služby
Hlavní klasifikace (cpv): 90900000 Čisticí a hygienické služby
5. Část
Část: LOT-0001
Další klasifikace (cpv): 90910000 Úklidové služby, 90919000 Úklid kanceláří, škol a čištění kancelářských strojů
2. Verfahren
Verfahren
Titel: Städtjänster Innerstaden Norra
Verfahrensart: Offenes Verfahren
Das Verfahren wird beschleunigt: nein
Zweck
Art des Auftrags: Dienstleistungen
Haupteinstufung (cpv): 90900000 Reinigungs- und Hygienedienste
5. Los
Los: LOT-0001
Zusätzliche Einstufung (cpv): 90910000 Reinigungsdienste, 90919000 Büro-, Schul- und Büroausstattungsreinigung
413929-2026 - Διαγωνισμός
Σουηδία – Υπηρεσίες καθαρισμού και απολύμανσης – Städtjänster Innerstaden Norra
Προκήρυξη σύμβασης ή σύμβασης παραχώρησης — τυποποιημένο καθεστώς
Υπηρεσίες
2. Διαδικασία
Διαδικασία
ΤίτλοςStädtjänster Innerstaden Norra
Είδος διαδικασίαςΑνοικτή
Η διαδικασία επιταχύνεταιόχι
Σκοπός
Χαρακτήρας της σύμβασηςΥπηρεσίες
Κύρια ταξινόμηση (cpv): 90900000 Υπηρεσίες καθαρισμού και απολύμανσης
5. Παρτίδα
ΠαρτίδαLOT-0001
Πρόσθετη ταξινόμηση (cpv): 90910000 Υπηρεσίες καθαρισμού, 90919000 Υπηρεσίες καθαρισμού γραφείων, σχολείων και εξοπλισμού γραφείων
2. Procédure
Procédure
Titre: Städtjänster Innerstaden Norra
Type de procédure: Ouverte
La procédure est accélérée: non
Objet
Nature principale du marché: Services
Nomenclature principale (cpv): 90900000 Services de nettoyage et d'hygiène
5. Lot
Lot: LOT-0001
Nomenclature complémentaire (cpv): 90910000 Services de nettoyage, 90919000 Services de nettoyage de matériel de bureau, de bureaux, des écoles
2. Procedura
Procedura
Titolo: Städtjänster Innerstaden Norra
Tipo di procedura: Aperta
La procedura è accelerata: no
Finalità
Natura dell'appalto: Servizi
Classificazione principale (cpv): 90900000 Servizi di pulizia e disinfestazione
5. Lotto
Lotto: LOT-0001
Classificazione aggiuntiva (cpv): 90910000 Servizi di pulizia, 90919000 Servizi di pulizia di uffici, scuole e apparecchiature per ufficio
2. Procedūra
Procedūra
Pirkimo būdas: Atviras
Procedūra pagreitinta: ne
Tikslas
Sutarties objektas: Paslaugos
Pagrindinis klasifikacijos kodas (cpv): 90900000 Valymo ir sanitarinės paslaugos
5. Pirkimo dalis
Pirkimo dalis: LOT-0001
Kiti klasifikacijos kodai (cpv): 90910000 Valymo paslaugos, 90919000 Biurų, mokyklų ir biuro įrangos valymo paslaugos
413929-2026 - Konkurss
Zviedrija – Tīrīšanas un sanitārijas pakalpojumi – Städtjänster Innerstaden Norra
Paziņojums par līgumu vai paziņojums par koncesiju — standarta režīms
Pakalpojumi
NosaukumsStädtjänster Innerstaden Norra
Procedūras veidsAtklāta
Procedūra ir paātrināta
Mērķis
Līguma veidsPakalpojumi
Galvenā klasifikācija (cpv): 90900000 Tīrīšanas un sanitārijas pakalpojumi
5. Daļa
DaļaLOT-0001
Papildu klasifikācija (cpv): 90910000 Uzkopšanas pakalpojumi, 90919000 Biroju, skolu un biroja iekārtu tīrīšanas pakalpojumi
2. Proċedura
Proċedura
Titlu: Städtjänster Innerstaden Norra
Tip ta’ proċedura: Miftuħa
Il-proċedura hija aċċellerata: le
Għan
Natura tal-kuntratt: Servizzi
Klassifikazzjoni prinċipali (cpv): 90900000 Servizzi ta' tindif u iġene
5. Lott
Lott: LOT-0001
Klassifikazzjoni addizzjonali (cpv): 90910000 Servizzi tat-tindif, 90919000 Servizzi ta' tindif ta' uffiċċji, skejjel u tagħmir ta' l-uffiċċju
2. Procedure
Procedure
Type procedure: Openbaar
De procedure wordt versneld: neen
Doel
Aard van het contract: Diensten
Belangrijkste classificatie (cpv): 90900000 Schoonmaak- en afvalverwijderingsdiensten
5. Perceel
Perceel: LOT-0001
Aanvullende classificatie (cpv): 90910000 Reinigingsdiensten, 90919000 Reinigingsdiensten van kantoren, scholen en kantoorapparatuur
Tytuł: Städtjänster Innerstaden Norra
Rodzaj procedury: Otwarta
Procedura jest przyspieszona: nie
Przeznaczenie
Charakter zamówienia: Usługi
Główna klasyfikacja (cpv): 90900000 Usługi w zakresie sprzątania i odkażania
5. Część zamówienia
Część zamówienia: LOT-0001
Dodatkowa klasyfikacja (cpv): 90910000 Usługi sprzątania, 90919000 Usługi sprzątania biur i szkół oraz czyszczenia urządzeń biurowych
2. Procedimento
Procedimento
Título: Städtjänster Innerstaden Norra
Tipo de procedimento: Aberto
O procedimento é acelerado: não
Finalidade
Natureza do contrato: Serviços
Classificação principal (cpv): 90900000 Serviços de limpeza e saneamento
5. Lote
Lote: LOT-0001
Classificação adicional (cpv): 90910000 Serviços de limpeza, 90919000 Serviços de limpeza de escritórios, de escolas e de equipamento de escritório
2. Postup
Postup
Názov: Städtjänster Innerstaden Norra
Druh postupu: Verejná súťaž
Postup je zrýchlený: nie
Druh zmluvy: Služby
Hlavná klasifikácia (cpv): 90900000 Čistiace a sanitárne služby
5. Časť
Časť: LOT-0001
Doplňujúca klasifikácia (cpv): 90910000 Upratovacie služby, 90919000 Služby na upratovanie kancelárií, škôl a čistenie kancelárskeho vybavenia
2. Förfarande
Förfarande
Typ av förfarande: Öppet
Förfarandet är påskyndat: nej
Föremålet för upphandlingen
Kontraktets art: Tjänster
Huvudklassificering (cpv): 90900000 Städning och renhållning
5. Del (anbudsområde)
Del (anbudsområde): LOT-0001
Ytterligare klassificering (cpv): 90910000 Städning, 90919000 Kontors- och skolstädning samt rengöring av kontorsutrustning